Co se stane, když si tvrdohlavá princezna Aneta odmítne vzít prince Jeronýma a královskou lest s nepravými čerty prokoukne sám Lucifer? Bude svatba, válka, nebo peklo na zemi? Bude legrace! A spousta falešných i pravých čertů, kteří umí pěkně zkomplikovat život! ... Jako v každé pohádce, ani tady nemůže chybět princezna. Jmenuje se Aneta (T. Voříšková), má svou hlavu – a hlavně se nechce za žádnou cenu vdávat! A už vůbec ne za nešikovného prince Jeronýma (J. Mádl) ze sousední země, kterému byla v dětství zaslíbena výměnou za ochranu rodného království. Jeronýmův otec, král Bedřich (V. Postránecký), ale na sňatku trvá, protože sní o velké říši, a porušení slibu by znamenalo vyhlášení války. Jak tedy princeznu zachránit a úmluvu neporušit? A tak dobrácký Anetin tatínek král Leopold (P. Nárožný) vymyslí geniální lest: že prý se o jeho dceru uchází sám Lucifer (M. Stránský)! Předpokládá, že Jeroným nebude chtít zachraňovat princeznu a Bedřich svatbu zruší. Aby byl jeho plán dokonalý, domluví se s potulnými komedianty, kteří mu v nedalekém polorozpadlém mlýně, kde skutečně prý kdysi přebývali čerti, vybudují „pravé“ peklo. To jen pro případ, kdyby se někdo chtěl přesvědčit, jak je to s tím Luciferem doopravdy. Netuší ovšem, že tím proti sobě popudí samotného vládce pekel Lucifera i jeho temperamentní snoubenku Muribanu (A. Stanková)… (Česká televize)

Krt.Ek

Asi nejlepší hraná česká pohádka, která vzniklá po roce 2000. Příjemná, vtipná, veselá. Přesně pro takové mám slabost. Doufám, že takových pohádek bude čim dál tím více. 75% ()

Adasin

Veleprůměrná (vlastně spíš podprůměrná pohádka), na kterou se podíváte jen, když zrovna nejde internet a v televizi nic lepšího není. 3/10 ()

Wysch

Takže už vím, že Voříšková je kus, že v českejch pohádkách herci nehrajou, že Martin Stránský všechny (až na Voříškovou) přeskočil v dojmech díky svému podmanivému hlasu, že Nárožný s Postráneckým už neumějí zahrát něco víc, že česká filmová hudba je zaseknutá někde v sedmdesátých osmdesátých letech; že česká pohádková scénáristika už neumí přijít s ničím lepším, než kopií vykradnuvšího a jedinou supr věc, kterou udělá, je fakt, že hlavní princ je nemehlo a nešika a hned to zazdí dementními dialogy; že na severu Čech je kromě Panský skály i Dolskej mlýn (kterej v reálu není tak obývatelnej) a že dohromady česká pohádka už asi umřela. Odvar odvaru, kopie kopie... a přesto takovým nějakým záhadným způsobem baví. Vypneš mozek a koukáš. A když se Terezka Voříšková začne mejt a svlíkat, prostě jenom koukáš. [TV] ()

mysiak

Mix Princeznej ze Mlejna a Čert Ví Proč...v peknom podaní s krásnou Terezou Voríškovou a Jirkom Mádlom...je to pekné, sladučké, ale dosť pekne natočené..a hlavne na pobavenie..konečne pekná česká novodobá rozprávka ()

Sandiego

Docela příjemné oživení české pohádky, hlavně díky sympatické hlavní dvojici. Ovšem zbytek se nese opět v duchu překombinované podívané s docela chabou dějovou linkou. Hlavně s peklem si mohli tvůrci více vyhrát, zachraňovala ho akorát skvěle ďábelská Stanková. I stylizace Luciferovy říše mi přišla trochu odfláknutá, skoro až televizní. Nakonec i Troška za méně pěnez dokázal vytvořit výpravnější a pohádkovější prostředí. Ale přes všechny nedostatky tak poctivý počin a nejlepší kousek tohoto žánru od Anděla Páně. ()

UncleG

Přes všechnu síru a plameny pekelné uznejme, že tohle se celkem povedlo. V přívalové tsunami pohádkových sračkoidů posledních let, jejichž jedinou devizou je, že zaplácnou kolem devadesáti minut vysílacího času a pak se bez povšimnutí spláchnou do hajzlu, je tenhle pokus o renesanci "starých pohádek" příjemným osvěžením. Peklo s princeznou by (i přes určitou lacinost ve výpravě) nemělo zapadnout mezi tu neskutečnou haldu televizních břeček s nulovou hodnotou. Už jen kvůli očidivné snaze přijít s něčím novým. Takže jak to vlastně je? Herci obecně dobří, princezna celkem "výživná", paruka nesedí skoro nikomu, zato celkový rámec příběhu je bezmála funkční. Jednoznačně nejvíc ale oceňuju snahu vměstnat do pohádky psychologii postav - hlavní protagonisté nejsou jen bezduší panáci ilustrující zažité archetypy. Přestože vyprávění občas vypadne "z obrátek", bavil jsem se celkem solidně a míra iritace připitomělým čertovským potěrem nedosáhla kritických mezí. Celkový dojem: na ušmudlaný tři hvězdy. Čtvrtou přidávám čistě z vánoční letargie. ()

speedy3

Tři hvězdy jen proto, že na novodobou pohádku tam snaha byla...ale jinak vcelku zklamání! Spíše trapná komedie než pohádka... ()

Orlau32

Nic mimořádného. Novinka .... krásná Luciferka v pekle, která byla téměř hezčí jako ta princezna. Žádná zápletka, žádné novum. Králové nám už také vymřeli, ale pan Postránecký i pan Nárožný.... no dobře ! ()

ABLABLABLA

Příjemné obsazení rolí, Jirka Mádl alá princ to tu ještě nebylo, ale rozhodně tím režisér filmu pomohl, dobrá hudba, triky byly na český film v dobré kvalitě. Po delší době opět krásná česká pohádka, na kterou se dá dívat až do konce, protože obsahuje všechny prvky od komičnosti, přes romantiku až po trochu strašidelné prvky. Dobro a zlo jsou tu položeny do trochu jiných rozměrů, kdy se „zlo“ s „dobrem“ spřátelí a všichni jsou šťastni. ()

blackrain

Princezna je pěkné kvítko a kuráž jí rozhodně nechybí. Ráda porušuje zákazy a nevěří na báchorky, které se vyprávějí malým dětem, třeba ta o strašidelném mlýnu. Nebojí se ani samotného pekla. Peklo v této pohádce dostalo pěkně na frak. Pecha, co by vodník, mimochodem kouzelný, zkropil celé peklo včetně Lucifera vodou, takže všichni vypadali jako zmoklé slepice. Musím říct, že masky a kostými byly hodně povedené, ať už to byli čerti, vodník nebo lidé z království. Prostě neměly chybu. Byla legrace poznávat, kdo je pod maskou. Betka Stanková hrála čertici, která byla opravdu sexy. V jedné scéně naháněla hrůzu a vypadala nebezpečně, a to, když ještě s jednou čerticí jela na koni a vyhrožovala Anetě a Jeronýmovi. Nevím, jak vy, ale já jsem se příjemně bavila a můj celkový dojem korunoval hudební doprovod Petra Maláska. Jeho hudba byla jako z nějakého výpravného historického filmu a výborně se k pohádce hodila. ()

Dr. Hawkeye

Asi jsem se těšil až moc. Čerty v pohádkách mám rád. Králové jsou obsazeni skvostně. Jirka Mádl je sympaťák a Tereza Voříšková je opět pekelně sexy. Ale celé to jaksi nedrží pohromadě a přestože se tu a tam objeví docela zajímavý nápad, nakonec to vyšumí do ztracena. A to je při uvážení velkorysé výpravy, která však nepůsobí přehnaně cukrkandlově jako v případě Troškových pohádek, docela škoda. ()

slunicko2

Klasická česká pohádková hloupost, 1)  kde peklo je k smíchu a šlechta k pláči. Jediné, co tu oproti socialistickému pojetí chybí, je poctivý řemeslník, který by to rozťal._____ 2)  Námět sám není špatný. Snímek je ale obvyklou směskou ahistorických kulis, nesmyslného chování (zejména čertů), hrozných dialogů a pitomých vtipů._____ 3)  Něco vám prozradím: nakonec to rozhodne vodník._____ 4)  Zajímala by mě spotřeba kuřecích stehýnek při natáčení._____ 5)  Pobavil Miloš Forman jako spící čert - hlídač pekelné brány Elzebub. ()

01Zuzana10

Sklamanie. Čakala som netradične spracovanú rozprávku ako iné, klasické. Prečo však hlavný pár, princ a princezná vystupovali skôr ako vedľajšie postavy, nechápem. Príliš veľa priestoru zaberali "čerti" a čo sa dialo v pekle a zámocké rodičovské problémy, na zvyšok neostalo mnoho času. Žiaľ, veľmi som sa nebavila. Čomu sa teším je milý mladý pár, ktorému to svedčalo, snaha o pekné kostýmy a miesta, kde sa nakrúcalo. /Rada vidím vo filmoch zámky, kt. som navštívila./ Celkovo. Hm.. .. lepšie, ako nič. Možno deti sa potešia viac ako ja - vyrastené decko.. ()

stration

Né že by to byla nějaká pecka, ale myslím, že po dlouhé době je to zase pohádka, na kterou se dá dívat a třeba i vícekrát. Kultem se asi nestane, ale díky dobře zvolenému hereckému obsazení (ústřední dvojice, Jiří Pecha jako vodník) a vcelku srozumitelnému ději si své fanoušky určitě najde. Jednu hvězdu navíc dávám za krásné prostředí Kroměřížského zámku a zahrad a za mnoho známých v komparzu. Přijeďte se k nám podívat! ()

džanik

Je to tak maximálně za pade. Na "hádanku" nebo "bambitku", tedy ve srovnání s podobně starým kusem stejného žánru, to podle mne nemá. NEsympatická ústřední dvojice! Drží to Postránecký s Nárožným, sexuální narážky, domina Stanková a pár exteriérů. Pokus o "S čerty nejsou žerty 2" nevyšel. ()