Tajný deník call girl

• Velká Británie Secret Diary of a Call Girl
Velká Británie, (2007–2011), 12 h 6 min (Minutáž: 21–24 min)

Tvůrci:

Lucy Prebble

Billie Piper, Iddo Goldberg, Cherie Lunghi, Callum Blue, Gemma Chan, James D'Arcy, Eileen Essell, Matt Smith, Sara Stewart, Colin Michael Carmichael (více)

Série(4) / Epizody(32)

Secret Diary of a Call Girl je britský drama/comedy televizní seriál s hlavní postavou Belle, která je londýnskou luxusní eskortní společnicí. Žije dvojí život - pro své okolí je obyčejnou sekretářkou Hannah a pro své zákazníky atraktivní Bellou, která jim splní nejtajnější sexuální přání. (D&R)

jjjerry

Začal jsem koukat jenom kvůli Billie Piper. Mám rád Doktora Who =) Musím ale přiznat, že není můj typ a vzhledově mně do role moc nesedí, možná se angličanům libí. Mám rád její přízvuk a intonaci, takže s dabingem je to pro mě absolutně nezajímavé. Děj je nudný, nedotažený a opakující se (vydržel jsem 1.serii). Styl natočení se mně nelíbí "to mlhavé rozhostření" je dle mě naprosto zbytečné a jen kazí dojem. ()

togaf

Tak tohle je opravdu zahozený potenciálně skvělý námět. Rádoby sexuální otevřenost, kterou by snad ani nemuseli vysílat po 22 hodině. Belle/Hannah je nesympatická a co hůř ne moc hezká, její zážitky jsou sice zajímavé, ale nezajímavě natočené. Přiznávám, že jsem viděla sem tam pár dílů, ale ono se mi to opravdu nelíbí :( ()

Laerry

Celý seriál je inspirován blogem skutečné call girl Belle de Jour, která se od roku 2003 svým čtenářům zpovídala ze zážitků se svými klienty, kteří většinou mají ty nejprapodivnější přání a tužby. Všechny své zážitky sepsala do podoby knížky The intimate adventures of a London call girl, díky níž se proslavila. Nedávno již 34letá Brooke Magnantiová, úspěšná doktorka na univerzitě, vystoupila ze stínu anonymity, aby se vyrovnala se svým dvojím životem. Na seriálu je nejzajímavější právě to, že je natočen na motivy skutečných událostí, a nejedná se jen o výplody představivosti obskurních scénáristů. Tudíž jde o jedinečnou sondu do života skutečných luxusních prostitutek, které berou až 100 000 Kč za hodinu! Kdo by takovou práci nechtěl, že... Velkým nedostatkem seriálu je ale paradoxně sama hlavní představitelka, která může od sledování odradit (pokud s ní máte „osobní zkušenosti“), jestliže ale k tomuto dramatu budete přistupovat jako nezaujatý divák, čeká vás celkem zábavná podívaná a možná si z ní odnesete nějaké to ,,moudro“. Mimo jiné, každá epizoda zabere pouhých dvacet minut, takže když už nic jiného, je to zajímavá výplň času. ()

Rodin

Tak nevím, co je na tom tajného. Po slibném rozjezdu se dočká divák jakési podivné upachtěnosti a lehké křečovitosti, která až dráždí. Na další díly se možná už ani dívat nebudu, tím spíš, že ta krasavice hrající hlavní roli je fakt dost úděsná. No snad po pětasedmdesátce vezmu zavděk i podobným stvořením jako vypadlým z hrané verze Teletubbies. ()

P1tr

Billie Piper je v hlavní roli naprosto neodolatelná a její šarm je jedním z hlavních důvodů, proč seriál funguje. Naštěstí jí po většinu času podpírá kvalitní scénář, který nám představuje nelehký život eskortní společnice vtipnou formou s dramatickými prvky točícími se převážně kolem vztahů. Drtivou většinu epizod funguje seriál dost dobře, ale ke konci už začne být lehce otravné a smutné sledovat hlavní hrdinku dělat neustále stejné chyby dokola a na konci zjistit, že se během čtyř sérií vlastně vůbec nezměnila a nikam neposunula. Pomineme-li závěr, jde o zábavnou jízdu, které své téma využívá naplno a nebojí se ani lechtivějšího humoru, což je pro zvolený příběh potřeba. ()

• Billie Piper, představitelka Hannah, byla v průběhu natáčení 2. série těhotná, což se tvůrci seriálu snažili krýt volným oblečení a snahou nezabírat kamerou hereččin trup. Její stav byl také důvodem, proč se ve 2. sérii oproti jiným řadám objevuje méně „lechtivých“ scén, pro které bylo třeba sehnat dablérku a natáčet scény pracně vždy dvakrát. (Exos)