Novinář Sidney Young (Simon Pegg), který pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, dostane lákavou nabídku z New Yorku. Záhy však zjistí, že není všechno zlato, co se třpytí.  …aneb jak se neutopit za velkou louží.
Novinář Sidney Young (Simon Pegg) pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, který si střílí z celebrit toužících po slávě ve světlech snobských večírků. Na jedné straně je hrdý na svůj satirický nadhled a odstup od prostředí, o němž píše, na straně druhé ho však povrchní svět slávy a krásných lidí láká. Posléze Sidney dostává překvapivou pracovní nabídku od šéfredaktora prestižního newyorského časopisu Sharps a po hlavě se vrhá do víru newyorských večírků. Záhy však zjišťuje, že zdaleka ne vše je takové, jak si představoval. Je zklamaný upjatou atmosférou a stává se z něho rebelant. Neochotu zařadit se do davu a sekat latinu však nečekaně naruší setkání s půvabnou herečkou Sophií, která mu úplně poplete hlavu…
Námětem pro film byla kniha Tobyho Younga z roku 2001, v níž zachytil vlastní zážitky, když koncem 90. let odešel z Londýna pracovat do prestižního časopisu Vanity Fair v New Yorku a ani ne po dvou letech byl odtud vyhozen. Dále hrají Kirsten Dunstová, Jeff Bridges, Gillian Andersonová ad. (oficiální text distributora)

freddy

Filmy z novinářského prostředí umí být hodně zajímavé a atraktivní, o tom už jsem se stihl několikrát přesvědčit, a tento film velice rád zařadím mezi ty kvalitnější. Přemýšlím, v čem tkví to kouzlo, díky kterému mě film dokázal zaujmout a učarovat, zřejmě za to ale mohl hlavní hrdina, který v nové práci pro prestižní časopis šlape jako slon v porcelánu a spíše se zesměšňuje než aby se blížil k nějakému povýšení. Tato postava je zde ztvárněna opravdu hodně perfektně a zrovna když jsem si několikrát během filmu říkal, že větší blbost už snad udělat nemůže, tak on to přesto dokázal a ztrapňoval se stále víc. Ovšem v mých očích to nebyl jen nějaký obyčejný ňouma, pro mě to byl normální člověk, který prostě jen občas šlápne vedle, ale vlastně je to dobrosrdečný chlapík, který má své nepopiratelné kouzlo. A těžko by se pro tuto roli asi našel někdo vhodnější než Simon Pegg, kterého já osobně příliš nemusím, ale tahle role mu dokonale sedla a byl v ní jako ryba ve vodě. Ovšem i ostatní herci dokázali udělat dojem a celkově herecké výkony jsou hodně silnou součástí filmu, díky které se film přiblížil téměř dokonalosti. Ovšem na pět hvězd to bohužel nevidím, k tomu mi něco málo scházelo, ale čtyři hvězdy jsou myslím si odpovídajícím hodnocením pro tuto perfektně vyladěnou a docela vtipnou komedii, s níž jsem svůj čas strávil opravdu velice rád. ()

Spooner

Po pravdě jsem trochu na vážkách, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy. První půlhodinka filmu mi totiž vůbec nesedla a humorné pasáže mi přišly skoro někdy až na hranici trapnosti. Potom se to ale nečekaně zvedlo, Peggův hrdina mi už nebyl tak nesympatický a já se opravdu skvěle bavil. Bavil jsem se i přesto, že ke konci to plyne spíš tím očekávatelným romantickým směrem a uteče to od těch štouchanců do celebrit a novinářů. Režisér se prostě potom rozjel a hodně mu pomáhá i herecké obsazení. Chvilku mi sice trvalo než jsem si na Simona Pegga v podobné roli zvyknul, ale tady znovu přesvědčuje o svých komediálních i hereckých kvalitách. Kirsten Dunst je tady roztomilá a podobnou roli docela potřebovala. No a u Megan Fox stačí, když projde bazénem v přiléhavých šatech ;). Jo a cameo roličky byly taky hodně fajn, stejně jako soundtrack. Nakonec tedy dávám ty 4*, i když trochu slabší, protože nakonec jsem se opravdu velmi pobavil. Škoda toho začátku. ()

MMR

Z důvodu toho, že se na to tenkrát na koleji díval spolubydlící a chechtal se jak blbej, jsem čekal něco daleko jiného než se mi dostalo. Mé velké očekávání nebylo ani z poloviny naplněno a já měl pocit, že jsem na přehlídce nejnudnějších pokusů o komedii. V průběhu první poloviny filmu jsem měl sto chutí to vypnout, ale počkal jsem si na druhou, o malinko lepší polovinu, která to ovšem moc nepozvedla. Už teď si moc nepamatuju o čem to bylo, ale to mi bylo jasné už loni, když jsem se na to díval. Myslím že příští rok už o tom nebudu vědět vůbec nic. Naštěstí mi to ovšem nebude vůbec vadit, jsou daleko lepší romantické komedie, které stojí za to, aby si je člověk pamatoval i po čase, popřípadě si je připomněl znovushlédnutím, což zde samozřejmě nehrozí. ()

Davies182

Vlastně ani nevím, jestli jsem v tomto případě čekal více, než jen mírně nadprůměrnou komedii... asi ano, nicméně na celkovém vyznění snímku se to nejspíše nepromítne. Simon Pegg se pomalu ale jistě stává jedním z nejvýraznějších komediantů nejen Británie, ale hlavně Hollywoodu, a na Megan Fox se bude dobře dívat ještě minimálně deset let. Ta holka je prostě hrající sexbomba/modelka a skoro mám chuť, přidat za její kukuč nějaké to procento navrch. Film mě příjemně pobavil a nudy jsem si moc nevšímal, i když občas tam cítit byla. Dramatické zvraty hlavně ke konci dle mého názoru snímku zdaleka neuškodily, alespoň se pořád něco dělo. Pár vtipných scének hodně dobrých, u dvou jsem dokonce nehorázně vyprsknul smíchy, a to se mi často nestává... Jeff Bridgess byl naprosto úžasný a užíval jsem si jej každou vteřinu, co se zde objevil. ()

gogo76

Simon Pegg je v tomto žánri doma a inde by to ani nemal skúšať. Film je vtipný tak akurát a romantická linka funguje rovnako dobre. Umelá barbie Megan Fox hraje presne takú narýchlo vykvasenú megastar za akú ju považujem aj v reálnom živote. Celkom dobre som sa bavil. 70%. ()

Xmilden

Trošku mě zamrzelo, že se Simon Pegg uchýlil do romantické komedie. Přesto jej nakonec nehaním, přestože by mi mnohem více seděl se svým parťákem Nickem Frostem v podobném snímku jako Hot Fuzz. Ale co se dá dělat. Čas nemilosrdně běží a tak se Simon dostal k romantickým věcem. Nenadělám nic. Nakonec samotný film má spoustu skvělých záseků. Hrají zde známí herci jako Transformeřice Megan Fox, Gillian "Dana Scully" Anderson a hlavně skvělý Jeff "Dude" Bridges. Prostě úžasná plejáda herců. ()

lesumir

Je to zábava s pestrým obsazením (Pegg na jistotu, ale občas mě z něj bolí hlava. Fox je vážně HOT! Bridges sympaťák. Anderson potěší a Huston je slizký prase) a vtipnými scénami, ale ten konec je těžce přepálený a spadá do stereotypních vod, kde se utopil, a já s ním! Nevím, Pegg je sice vychovalován všude a za všechno, ale já mu to nežeru. ()

nunka

Veľké sústo britského humoru, tony make-upu Megan Fox ( o to viac make-upu pre Kirsten Dunst) a samozrejme nenapodobiteľný ksicht Simona Pegga robia z tejto komédie jedinečnú záležitosť vo svojej kategórii. Výborne som sa bavila! ()

Fiftis

Túžite po nejakom príjemnom oživení, ktoré vás upokojí v presvedčení, že stále ešte ide natočiť dobrú komédiu s nepríliš nútenými vtipmi a vycibreným humorom? Pre potechu mužských očí i ženskú satisfakciu je tu Megan Fox v úlohe vychádzajúcej hviezdičky, ktorej pôvaby zdôraznené zmyselnou prechádzkou v bazéne sa dokonale bijú s jej obmedzenou mozgovou kapacitou. Gillian Anderson skúša dohnať stratený deficit z Aktov X a Kirsten Dunst ako vždy hrá prirodzene. Už to nie je to "neviem čo chcem" dievča zo Spidermana a to vás donúti zotrieť si pot z čela. Po filmárskej stránke je komediálne dielo dobré, žiadne prudké strihy, kamerové úlety za horizont či bizarné režisérske pokusy. Nájdete tu síce nejaké to klišé, ale keď ste k nemu šikovne a uveriteľne navedení, tak ste to schopní tvorcom aj odpustiť. ()

Hunt

Velmi slabé - trapné vtipy, trapné gagy, trapný Pegg,....překvapuje mě za hromada hvězdných jmen, které se tomuto nepovedemu snímku propůjčili... ()

Pepinec

V postavě ztvárněnou Simonem Peggem jsem se během té necelé dvouhodinky poměrně úspěšně uzřel. Ne snad úplně tím vším, co vyváděl, nýbrž svým přístupem ke světu. Proč bychom měli padat na zadek ze slavných hvězd, proč bychom nemohli přijít první den do práce v červeném tričku s nápise "mladý, blbý a nadržený"? Proč bychom se měli řídit všemi těmi takzvanými společenskými normami jen proto, aby nás pak ostatní plácali po ramenou? Fandím všem, kteří dokáží rozvíjet svou vlastní originální osobnost a nebojí se tu a tam plavat proti proudu. Film samotný mě velice příjemně překvapil, potěšil a pobavil. Průměrná ´zápletka´ povýšena zdařilou hudbou a precizním obsazením gradujícím okouzlující a smyslnou Megan Fox. Za zcela nejpodstatnější však považuji to, že pod názvem tohoto filmu se zračí britská vlajka. Víc nemám, co bych k tomu dodal. ()

Jhershaw

Předvídatelné? Ano. Humor místy obhroublý či jednoduchý? Ano. Jinak zábavné? Ano! Sidney/Pegg je sice fracek k zfackování, ale zároveň mu to kvůli jeho "angličanství" prominu :-) 70 % ()

Boogeyman

Pegg je vynikající, ale jak mám držet palce někomu, kdo pálí za blbou Megan fox, když má vedle sebe chytrou Kirsten Dunst? Ne že by Megan Fox nestála za hřích, ale postavte mi vedle sebe tyhle dvě, vyberu i Kirsten, i pokud budou obě úplně blbý!......skvělý obsah "Simon Pegg (MISSION: IMPOSIBLE III)" :-) Ano, odtud si ho pamatuje asi nejvíc lidí! ()

Ducharme

Co se děje týče, nejde o nic nového - dlouhá, trnitá cesta ke klasickému happy endu. Ovšem tentokrát v britském kabátu, vyšívaném klasickým, nepřikrášleným, místy do krajnosti dohnaným humorem. Je pravda, že vidět Simona Pegga v romantické komedii (poté co jsem viděla Velkovlak) je ze začátku trochu šok, ale na konci je jasné, že bez něj by tenhle film vůbec nefungoval. Já se prostě dvě hodiny příjemně bavila - 7,5/10 ()

petaspur

Mladý, blbý a nadržený doktor filozofie Sydney Young se chce prosadit jako redaktor oblíbeného časopisu Řízek a myslí si, že to půjde jeho obvyklým partyzánským způsobem s vykřičením pravdy do světa. Jenže Řízek se chce alespoň tvářit jako seriózní časopis a proto Sydney v touze po úspěchu dokáže pošlapat všechny své ideály. Je schopen prosit na kolenou do sebe zahleděného režiséra, psát na objednávku nebo se chovat jako kulhavý čuník. Najednou stoupá vzhůru na firemním žebříčku a celebrity se perou o místo v jeho posteli. Ale jak už to v romantických komediích bývá, tak někde v parku čeká ta pravá a právě sleduje nejlepší film všech dob - Sladký život (neplést s Con Air). ()

hippyman

nevím, proč jsem čekal od britské romantické komedie víc, než jsem zvyklý od klasických břeček z USA, každopádně jsem si opět nepřišel na své. tradiční scénářové koleje, ze kterých se prostě neuhne ani o píď, to mě prostě neba, třebaže se to herci i rejža snažili všemi silami zachránit... prostě la dolče průměr. 60% ()

Rosomak

Uznávám, že to má i slabší momenty. V celku ale film perfektně šlape a hlavně baví. Vtipy jsou opravdu vtipné a konečně to na mě nepůsobilo jako prvoplánové zřetězení gagů, ale jako inteligentní naroubování na lehce romantickou linii filmu, která v pohodě ubíhá, není nijak násilná a bere si to nejlepší z nejrůznějších klišé. Vyzdvihnout si zaslouží i intertextuální pojetí filmu, které pracuje jak se sebereflexí, tak i s citacemi jiných filmů či cameo rolemi známých tváří. Simon Pegg si roli doslova užívá, asistují mu sympatická Kristen Dunst a správně dylinkovská Megan Fox. Dle mého názoru jde o jeden z nejlepších filmů se Simonem Peggem, které byly v posledních letech distribuovány. Doporučuji všem bez rozdílu. ()

Stegr

80% - Byla to neuvěřitelná pakárna, ale zato fakt vtipná! Spousta známých herců (zdravím oddělení IT :)) a díky jejich umu taky plejáda zajímavých postav (začínám mít Bridgese rád stále víc a víc), výborné komické situace - britský humor mi prostě sedí, no a závěr ala Hollywood mě taky potěšil... ()