Co se stane, když si tvrdohlavá princezna Aneta odmítne vzít prince Jeronýma a královskou lest s nepravými čerty prokoukne sám Lucifer? Bude svatba, válka, nebo peklo na zemi? Bude legrace! A spousta falešných i pravých čertů, kteří umí pěkně zkomplikovat život! ... Jako v každé pohádce, ani tady nemůže chybět princezna. Jmenuje se Aneta (T. Voříšková), má svou hlavu – a hlavně se nechce za žádnou cenu vdávat! A už vůbec ne za nešikovného prince Jeronýma (J. Mádl) ze sousední země, kterému byla v dětství zaslíbena výměnou za ochranu rodného království. Jeronýmův otec, král Bedřich (V. Postránecký), ale na sňatku trvá, protože sní o velké říši, a porušení slibu by znamenalo vyhlášení války. Jak tedy princeznu zachránit a úmluvu neporušit? A tak dobrácký Anetin tatínek král Leopold (P. Nárožný) vymyslí geniální lest: že prý se o jeho dceru uchází sám Lucifer (M. Stránský)! Předpokládá, že Jeroným nebude chtít zachraňovat princeznu a Bedřich svatbu zruší. Aby byl jeho plán dokonalý, domluví se s potulnými komedianty, kteří mu v nedalekém polorozpadlém mlýně, kde skutečně prý kdysi přebývali čerti, vybudují „pravé“ peklo. To jen pro případ, kdyby se někdo chtěl přesvědčit, jak je to s tím Luciferem doopravdy. Netuší ovšem, že tím proti sobě popudí samotného vládce pekel Lucifera i jeho temperamentní snoubenku Muribanu (A. Stanková)… (Česká televize)

Jezinka.Jezinka

Princezna plavat umí, princ ne. Jako děti se pošťuchují, čímž vůči sobě získají nepřekonatelnou averzi, ač si kloudně nepamatují, kdo že to ten druhý je. Když se po letech poznají, sice se nepoznají, ve smyslu - nespojí si ksicht před sebou s ksichtem z těch dávno zajímavějšími zážitky v hlubinách paměti zasypaných vzpomínek, stejně jako že by jeden o druhém něco věděli, či spolu něco zažili, za to přes vzájemnou opět prvotní (není to nedostatek v mém počítání, nepoznali se, tedy před sebou měli neznámého člověka) averzi přijde láska jako páska. Princ bez jehly a nitě navleče korále z jeřabin, princezna by ho za to v tu ránu dovlekla k oltáři, ale zrovna do toho vlítne čert a byť nemá žádné hříchy, odnese si ji do pekla. To se nelíbí jeho snoubence, pročež zmíněná začne řádit jako čert. Luciferovi v důsledku všeho nastalého chaosu a pošťuchování zhase ocas, což je pro něj maximální potupa. Pak už, během pár minut, nastane svatba, před níž musí nastat nezbytné symbolické trucování princezny (obšlehnuto z Pyšné že jo? A to hádání drahého, byť tady princezny a ne milého je z ze Zatoulané princezny, no o co? A ten nedomrlý princ, kterému otec pořád chce dávat lekce je z Prince a Večernice, vsaďte boty). Samozřejmě, že vymyslet něco úplně nového na klasické motivy nejde, vždycky to bude něco připomínat, ale tedy je to převzaté poslepované opravdu divně. Něco se děje až v překotných závěrečných dvaceti minutách, což by bylo v pořádku, pokud by děj gradoval nějak smysluplně a ne k nepřehledné rvačce, zmatku, troše ženského křiku (z úst prince) a zdřevěnělému kováři. ()

viperblade

Peklo, které nepálí. A to je špatně. Neříkám, Jiří Mádl i Tereza Voříšková tvořili skvělý pár, Alžběta Stanková byla parádní a žhavá čertice a dvojice králů Postránecký a Nárožný taky fungovala, jenže celé to bylo takové nesourodé… Prostě místy mi to přišlo takové bez… „duše". A proto jen za tři. ()

castor

Čím to, že za poslední roky nevznikla žádná pohádka, která by natáhla rok co rok diváky před televizi a získala si stejnou oblibu jako pohádky z 50. až 80. let minulého století? Že by se to mohlo změnit? Peklo s princeznou se třeba dílům par excellence S čerty nejsou žerty nebo Tři oříšky pro Popelku nemůže ani zdaleka přiblížit, i když s ohledem na aktuální stav pojmu „česká pohádka“ je to takové malé vítězství. Tvůrci se nebojí experimentovat, daří se jim to tak z půlky. Nepůjdu do detailů, nicméně ocením casting. Vedle osvědčených charakterů (Nárožný, Postránecký, Vydra, Táborský) je největší prostor věnovaný dvojici Mádl-Voříšková, kteří jsou momentálně v kurzu a nutno podotknout zaslouženě. Co se děje týče, občas je to mazec. Tvůrci jakoby netušili, zda ta či ona scéna má vyznít dramaticky nebo vtipně! Snaha přiblížit se publiku vícero generací je fajn, ale třeba kozy Terezy Voříškové mi už přišly navíc. Prostě, leccos funguje, ale leccos jen tak na půl plynu. Stejné resumé tak ode mě může očekávat i tým kolem zejména divadelníka a dokumentaristy Miloslava Šmídmajera, snaha zmodernizovat jeden skomírající žánr se ale cenní. ()

D.Moore

Člověk skoro neví, co kritizovat dříve. Jestli ty otřesné herecké výkony (jako vždy nablblý Jiří Mádl, skoro jako vždy trapný Jiří Pecha, nečekaně otravný Miroslav Táborský...), příšerný scénář (když jsem v titulcích viděl, že na něm spolupracovala Marie Poledňáková, pochopil jsem, kde se v příběhu vzaly ty "jakoby náhodné" situace, které všechno zkomplikovaly a zašmodrchaly až hanba) bez originality a jediného pořádného vtipu, jedno z nejhorších pekel všech dob a směšně levné masky čertů (chudák Martin Stránský), zbytečně naoko velkolepou a nevhodnou Maláskovu hudbu nebo režii bez nápadu? V úvodu filmu byla vidět snaha o natočení filmu ve stylu S čerty nejsou žerty. Pfff, tak to ani zdaleka, vážení. Pohádky mám rád, ale musí být dobré.Tahle nebyla. Dokoukal jsem ji jen kvůi Petrovi Nárožnému. ()

troufalka

Originální zápletka, promíchání čertů herců a neherců nabídlo pěkné možnosti a podařilo se je efektivně zužitkovat. Po čertech dobrá pohádka! ()

freddy

Když královský tatíček bere jméno pekla nadarmo, tak není divu, že to dopálí samotného Lucifera a ten se rozhodne lidem připomenout, že peklo ještě stále existuje. Tato pohádka má vlastně takové tři samostatné dějové linie, které se nakonec protnou, ale myslím si, že by klidně každá z nich mohla fungovat i samostatně. Tou první linií je vše, co se točí kolem královské svatby dvou mladých lidí, jejichž svatbu dohodli královští otcové, a kteří před touto svatbou nezávisle na sobě utečou z domu (v tomto případě ze zámku). Druhou linií je vše, co se točí kolem pekla, a třetí samostatnou linií je pak postava vodníka, která sice nemá tolik prostoru, ale dokáže pobavit i zaujmout, což ale ostatně platí i o těch ostatních dějových liniích, a právě proto, že tato pohádka prakticky nemá slabá místa, vnímám tuto pohádku jako jednu z těch nejpovedenějších, které jsem měl možnost vidět. Tohle je zkrátka nadprůměrná podívaná, která mě zaujala, a navíc nesmím zapomenout zmínit Alžbetu Stankovou, která byla v roli čertice překvapivě docela sexy, ovšem i ostatní herecké výkony byly skoro všechny nadprůměrné, takže jediné, co mi to kazí je účast Jiřího Mádla, kterého prostě nemám rád a dá se říci, že v současnosti je to můj nejméně oblíbený český herec, a zde mě nikterak nedokázal přesvědčit, takže kvůli jeho účasti strhávám jednu hvězdu, ale i tak to je za solidní čtyři hvězdy. ()

Spooner

Klasická současná česká pohádka, tedy špatná. Přitom obsazení nevypadalo špatně a Mádl si svojí roli vyloženě užívá. Jenže tvůrci jakoby se nerozhodli pro jakou cílovku chtějí vlastně točit a tak nějak se pokouší zavděčit všem. To ale moc nefunguje, takže se dočkáme hodně nevtipného humoru. Navíc těch postav je tady až příliš a takovej vodník nebo někteří čerti tady byli vyloženě do počtu. Kromě Mádla tady se tady nikdo moc nepředvedl a Nárožný je například úplně mimo. Prostě další promarněná šance a velká nuda, což je docela škoda, protože tentokrát to vypadalo docela nadějně. ()

Arbiter

Voříííškováá... Byla to moc hezká Voříšková pohádka. Hlavně Voříšková pěkně hrála. Také postava, kterou hrála Voříšková, byla Voříškovou výborně vystižena. Rozhodně bych měl zmínit i to, jak to slušelo Tereze Voříškové. Jsem Voříškově objektivní a tak nebudu nadhodnocovat tuhle Voříškovou pohádku jenom kvůli osobním sympatiím k Terezce. Mám svou Voříškovou čest. Nebýt scén, ve kterých Tereza nebyla a toho, že se tam objevili i jiní herci než ona, dám Terezce Voříškové 5* :-) ()

Phobia

Místy blbé, občas moc uječené a plné trapného pitvoření, přesto se jedná o stravitelný pohádkový průměr, nikoliv průser. Mádl je princ asi tolik jako já jsem jaderná inženýrka, ale holt je to úlitba puberťákům... a mohlo to s obsazením dopadnout i hůř (takového Kokotka mám ještě "raději" než Mandla). Výhodu téhle pohádky vidím v tom, že kolem mě protekla, aniž by mě nějak výrazněji poznamenala, tak se na ni za pár let budu moct dívat jako poprvé. Jinak už bohužel většinu českých (československých) kvalitních pohádek znám nazpaměť i pozpátku... 55% ()

darkrobyk

Žádné ječení a škleby jako v Troškových pohádkách. Dívatelné, ale klasika z toho zřejmě nebude. Na jedno podívání stačí, což u správné pohádky nestačí. ()

cheyene

Nebylo to úplně nejstrašnější...s přihlédnutím ke skutečnosti, jak tragické jsou pohádky posledních 20 let, tak z toho Peklo s princeznou vychází celkem dobře. Občas se mi to zdálo mírně překombinované. Klasická pohádkovská chyba: Veškeré zprávy tu král dostává ve formě svitku, což není historicky možné. Svitky se používaly pouze u papyru (v našem prostředí se vyskytuje velmi málo), avšak v těchto dobách se užíval už jen v papežské kanceláři. Králové a spol. používali pergamen, který se skládá a nestáčí! Papír se v českém prostředí objevuje až od 14. stol. ()

Big Bear

Ano, ano. Mám slabost pro Terku. Pro ní samotnou, pro její chraplák, zkrátka se mi sakra líbí. Mohl bych být tedy obviněn, že si mi pohádka líbila hlavně kvůli ,,vodním'' scénám a ano, přiznávám, že to také. .-) Ale na rozdíl od jiných současných pohádek tady v té nic nedřelo. Milá byla hudba P. Maláska, mezi hlavní dvojicí to skvěle jiskřilo a i ostatní obsazení bylo moc příjemné. Již zmínění králové, M. Stránský jako Lucifer co to chudák také nemá lehké.. atd.. :-). Navíc ty nádherné lokace... Ve srovnání s ostatními pohádkami musím tu hvězdu navíc přidat. Dávám za 4 svítící ocásky! * * * * ()

Arkos

Tak z těch "nových" pohádek je to určitě jedna z těch povedenějších a to hlavně díky hereckému obsazení, kdy například výkony Jiřího Mádla s Terezou Voříškovou se mně hodně líbily. Ale i samotné zpracování pohádky, děj, kulisy - to vše dopadlo lépe než jsem čekal. A abych nezapoměl, čertice - Luciferova nevěsta, to bylo docela příjemné překvapení. ()

Madsbender

Čo mám povedať, keď už to všetci ostatní zhrnuli lepšie? Asi len, že je to na pohľad vcelku príjemné, síce nijak objavné ani skvelé, ale pozerateľné a čo sa rozprávok týka, v norme. A to je tak všetko, priatelia. ()

hippyman

zapomenutý komentář z Vánoc, naštěstí už jsem to skoro celé dočista vytěsnil... v kostce tedy: místy velké utrpení, dva záběry ovšem putují do zlatého fondu české kinematografie... 30% ()

Disk

Poměrně slušná pohádka. Co na tom, že jeden záběr je opsaný z Bobulí, Jiří Mádl hraje pořád totéž, Tereza Voříšková má hrozný hlas a Betka Stanková vykrádá Helenu Bonham Carter (a celou pohádku si krade pro sebe)? Hlavně že čerti tu nejsou za idioty. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Hudba 7/10 Výprava 10/10/// +výborné kostýmy, perfektní prostředí, krásné záběry i obraz, některé postavičky, potažmo herci opravdu pobavili (Jan Skopeček, Miroslav Táborský, Jiří Mádl), všichni to zahráli dobře -dějově se ovšem jedná o hodně řídkou pohádku, kde nic moc nefunguje, nemá to nějaký pořádný příběh, střih přeskakuje zleva doprava a snaží se dát všem dostatečný prostor, přitom hlavní dvojice ho má málo a přestože je mám rád, tak jsem jim toho prince a princeznu moc nevěřil a už vůbec ne jejich lásku/// Pohádka na kterou se krásně dívá, ale pro svoji jednoduchost a nesourodost, snad až přeplácanost zaujme především mladší publikum. Já jsem občas koukal a nechápavě zíral, co že se to na obrazovce odehrává./// Celkem 63%/// ()

Allien.9

Málokterá pohádka mě zhnusí nebo vyloženě urazí i ten zbytek dítěte, co ve mně dřímá. "Peklu s princeznou" se to ale podařilo dokonale a myslím, že neexistuje horší dvojice než Voříšková/Mádl. Vymazat ze světa. ()

Peytl

Příběh buď vycucaný z rachitického hrudníčku princezny s nejhorším hlasem v našem hereckém rybníčku (i Žílu, tu starou krávu, vzala o dvě délky), nebo snad z hydrocefalické palice hobita Mádla, neuvěřitelná sračka. Tohle by mělo trvat do dvanácti minut, ani o vteřinu déle. Hvězdy dávám pouze za pár vtipných hlodů starých bardů a za porno vložku se svítícími huňkami, aneb čertovské masturbace a zasvěcení tak rohatých předpubescentů do tajů autoerotiky. Kecám, ještě za kostýmy a pekelnou LCD. Na druhou stranu, co čekat od scénáristy se jménem jak pro kokota a se zářnou kariérou z minulosti. Dokonalé peklo. P.S. catering / Petr Jákl, hehe. ()