Novinář Sidney Young (Simon Pegg), který pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, dostane lákavou nabídku z New Yorku. Záhy však zjistí, že není všechno zlato, co se třpytí.  …aneb jak se neutopit za velkou louží.
Novinář Sidney Young (Simon Pegg) pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, který si střílí z celebrit toužících po slávě ve světlech snobských večírků. Na jedné straně je hrdý na svůj satirický nadhled a odstup od prostředí, o němž píše, na straně druhé ho však povrchní svět slávy a krásných lidí láká. Posléze Sidney dostává překvapivou pracovní nabídku od šéfredaktora prestižního newyorského časopisu Sharps a po hlavě se vrhá do víru newyorských večírků. Záhy však zjišťuje, že zdaleka ne vše je takové, jak si představoval. Je zklamaný upjatou atmosférou a stává se z něho rebelant. Neochotu zařadit se do davu a sekat latinu však nečekaně naruší setkání s půvabnou herečkou Sophií, která mu úplně poplete hlavu…
Námětem pro film byla kniha Tobyho Younga z roku 2001, v níž zachytil vlastní zážitky, když koncem 90. let odešel z Londýna pracovat do prestižního časopisu Vanity Fair v New Yorku a ani ne po dvou letech byl odtud vyhozen. Dále hrají Kirsten Dunstová, Jeff Bridges, Gillian Andersonová ad. (oficiální text distributora)

LoLaa

Cože? 69% od CSFD diváků? Ano, každý má jiný vkus, ale film s ohranými vtipy, nesympatickým hercem v hlavní roli, mnoha klišé a od začátku jasným happyendem, to potom nedokážu pochopit tak vysoké hodnocení. Jediné co opět nezklamalo, byl výkon Kirsten Dunst. Ale jinak tedy opravdu hrozná nuda, přemýšlím, jestli i ty 2 hvězdičky nejsou nadhodnocené... ()

iamek

Slušná romantická komedie s mojím oblíbencem Simonem Peggem. Na filmu se mi samozřejmě nejvíce líbila přenádherná Megan Fox a neméně krásná Kirsten Dunst. Jinač se jedná o klasickou romantickou slaďárnu. Jen škoda, že How to Lose Friends & Alienate People ztrácel postupně dech. ()

Chrustyn

Ze začátku slušně rozjetá komedie, která se díky Simonu Peggovi a jeho britskému humoru tváří, že by mohla jinak standardní romantickou komedii dostat do trochu originálnější roviny. Bohužel s přibývajícími minutami film sklouzne tam, kam všechny žánrově podobné filmy a začne na sebe přibalovat další a další klišé, které nevyvrátí ani sexy Megan Fox ani samotný Pegg. Simon by měl zůstat doma v Anglii a nekazit si takto reputaci jednoho z nejlepších komiků své generace. ()

klerik

NABÚCHANÁ+DIABOL NOSÍ PRADU Obyčajná romantická komédia, ktorá je zaujúmavá tým, že je vo filmovom prostredí... Ale... je tu Simon Pegg. A tento chlapík nie je Patrick Dempsey ani Metthew McConaughey. Je to komik, ktorý sa nemusí pitvoriť, aby bol vtipný či romantický. A práve on dáva filmu iný, uveriteľný rozmer... Trio Megan Fox, Gillian Anderson, Jeff Bridges samozrejme tiež poteší... ()

korbitch22

rozhodně jedna z nejslabších komedií se simonem peggem v hlavní roli.film má na svědomí velká británie,což bohužel není znát,pač převážná část filmu se odehrává v americe,kde ji briti mistrovsky z amerikazovaly.sem kurva jedinej kdo viděl tu nesmyslně trapnou dějovou linii,kde byly díry ve scénáři jak po střelbě z kulometu.otravná a namyšlená megan fox,která je i ve skutečnosti otravná a namyšlená pička,mě začala srát hned na začátku a mistrovsky si to udržela až do konce.blitkojizní romantický ale bohužel strašně předvídatelný happy end.ono toho je bohužel ve filmu předvídatelného mnoho.když se podíval na toho psa,bylo jasný že ho nějak sejme.film od odpadu,na tři hvězdy vytáhnul simon pegg a jeho skvělý gagy,odkazy na big lebowskiho a pejsek jménem rambo:-) kdybzch toho kluka razatýho neměl tak rád a nevážil si ho,dám míň,hodně míň.velké hodnocení opět dokazuje jednoduchost českého diváka. ()

Scalpelexis

Simon Pegg a romantika je pro mě jako Michal Bay bez výbuchů, takže jsem byl přirozeně zvědavý, jak tento experiment dopadl. Resumé zní: Pegg to zvládl, ale celkově to byla poměrně sterilní a vlažná podívaná. Když postavu Sidneyho Younga napadne jedna z jeho pravidelných vyšinutostí, je o zábavu postaráno, ale v romantických pasažích to silně skřípe a ani střihy s Felliniho Dolce Vitou to nijak nenapravují. Moc se mi líbila nevýrazná postava Kirsten Dunst, jen od Bridgese bych si dokázal představit pevnější a jistější roli. Scénář ok, režie průměr, konec nenáročně a nepřekvapivě klasický. ()

Yardak

"Víte jaký je nejlepší film všech dob? Con Air, pro každého je tam něco" :)). Výborná komedie s mnoha známými herci ve vedlejších rolích a hlavně v hlavních rolích :-) a závěrečná píseň You really got me jako třešnička na dortu! ()

mcb

I přes to, že se jedná v kontextu budoucích filmů s podobným tématem (Tropická bouře, Dostaň ho tam) o velmi korektní kopání do showbusinessu, pořád je to hodně pohodová zábava, kterou drží nad vodou hlavně sympatické postavy a zábavné hraní na stereotypy. Jenže žádný ultimátní popkulturní nářez se nekoná, v druhé půli se Pegg a spol. vrhají do standardní romantiky, kterých se v kinech za rok urodí desítky. Komu však ke spokojenosti stačí velebení Felliniho, může si klidně hvězdičku přidat :) ()

heyda

Skvělá komedie, na které mi vadilo snad jen to, že jsem se nemohl pořádně zasmát (jel jsem ve vlaku) a slabší dabing. 75% ()

jojinecko

Simon Pegg rulezz!!! Ten chlapík je neuveriteľný a do veľkej časti pridáva už aj tak fungujúcemu anglického suchému humoru na intenzite, minimálne už len tým svojim ksichtom. Spolu s novým Kevinom Smithom široko ďaleko najvtipnejšia záležitosť posledného roku, hoci k záveru sa nám to začína "zromantizovávať", čo nie je na škodu, len film stratí trochu na drive... Btw: potešil geniálny song "For Reasons Unknown" od The Killers! ()

sharky

asi ta nejdrsnější romanitka jakou jsem viděl. Simon Pegg umí být dokonale oplzlý a myslím, že přesně tak nějak si většina z nás bulvární novináře představuje. některé scénky jsou geniální, některé na hranici dobrého vkusu. Kirsten Dunst je stále ta srdcová dívka od vedle a težko mohl někdo hrát líp ultra sexy superhvězdu než megan fox. I Jeff Bridges dostal výbornou vedlejší roli Peggova staršího alterega, ve které náležitě zazáří. škoda toho nejepitomnějšího romantického konce, bez posledních patmnácti minut, kde filmu těžce dochází dech, by to bylo snad i na 5*. Vážně jsem se dobře bavil a to není málo, vtipných komedií už se tolik netočí. ()

Darneth

Podobnost s Ďábel nosí Pradu nelze zapřít. Méně napádité to sice je, pořádné charisma jaké má Meryl mi zde také chybělo, ale klackovitost hlavního představitele mi byla dosti po chuti. ()

Flakotaso

Velice příjemný, pohodový a většinu stopáže taky hodně vtipný film. Britové se prostě nezapřou a Simon Pegg je výtečný jako vždy. Celé to navíc ještě vylepšuje pěkná hudba a krásné tělo Megan Fox. ()

rikitiki

Vcelku svěží záležitost. Jasný důkaz, že hrdina romantické komedie nemusí být žádný fešák, když je zajímavě napsaný a zahraný, což byl tento případ. Dost přesný je i vhled do světa bulvárních médií a vzájemné závislosti tisku, celebrit a peněz, i když samozřejmě učesaně v rámci žánru. Například až pohádkově tolerantní šéf. /28. 6. 2010/ ()

Roman.Ticka

Takhle trefně ztvárnit potrefenou husu jsem už předlouho neviděla a tolik bolebřišní srandy nezažila. Nejenže je Simon Pegg dokonalým ztělesněním kulhavého prasátka, on je kombinací všeho, co má výtečný herec a komik mít a tím je jedinečný talent, jenž ze sebe v tomto filmu vydojil jak z nejlepší dojné krávy v elitním zemědělském družstvu. Dokonce i osobitý tanec nešlo prezentovat líp, no prostě zábava na plné gule, takže dávám plný počet. Rozhodně si tento explicitní exemplář zábavy pustím znovu. ()

honajz

Nebo spíše: Jak zkusit natočit satiru na hollywoodské poměry a zůstat uprostřed cesty? Škoda zajímavého nápadu a nevyužitého potenciálu.   FILM: Simona Pegga mám rád od Shaun the Dead a Hot Fuzz (nechtějte po mně, prosím, české distribuční názvy, vypouštím je programově z hlavy :-)). Suchý britský humor mám také rád. I typicky britské firmy, které se sarkasmem jim vlastním dokáží kritizovat či parodovat cokoliv současného.    Jenže - u tohoto snímku chybí vše. Britský humor, sarkasmus, a dokonce i ten herec, co hraje hlavní roli, je jen plakátem Simona Pegga. Plakátem přehnaným, uřvaným a naprosto nesympatickým v první polovině, a romanticko-dojemným ve druhé. Ano, film se dělí na dvě poloviny - ta první měla být satirickým ostřím namířeným proti současnému Hollywoodu, aby se ve druhé polovině film sám stal hollywoodskou limonádou.     Podle skutečných událostí skutečné postavy sledujeme příběh britského reportéra pseudointelektuálního kritického filmového plátku, jenž má problém se dostat na jakoukoliv premiéru a používá převleky, za jaké by se nestyděl Růžový panter.  Z jakési nostalgie si ho pozve do USA šéf nejprestižnějšího newyorského časopisu (Jeff Bridges ve skvělé formě a s pár narážkami na Big Lebowského mimo obraz), aby pro něho pracoval. Britský novinář si myslí, jak všem vytře svým neortodoxním myšlením zrak, ale brzy (po čtvrt roce) zjistí, že tímto stylem se nikam nedostane a hezkou herečku do postele taky ne.    Zbytek je hollywoodský doják a o nějakém sarkasmu už nemůže být řeč... Navíc konec je vykraden ze Svatby podle Mary, které si aspoň na nic nehrály. Je to škoda, protože nápad je neotřelý, zajímavý a Jeff Bridges nebo Gillian Anderson válej' na výbornou. Jenže ti mají jen drobné vedlejší party. Hlavní role je určená Simonovi, a ten prostě nemá co hrát - buď je za totálního vypatlaného blbce, až si jeden říká, jak mohl být šéfredaktorem jakéhokoliv časopisu, aby se ke konci přestylizoval ve vystudovaného filozofa, který si konečně uvědomí hodnoty života.    Pokud chtěl film parodovat Hollywood, prostě se mu to nepovedlo. Na loutkové Team America: Světovej policajt to nemá v parodii ani náhodou, bohužel. A to nemluvím o logických chybách, jenže to bychom tu byli dlouho... Vemte si třeba scénu, kde se zfetuje Simon koksem, zazpívá písničku a padne - aby skoro vzápětí odvážel opilou kolegyni autem už střízlivý... Ach jo, nejvíc mne fakt mrzí promarněné příležitosti. DVD: Disk nic moc. Rychle naběhne menu, což je velké pozitivum. Ale jako bonus jen upoutávka (2:30) bez české podpory. Zvuk je možný si zvolit i v DTS, ale užijete to jen u písniček, které se někdy neústrojně ve filmu objeví.    Publikováno: 16.06.2009 ()