Skyfall

Britská tajná služba MI6 se ocitá v nelehké situaci, ze základny v Turecku byl ukraden harddisk se seznamem agentů. Agent 007 James Bond a jeho kolegyně Eve se pokusili lupiče zadržet, Bond byl však během akce postřelen a zmizel neznámo kam. Šéfce MI6, M, nezbývá nic jiného než prohlásit Bonda za mrtvého. Nový předseda bezpečnostně-zpravodajského výboru Mallory je situací silně znepokojen; nejedná se totiž o první případ krádeže seznamu tajných agentů. Podle něj je načase, aby M odešla do důchodu a byla nahrazena někým schopnějším. M se ale do penze rozhodně nechystá. Cestou z ministerstva M zjistí, že se někdo naboural do systémů v hlavní centrále MI6 a snaží se dešifrovat ukradený seznam. M spěchá zpět do centrály, vtom celá základna MI6 exploduje. Útočník neměl v plánu zabít M, chtěl však, aby viděla zkázu svého úřadu. M je odhodlána viníka najít a potrestat... Když se M vrátí z pohřbu svých kolegů, čeká na ni doma nezvaný host, a to Bond. Využil toho, že je považován za mrtvého, a užíval si svobodného života, nyní však usoudil, že ho tajná služba potřebuje, a rozhodl se přihlásit zpět do služby. Bond se na M zlobí, protože byla ochotná ho kvůli seznamu agentů obětovat. Bond je převezen asistentem M Tannerem do starých tunelů metra, kam byla přemístěna tajná základna MI6. Pokud Bond uspěje v testech, je M ochotná přijmout ho zpět... Tanner Bondovi prozradí, že útočníkem je někdo, s kým se M dostala v minulosti do konfliktu. M však tvrdí, že netuší, kdo seznam ukradl. Ve fyzických i psychologických testech Bond prošel, podle Malloryho však rozhodně není způsobilý vrátit se do terénu. Střela vyjmutá z Bondova těla zavede tajnou službu na stopu agenta Patrice, který má podle zdrojů ze CIA právě namířeno do Šanghaje. Bond obdrží od nového výstrojního důstojníka Q letenky do Šanghaje, pas, rádiovysílač a zbraň, která funguje pouze při identifikaci otisku Bondovy dlaně. Bond si počká na Patrice na letišti a pronásleduje ho uprostřed noci do kancelářské budovy. Tam na Patrice zaútočí, chce získat informace o seznamu, Patrice však umírá, aniž by cokoliv prozradil... Bondův souboj s Patricem sledovala skrz prosklenou stěnu protější budovy záhadná žena. V Patriceových věcech najde Bond žeton do kasina v Macau. Do Macaa přijíždí Eve, aby předala Bondovi zprávu: nový vlastník seznamu udeřil a odhalil identitu pěti tajných agentů. M nařídila agenty okamžitě stáhnout, tři z nich však byli zabiti... (TV Prima)

swamp

Z nového Bonda naprosto vyzařuje režie někoho nového. Sam Mendes dal agentu s označením 007 novou tvář - už není tím nezkrotným milovníkem, kterého nic nerozhodí. Nyní je postavou s problémy, pochybnostmi a klidně i se špatnou fyzickou kondicí. Craig hraje zarputile, ale trochu nevýrazně. Tentokrát tu máme skvělého padoucha, kterého ztvárnil Javier Bardem. Ten se role zhostil úchvatně úchylně a je velká škoda, že mu nebyla věnována větší pozornost. Rozhodně se ale jedná o skvělý filmový počin, který tak trochu připomíná přiškrceného Bournea. ()

teutates

V službách jeho veličenstva po třetí a opět good Danieli, no v rámci série (s D) u mně nejslabší počin, čím to asi bude?! Sam Mendes dokáže i s Jamesa Bonda udělat upovídanou sračku. Craig a jeho osobitý styl Skyfall-u nahrává, no senilní Mendes neskutečně prohrává. Nebýt ještě záporáka Bardema a agent 007 by se ocitl na scestí. 143 min. se někdy vleče, no v konečném důsledku přece jenom 7/10. Pokud bylo něco slabší tak právě daný Skyfall, ne proto, že agent 007 stárne, to mu na dravosti... nebudu se točit kolem horké kaše no prostě Mendes to posral, ať si tvrdí kdo chce co chce. Nemít rád danou sérií s "D" hodnocení by bylo mnohem horší. ()

DwayneJohnson

Nikdy jsem nepatřil ke skalním fanouškům agenta jejího veličenstva. Ať už to byl Connery, Moore, Dalton nebo třeba Pierce, vždy jsem bral tyhle filmy jen jako nějaké zpestření, sobotního, či nedělního odpoledne, kde jsem je povětšinou sledoval. A pak přišel jeden pobledlý, modrooký Angličan a všechno tohle změnil. Mluvím samozřejmě o Danielu Craigovi, který se mi tak nelíbil v Mužích, co nenávidí ženy, ale tahle role je mu asi souzená. Hlavně jeho první bondovka Casino Royale byla skvělá po všech směrech a moc se mně líbila. Po určitě slabším Quantum of Solace jsem byl na třetí pokračování s tímto hercem napnutý jako struna na kytaře. Po zhruba dvou a půl hodinách příjemné atmosféry jsem nucen konstatovat, že co se týče kvality, zůstal pro mě Skyfall zhruba někde mezi již dříve zmiňovanými filmy. Přibylo rozhodně akce, která se mně zdála hlavně ve druhé polovině až moc přehnaná, což je nakonec důvod, že nedám maximální počet. Co se týče příběhu a hereckých výkonů, tak tady asi nelze nic zásadního vytknout. Craig je ve velmi dobré herecké i fyzické kondici a určitě je chválihodné, že zde dostala daleko více prostoru Judi Dench v roli M. Ale největší poklonu bych určitě vysekl Javieru Bardemovi, který zahrál hlavního záporáka skvěle a určitě předčil jak Madse Mikelsena, tak i Mathieu Amalrica. Skyfall je skoro perfektní akční film, kterému k dokonalosti chybí opravdu málo a který má určitě našlápnutu na ne jedno pokračování s Danielem v hlavní roli. Kdo přijde po něm, to ukáže teprve čas, jen doufám, že to bude někdo stejně charismatický jako on. ()

Geralt z Rivie

Nový Bond nabízí nový pohled na sérii, mě osobně je bližší styl vymožeností a techniky, ale určitě Skyfall nezklamal. No, očekával jsem víc, na pět hvězdiček to není. --- KINO ()

pm

Časy se mění a ani Bond, přestože tradičnější, už není kým dříve. Naštěstí. Možná film nemusel řešit tolik aktuálních témat najednou, zcela určitě se mi bude stýskat po době, kdy býval 007 děvkař. Ale nový M. je pro změnu přesně podle mých představ. ()

Ant

Nejsem největší fanynka bondovek, vždycky jsem je viděla jen jako jednodimenzní akční oddychovky. No s příchoden Craiga se ale z Bonda stalo něco víc a mimo akční jízdu jsou to taky velmi slušná dramata. Skyfall jsem chtěla vidět už jen kvůli Sama Mendese, který musí z Bonda zákonitě udělat oscarově kvalitní film. Nakonec to sice až taková pecka nebyla, ale i tak je to velmi dobrý film. Marlohe mě jako Bond Girl nepřesvědčila (taky se tam moc neohřála). Naomi Harris byla mnohem lepší volba. Bardem mě svým šíleným výrazem už taky nezvedne ze židle. Celý film prakticky vedou Craig a Dench. Nejen svým špičkováním, ale také svou nákloností. Navíc je trochu problém, když je začátek filmu zábavnější a emotivnější než jeho konec. 7/10 ()

predators

Musím se přiznat, že extrémní fanda bondovek nejsem! Jestli mi nějak nesedí ten typický rozvláčný "ostrovní" styl nebo sami protagonisté agenta 007, nevím. Pravdou také je, že s příchodem D. Craiga se úroveň zvedla a už to není pouhý manekýn a stroj na balení buchet. Zápletka, dobrá! Záporák, parádní, zase jeden z těch, které si oblíbíte. Akce...no jo, akce...tady už bych chválou zbytečně neplýtval a důvody jsou jasné...v podstatě nulová účast populárních vychytávek a hračiček, a neposlední řadě až okatá "nesmrtelnost" JB. Britský styl akčních sekvencí bych opět zmínil jen okrajově...klasika, která nadchne fanoušky, ale nezaujatého diváka nepřekvapí. A tak je to s celým Skyfallem, potěšil, ale nepřekvapil! 77% ()

nascendi

Z pôvodnej série bondoviek som zopár videl a ďalšie ma už ani nelákali. Z novších sa mi pozdávalo Casino Royale a zvedavý som bol aj na Skyfall. Sklamalo ma, čo robia tvorcovia s postavou Bonda. Kedysi to bol šarmantný frajer, ktorý v dobe keď nelikvidoval početných nepriateľov, napĺňal dnešný pojem "metrosexuál". Bondovky boli nenáročnou a neurážajúcou zábavkou. Diváci vedeli, čo očakávať a spravidla to aj dostali. V súčasnosti prebiehajúca rekonštrukcia postavy sa nedarí. Bondovky prestanú mať úspech, ak sa budú tváriť vážne a bude v nich snaha pôsobiť vierohodne. A to je okrem iného aj dôvod môjho nižšieho hodnotenia a menšej spokojnosti. Okrem toho mi Daniel Craig pripadal zostarnutý, zošúverený, bez iskry. Samozrejme, že všetkých pobil, ale už to nejako nebolo ono. ()

nash.

Poté, co v předchozích filmech přišel Bond o ležérní šarm, břitkou ironii, lehkost a nadsázku, ztratil tentokrát i to ostatní. Fyzičku, neprůstřelnost, nadhled i vymakané hračky z dílny Q, které má vracet neporušené. Zkrátka vše, co jej dělalo originálem odlišným od desítek jiných akčních postav. Netrefí terč, nestačí s dechem, nechá se oklamat, nedokáže zachránit žádnou z žen, kterým to naslibuje. Zůstala mu už jen buldočí vytrvalost, se kterou padoucha nakonec uštve. Ze zábavného elegantního společníka se stal protivný morous, který vypadá jako zarostlý horník po flámu, násilím navlečený do saka. Jeho dobrodružství ztratila švih, eleganci, tempo i pompézní rozmáchlost. Skyfall je sice řemeslně zvládnutý, ale příliš dlouhý a často utahaně zpomalený (což by jinde nevadilo). Jak už jsem říkal minule – je to možná dobrý akční film, ale není to Bond, jak se pracně vyprofiloval v během prvních 20 misí. Jenže dobrých akčních filmu je spousta, zatímco Bond byl jen jeden. Tady ho navíc přehraje a pozornost na sebe strhne dokonalá Judi Dench. Mimochodem, proč vlastně Q chtěl, aby mu vše vrátil neporušené, když mu dal jen kapesní pípátko a bouchačku? ()

Ratemus

Zde se mi teda líbí že Bond je více člověk než ten legendární Bond s nožem v podrážce, lasem v hodinkách a bombou v propisce. Akorát mi nejde do hlavy, že má vysílač od Q kterej je několikanásobně větší, než ten, co měl Bond v 60. letech, no nic. Craigovi role sedne, celý film mi přijde tak nějak lidštější a přirozenější a celkově to více připomíná spíše Agenta bez minulosti. Film je celkově dobře zvládnutý, ale jedna věc mi nesedí, od poloviny filmu nějak přestali řešit ten šlohnutej seznam agentů, no uvidíme, třeba se to vyřeší v jiném díle, kde bude Bonda hrát třeba Idris Elba :-D ()

PetrPan

Skyfall mi zní v hlavě ještě teď. Mé druhé setkání s 007. Na první pohled neosobní a čistě profesionální schůzka, na ten druhý plná dobře skrývané bolesti, která se jen lehce zrcadlí v ocelově modrých očích nezničitelného agenta. Lidská tvář legendy, kterou celý svět zná jen jako hrdinu bez bázně a jen s trochou přípustné promiskuitní hany. Skutečný pád z nebes pro pravověrné. Bond jako padlý archanděl , potrhaný a bez křídel, smrtelný a přesto nezdolný, hrdý a povstávající jako bájný fénix. Symbolické, okouzlující, pohlcující... Sledovat Skyfall bylo totéž jako pomalu proplouvat zšeřelou jeskyní, kde na vás za každým zákrutem čeká nádherné divadlo pableskujících krápníků Přesto nemohu jít víc než na tři, nevěřím totiž v nezlomnou vůli, nevěřím v anděly, nevěřím v Bonda. Chvilka poezie končí a teď vážně. Titulní song od Adele se mi skutečně zažral pod kůži, společně s obrazem mi zabrnkal na všechny receptory. Jen škoda, že do filmu už ta bolest pronikla jen v náznacích, byť velmi silných. Zbytek už byl jen velký film. "Nechme nebe padnout" ()

silentname

Blížime sa k finišu Bond-maratónu, ktorý som robil niekoľko mesiacov. Ostáva už len jeden film a došli sme nakoniec. Teraz si však povedzme niečo o tomto vynikajúcom dielku z roku 2012. "Skyfall" je podľa mňa úplne iný film, než sme boli v Bondovkách zvyknutý. Búra veľké množstvo klišé, ktoré odtiaľ poznáme a dáva tomu úplne nový nádych. Žiadne martini, žiadna Bond-girl a okrem toho absolútne fantastické finále, ktoré stojí za to vidieť. Judi Dench vo svojej poslednej Bondovke podľa mňa exceluje a okrem toho si povezme niečo o Silvovi. Toto je podľa mňa veľmi originálny zloduch vo svete Jamesa Bonda. Nechce ovládnuť svet, alebo získať obrovskú moc. Jediné o čo mu ide je jeho osobná vendeta voči M. A urobí absolútne čokoľvek, aby dosiahol čo chce. To robí z filmu skutočne radosť pozerať. Pretože sa pozeráme na niečo, čo je úplne iné, skvele spracované a dáva tomu absolútne vynikajúci feeling. Hudba je skvelá, herecké výkony sú skvelé, film aj po rokoch vyzerá úplne fantasticky a James a jeho večné: "Of Course." tomu ešte len pridávajú. Podobne ako "Casino Royale" ide o filmový klenot. Vynikajúco sa na to pozerá, celý čas to pôsobí uveriteľne, inovatívne a silno. Ak máte radi Bondovky, ide o povinnosť, no ak aj nie, myslím si, že si v "Skyfall" nájdete silný film, ktorý vás poteší. Hodnotenie: A+ ()

Slarque

Autorům se povedlo takřka nemožné: vzdát poctu klasickým bondovkám ze začátku filmové série a zároveň vytvořit současný, moderní film. Hlavní padouch se na scéně objeví poměrně pozdě, ale přes lehce směšnou vizáž Javiera Bardema, je to padouch mnohem více zneklidňující, když se nad ním trochu zamyslíte. Sice je tam možná víc humorných poznámek než v obou předchozích filmech s Danielem Craigem dohromady, přesto je film celkově spíše temnější. Snad jen bondgirls tu nehrají moc velké role, ale jinak je vše perfektní. ()

Bachy

Vždycky jsem tvrdil, že když úžasný režisér natočí perfektní film, ať už si vybere jakékoliv téma. Skyfall byl takovým testem, kterým Mendes pro mě osobně neprošel. Bond mi nikdy nic neříkal a vypadá to, že ani říkat nebude. Nejsem cílovka, vždycky jsem si připadal jako bych sledoval dlouhou reklamu. A Mendes se zatraceně snažil, ale zase to se mnou neudělalo vůbec nic. Do příchodu Bardema obrovská nuda, poté už jen fajn. Toto není muzika pro mne. ()

Happens

Možná fakt nemám rád Bondovky. Nejsem asi ten typ na ty rodinné komedie, kde se střílí a nemluví, pouze hláskuje. Tejty pohádky pro dospělé jsou tak strašně mimo mísu, až to bolí, i když se snažím, aby to nebolelo. Děj předvídatelný, výběr hlavního hrdiny, když se vyškrtali diktátoři, co chtějí ovládnout/zničit svět, sověti a muslimové, byl celkem překvapivě dobrý. Vlastně jen ten Javier Bardem byl boží. Jo a Craig je nejlepší ze všech Bondů. ()

klerik

Skvelý retro (!) Bond. Je až neskutočné, ako idú Craigove filmy rovnakou cestou ako Brosnanove (veľlkolepý akčný návrat ZLATÉ OKO/CASINO ROYAL, povinná rutinérska akčná jazda ZAJTRAJŠOK NIKDY NEUMIERA/QUANTUM OF SOLACE a napokon umiernená pocta klasike JEDE SVET NESTAČÍ/Skyfall). A rovnako ako tretia brosnanovka aj tretia craigovka sa mi páči najviac. Jednoduchý funkčný príbeh, skvelý záporák, fajn práca s citmi, super pesnička, originálna siluetová bitka, vtipné odkazy na pôvodné filmy... V celkovom vyznení je jediným rušivým elementom príliš akčná úvodná scéna. Skvelý oldschoolvý film, kde sa náhodou vyskytuje Bond. James Bond... ()

Chrustyn

Bondovka bez Bonda. Možná i tak by se dal nazvat další díl dobrodružství agenta 007, protože nikdy nebyl Bond méně bondovský, než je tomu v případě zpracování Sama Mendese. Mendes jakoby si sám vytvářel novou sérii, snažící se oprostit od předešlých dílů, (ať už s Craigem nebo Connerym) ačkoliv si občas neodpustí pár retro odkazů (starý Aston Martin). Craig už v "Casinu Royale" ukázal, že je nová doba a elegáni ve smokinzích už prostě nefrčí, ale až tentokrát se úplně oprostil od všeho co Bonda vytvářelo. Mendes, jehož nejakčnější film je "Mariňák" (a to opravdu akční film není) pojal novou bondovku, jako temný akční thriller, který nezkouší nijak modernizovat, (žádný styl ála Greengrass se skutečně nekoná) ale naopak jede v oldschoolových kolejích, kde se spíše zaměřuje na postavy než velkolepou akci, kterou si mimochodem divák užije jen na začátku a na konci. Velké plus má Mendes nejen v Craigovi, (to, že není pravý Bond mu vůbec neškodí ... právě naopak) ale i v pravém padouchovi, který bondovkám už pěkných pár let chyběl. Bardem (který se objeví někdy v polovině filmu) si svého (možná i homosexuálního) slizkého padoucha náležitě vychutnává a divák s ním a užívá si každou minutu na plátně. A samozřejmě by to nebyl Bond bez pořádné akce. A v tomto případě nová bondovka výrazně ztrácí i na málo akčním "Casinu Royale". Akce je fajn, ale vyjma úvodní zběsilé honičky, ve které se vystřídají auta, motorky, vlak i jeřáb (vše viděno v traileru) si divák střelbu a výbuchy užije až a konci, který mimochodem vypadá z jako úplně jiného filmu, ale příznivce akce určitě potěší. Co k novému dobrodružství ještě dodat? Je to jiné než by divák mohl očekávat (na druhou stranu co čekat od Mendese?). Ani výborné ani špatné. Mě chyběl jen o něco větší drive a zaměření na Bardema a jeho osud než se stal tím, čím se stal. Přesto z Craigovské -zatím- trilogie, pro mě nejlepší díl, i když ta skoro dvou a půl hodinová délka byla až moc znát. ()

dopitak

Plešouna za nejlepší píseň asi Skyfall nemine, ale o ostatních úspěsně proměněných nominacích dost pochybuju. Bondovka nebondovka, jak pravil kámoš u oběda, je to taková klasická detektivka. Kde se trochu moc střílí, běhá nebo na motorkách jezdí po střechách a občas vytáhne za zapomenuté garáže nějaký to archivní žihadlo. Zbytečně moc se to točí kolem Judi Dench, Craig jako Bond mi nevadí a nikdy nevadil, ale ten úžas z technických vychytávek, jakého se dostávalo těm opravdu starým díkům, už asi bondovky zpět nezískají. ()

Lenny.M

Daniel, Judi, Raplh a Javier? Sorry, ale jaké jiné hodnocení mám dát :) V poslední době jediný film, který mě k smrti nenudil a dokonce jsem se dobře bavila. Pro dávku zábavy zmáčkněte Skyfall! ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce