Saltová

Akční / Thriller / Mysteriózní / Krimi
USA, 2010, 96 min (Director's Cut: 104 min)

Evelyn Saltová je špičková agentka CIA, kterou obdivuje i její nadřízený Ted Winter. Když se před dvěma lety ocitla v severokorejském vězení, kde byla podrobena mučení a výslechům, a posléze vyměněna, o její propuštění se zasloužil německý přírodovědec, arachnolog Mike Krause, který se stal později jejím manželem… Evelyn a Mike chystají rodinnou oslavu, když agentku požádá její nadřízený Ted, aby vyslechla zadrženého přeběhlého ruského špiona. Ten se představí jako Orlov a vypráví jí příběh údajně mrtvé ruské dívenky Čenkovové, která nezemřela, ale dostala se do rukou agenta majícího za cíl zničení Ameriky. Ten dívku spolu s dalšími „bojovníky“ vycvičil jako perfektní agentku. Ta se má v současné době vyskytovat v Americe, kde je jejím úkolem zabít ruského prezidenta Matvějeva, který přijel na pohřeb amerického viceprezidenta, který byl jeho přítelem. Orlov tvrdí, že agentka vystupuje pod jménem – Evelyn Saltová… Ted Winter a agent Peabody strnou: Ted tomu nemůže uvěřit, ale Peabody je rozhodnější. Zatímco Orlov se poté, co zabije dva strážné, kteří ho doprovázejí, dostává na svobodu, Evelyn je zadržena. I jí se ale daří uniknout a nastává divoká honička. Evelyn se marně snaží dovolat svému manželovi: na jeho mobilu je stále jen záznamník. Doma pobere pár věcí a pokračuje v útěku. Na dálnici přeskakuje ze střechy jednoho kamionu na druhý a je lehce zraněna. Když se zbaví pronásledovatelů, odjíždí do New Yorku, kde se v kostele svatého Bartoloměje vše chystá k pohřebnímu obřadu. Na místě jsou i agenti Winter a Peabody. Evelyn se podzemím z metra dostává do chodeb pod chrámovou lodí. Střelbou a výbušninami způsobí paniku a ruský prezident se propadá pod zem otvorem, který vytvořil padající lustr. Tam po něm Evelyn střelí. Prezident zůstává ležet na zemi a později zdánlivě umírá… To už ale agenti tajné služby Evelyn pronásledují. Ta má v jednu chvíli na mušce Peabodyho, ale nevystřelí. Je zadržena a v autě převážena do vězení. Zaútočí ale na muže, kteří ji doprovázejí, a po divoké honičce způsobí hromadnou nehodu. Opět se jí daří uniknout… Setkává se s Orlovem, který ji vítá – byl to on, kdo ji jako dívenku vycvičil na ruskou agentku – a seznamuje s plánem získat kontrolu nad americkými atomovými zbraněmi. Před očima Saltové zastřelí jejího manžela a předá jí pokyny pro další akci. Saltová se ale nečekaně obrátí proti němu a dalším vycvičeným „bojovníkům“ a pobije je… Dál ale hraje svou roli, podle pokynů se setkává s mužem jménem Shnaider, se kterým kdysi prošla výcvikem, a ona sama sehraje roli majora NATO Vlčka. Tak společně proniknou do prostor Bílého domu. Saltová má zabít amerického prezidenta. Ještě dříve ale rozpoutá útok Shnaider a je zabit. Saltová opět utíká, zdá se ale, že Ted Winter ji pod maskováním za majora poznal. Je dost dobře možné, že právě začíná „Den X“, kdy má dojít k frontálnímu útoku na Ameriku... (TV Prima)

Vital

Hodně jsem se těšil,už proto že jsem věřil,že Angelina Jolie je lepší než nějaká Lara Croft,a vážnější něž v Pan a paní Smith.Příběh je dobrý,jen jsem čekal že to bude více realističtější,ono skákání z mostu na kamión,a pak za kamiónu o další most níže na nakláďák už moc reálně nevypadá,mlácení a střílení je celkem dobré,a není tak nereálné,ovšem bych ubral trochu akčních scén,a přidal více děje co se týče výcviku z ranného děství agentky z Ruska,protože nastiňování jejího začátku je vážně slibné,jen je právě škoda,že divák se toho moc nedozví na úkor hlavního děje.Navíc je mi zvláštní,že když byla takovou dobu u CIA,tak nezjistily,kdo vlastně je,a vlastně až tehdy,kdy ji prozradil jeden z jejích mužů,si jen tak náhodu CIA najde celou její složku z dob pracování pro Rusko.Velký,ale nevyužitý potenciál,veliká škoda ()

Sky.

Evelyn Salt = MacGyver & Rambo v jedné osobě. Této slečně nedělá problém dostat se odkudkoliv ať jí hlídá cokoliv. Tento film je směsice akčních super scének. Nic víc. ()

anonyym

Dokud Angelina nezačala skákat z auta na auto a dokud nepřemohla všechny chlapy v Americe, ještě to šlo. Pak si odskočila na pohřeb amerického prezidenta a od té chvíle to začalo být neuvěřitelnější než Kobra 11. Díky konci se nejspíš za chvíli dočkáme pokračování, na který se snad ani nebudu těšit. Jen pokud by to bylo celý úplně jinak. ()

snupko13

Ja by som šiel z hodnotením trochu vyššie ako vidím tu na okolo. Nevravím, že ide o nejaký prelomový, špionážny film, o tajných agentoch vycvičených za tajnými účelmi, tým ostáva asi séria Bournovcov, ale bavil som sa. Postavy tu nie sú takmer nijako vykreslené, respektíve nie je čas, takže ostáva len pri náčrtoch. Hudbu si veľmi ani nepamätám, ale asi nevadila. Kamera sa tu nepohybuje nijak krkolomne, žiadne prevratné zábery neuvidíte, ale všetko sa odsýpa tak prirodzene v slušnom napätí a akcii, že na koniec ste zvláštne spokojní. Od prvej väčšej scény, keď Angelina uniká zo CIA zbúcha za pár sekúnd výbušný granát po vzore McGyvera, hraje akčné scény naozaj vierohodne, či už beh pri naháňačkách a údery ktoré rozdáva, je vidieť akú silu do nich dáva, ako sa rozprahuje, aby zvládla mužských protivníkov. Podľa záveru, dvojka asi nedá dlho na seba čakať, uvidíme čo ponúkne. A ja sa aj teším, popcorn chutil pri filme výborne :D ()

sitmin

to je ale debilni slatanina. angelina jolie je nejhorsi herecka hollywoodu. neveril jsem ji ani prd a liev schreiber je asi hodne zadluzenej, kdyz vzal tenhle kseft. scenaristu by meli zavrit... fuj ()

Whoossain

Líbilo se mi to. A to z několika důvodů. Na Angelinu se stále hezky kouká. Děj filmu měl spád a o akci nebyla nouze. A podobné "špionážní" filmy mám rád. Ano, téma už možná není tak aktuální a místy to bylo řekněme trochu překombinované. Ale důležité je, že jsem se bavil. A víc od podobných filmů neočekávám. ()

miromir

pro me urcite nadprumerny akcni pocin hezky natoceny svizny, dobre se na to kouka a odsejpa to. Bourn pro feministky. ()

27p16and41p6

V pohodě thriller, ani moc nevím, co na něm pomluvit, nějaké vyloženě šílené chyby to nemá. Čekala jsem, že to bude tak velká hovadina, že mě to spíš příjemně potěšilo. Ale i když hudba byla místy pěkná, zdálo se mi to hodně uspěchané. Divákovi to už dopředu sdělovalo, že tam bude nějaký zvrat, čímž se film sám obral o překvapení, to je fakt škoda. Příběh je nakonec mnohem jednodušší, než se může zdát, mohlo to být složitější. ()

Tomulka

Asi nejlepší role Angeliny Jolie (neviděl jsem její všechny role). Co se ostatního týče zajimavé je akrorát napětí zda je ruský agent či není ruský agent. Když už jsme si ujasnili, že je ruským agentem měla to jako ruský agen zahrát až do konce a ne se pustit do pomsty za svou mrtvou lásku, která ji jako dokázala přeprogramovat. To je děsný zvrat. Liev Schreiber zahrál výborně a jeho role byla skvěle napsána až na ten konec. Mám dojem, že by svůj úkol dotáhl do konce za každou cenu. Proč pro změnu nemohli tvůrci překvapit a nenechali USA nakopat zadky? Nechám ruské agenty splnit své mise a pak konec na cíle odpáleny rakety a každému je jasné co se stane. Tma titulky úžasný konec. Ne to ne to musel zase skončit tak jak jsme to věděli hned na začátku nuda, nuda, nuda.Obyčejný akční film nic extra. ()

sashator

Naprostý průměr žánru- ničím neurazí, ničím nepřekvapí...zápletka je člověku dopředu jasná a nic vás nepřekvapí...zkrátka oddychovka na dlouhé podzimní večery ()

bestik_63

U tohoto filmu jsem byl překvapen neustálým zvratem, kdo je vlastně SALT. každopádně si myslím že 4 hvězdičky si film zaslouží. Angelina Jolie nám opět předvedla, že akčí filmy točit prostě umí a celý film jsem netušil jak film dopadně. Jen teda otevřený konec filmu mě hodně naštval. Ne že by mi pokračování vadilo, ale kdo má tak dlouho čekat! ()

kondomxxl

Vaham nad stvorma hviezdami, ale ten film mi pripada dost smiesny, absurdny a sialeny, na druhej strane je ale dobre zahrany, zrezirovany a ma dobre akcne sceny. Takze 7/10 ;) ()

Martens14

U mě vynikající. Nejlepší film jaký kdy Angelina Jolie natočila. Takhle se mají točit akční drsňáky. Těším se na dvojku a taky lituji, že jsem na to nebyl v kině. Ale co není, může být. Vřele doporučuji. ()

zekon

3 1/2 *. Souhlas s hodnocením golfisty. Daleko dívatelnější a zábavnější než poslední bondoodpady s Craigem, které jsou nedívatelné. Tahle ženská bondovka je zábavnější s napětím od začátku až dokonce. Uvěřitelné scény a až na spidermanovské skákání ve výtahu naprosto pohodová záležitost. Dějově samozřejmě na hranici scifi, ale zkousnutelné. ()

croftak

Angelina zachranuje situaci, troufnu si tvrdit , že jak mé hodnocení, tak i celkové hodnocení tady na csfd by bylo nižší , kdyby v tomhle nesmyslu nehrála ta kóča. ()

kacudzde

Saltová je kříženec Bonda a McGyvera v sukni. Chvílemi je to dost nadsazené a nelogické, ale i přes to jsem se bavila. Liev Schreiber potěšil. ()

Salt nám to ještě osolí

Salt nám to ještě osolí

08.06.2011

Akční špionážní thriller Salt vlastně nikdo nemá moc rád, natož aby měl nějaké oddané fanoušky. Vlastně je to jeden z těch snadno zapomenutelných „letních“ filmů. Avšak díky Angelině Jolie solidně… (více)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky

28.02.2011

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (více)

Nominacím na Oscary vládne koktavý král

Nominacím na Oscary vládne koktavý král