Skyfall

Britská tajná služba MI6 se ocitá v nelehké situaci, ze základny v Turecku byl ukraden harddisk se seznamem agentů. Agent 007 James Bond a jeho kolegyně Eve se pokusili lupiče zadržet, Bond byl však během akce postřelen a zmizel neznámo kam. Šéfce MI6, M, nezbývá nic jiného než prohlásit Bonda za mrtvého. Nový předseda bezpečnostně-zpravodajského výboru Mallory je situací silně znepokojen; nejedná se totiž o první případ krádeže seznamu tajných agentů. Podle něj je načase, aby M odešla do důchodu a byla nahrazena někým schopnějším. M se ale do penze rozhodně nechystá. Cestou z ministerstva M zjistí, že se někdo naboural do systémů v hlavní centrále MI6 a snaží se dešifrovat ukradený seznam. M spěchá zpět do centrály, vtom celá základna MI6 exploduje. Útočník neměl v plánu zabít M, chtěl však, aby viděla zkázu svého úřadu. M je odhodlána viníka najít a potrestat... Když se M vrátí z pohřbu svých kolegů, čeká na ni doma nezvaný host, a to Bond. Využil toho, že je považován za mrtvého, a užíval si svobodného života, nyní však usoudil, že ho tajná služba potřebuje, a rozhodl se přihlásit zpět do služby. Bond se na M zlobí, protože byla ochotná ho kvůli seznamu agentů obětovat. Bond je převezen asistentem M Tannerem do starých tunelů metra, kam byla přemístěna tajná základna MI6. Pokud Bond uspěje v testech, je M ochotná přijmout ho zpět... Tanner Bondovi prozradí, že útočníkem je někdo, s kým se M dostala v minulosti do konfliktu. M však tvrdí, že netuší, kdo seznam ukradl. Ve fyzických i psychologických testech Bond prošel, podle Malloryho však rozhodně není způsobilý vrátit se do terénu. Střela vyjmutá z Bondova těla zavede tajnou službu na stopu agenta Patrice, který má podle zdrojů ze CIA právě namířeno do Šanghaje. Bond obdrží od nového výstrojního důstojníka Q letenky do Šanghaje, pas, rádiovysílač a zbraň, která funguje pouze při identifikaci otisku Bondovy dlaně. Bond si počká na Patrice na letišti a pronásleduje ho uprostřed noci do kancelářské budovy. Tam na Patrice zaútočí, chce získat informace o seznamu, Patrice však umírá, aniž by cokoliv prozradil... Bondův souboj s Patricem sledovala skrz prosklenou stěnu protější budovy záhadná žena. V Patriceových věcech najde Bond žeton do kasina v Macau. Do Macaa přijíždí Eve, aby předala Bondovi zprávu: nový vlastník seznamu udeřil a odhalil identitu pěti tajných agentů. M nařídila agenty okamžitě stáhnout, tři z nich však byli zabiti... (TV Prima)

Mahonney

Film, který z přechozích Craigovek udělal trilogii a neuvěřitelným závěrem v podstatě postavil tuto trilogii příběhově před všechny dosud natočené bondovky. Ultimátní díl J. Bonda s neopakovatelnou atmosférou. ()

HFCJ

Toto je Bond, akého chcem.Suché hlášky,odhodlanie,skvelý Javier a nepredvídateľný príbeh.Craig nie je agent Jeho veličenstva.On je Jeho Veličenstvo. ()

mmimma79

Až do tohoto filmu jsem byl přesvědčen, že Daniel Craig je ruský agent, který dostal za úkol zničit vše, co jsem měl kdy na bondovkách rád. Skyfall mne ale velmi příjemně překvapil, za což přisuzuji hlavní podíl "viny" Samu Mendesovi. Podle mě nejlepší film s 007 od Golden Eye. Stále mi tam sice trochu chybí větší nadhled a takový Q by mohl dostat více prostoru, ale díky napínavému ději, nápaditosti režiséra a nepřehlédnutelnému výtvarnému pojetí si to 4 hvězdičky zaslouží. ()

damapo

Mě to nějak extra nebere, ale musí se uznat, že je to velkolepé. Nicméně pro mě až moc nereálná slátanina. ()

Caesarion

Takové chladnější a nějak mi přijde že se to celé točilo FAKTICKY kolem M. Ale co se tam točilo? Bardem? Ten tam fakt něco vymýšlel a vymyslel, že si připraví nějakou show. Vlastně je toho hodně co se tam vymýšlí a celé je to taky docela takový...... že to vypadá jako by se o ní měli prát. Ne srát mě nějaká rašple tak jí oddělám doma jednoduše nevymejšlim nějaký čachýrky za miliony abych jí pak objímal s pistolí někde v kostele. ()

flegmos

NAJHORSI BOND doteraz !!! ? Tento Bond SKAPAL, VYSUMEL, VYHOREL, JE IMPOTENT, STRACA SEBAKONTROLU, MA TRAUMU Z DETSTVA, jednoducho v tomto diele BOND neni bond. Teda je ale dovtedy kym ho nepostrelia. Potom to s nim ide dole vodou... Ak sa niekto pyta kkto za to moze tak ja osobne si myslim ze nevyhoneny SAMKO Mendez za to moze urcite. Bonda tak doj*b4L ze viac sa to uz ani neda. Tento film je traposina a cista nuda, ktora sa snazi na nieco hrat ale je to len trapas ako prd v restauracii pricom sa niekto snazi zavrzgat stolickou aby to nejako zakomufluval ale vsetkym je jasne o co ide len sa vsetci tvarime ze sa nic nedeje. Smrdi to a mne pripada ze cas sa nejako natiahol a zhustol. Nie prosim neskuste si zapalit lebo to J*bn*!!! JUdi je mrtva, Bardem je blondavy komik a pretoze spravna spolocnost je tak trochu homofobna, tak je aj on HOMOSTRASAK-trapak a este k tomu aj na Bonda. FUUUJ SAMKO SI TALENT toto ti nezabudnem. Bonde Bonde musis si davat bacha na svoju prdelku lebo po nej dostanes aj druhy krat od samka. prd prd ()

Lkor

Filmu bych dal nejspíše asi jenom 4 hvězdičky, ale za extrémně povedený opening credits dávám plný počet. :) ()

Herrydos

Viděl jsem snad všechny filmy o 007 a trochu sem se bál když sem četl že Skyfall bude jiný a proto do kina jsem šel trochu s nedůvěrou ale ta už po prvních pár chvílích filmu opadla a já se ponořil do tohoto velmi temného dobrodružství na konci mi ukápla slza potěšilo mě že film se líbil i kamarádovi pro kterého to bylo první setkání s 007 a to o kvalitách filmu taky něco vypovídá ()

Als.D

Pořád si nemohu pomoct, ale Daniel Craig mi stále připadá ze všech britů nejméně britský. Možná i kvůli tomu se mi nezdá pro roli 007 vhodný. Podle mně nemá tu správnou eleganci a styl Jamese Bonda. Pořád se snažím vidět něco jiného, než novodobou smrtonosnou past v britské verzi. Samozřejmě je mi jasné, že je to rozhodně vina i scénáře ale Mr. Craig tomu prostě dává třešničku na dort. Ale nemůžu nic vytýkat jak efektům, tak i dostatku akce. Takže tento film není ztráta času. A tento díl je rozhodně lepší než Quantum of Solace. ()

Wiffy

První půlka je opravdu docela natáhnutá, některé momenty nesmyslné. Na konci, v Bondově rodném domě, mi to hodně připomíná film Sám doma. Daniel Craig vypadá spíš než jako anglický gentleman, jako ruský vrahoun. Bondovku připomíná tento film až posledních cca 10 minut. 4* za Sama Mendese (jako nejlepší volbu) a za Adele. Jinak i přes všechnu kritiku to byl dobrý akční/dobrodružný/Thriller. ()

Jameson99

Skyfall přináší několik novinek. Bond je zraněný a vyčerpaný, padouch je homosexuální hacker a Moneypenny pracuje v terénu. Kamera, hudba i herecké výkony jsou kvalitní. Bohužel tu je pád z mostu (Bond sice vyvázne ze všeho, ale tohle je už trochu moc), Silvův, ne moc uvěřitelný plán a několik logických i technických chyb. Mendes chtěl Bonda dostat z quantumovské zabijácké podoby, do podoby spíše conneryovské (Bond vtipkuje, popíjí Martini) a to se nakonec povedlo. Rozhodně nejde o nejlepší Bondovku všech dob, ale oproti předchozímu dílu je to zlepšení. Doufám, že další díly budou mít tu správnou bondovskou atmosféru a že se nepromění v Mission Impossible, jen kvůli moderní době. ()

Gorefa

Craigova Bonda jsem do tohohle dílu nějak nebral v potaz, nepovažoval jsem ty dva díly za bondovky... Tohle taky není klasická bondovka, ale filmově to je zmrtvýchvstání agenta 007... ()

orionn odpad!

Totálna kravina. Všetko strašne prehnané. Ja viem, je to film, ale všetky tie nereálnosti - čo je moc, to je moc. Staré akčňáky z 80. rokov s Arnoldom a Sylvestrom boli bližšie k realite než toto. A to už je čo povedať. James Bond je prežitok, mali by sa na to už fakt vysrať a prestať to točiť. ()

balstar007

Fakticky výborný film. Tento film by si zasloužil více hvězdiček než 4 nechápu proč Pán GOLFISTA dal jenom čtyři je to fakt teda DEMENT. Nechápe jak je obtížně natočit FILM. ()

Terik88

Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších bondovek společně s Casino Royale. Danile Craig je pro mně nejlepší Bond, nevím, jestli bych si dokázala zvyknout na jiného. Tenhle film jsem hltala od začátku do konce, jen s paní M mně to překvapilo, nečekala jsem to, ta byla ve své roli taky skvělá. ()

g.i.orge

Přemýšlím, proč by měl být Skyfall, ale není, nejlepší bondovkou historie. Předesílám, že mám Daniela jako JB rád a líbil se mi od prvního záběru v Casino Royale. ****POZOR - SPOILERY v celém následujícím článku **** První polovina filmu je naprosto excelentní. Klasická první akce před titulky, honička po střeše, bagr atd. ultrahustoidní. Titulky a poté se vše parádně old stylově pomalu rozjíždí. Znovuzrození JB, a hlavně nástup hlavního padoucha. Jak se Javier objevuje ve své první scéně je nepopsatelné a jen za tuto by měl dostat Oskara. Až do okamžiku útěku pana Silvy ze zajetí vše v pořádku a pak to jde do háje. Z krutopřísežněhustoijidního záporáka se stane jenom malý, vzteklý a směšný parchant, který po všech super padoušských akcích a schopnostech ovládat dění ve světě stisknutím jedné klávesy svého notebooku, provede naprosto (hlavně i z hlediska příběhu filmu) zbytečnou a patlalskou akci, kdy ač s megaarmádou za zády pobíhá po Londýně jen se dvěma blbečky po boku a s pistolkama se snaží vystřílet parlamentní komisi, včetně ministryně a M. No teda ale SORRY. Co to má být? Naproti tomu skoro závěrečný shotdown ve Skyfallu se moc povedl. Když začali bídáci vystupovat z aut, tak jsem počítal a vyšlo mi asi 15, tak jsem si tak řekl. OK, 15, to je dost zmetků na zabití, to by mohlo zafungovat. A zafungovalo. Včetně všech těch MacGyverovských udělátek. Už jsem měl pocit, že by to mohlo směřovat k parádnímu vyvrcholení, ale ten orgasmus nějak nepřišel. A to co provedli s M? Za to by spíš zasloužili přes držku. Takže první 1/2 120%, druhá 60%. Může se, ale v recenzích dělat průměr? ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce