Devítky

Gary sa rozišiel s priateľkou a pri pálení jej vecí to preženie s horľavinami. Vzápätí sa opije, šoféruje, vezme si crack a nakoniec havaruje. Vytriezvie až v nemocnici. Súd mu nariadi domáce väzenie, na ktoré má dohliadať optimistická novinárka Margaret. Presťahuje ho do dočasne prázdneho domu, pretože jeho majiteľ, spisovateľ, je na turné v Kanade. Gary sa zoznámi so Sarah – atraktívnou, zdanlivo spokojnou susedkou. Aj priateľstvo s Margaret sa zdarne vyvíja. Lenže... Dejú sa prečudesné veci – Greg nachádza zápisky a vôbec si nevie spomenúť, že ich napísal, počuje hlasy. Je naozaj Garym, alebo je niekým celkom iným? A to je len začiatok... (oficiální text distributora)

morricone

Já to tak hrozně chtěl oochopit ale nešlo to.Vše začalo tak jak má ,vtáhnutí do děje ,člověk fakt už jen čeká co se z toho vyklube ale ono tak nějak v půlce to trochu začíná pokulhávat a ke konci už jsem sledoval čas.A navíc jak jsem už zminoval nějak jsem to nepochopil.Ale hudba vybraná EXLUSIVNĚ !!! ()

Patr1k

Nadpriemerný film nie pre každého, kamera je divoká, dej niekedy dosť vláčny, ale film ako celok má čo do seba, slabšie 4* ()

veverysiak

Obdivujem autorov, ktorí dokážu stvoriť takýto kúsok, aj keď poväčšine zostanú nedocenení, aj do tohoto filmu sa treba naplno vcítiť a musíte byť naň pozitívne odľahčený, vtedy pri ňom dokážete zachytiť tú správnu spätnú väzbu, okrem iného je to aj fantastická príležitosť na debatu so spriaznenými dušami na tému "Čo tým chcel básnik povedať", treba ešte vyzdvihnúť skvelé výkony hlavnej štvorky, takže 80%. ()

mr.sulas

Štvalo mě,že první polovinu filmu jsem se pořád marně zabýva tím,abych to chápal,místo toho,bych pořádně sledoval děj.Pořád nevím,jestli to režisér ukočíroval nebo ne,ale na konci po poradě s mou drhou polovičkou jsme na to doufejme přišli a s uspokojením mohu říct,že myslím,že to chápu! ()

uncle

Málem jsem to koupil na stáncích za 99kč.....Tohle bylo na mě příliš intelektuální....čili jsem z toho úplně blbý...:-) ()

Enzo555

Nechal som sa oklamať pár nadšenými recenziami, ktoré sľubovali niečo medzi Secret a prvými Shyamalanovkami. Museli ich spískať oddané fanynky R.Reynoldsa. Ale tá neistota a dúfanie v prekvapivé rozuzlenie boli aj príjemné. V masochistickom zmysle slova ()

Venceslao90

Hodně zvláštní film. Myslel jsem, že to bude úplně o něčem jiném. Celý film je rozdělen na tři části: první je celkem průměrná, druhá, která byla laděná jako dokument mě moc nebavila, no a ta třetí byla nejlepší, škoda, že tak krátká. Prvky, jimiž byly jednotlivé příběhy propojeny, byly místy velmi zajímavé. Ale nějakého smysluplného závěrečného rozuzlení se nedočkáte. Film, který rozhodně není pro každého, ale mě dokázal místy oslovit. ()

bezprezdivky

Z mého pohledu je tento rádoby mystériozní film pouze slepencem nesouvisejících a logicky nenavazujících scén - takové Lynchovské mystérium bez Lynche. ()

v.indruchova

Tohle byl dost divnej film a ještě to rozuzlení na konci. Já jsem svolná k lecčemu nadpřirozenému, ale prostě to ve mě zanechalo jakousi pachuť. Nápad a za hlavního aktéra přiděluji body. Ta tlustá děvčica to tam kazila, já jí prostě nepřišla na chuť. Je to věcička na přemýšlení a hodí se i pro šťoury, kdo má rád plytké věci a hlavně nemyslet tak si to fakt nepouštějte. ()

Kozlowski8

Poté, co ho opustí přítelkyně, činí Gary jeden kopanec zadruhým. Nejprve nechtěně podpálí barák, poté se opije, zfetuje a nabourá autem. Následně dostane soudem nařízené domácí vězení...a pak už nevím. Vůbec nedokážu říct (napsat), o čem vlastně tento film byl, jaká byla jeho myšlenka, co chtěli autoři divákovi sdělit. Nic z toho jsem nepochopil, navíc mne snímek nezaujal ani v dílčích oblastech. Nezaujali mne ani herci (Ryan Reynolds nudný a nevýrazný, Hope Davis jakbysmet). 20%. ()

Ondrew

Skutocne dobrych mysterioznych filmikov nie je nikdy dost a Devitky vo svojej specifickej kategorii exceluju. Pribeh je prepracovany do takej miery, ze divak ma prakticky cely cas nad cim velmi tuho premyslat a bez pozorneho sledovania cloveku utecu rozne, viac ci menej, dolezite detaily. Prave v tych je snimka vynimocna. Ak sa vam nepodari pozbierat vsetky fragmenty a naznaky pocas sledovania, ochudobnite sa o pocit "aha, tak takto to bolo!", ktory sa dostavy v zavere. Herecky ma velmi milo prekvapil Ryan Raynolds, ocividne bol vo forme. Hoci su Devitky znacne specificke, rozhodne ich odporucam kazdemu hlbavejsiemu divakovi. Alebo prave preto... 80%. ()

numan

Nás devítky to teda zas tak moc nevzalo, ale koaly sou z toho prej dost vodvařený a pár sedmiček asi taky. Ryan Reynolds naprosto boží. ()

BeaVV

Výkon Ryana daleko predčil scénar. Aj ked myšlienka boha, ktorý sa zníži na úroven ludi je zaujímavá, faktom zostáva, že je v celku nudný a herci majú čo robit, aby si udržali vašu pozornost. ()