Tajný deník call girl (TV seriál)

Secret Diary of a Call Girl

Drama / Komedie

Velká Británie, 2007–2011, 12 h 6 min (Minutáž: 21–24 min)

Tvůrci:

Lucy Prebble

Billie Piper, Iddo Goldberg, Cherie Lunghi, Callum Blue, Gemma Chan, James D'Arcy, Eileen Essell, Matt Smith, Sara Stewart, Colin Michael Carmichael, Paul Nicholls, Tom Mison, Amy Beth Hayes, Olivia Poulet, Jeff Rawle, Toyah Willcox, Lily James, Heather Chase, Ashley Madekwe, Ty Glaser, Sarah Mac, Adam Astill, Simon Kunz, Ace Bhatti, Jonny Phillips, Leon Ockenden, Stefano Braschi, Sean Power, David Dawson, Keira Jane Malik, William Scott-Masson, Kevin Doyle, Pip Torrens, Tom Price, Tom Mannion, Sally Dexter, Kim Thomson, Jonathan Battersby, Adam James, Mark Penfold, Ian Bonar, Suzanne Bertish, Nadia Cameron-Blakey, Chris Wilson, Jamie Sives, Rachel Fielding, Thom Fell, Matt Day, Matt Day, Colin Salmon, Ting-Ting Hu, Chris Coghill, Carla Robinson, David Proud, Clive Russell, Rad Lazar, John Warnaby, Aidan McArdle, Matt Rippy, Sarah Macdonnell, Kieran O'Brien, James Wilby, John Hopkins, Iwan Rheon, Melanie Brown, Rachel Jackson, Dan Li
  • murakamigirl

Slabý, nevzrušivý, povrchný seriál /britcom/ s málo pútavou hlavnou predstaviteľkou alebo nepútavo stvárnenou hlavnou postavou (?), rozhodnite sami. Cynického humoru pomálo, iný ani nehľadajte, aspoň som si ho príliš nevšimla ("Jóó, je ženatý. Ale jeho žena s ním nespala posledních 5 let, takže predpokladám, že oba dva porušili manželský slib...." )- to áno, v cynizme dosahuje Billie Piper zaručene orgazmus. Ale bohužiaľ Tajný denník hrozivo stroskotáva pre jedinú ambíciu byť dramatický a vtipný v 1... Dokument?, dráma?, komédia?, výpoveď? Čo tak všetko dokopy a ešte niečo pridať? Napríklad nevhodnú a málo vzrušujúcu hlavnú predstaviteľku? A získať houby?Takéto nezdravé snahy nabetón rozhodia, keď na ne narazíte. A vycítite viac. A nedostanete ani to vzrúšo... ... ...! P:S: Ružový plagát je veľmi povedený.(27.2.2010)

• Lavinia

Naivně, vyumělkovaně a zcela mimo realitu se nás snaží prostitutka přesvědčit, že její "práce" je skvělá, baví ji a ještě si vydělá balík. Pořád kolem dokola. Kdyby tomu tak bylo, nebylo by žádných deliktů v tomto "odvětví". Takové slabé poloporno bez morálních nároků, s hlavní představitelkou, kterou nesnáším jak co do zjevu, tak do projevu.(21.9.2013)

Pro nenáročný formát možno použít i jako milostnou předehru...ale vážně - Docela dobře se na to kouká, Piper i Goldberg hrají docela dobře, ale scény z Belliiny "práce" občas zbytečně ruší. Epizody jsou dost nevyvážené, vesměs celý seriál osciluje mezi třeskutým sitcomem a romantickou novelou. Asi proto po čase zapadne mezi moře podobných seriálů, i když námět má na daleko víc...(3.10.2009)

• Marina111

Na hviezdičkovanie som videla zatiaľ málo dielov, ale - hoci to nie je žiadne veľké dielo - bavím sa. Billie Piper je prototypom istého typu dievčat/žien a musím uznať, že jej postava mi je sympatická napriek všetkým morálnym a iným výhradám, ktoré by som voči nej mala v reálnom živote, a ktoré vlastne voči podobným dievčatám/ženám v reálnom živote aj mám. Ale pomôžem si, keď Belle je tak rozkošne stratená a krehko silná? Proste si ma úplne omotala okolo prsta - a to ani nie som chlap! A - priznávam - silno jej držím palce a verím, že scenáristi mne aj jej spravia radosť a obdaria jej príbeh happyendom (totižto, nejakým chlapom, čo ju bude milovať takú, aká je a napriek tomu, čím je)(15.1.2014)

Celý seriál je inspirován blogem skutečné call girl Belle de Jour, která se od roku 2003 svým čtenářům zpovídala ze zážitků se svými klienty, kteří většinou mají ty nejprapodivnější přání a tužby. Všechny své zážitky sepsala do podoby knížky The intimate adventures of a London call girl, díky níž se proslavila. Nedávno již 34letá Brooke Magnantiová, úspěšná doktorka na univerzitě, vystoupila ze stínu anonymity, aby se vyrovnala se svým dvojím životem. Na seriálu je nejzajímavější právě to, že je natočen na motivy skutečných událostí, a nejedná se jen o výplody představivosti obskurních scénáristů. Tudíž jde o jedinečnou sondu do života skutečných luxusních prostitutek, které berou až 100 000 Kč za hodinu! Kdo by takovou práci nechtěl, že... Velkým nedostatkem seriálu je ale paradoxně sama hlavní představitelka, která může od sledování odradit (pokud s ní máte „osobní zkušenosti“), jestliže ale k tomuto dramatu budete přistupovat jako nezaujatý divák, čeká vás celkem zábavná podívaná a možná si z ní odnesete nějaké to ,,moudro“. Mimo jiné, každá epizoda zabere pouhých dvacet minut, takže když už nic jiného, je to zajímavá výplň času.(24.6.2011)

• - Billie Piper, představitelka Hannah, byla v průběhu natáčení 2. série těhotná, což se tvůrci seriálu snažili krýt volným oblečení a snahou nezabírat kamerou hereččin trup. Její stav byl také důvodem, proč se ve 2. sérii oproti jiným řadám objevuje méně „lechtivých“ scén, pro které bylo třeba sehnat dablérku a natáčet scény pracně vždy dvakrát. (Exos)