Devítky

Gary sa rozišiel s priateľkou a pri pálení jej vecí to preženie s horľavinami. Vzápätí sa opije, šoféruje, vezme si crack a nakoniec havaruje. Vytriezvie až v nemocnici. Súd mu nariadi domáce väzenie, na ktoré má dohliadať optimistická novinárka Margaret. Presťahuje ho do dočasne prázdneho domu, pretože jeho majiteľ, spisovateľ, je na turné v Kanade. Gary sa zoznámi so Sarah – atraktívnou, zdanlivo spokojnou susedkou. Aj priateľstvo s Margaret sa zdarne vyvíja. Lenže... Dejú sa prečudesné veci – Greg nachádza zápisky a vôbec si nevie spomenúť, že ich napísal, počuje hlasy. Je naozaj Garym, alebo je niekým celkom iným? A to je len začiatok... (oficiální text distributora)

naytsirk

Teda musím uznat, že něco podobného už jsem dlouho neviděl… moc příjemný film, který opravdu nenechá člověka moc vydechnout, a nutí ho neustále přemýšlet a domýšlet… ()

avalon999

no musel som si to pozrieť ešte raz.... fakt to nie je jeden z tých filmov, kde vyložíš nohy a chystáš sa spať a som rád, že ešte aj dlho po tom ako som to dopozeral mám nad čím uvažovať... jeho prepracovaná zložitosť a v podstate (po uvedomení sa) jednoduchosť je úžasná... odporúčam každému, kto sa nebojí premýšľať... ()

Fritaaa

Trochu mě obešlo to nadšení lidí kolem. Je to strašně pomalé, hodina a půl filmu trvá neuvěřitelně dlouho a myslím, že naprosto zbytečně. Pomalé tempo nevede k napětí, ale nudí. Rozuzlení není pro mě osobně uspokojivé, navíc je to řečeno tak, aby to došlo naprosto všem - nějaké "musíte se na to pořád dívat" je naprosto mimo. Jestli tohle někdo řekne, nedívá se na filmy, které je třeba sledovat. ()

raru

10 je Boh,9 je Ryan.A 8 koaly.To sa nedalo vymyslieť niečo originálnejšie?Nábožensky založení ČSFĎáci boli z filmu paf,ale my,ateisti...Prečo si filmoví tvorcovia myslia,že nás musel niekto stvoriť?Ja už mám filmov o stvorení ľudstva plné zuby.Privítal by som pohľad z opačnej strany.Konečne.2** za herecký výkon Ryana.Bol fakt dobrý. ()

marekm030

Mam rad dramu, mam rad sci-fi, mam rad mysteriozne thrillery, mam rad duchovne a spiritualne knihy a filmy, no proste vsetko, na co sa tento pseudo-intelektualny brak, plny prazdnych zvastov a frazoidnych dristov len hra ... silno neodporucam nikomu, ani kaviarenskym hipstrom ... nechapem, ze sa dal Reynolds nahovorit ... jedna hviezda za krasnu Davisku a za malu Fanningovu ... ()

andrwa

Je to skôr 3 a pol. Ťažko ale popísať pocity z tohoto filmu. Podľa mňa je to myšlienkovo veľmi podobné Arranovskeho Fontáne, len to ma uplne inu formu. A ta je vynikajúca. Len film vo mne nezanechal ani z ďaleka taký pocit otvorených úst ako práve Fontána. Možno pri ďalšom vzhliadnutí. ()

Kritik83

Vůbec mě nezaujal. Snaha o mysterióznost u mě tedy naprosto selhala, film mě zaujmul prvních 20min. Tak nějak jsem doufal, že ten propadák zachrání nějaké super nečekané rozuzlení, nějaký třesk na konci.. Bohužel se tomu tak nestalo.. 18% ()

Maverick*

Poměrně zamotaný film, jehož dominanci tvoří Reynolds a výborný myšlenka, která ja na koci ovšem lehce utopena.Nerad bych tu něco prozradil navíc, protože celý film pomalů protéká do jediné objasňující pointy. Ty perličky během filmu, takové lehké falshbacky byly zajímavé, ale přesto se nemůžu zbavit dojmu, že byly také moc matematicky vykalkulované se snahou hrát si na vysoké umění. Co se týče dojmu, budu končit, je to druhá odmocnina devíti hvězdiček. Chápu o co se John August snažil, ale mě to zas až tak neoslovilo. Přesto si myslím, že shlednutí filmu není ztrátou času a je dobře, že někdo překračuje hranice mainstreamové zábavy. NEJLEPŠÍ HLÁŠKA: Ale skutečně důležitý jsi tady ty. Vytvořil jsi tento svět z rozmaru a rozhodl jsi se trochu se tady porozhlédnout a zjistit, kam se to vyvine. Máš moc zničit tento svět pouhou myšlenkou. Mimochodem, nedělej to. :):):) ()

burson

velmi mile prekvapenie a musim povedat, ze to bol dobry film.raynolds sa mi tam moc nehodil ale davis bola uzasna.musite sa do nej zalubit.odporucam ()

ghostwo

S tím jak je film natočen problém nemám, sleduje se to hezky. Horší už je pochopit souvislost mezi jednotlivými epizodami - alespoň během filmu, protože na konci se nám jakéhosi vysvětlení dostane. S tímto "trápením" diváků mám vždy trochu problém a nevím jestli je to dobře to takto dělat. Člověk chce ve své přirozenosti chápat a rozumět a zde mu tuto přirozenost autoři nedopřávají. V diskuzi k tomuto filmu je link , který film vysvětluje poměrně dobře a troufnu si říct, že na toto přijít je skoro nemožné. Samozřejmě základ pochopit těžké není, mluvím o detailech. ()

JerryPilsen

Takhle si představuju mysteriózní film!Celu dobu člověk přemejšlí jakže to vlastně je s těma devítkama a nakonec to stejně není úplně jasný.Blahopřeju.Výtečné. ()

in flames

Film, ktorý spočiatku posôbí mätúco a nepokytne žiadne extra efektné scény, ktoré by žánru prináležali. Herecké výkony sú uspokojivé a dej sa odkrýva v správnych dávkach. S odstupom času hodnotím stále lepšie, pretože zanechal silný dojem a veľmi peknú myšlienku. ()

Two.Swallow

I když jsem Devítky shlédla několikrát, pochopila jsem jejich smysl, ale stále mi zůstávají jakési parohy udiveného jelena. Jak to někoho napadlo? Obsazení bylo docela povedené, na Melisse McCarthy mi vlastně i zůstaly stát oči. Vytkla bych jen Hope Davisovou, kterou si představuji spíš v nějaké primitivní zmijí roli v Titánech. ()

Crtcus

Škoda, že si to předem nějak pořádně nepromysleli. Tak, jak film je, nedává v těch opěvovaných detailech vůbec smysl. ()

Montmorency

Tak tento film mě zcela minul - ještě jsem jakžtakž kousla ty ''mystery'' s proměnami postav, ale konečné rozuzlení (ať jsem nad tím uvažovala jak chtěla, tak si prostě nemůžu pomoct) je opravdu obludně debilní.... ()

Bednobuch

Ne že bych ten film nepochopil, ale trvá to dost dlouho, než člověk pochopí o co jde. Ryan je sice dobrý a své role zahrál dobře. Ale celkový příběh, pointa a vůbec. Dojem z filmu i přes dobrý konec je negativní. A v podstatě jde nakonec o scifi i když by tomu někdo mohl věřit. ()

zorrra

Dajak som nepochopila, o čom bol ten film. Celú dobu to bolo také, že zaujímave, ale ten koniec bol , podla mna, odveci. Ale hral tam Ryanko a tak sa oplatilo tak ci tak kukať. :-) ()