Reklama

Reklama

Evelyn pracuje pro CIA a ocitá se po prozrazené akci v čínském vězení. Její tvrdohlavý manžel však začne celou věc propírat v médiích takovým způsobem, až se vládě vyplatí vyjednávání namísto publicity. Po návratu se Evelyn rychle vrátí do zaměstnání a opět platí za jednoho z největších profesionálů svého oboru. Jednoho dne je zadržen přeběhlý ruský agent, který při výslechu prozradí, že v CIA pracuje další ruský agent, který má v New Yorku zabít prezidenta. Podle jeho slov je to Evelyn Salt. Její manžel je od té doby nezvěstný a ona začne jednat na vlastní pěst. Na útěku využívá veškerých svých schopností a mnohaletých zkušeností, aby unikla svým pronásledovatelům. Závod s časem o odhalení pravdy pokračuje. Ve vzduchu stále visí otázka, co je Salt vlastně zač? (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Recenze (1 002)

golfista 

všechny recenze uživatele

Akční jednohubka s hloupoučkým scénářem. Je to ale natočeno tak svižně, že vás ani nestačí napadnout, jaké že se tu dějí pitominy .... :) Také Angelina je v akčních scénách naprosto uvěřitelná, takže na konci ve vás sice zůstane pocit, že to byla kravina, ale také překvapení, že jste se docela dobře bavili ... ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Feministická verze seriálu 24 hodin. Solidní režii (hutně podpořenou dynamickou hudbou Jamese Newtona Howarda) podkopává scénář, který je typicky přeplácanou "wimmerovinou" (hrátky s historií, zvraty na každém rohu, přepálené nápady). Angelina Jolie je nicméně výborná a v současné době je jedinou herečkou, které lze na 100% věřit akční scény, ač se v nich dějí sebevětší hovadiny. Ve výsledku jde o svižnou naháněčku s debilní zápletkou, která má velmi světlé full contact momenty. Jack Bauer by si měl se Salt o čem povídat. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Téma ruských špiónov, trénovaných v duchu X-men školy, vyznieva zastaralo, naivne a znemožňuje filmu strhnúť diváka realističnom, ktoré je kľúčovou zbraňou moderných (bourneovských) špionážnych thrillerov. Akčné scény a celkový spád však Phillip Noyce zvláda ešte lepšie než v Patriot Games, a pri pohľade na Angelinu, ci už s nohavičkami alebo bez nich, vám je vlastne jedno, o čom to celé je. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Nemám rád, když někdo kopíruje scény z mých oblíbených filmů (Noyce je strašlivý rutinér) a doslova mě vytáčí, když si po deseti minutách tipnu vývoj a on se bezezbytku naplní (Wimmerovi dát distanc na deset mil od Hollywoodu). Vzhledem k tomu, že víc se toho vlastně ve filmu nestihne stát, divím se leda tak tomu, kde beru to relativně vysoké hodnocení. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Je to průměrné jako patnáct centimetrů, jak tvrdí ti méně nadaní! Leda tak v Ásii! Tady těžký podprůměr. Angelina se evidentně svezla na anorektické vlně a vypadá, jako by propouštěl KOOH-I-NOOR. Mimo to je jako blondýna pěkně odpudivá a už ji NEMYLUJU! Se svými třiceti kily pořád mlátí nějaké chlapy, což místy vypadá jako potyčka v gay klubu. Úplně celý film furt někde lítá a šplhá, a to na stominutovou stopáž záživností téměř hraničí s Tarkovskym! Filmy postavené na tom, že je někdo trojitý, čtveřitý či dokonce pětitý a víceitý agent se unavily už v osmdesátých letech a i zde je závěr tak "šíleně" překvapivý, jako když z dvoumetrového narozeninového dortu vyskočí striptérka. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (22)

  • Angelina Jolie se při natáčení zhroutila. Zřejmě se tak stalo kvůli její přípravě na roli - ta obnášela rychlou ztrátu váhy a tedy pak i fyzické oslabení. (themic)
  • Phillip Noyce vzal post režiséra najmä z toho dôvodu, že ho priťahuje špionážna tematika, ktorá je obsiahnutá v celej jeho filmografii. (Greenpeacak)

Reklama

Reklama