Devítky

Gary sa rozišiel s priateľkou a pri pálení jej vecí to preženie s horľavinami. Vzápätí sa opije, šoféruje, vezme si crack a nakoniec havaruje. Vytriezvie až v nemocnici. Súd mu nariadi domáce väzenie, na ktoré má dohliadať optimistická novinárka Margaret. Presťahuje ho do dočasne prázdneho domu, pretože jeho majiteľ, spisovateľ, je na turné v Kanade. Gary sa zoznámi so Sarah – atraktívnou, zdanlivo spokojnou susedkou. Aj priateľstvo s Margaret sa zdarne vyvíja. Lenže... Dejú sa prečudesné veci – Greg nachádza zápisky a vôbec si nevie spomenúť, že ich napísal, počuje hlasy. Je naozaj Garym, alebo je niekým celkom iným? A to je len začiatok... (oficiální text distributora)

mirkath1

Hvězda je za to, že jsem to vydržela do konce a to jen proto, že mám ráda pohled na Reynoldse. Jinak to byla děsná krávovina. ()

Rooseman

Zajímavá záležitost. Nejsem z ní až tak unešený, protože to, že mě film tohoto žánru donutí se nad něčím zamyslet, beru jako samozřejmost. Poměrně úhledně rozdělené čtyři části, každá s trochu jiným poselstvím. Původně jsem čekal jiné rozuzlení, ale nakonec mě průběh příběhu příjemně překvapil. Otázka bytí je na světě odnepaměti a bude aktuální zřejmě až do konce věků. Film je každopádně potřeba brát trochu s odstupem. Shlížet na něj a nenechat se až tak vtáhnout do děje, být nestranný divák a přemýšlet nad tím, jaký co má vlastně smysl. Není to zase ale nic nepochopitelné, akorát vás donutí na dvě hodiny vypnout hlavu a soustředit se na děj. Ryan Reynolds předvedl fantastickou one man show, i když jsem byl předem kritický, celek fungoval na výbornou. Můžu jen a jen doporučit. ()

yueh odpad!

Kdybych si nepřečetl zdejší pochvalné komentáře, asi bych tenhle film neviděl. Mám rád tento druh filmů, ale tohle bylo fakt tak nějak polovičaté a u prostředního příběhu jsem si několikrát říkal, ať už je konec. To se mi dlouho u filmu nestalo. ()

Santek

SPOILER: Drama- hlavní hrdina je bohatý a úspěšný, proto chlastá a bere drogy. Horor- slyšíme kroky a jednou se zabouchnou samy dveře. Mysteriozní - film se skládá ze tři epizod, které se nakonec propojí. A co víc? Zjistíme že hlavní hrdina je bůh a ani to o sobě neví! Jo a méďové Koaly jsou telepati a řídí počasí... :-( // Když v polovině filmu začnete přemýšlet o tom co budete dělat o víkendu, tak asi něco není v pořádku. Tenhle film je absurdní výmysl, který postrádá jakoukoli hlubší myšlenku. Je hrozně jednoduchý a přímočarý a nenutí vás vůbec přemýšlet o čemkoli. A hlavní myšlenka? Existuje hodně dimenzí, ale každá je něčím špatná. Tak co s tím že? No co by, stačí vybrat z každé to lepší a udělat ze všech dimenzi jen jedinou perfektní. Tohle je závěr filmu? Taky filmu chybí jakákoli atmosféra. Kdybych to měl porovnat s Donnie Darkem (jak zde někdo zmínil), tak bych musel dát tomuhle filmu odpad. Ale jinak za ** :SPOILER ()

Goodmen

Na začátku pekelně zamotané na konci velmi jasné. Rozhodně velmi zajímavý snímek, který stojí za více než jedno shlédnutí, ale na druhou stranu zase není určen pro každého. Škoda, že se v první půlce film trochu vlekl, jinak by to byl plný počet. ()

George.Camel

Film mě dokázal zaujmout už od začátku a pokud se tohle stane, je to znamení, že jej dokoukám do konce a Devítky to dokázaly - je v nich zkrátka nápad, zaujme i krásna hudba a film nenudí. Ryan Reynolds podává mimořádné herecké výkony, dialogy jsou místy i vtipné. Je škoda, že se takových filmů netočí mnohem více. Bylo by nač koukat. ()

Anxhr

Skvělí herci, ale zbytek je trivialita, kdy si tvůrce může vymýšlet libovolné soběpodobné historky a na konci to vyřeší tou nejsnadnější deus ex machinou. ()

CrazymanM

Zajímavej námět,výborní herci v hlavních rolích,jen mi tam něco chybí.Nevím přesně co,jen je to takové nějaké zamotané,zmatené a následně nevysvětlené,ponechané na divákovi,ať si to vysvětlí sám jak chce.Nebo aspoň tak se mi to jeví.Mám rád např.filmy Davida Lynche(nechci srovnávat),který také nechává spoustu závěrů na divákovi,tady mě to asi trošku minulo. ()

Anitaa

Devítku dát nemůžu, tak dávám jedničku... protože 10-1= 9. To všechno přeci dává smysl, ne? O.K., nedává? Jedničku tedy věnuji Ryanovi za pěkný herecký výkon. Tak a teď je to všem jasné. ()

Dzejna35

Na začátku filmu jsem si říkala, aha zase jeden z těch zamotaných filmů, kde se dozvím význam děje až na konci. Na konci filmu jsem si ale bohužel říkala what the fuck! tenhle film jsem totálně nepobrala, nepochopila jsem hlavu ani patu a to to tam bylo na konci tak krásně vysvětleno. Škoda, ztráta 99minut mého dne. Ale tak dám tam ty dvě hvězdy za herecký výkon. ()

Villager

Představte si situaci, kdy se s váma rozejde přítelkyně, spálíte všechny věci co po ní zůstali. Dáte si crack, vypijete láhev whisky, bohužel sednete za počítač, a začnete psát scénář. Za chvilku vám dojdou nápady, a tak si zapnete televizi při tom si ještě jednou zapálíte a popijete, a ejhle dávají The office. Chvíli se na to díváte, a smějete se a přemýšlíte nad složitostí toho pořadu, a v tom vám v opilosti spadne ovladač, a přepne vám televizi na Gilmorova děvčata zrovna ve chvíli, kdy tam ta tlustá herečka prožívá depresi z neumytých hrnců. Je vám jí tak líto, že si nikdy nezahraje nic pořádnýho jenom samý tlustý kuchaře nebo tak něco, že ji prostě musíte do toho scénáře vtlačit. Na konec tohoto bláznivého večera si zapnete Dooma II. , napíšete IDDQD a co se nestane, jste Bůh. Tak přesně tohle se stalo při psaní tohodle veledíla. :)) ()

PamelaJJK

Pro mě absolutní nezáživno, nuda a chaos. Jeden z mála filmů, který jsem nedokázal dokoukat, tak mé hodnocení není zcela relevantní. Ale z toho, co jsem viděl (asi hoďka - tedy 2/3 filmu) jsem byl hodně znuděný a nějak jsem se nemohl dostat pod povrchovou slupku... Mám pocit, že hodně zdejších komentářů vychvaluje film jen proto, že je to in a cool, ale přitom vůbec nechápou o co go... Ale to je jen můj názor a můj problém. A nejen u tohoto filmu... Ta osiřelá hvězdička je za Melissu McCarthy a Ryana Reynoldse... Ty byli tak na devítku (rozuměj devět hvězdiček)... :-) ()

schluke

Kdybych si přečetl popis filmu před tím než se na to podívám tak bych to pravděpodobně pochopil. Zmatený a ten popisek filmu jako sci-fi fakt nesedí, když do toho tahaj rádoby náboženství ve formě boha. ()

TesterX

Co říci na těžko zhodnotitelný snímek, který připomíná jízdu na kolotoči po konzumaci halucinogenních houbiček? Velmi originální a náročnější podívaná, roztržená do třech částí, které se ke konci pěkně slepí dohromady - takový pocit vás však přepadne až v samotném závěru. Na to, abyste se k němu prokousali vás může odradit silně nevyrovnaná první třetina, která podivně přejíždí mezi mysteriózní, tripovou a (v jedné scéně) muzikálovou rovinou. Další dění už se stává sledovatelnějším a pochopitelnějším (a to i díky konci příšernému hudebnímu doprovodu, který se první třetinou line). Herecký ansámbl vás moc nepřesvědčí, ale Reynolds se i přes svou (často v jiných filmech viděnou) pózu "přiblblýho frajera" dost snaží a s přibývajícím časem mu jeho tři rozdílně zahrané postavy uvěříte. Ve výsledku se tedy nemáte zrovna na co těšit, ale když se ponoříte hlouběji, objevíte pohodově plynoucí podívanou bez typicky nastavené šablony pro většinu dnešní kinematografie. ()