Alenka v říši divů

• USA Alice in Wonderland (více)

Alenka Kingsleyová je devatenáctiletá dívka, kterou od malička pronásleduje jedna a ta samá noční můra o podivných bytostech. Nemůže kvůli ní spát, jediným lékem je milující otec, který ji vždy utiší. Po otcově smrti se dívce nejen vrátí noční můry, ale její obrovská představivost jí v mnohém komplikuje život. O 13 let později je z Alenky půvabná, trochu svérázná a bystrá dívka, která své okolí překvapuje podivnými nápady a nevšedními úvahami. Jednoho dne ji ale čeká nemilé překvapení, její matka ji hodlá provdat za přihlouplého, nevzhledného, avšak bohatého lorda Hamishe. Alenka prchá ze své zásnubní hostiny do lesa a utíká za králíkem ve vestě. Spadne za ním do hluboké jámy a ocitne se v podivném světě, aniž by si pamatovala, že už tam jednou byla. Vypije nápoj s nápisem "Vypij mě" a zmenší se na takovou velikost, aby mohla projít malinkými dvířky do fantastického království... (TV Nova)

jenik71

Alenka se hodnotí docela těžko. Takto naservírovaný příběh rozhodně nepatří mezi špičku tohoto druhu filmu, dokonce si myslím, že není ani průměrný. Čtyři hvězdičky dávám pouze a jenom za opravdu povedený a oku lahodící vizuální styl. Tim Burton je naprostým mistrem ve vytváření vlastních světů a pro nás diváky dostane na filmový pás prakticky cokoliv, co se mu zrodí v hlavě. V tomto směru je to tedy parádní podívaná. Kdybych dal o hvězdičku míň, bylo by to také nefér především vůči Heleně Bonham Carter - její role královny s velkou hlavou je naprosto úžasná a ani Johnny Depp se jí tentokrát nevyrovná. Jako celek mohla být Alenka jistě lepší - v Burtonově tvorbě totiž nepatří mezi to absolutně nejlepší. A to je docela škoda. ()

Liqid

Představitelka Alenky by tomu měla dát víc. Vypadalo to, že jí vše převelice nudilo. Na rodinný film velice koukatelné. ()

jefff

Mno, bylo to barevné a zběsilé, ale poetiku původního díla to zachytává jen letmo. Depp fajn, Mia a Carter také, ale zbytek mě moc neoslovil. Spíš zklamání. ()

wovsi

Tak už z toho, co na mě ze všech stran doléhá, se jdu s klidným srdcem vyzvracet za roh a pak si na uklidnění pustit Něco z Alenky od Švankmajera. ()

Luksa

Hezky natočený film, kde se fantazií, ulítlými postavičkami a nápady nešetří, ale tentokrát jsem do Říše divů přes králičí noru jen nakouknul, vtažen jsem do ní bohužel nebyl. Scházel mi tam nějaký větší konflikt, silnější emoce, nebo viditelnější Timův rukopis. Je to proklatě zábavné a milé a určitě si časem Alenku pořídím na DVD, ale o velkém zážitku tentokrát nemohu mluvit. 70% ()

Furciferka

Je pravda, že od spojení Burton-Carroll se dalo očekávat asi víc. Taky je pravda, že to, co je k vidění v Alence, jsme u Burtona viděli několikrát. Johny Depp už je taky malinko okoukaný, to je ale vykompenzováno některými opravdu povedenými postavami v čele se Srdcovou královnou v podání báječné Helen Bonhan Carter. Je to typický Burton, rozhodně to není nejlepší Burton, ale furt je to Burton, na kterého se dá dívat. ()

lulka5

Po podobně očekávané 3D rádoby senzaci Avatar je Alenka krásným příkladem využití reálně vypadajících prvků nádherného vysněného světa. Co se týče přírody má Alenka neskutečně navrch, navíc má i nějaký příběh, je roztomilá, sladká, dojemná a ve filmu jsou i ňuňací zvířátka. Přes Avril Lavigne, která naprosto zabila příjemný konec, a další nepatrné chybičky dávám 4, ať fanoušci Avatara "zří", co je krásný film. ()

fruitbueno

Některé zdejší komentáře a ohlasy nechápu. Ano, Tim Burton má svůj osobitý styl. Tim Burton má vize barevnější, surrealističtější, plastičtější a dětskému recipientovi schůdnější než kterýkoli jeho konkurent. Proto si mě získala i Alenka, jak jinak. K scénáři nemám nějaké výraznější výhrady, knížku považuji za těžce geniální a Burtonovku jako ulitou tomu, co Alenka žádala. Depp, Bonham-Carter - jako vždy excelntní, kdo mě ale velmi příjemně překvapil je A. Hathaway - ta mě bavila takovým stylem, že jsem žasla! Parádní byla i Šklíba a všechny vyšinuté postavy (a že jich bylo, prostě jsem nadšenější než malá sestra, myslete si, co chcete :-D) Pětka jak vyšitá. P. S. Co je to sakra za rodičovský fenomén dávat děti do kina po dobu nákupů?! To mi solidně filmový zážitek zhnusilo, díkybohu to s filmem nemá co dělat. Stokrát hanba vám, nezodpovědní a bezohlední rodiče!!! ()

made1

Báječné dobrodružství, ale naprosto netypický Burton. To je možná škoda, leč naprosto šílený Depp to jistí. ()

Lukoboss

Hvězda za Deppa, hvězda za H. B. Carter, něco málo za efekty a něco málo za 3D. Burtonova ruka tam není téměř poznat. Takže mínus jedna. Bohužel. A ještě k tomu dabing - další mínus. To jsou hlavní důvody, proč dávám 3,5/5. Za určitých okolností by to mělo na víc, takhle ale ne. Možná jsem od toho čekal příliš, ale s tím se většinou u Burtona počítá. ()

Houda666

Animátori a grafici vykonali na tomto snímku skvelú prácu, no príbeh nie je ani len trochu originálny a dá sa opísať jedným slovom = nuda. Moje hodnotenie: 65% ()

KR4T4S

V porovnání s druhým (tragický Souboj Titánů) letos viděným nově pojatým remakem je pro mě Alenka vítězem. Je sice jednoduchá, ale po celou dobu bavila i napínala a i když vypadá dost neburtonovsky, pár jeho otisků lze vyčíst. Nepůsobila tak moc infantilně, jak sem se obával, přesto myslím, že je spíše pro děti/mladší publikum. Knížku jsem nečetl, je lepší ji znát, protože občas (často) na mě vykoukli dost alenkovské specifické věci, že sem moc nevěděl, o co gou. Výtvarné provedení moc pěkné a uvažuju nad 3D verzí. Nebýt toho konce, počínaje Deppovým absolutně mimózním tancem (víc mimo je snad jen ještě ta Alenka v 6letech), mohl být dojem ještě lepší. Alenka, plšice, kocour a šílenej králík jsou best. Příjemná moderní pohádka. 75% ()

Cejny

Alenka rozhodně nezklamala, ale zároveň jsem z toho neměl ten hřejivý pocit, který by se dostavil, kdybych měl tak o 10 let méně. Všichni herci byli moc příjemní, i zákeřná Helen Bonhamová. Po Timu Burtonovi zde nebylo téměř ani vidu, ani slechu, snad jen ty záporňácke "nestvůry" a "flashbacková" scénka s Kloboučníkem mi ho připomínaly. (6/10) ()

ZkuKol

Je smutné, že takový výborný vypravěč jako Tim se stal vězněm vlastního úspěchu. Stejní herci, stejná hudba, podobná stylizace, podobný přístup k hereckému vyjadřování, podobné charaktery, podobné náměty... A v Alence už všechno čpí únavou zúčastněných. Film je vyprávěn neuvěřitelně zkratkovitě, jako by to všichni chtěli mít už za sebou. Triků je ve filmu sice spousta, ale ne čtvrtmiliardový spektákl vypadají občas až otřesně. Takže jediné co ve filmu působí svěže je Mia. Sehraný tým na dno nedopadne, ale je zjevné, že potenciál je vyčerpán a chce to změnu! Tim by prostě měl natočit drsný akční thriller s Willem Smithem, bez gotické stylizace, praštěných postav, hlavolamových dialogů, morálního poselství a Dannyho Elfmana. To může jemu zachránit pověst a nám divákům dobrého režiséra! Alenka se má vdát, ale vůbec se jí do toho nechce, musí tak rychle utéct zpátky do říše divů, aby zjistila, že před ničím se utéct nedá... 50% ()

Ralna

Nechci být přísná, ale máme tu další zbytečný film ve světě kinematografie. Obrazově pěkný, hudbu musím vypíchnout, ta je báječná. Ale kam se to hrabe na "hallmarkovou" Alenku z '99. Děj jakoby neměl spád, Burton tentokrát nedokázal diváka zaujmout a nenapravil by to ani 3D zážitek, to jsem si jistá. Johnyho Futrovák byla trapná vsuvka. + Jak říkala v jednom z interview sama představitelka Červené královny, křik jí moc nejde. :D ()

slovan1

Ve chvíli, kdy jsem seděl v buse a jel šílenou 24 hodinovou cestu domů, na mě tenhle film působil jako afrodiziakum. Unavený jak pes hledím na Alenku, jak si to mašíruje Říši divů a strašně mě to baví. Což je docela podezřelé, když vemu v úvahu to, že zrovna tenhle příběh mezi mé oblíbené rozhodně nepatří. Fantaskní svět v utrobách králíčí nory je tak pestrobarevný a různými živými stvořeními nacpaný, jako by se jednalo o Avatara mezi pohádkami. Mia se doufám změní ve vycházející star a neusne na vavřínech. Počínala si jako zaběhnutá hvězda. Johnny Depp snad špatně zahrat ani neumí. Film jsem si užil a snad někdy v klidu si užiji i druhou projekci. ()

Malá mořská Hit-Girl

Malá mořská Hit-Girl

08.11.2015

Nové adaptace slavných pohádek jsou teď v kurzu podobně jako comicsové filmy. Alenka v říši divů, Zloba a Popelka vydělaly ohromné peníze, takže vás asi nepřekvapí, že u Disneyho chystají třeba… (více)

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Disney transformuje Dumba

Disney transformuje Dumba

09.07.2014

Hrané pohádky jsou v současnosti skoro tak populární a úspěšné jako comicsové adaptace. Sněhurka a lovec nebo Alenka v říši divů brzy dostanou druhé díly, nejnověji pak u diváků zabodoval růženkovský… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává