Reklama

Reklama

Saltová

Trailer 2
Akční / Thriller / Mysteriózní / Krimi
USA, 2010, 96 min (Director's Cut: 104 min)

Evelyn Saltová je špičková agentka CIA, kterou obdivuje i její nadřízený Ted Winter. Když se před dvěma lety ocitla v severokorejském vězení, kde byla podrobena mučení a výslechům, a posléze vyměněna, o její propuštění se zasloužil německý přírodovědec, arachnolog Mike Krause, který se stal později jejím manželem… Evelyn a Mike chystají rodinnou oslavu, když agentku požádá její nadřízený Ted, aby vyslechla zadrženého přeběhlého ruského špiona. Ten se představí jako Orlov a vypráví jí příběh údajně mrtvé ruské dívenky Čenkovové, která nezemřela, ale dostala se do rukou agenta majícího za cíl zničení Ameriky. Ten dívku spolu s dalšími „bojovníky“ vycvičil jako perfektní agentku. Ta se má v současné době vyskytovat v Americe, kde je jejím úkolem zabít ruského prezidenta Matvějeva, který přijel na pohřeb amerického viceprezidenta, který byl jeho přítelem. Orlov tvrdí, že agentka vystupuje pod jménem – Evelyn Saltová… Ted Winter a agent Peabody strnou: Ted tomu nemůže uvěřit, ale Peabody je rozhodnější. Zatímco Orlov se poté, co zabije dva strážné, kteří ho doprovázejí, dostává na svobodu, Evelyn je zadržena. I jí se ale daří uniknout a nastává divoká honička. Evelyn se marně snaží dovolat svému manželovi: na jeho mobilu je stále jen záznamník. Doma pobere pár věcí a pokračuje v útěku. Na dálnici přeskakuje ze střechy jednoho kamionu na druhý a je lehce zraněna. Když se zbaví pronásledovatelů, odjíždí do New Yorku, kde se v kostele svatého Bartoloměje vše chystá k pohřebnímu obřadu. Na místě jsou i agenti Winter a Peabody. Evelyn se podzemím z metra dostává do chodeb pod chrámovou lodí. Střelbou a výbušninami způsobí paniku a ruský prezident se propadá pod zem otvorem, který vytvořil padající lustr. Tam po něm Evelyn střelí. Prezident zůstává ležet na zemi a později zdánlivě umírá… To už ale agenti tajné služby Evelyn pronásledují. Ta má v jednu chvíli na mušce Peabodyho, ale nevystřelí. Je zadržena a v autě převážena do vězení. Zaútočí ale na muže, kteří ji doprovázejí, a po divoké honičce způsobí hromadnou nehodu. Opět se jí daří uniknout… Setkává se s Orlovem, který ji vítá – byl to on, kdo ji jako dívenku vycvičil na ruskou agentku – a seznamuje s plánem získat kontrolu nad americkými atomovými zbraněmi. Před očima Saltové zastřelí jejího manžela a předá jí pokyny pro další akci. Saltová se ale nečekaně obrátí proti němu a dalším vycvičeným „bojovníkům“ a pobije je… Dál ale hraje svou roli, podle pokynů se setkává s mužem jménem Shnaider, se kterým kdysi prošla výcvikem, a ona sama sehraje roli majora NATO Vlčka. Tak společně proniknou do prostor Bílého domu. Saltová má zabít amerického prezidenta. Ještě dříve ale rozpoutá útok Shnaider a je zabit. Saltová opět utíká, zdá se ale, že Ted Winter ji pod maskováním za majora poznal. Je dost dobře možné, že právě začíná „Den X“, kdy má dojít k frontálnímu útoku na Ameriku... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (1 006)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Vypadá to, že CIA vlastní tu nejschopnější a nejodolnější agentku na světě:) Evelyn Salt zmůže věci nevídané, většina z nich dokonce odporuje fyzikálním zákonům. Umí přeskakovat metrové vzdálenosti z kamionu na auto, z auta na dodávku, aniž by si přitom pohmoždila byť jen kotník. Dokáže šplhat a skákat výtahovou šachtou tak, jak to umí jen Spidey. A jen Evelyn Salt dokáže kosit jednoho Rusáka po druhém, až nezbude ani jeden. A dostat se do Bílého domu? Nebo snad až do podzemního bunkru pro hlavy Spojených států? Nic není pro tuto všeho schopnou ženu nemožné:) Angelinu Jolie nemusím, ale tady se mi docela líbila. Co na tom, že film postrádá nějaké realistické základy, popírá fyzikální zákony, či skončí jaksi zamotaně a neúplně, když se na to tak dobře dívá. Snímek je nabitý akcí až do konce a rychle uběhne. Ideální, nenáročná oddychovka, ve které ovšem všichni ti rýpalové najdou spoustu nelogičností. Ale tady mi to bylo celkem jedno:) ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Akčný film s ženskou hlavnou predstaviťeľkou iba málokedy zožal úspech, ale P. Noyce zvolil dobrú, modernú cestu v štýle Bourna či nových Bondoviek. Obsadenie je výborné, ale mrzí ma málo využitý L. Schreiber. Ako každý akčný film aj tento potrebuje nadhľad a samotný príbeh tiež nie je nič originálne. Čo ale zdobí tento film sú výborné akčné scény a herecké výkony. Krátka love story so "spidermanom" funguje výborne a aj preto dobre zaberá drsné lúčenie v závere. Privítal by som , keby táto linka príbehu dostala väčší priestor. Nemecký herec A. Diehl zaujal aj na malom priestore. Vďaka blue-ray som mal možnosť vidieť úplne iný záver ako v kine. Nechcem hodnotiť, ktorý je lepší, ale rozhodne bol zaujímavý a bodaj by pri každom filme bola takáto možnosť. Slušná akčná jazda, kde mi vadila iba nezničiteľnosť A. Jolie. Každý má slabé stránky a žena dvojnásobne, takže aj preto slabšie štyri hviezdy. 70%. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

No tedy, přátelé... Dívalo se mi na to dobře, Phillip Noyce rozhodně ví, co dělá, s akčními scénami si vyloženě hraje (čert vem, že se Angelina chová jako terminátor) a film vlastně od začátku do konce sympaticky nepřetržitě jede a nezastaví... Ale ten scénář! Bože! Ve jménu nečekaných zvratů se v Salt dějí takové zhovadilosti, že to zdravý rozum nechápe. Kdyby se alespoň všechno netvářilo tak vážně. Škoda. Dvě a půl hvězdy nakonec zaokrouhluji nahoru za výběr herců a povedenou hudbu, která sice při samostatném poslechu neupoutá, ale do filmu sedí.. Pokračování bych ovšem klidně oželel... ()

Hrabka 

všechny recenze uživatele

Začátek byl parádní, to jsem netušil, proč je ten film tak slabě ohodnocený. První půlka je na 5*. Nechybí napětí, akce a poměrně zajímavé zavedení do děje. No ale nakonec jsem přeci jenom pochopil, proč Salt má "jen" 60%. A musím uznat, že to je správné procento. V druhé půlce se z toho stane taková bejkárna s náhlými předimenzovanými zvraty, které působí naprosto blbě. Konec tomu všemu nasadil korunu, autoři si nechali zadní vrátka, ale já bych jim radil žádné pokračování netočit. 60% ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Když jsem poprvé viděl trailer k tomuto filmu, řekl jsem si, že to vypadá na slušnou odnož Jasona Bournea v sukni. A ve své (hluboké :-)) podstatě jsem měl pravdu. Místy mi ta kamera opravdu připomněla Bourneovu trilogii a co teprve ty zvraty! Salt je dokonalý příklad filmu, u kterého byste neměli moc přemýšlet. Protože jakmile jen na chvíli přepnete mozek do polohy "on", tak to do pěti minut vypnete, protože těch "over the top" věcí je tu zatraceně hodně (a to říkám jako člověk, kterému tohle obyčejně nevadí). Zvraty sice fungují (některé jsou více předvídatelné, některé méně) ale to je tak vše. Nicméně, jak by řekl klasik, někdy prostě stačí, když je to barevný, akční a hejbá se to. Když se vám nechce přemýšlet nebo jestli chcete vidět extrémně vyhublou Angelinu (doufám, že se vrátí zpátky do formy a zase nějaké to kilo přibere, takhle jí to fakt moc nesluší), jak likviduje hodně chlapů, tak Salt je filmem pro vás. Mně osobně stačilo vidět jednou a nemyslím si, že bych musel (nebo toužil) tento film zhlédnout podruhé. 60 %. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (24)

  • Film bol pôvodne napísaný s mužskou postavou Salta (Edwin A. Salt), ktorú mal hrať Tom Cruise. Ten nakoniec od projektu odstúpil, pretože sa mu úloha zdala príliš podobná jeho úlohe Ethana Hunta vo filmovej sérii Mission Impossible (od r. 1996). Scenár bol potom prepísaný na ženskú hlavnú rolu (Evelyn Salt), do ktorej bola obsadená Angelina Jolie. (Greenpeacak)
  • Natáčanie prebiehalo prevažne v New Yorku a vo Washingtone. Trvalo približne 4 mesiace. (Greenpeacak)
  • Scény automobilových honiček byly natáčeny v centru Albany ve státě New York v dubnu 2009. (FilmFan24)

Související novinky

Salt nám to ještě osolí

Salt nám to ještě osolí

08.06.2011

Akční špionážní thriller Salt vlastně nikdo nemá moc rád, natož aby měl nějaké oddané fanoušky. Vlastně je to jeden z těch snadno zapomenutelných „letních“ filmů. Avšak díky Angelině Jolie solidně… (více)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky

28.02.2011

Stejně jako každý rok, i letos nám akademici připravili nějaké to překvapení. Letos je ve znamení obrovského neúspěchu Opravdové kuráže, která neproměnila ani jednu z deseti nominací a podobně… (více)

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (více)

Nominacím na Oscary vládne koktavý král

Nominacím na Oscary vládne koktavý král

26.01.2011

83. udělování Cen Americké filmové akademie proběhne v neděli 27. února. Do té doby můžete tipovat, kdo bude vítězem. A nebude to lehké, letos se v pomyslném pelotonu setkali velmi silní běžci.… (více)

Reklama

Reklama