Tajný deník call girl

• Velká Británie Secret Diary of a Call Girl
Velká Británie, (2007–2011), 12 h 6 min (Minutáž: 21–24 min)

Tvůrci:

Lucy Prebble

Billie Piper, Iddo Goldberg, Cherie Lunghi, Callum Blue, Gemma Chan, James D'Arcy, Eileen Essell, Matt Smith, Sara Stewart, Colin Michael Carmichael (více)

Série(4) / Epizody(32)

Secret Diary of a Call Girl je britský drama/comedy televizní seriál s hlavní postavou Belle, která je londýnskou luxusní eskortní společnicí. Žije dvojí život - pro své okolí je obyčejnou sekretářkou Hannah a pro své zákazníky atraktivní Bellou, která jim splní nejtajnější sexuální přání. (D&R)

DandaPiper

Docela příjemná britská oddychovka. Když máte náladu na Londýn, přízvuk a trochu toho "zakázaného ovoce", tak určitě pobaví. Co se mi opravdu hodně líbí a vyvyšuje seriál o stupínek nahoru je hlavní hrdinka, kterou haní kde kdo, nicméně z ní čiší nesmírná sebejistota, je si jistá v kramflecích a ikdyž vypadá "netradičně", tak to svým chováním nedává na sobě vůbec znát (ikdyž si je toho jistě sama velice dobře vědoma) a to ji dělá v očích diváka nebo alespon v těch mých, zajímavou a jaksi skoro až exoticky přitažlivou. Dost mě baví ji sledovat, jak mluví, gestikuluje a ikdyž to ani pro mě není vyloženě prototyp "superkočky", tak ji svým způsobem obdivuju a myslím si, že má určitě hodně co do sebe. Nejsem si jistý, jak by se mi seriál líbil nebo mě upoutal k obrazovce, kdyby v hlavní roli byla nějáká klasická tuctová krasotinka, ale řekl bych, že by zdejší hodnocení bylo ještě o něco nižší. Za mě pochvala, jak udělat seriál zajímavějším a trochu originálním. ()

jjjerry

Začal jsem koukat jenom kvůli Billie Piper. Mám rád Doktora Who =) Musím ale přiznat, že není můj typ a vzhledově mně do role moc nesedí, možná se angličanům libí. Mám rád její přízvuk a intonaci, takže s dabingem je to pro mě absolutně nezajímavé. Děj je nudný, nedotažený a opakující se (vydržel jsem 1.serii). Styl natočení se mně nelíbí "to mlhavé rozhostření" je dle mě naprosto zbytečné a jen kazí dojem. ()

linger

prva seria sa mi velmi pacila, prisla mi originalna, zabavna, a hlavna hrdinka velmi sympaticka, aj ked samozrejme nevidela co bolo zjavne (best mate...) - v druhej a tretej serii sa to uz pohlo do viac emotivnych koncin, moralnych otazok a tak dalej ale ok, este to slo. ale stvrta seria bola uplny trapas! vazne, asi tak kazdych 20 sekund nejaky hudobny podmaz, bez ktoreho sa to predtym pokojne obislo, a zaber na ludi, ako sa osamele prechadzaju, alebo sedia s hlavou v dlaniach, cumia do blba, proste "emocie" jak hovado... plus neviem co spravili s billie piper, ale ospatnela, a tie prestrihy na rozne "fantazie" boli fakt navyse. komedialny prvok? no iste... mohol to byt jeden z mojich oblubenych serialov, ale spravili z toho telenovelu o vymachlenej bordelmama, co sa kvoli slizkemu divnemu stalkerovi vykasle na chlapa, ktory ju asi jediny nechce len pretiahnut.. no ale co uz, ked je raz kurva. vlastne v poslednych dieloch k poriadnemu sexu ani nedoslo, zjavne kazdy chlap ma nejaku uchylku, ako hranie scenok z jamesa bonda, obliekanie sa za babatko, pripadne do zenskeho pradla, wrestling na koberci...takze zo 4 hviezdiciek idem na 3. skoda skoda ()

Leníci

Pro nenáročný formát možno použít i jako milostnou předehru...ale vážně - Docela dobře se na to kouká, Piper i Goldberg hrají docela dobře, ale scény z Belliiny "práce" občas zbytečně ruší. Epizody jsou dost nevyvážené, vesměs celý seriál osciluje mezi třeskutým sitcomem a romantickou novelou. Asi proto po čase zapadne mezi moře podobných seriálů, i když námět má na daleko víc... ()

jonny.net

Záleží na tom jak si kdo přebere styl humoru kterým je seriál točen, jestli chce někdo srovnávat britské seriály s americkými (viz odkaz na Sex ve městě) je teda hodně vedle, obě kultury jsou někde jinde a já musím říct že u Belle de Jour se bavím příjemně. Za mě 4* ()

bystroocko

Možná je to mým současným rozpoložením, ale připadá mi to jako milý seriál. Visím jim na rtech skrz fascinující přízvuk, epizodky mi přijdou vtipné a svižné a až na vyjímky nepozoruju iritující chování naprosto mimo mísu nebo povahu postav. Souhlasím s komentářem Hirnlego. ()

Peenugirl

3 x * za námet, ale prevedenie je romantický blábol - môj najkámoš ma miluje já to nevidím a jemu prezradím svoje tajomstvo a.... telenovela vo Victoria secret! ()

Jenninka

Nápad udělat seriál na tohle téma se mi zdá výborný. Člověk by snad pomalu přemýšlel nad tím, že začne dělat eskort sám, je zde totiž prezentován v dobrém světle - spousta peněz, bohatí klienti, spousta času, prestiž,... Občas mi ale vadí hlavní představitelka Belle/Hannah. Není to vyloženě krasavice, ale atraktivní určitě je. Nejvíce mi na ní vadí její charakter, tím jak je sobecká a sebestředná ubližuje svému nejbližšímu okolí. Jak řekl její nejlepší kamarád Ben, vše se musí točit pouze kolem ní a to je pravda. Chtělo by to trochu pokory a hned by mi byla sympatičtější. Hodnocení 3* se mi zdá zcela adekvátní. ()

vabambule

Zezačátku se mi hlavní postava vůbec nelíbila (vzhledem :) ), ale pak jsem si zvykla a vlastně mi začalo vyhovovat, že je jiná... Je tam spousta blbostí a slabších momentů, ale faktem je, že od začátku do konce jsem se u tohoto seriálu bavila. Musím i celkem ocenit, že to mělo hlavu a patu a jasný konec. Nikdy jsem se nenudila a nepřišlo mi (jako u některých jiných seriálů, nepřiměřeně dlouhých) že bych jediný díl nějak prospala... Drama, komedie, láska, erotika... za mě fajn 90% ()

cachanell

Nechápu , proč je u tohoto dílka napsáno drama. Spíš se jedná o pokus komedie a erotiky. Nevím, viděla jsem obě série, ale už podruhé nepotřebuji se koukat. Snad na večer kolem půlnoci na odpočinek... ()

Lady ButterFly

Ten, kdo nečetl knihu, jen těžko pochopí kouzlo tohoto seriálu. To, že jde o deník prostitutky neznamená, že tam popisuje veškeré akty s klienty. (Kdo čeká bůhví jakou erotiku, měl by si počkat na trochu jiný pořad :-!) Ale to je těžké vysvětlovat, když tady evidentně drtivá většina lidí pořádně nechápe význam deníku. A poznámky ohledně vzhledu představitelky Belle/Hannah - opět směšné a pisatel/ka očividně netuší, jak skutečná Belle de Jour vypadá (ta žena totiž opravdu existuje). Seriál je pěkně natočený, myslím, že kniha byla moc dobře přenesena na televizní obrazovky. :-) ()

Jannine

Tenhle seriál se podle mýho hodně vydařil. Při první sérii jsem si sice nejdřív říkala, že mohli vybrat sympatičtější představitelku hlavní role, ale postupně jsem si na ni zvykla. U tohohle seriálu neplatilo, že čím víc sérií, tím horší kvalita. Čtvrtá – poslední byla rozhodně nejlepší. A románek s Harrym (Paul Nicholls) byl jen třešnička na dortu :) ()

TeresskaK

Tento seriál mne ze začátku dosti iritoval, ale postupem času jsem si začala zvykat na jeho svérázný způsob servírování povolání „luxusní šlapky“ jako nejlepšího povolání roku. Kdo by si nedokázal představit luxusní až bezstarostný život Belle nebo Hannah? Do této doby jsem na seriál s podobným tématem nenarazila, a proto mne zaujal natolik, že jsem jedním dechem shlédla všechny série. Billie Piper je druh „herečky“, kterou si buďto zamilujete nebo odsoudíte. Já patřím mezi ty, které si získala a nebránila bych se další sérii. Ale díky vyčerpání nejspíš všech témat, které se týkají eskortu, už asi na pokračování nedojde. Seriál bych samozřejmě tímto doporučila, ale jak píšu výše, ne všem musí tato tématika sednout. ()

+sfinx+

Člověk by hodnotil mnohem lépe, kdyby se seriál držel toho čeho má a neutíkal k nějakým nasládlým hloupostem. Nápad dobrý, hlavní představitelka vcelku sympatická, ale romantika naprosto zbytečná. Deník prostitutky by byl vtipný a lehký (a třeba i dramatický, proč ne), ale deník osoby, co si opět našla něco osudového, s čímž nás zase jednu sérii bude napínat zda to vyjde nebo ne, je něco tuctového a zbytečného. Ta podělaná romantika - musejí ji zkrátka nacpat všude. Ono nestačí, že se seriál o prostitutce dělá takovým způsobem, že nahota je to poslední, co by člověk v seriálu našel a atmosféra je celkově naprosto nepřesvědčivá, ono to ještě musí zabrousit někam poblíž Sexu ve městě a filozofovat o stokrát propraných kravinách. ()

KismetSamedi

Billie Piper je neuvěřitelně sympatická herečka a znám ji spíše - vlastně jen - z Doctora Who, takže když jsem ji spatřila v Secret Diary of a Call Girl, zůstala jsem zírat na televizi neschopna slov. Ani nevím, jestli to bylo šokem z toho, jak přesvědčivě dokáže zahrát obě aktérky, nebo z toho, jak mi k ní obě role dokonale pasují... Bohužel to ale nestačilo a po prvních několika dílech jsem to vzdala. .. ()

mad.dog

Tohle je těžký hodnotit, sice mám Billie Piper fakt rád a připadala mi opravdu sexy, což byl taky účel, přišel mi seriál takový o ničem a v podstatě kromě Billie tu nevidím moc pozitiv a důvodů proč to sledovat. Stejně, pokud bych chtěl Billie vidět nahou, kouknu se na Penny Dreadful, který je po všech stránkách daleko lepší. ()

AtemuLukas

Já Vám nevím, čekal jsem něco bizárního, nebo dokonce i stupidního. Po shlédnutí seriálu musím říct, že docela překvapil. Ano jsou tu věci, které jsou fakt úsměvné, ale ono to tak ve výsledku bylo i zamýšleno. Belle/Hannah je hlavní postavou a musím říct, že se tvůrcům podařilo zachytit její postupný vývoj charakteru a její postoj k penězům a k tomuto řemeslu. Jsou tu však i další maličkosti, které dělají seriál zajímavým. Je tu krásné vidět, jak se její tajemství odráží na jejich přátelích a rodině a postupně ji to komplikuje život.    Jediné lehké zklamání je konec seriálu, i když na druhou stranu to asi ani jinak skončit nemohlo. Komu ale tento seriál doporučit? Asi spíše někomu, komu nevadí “anglický” humor a nevšední zpracování. Musím uznat, že za celou dobu, co jsem seriál sledoval tu byla asi jenom jedna série, která mi připadala o něco slabší. Jinak jsem se bavil víc, jak Breaking Bad. ()