Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

• Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

chelseaman22

Tak nám ten malý poseroutka dospěl! Nabalil si jednu z klanu Weasleyovic, v zápalu revolty odešel ze školy (nevzdělanec jedna prokletá) a aby se sám v divočině nenudil, tak naverboval svého spolunocležníka a nejchytřejší dívku z ročníku, jež je prokazatelně původu mudlovského. Řady členů Fénixová řádu povážlivě prořídly, Albus si hopsá na nebesích a Voldemord získal za žold soukmenovníky a obry z Francie - show na pozemku bradavickém může odstartovat! Záplava kamenných vojáků pochodující po kamenném mostu vstříc smrti (!), prváci metají kletby (jen ty verbální, nehmotné!) po velvyslancích Zla a Ronald "ten políbený ohněm" se díky svému hadímu jazyku prosyčel do Tajemné komnaty, kde nejdřív pořídil fotku (později směřující na Instagram), a poté se chopil zubiska té potvory nesnášející kohouty a hurá na toho samozvaného lorda! 100% Celosvětový výdělek k 17 .3. 2014: $1,341,511,219, což je 5,37 násobek budgetu..........4. nejvýdělečnější snímek historie a mimo jiné vůbec nejvýdělečnější díl ze ságy HP ()

Doudis19

Tak a je pravdou, že díly, které měl v rukou Yates dopadly pro objektivního diváka nejhůře. Hlavně se nenechat zmást hodnocením, zastupům obdivovatelů a čtenářů jasný tvůrčí neúspěch zřejmě musí dojít až s odstupem času. Chyby a nedostatky by vydaly na velice obsáhlou diskuzi. Nejde ani tak o nedostatky ve formě jako spíš v obsahu. A pokud Harry Potter a Rellikvie smrti natolik čerpala z předlohy jak se řiká, kritika by se zřejmě měla snést především na miliardářskou writerku a její dílo. Navíc rozdělením na kontroverzní dvě části, si na sebe Harry po podprůměrné první, upletl velice krutý bič v podobě ještě nesplnitelnějších očekávání. Z tohoto pohledu jsem rád, že mě celá sága, až tak srdečně nezasáhla a já si tak mohl bez větších emočních ztrát a zklamání vychutnat slušně odsýpající, i temné fantasy s množstvím sympatických postav, a s jedním z nejvíce přeceňovaných padouchů v dějinách filmu. ()

Cedr

V rámci možností důstojné zakončení vskutku rozsáhlé filmové adaptace. Po nesmírně nudné a minimálně aspoň filmově zbytečné první části tato druhá polovina zanechává mnohem příjemnější dojem. Třetí díl od Alfonse Cuaróna je však stále ještě kvalitativně někde úplně jinde a zůstává navždy nepřekonán. Škoda jen, že finální momenty filmu vyznívají poněkud do prázdna a Deathly Hallows: Part 2 dosahuje vrcholu, paralelně se sérií jako celkem, někde uprostřed. ()

filmmovier

Skvělé zakončení úžasné série. Voldemort je borec a já se celý film výborně bavil. Rychle mi to uteklo a rázem jsem si uvědomil, že to mohlo být delší. Ale i tady mi knížka připadá moc zkrácená, stejné je to se scénami. V knize toho opravdu bylo víc a ani nebylo vidět jak umírají zásadní postavy. S posledním dobrodružstvím jsem maximalně spokojený, bylo to neskutečně epické, dramatické a vzrušující. Napínavé od začátku do konce, naposledy se ještě vytáhl Alan Rickman ve fenomenálních vzpomínkách, vše je krásně dořešené, Ralph si to dává a ty první minuty, kdy se Harry a jeho armáda vrátili do Bradavic jsou jedním z nejúžasnějších momentů celé série. Je to nádherně vtipné a po Vězňovi je to nejlepší díl, lépe už to skončit nemohlo. Herci si to užívali, já jenom čuměl a když přišla poslední scéna a titulky, málem jsem se rozbrečel. Ten pocit, že končí fenomén, se kterým jsem strávil celé dětství, že už nikdy nepůjdu do kina na Harryho Pottera a že jedná obrovská etapa je definitivně uzavřena... Nikdy už nepřijde nic tak velkého, jak byl Harry, který navždy bude neodmyslitelnou a pevnou součástí mého dětství. Jeden z nejdojemnějších závěrů, jaké jsem kdy viděl. Ten, kdo s Harrym strávil dětství, musel bejt z toho finále úplně dodělanej, protože mě to rozsekalo na kousky... Dokonalost - a moje děti to budou povinně sledovat a číst. ()

Lachtaan

Tohle je ta nejoriginálnější řežba mezi všemi fantasy filmy a to mám rád Pána prstenů i Hobita. Je až děsivé, kam se postavy i samotný příběh dokázaly během 10 let od jedničky posunout a jak se z roztomilé pohádky přešlo k nekompromisnímu thrilleru. Vzhledem k tomu, že jsem souběžně se sérií od pohádek k vážnějším filmům dospěl i já, tak byl tohle doslova balzám na duši. Až mi tady bylo Voldemorta najednou téměř líto. A Nevillův heroický moment je jedním z nejpamětihodnějších z celé nezapomenutelné čarodějnické odysey. ()

Script

Jsem rád, že Harry Potter skončil. Tahle epizoda byla daleko zajímavější než předchozí díl, ale závěr mě vytočil, a to takovým způsobem, že mi z toho praskaly nervy. J. K. Rowlingová si za Harryho zaslouží cenu pro nejhorší spisovatelku všech dob. Kdyby byl závěr filmu nějak inteligentněji zpracován, tak by to byli tři hvězdy, ale takových chyb si tvůrci dopouštět nemají. Zazvonil zvonec a kouzel bylo konec. ()

Motinski

Dôstojne ukončenie ságy ktorá tu s nami bola 10 rokov. Yates nie je môj favorit ale poslednú časť zvládol veľmi dobre. Emócie fungovali, pár scén je fakť že silných a napätia bolo tiež dosť. Určite najakčnejší diel aký sme tu mali a ajkeď nie som úplny hardcore fanúšik, musím uznať že chvály si to zaslúži. Aj tento záver aj celá séria. Final fight Harryho s Voldemortom som si síce predstavoval lepší, no to už asi iba zbytočne rýpem. ()

DaUr

[Půlnoční premiéra, Třeboň] - Spousta výbuchů, akce a slz. Ale i přesto jen zlomek emocí, které mohl závěrečný díl epické ságy vyvolat. Ačkoliv kvalita první části je několikanásobně překonána a film málokoho vyloženě zklame, zůstává zde nevyužitý prostor (smrt Lupina, vztah Harryho a Ginny, souboj s Voldemortem, závěrečný epilog), u kterého by nebylo na škodu více zatlačit na pilu a vyždímat z diváka trochu víc empatie. Plusem budiž vše co se týče Alana Rickmana (jak herecký výkon, tak scénaristické vyřešení jeho postavy), občasné dobře padnoucí vtípky a nehledě na ně velmi temná atmosféra, kterou si film udrží téměř po celou dobu. Pozn.: Fiennes, dle očekávání, i pod svou maskou 100x překonává herectví svého "protivníka". ()

arbitr

Mohlo to dopadnout i hůř, ale u mne v podstatě spokojenost, hlavně že už to skončilo, závěr trochu nastavovaná kaše, ale za to může paní spisovatelka, emocí to ve mne moc nevyvolalo a dovětek po 19 letech na mne působil spíše jako výsměch. Na to, že hlavní hrdinové dospěli, pomálu vážnosti v jejich chování i myšlení. Je to tak 3 a půl, ale dávám 4. Je to za námi a tak nezbývá než zařvat: Čarodějové všech zemí, dejte nám už pokoj! P.S. doufám, že někoho nenapadne psát a nebo natáčet ještě nějaké pokračování ()

Bobik9

Epické, velkolepé, emotivní, nádherné! Neznám dost slov, jak to popsat. Všechny díly byly úžasné, ale tento je výš. Výš než všechny možné filmy. Bezchybné efekty, akční děj, který se rozjíždí od asi třetí minuty až do poslední. Parádní výkony naprosto všech herců v čele s Rickmanem, Carterovou a Fiennesem. Závěr pokazila již v knížce sama Rowlingová, takže ten ani nehodnotím. Nejlepší film roku to je stoprocentně a myslím, že se zařadí ale mnohem výš. ()

filip.novak

Poslední Potter se prezentoval jako "epic conclusion", ale více by mu slušel podtitul "epic fail". ___ Rytmus filmu je naprosto nevyvážený, zbrkle střídá zkratkovitě vyprávěné pasáže se zbytečně natahovanými a nepodstatnými scénami. Navíc film postrádá jakoukoliv základní gradaci. Yates nestvořil koherentní celek, ale pouze dílčí fragmenty, které skládá za sebou, a zapomíná přitom, že by měly mít mezi sebou nějaký nadfragmentární vztah posunující film dopředu. ___ Yates (nebo snad Kloves, chcete-li) při honbě za epikou a co nejefektivnější destrukcí Bradavic zapomněl, že bez fungujících charakterů postav a vedlejších motivů se bude jednat pouze o prázdnou epiku. Film příliš spoléhá na diváka-čtenáře, který promítne své zkušenosti ze četby knih a následně se lživě dojme nad tím, že už to vše skončilo. Takové pocity ale film sám o sobě nepřináší, i když by moc chtěl. ___ Osudově vylhané finále. ()

LiborGondek

Jestliže bývá zvykem, že filmy na pokračování se postupně zhoršují a zhoršují, pak Harry Potter je úplně přesným opakem. Poslední z dílů celé série o mladém čarodějovi je zároveň tím nejlepším. Alespoň se toto veleúspěšné dílo z dílny spisovatelky J.K. Rowlingové dočkalo nadmíru uspokojujícího, dramatického a akčního konce. Hodnotím tedy 90% ()

Mrkvič

Yates půjde příštím filmem bez té obrovské fanouškovské základny do háje. Poslední 4 díly Harryho jsou prostě mizerné. Předloha byla asi už tak hodně špatná, ale rozdělovat to na dva díly bylo i tak dost nešťastné. Dohromady by z toho Cuaron nebo Newell dali jeden parádní film, kde bych určitě bulel a žasl nad celým finále ságy. Takhle jsem prožil jen pár příjemných pocitů z návratů pár dříve hlavních postav, ale dál už jen žasl, kolik toho filmy nevysvětluje a hlavně kolik toho sleduju zbytečně, protože to je dávno jasné i neználkovi knih. ()

Týnkaa

Bylo to parádní, zážitek super, 3D výborné, no já jsem spokojená. Nevím co víc napsat, tak vám tu jen hodím hlášku, kterou na konci prohlásil kamarád... "Akorát ještě měl mít děcko i Voldemort, aby měli mladí s kým bojovat." :D:D ... a pak už zbývá jen... /hysterický řev/ SKONČILO TO, HARRY SKONČIL, SKONČILO TOOOOO!!! NEMÁM PROČ ŽÍT... Co je vlastně za den? :D ()

dvopet

Po vyloženě strašné šestce a nezvládnuté první části sedmičky mě Yates zcela upřímně překvapil. Poslední Potter v mnohém navázal na nejlepší momenty pětky a + - si během stopáže drží svou konzistenci, což jsem naprosto nečekal. Samozřejmě, Yates pracuje především v prvním plánu - vizualita, akce, "epická" hudba jinak výborného Desplata (slyš Muže ve stínu) - ale konečně nechal vyniknout herce v jednotlivých scénách a také dějové motivy a linie - byť (jeden příklad za všechny) ta Snapeova je osekána na nejmenší ještě únosnou mez. Dle mého názoru jsou (v mnoha komentářích zmiňovaná) úmrtí některých postav naopak koncipována mnohem chytřeji, než kdyby se jednalo o jejich explicitní zobrazení v podobě zpomalených záběrů za doprovodu slzavého hudebního motivu (což by si zřejmě většina uživatelů bůhvíproč přála), a proto má Snapeovo zavraždění za sklem, či jen letmý záběr na Remuse s Tonksovou, jejichž bezvládné ruce leží nataženy směrem k sobě, mnohem větší dopad. Za mnohé zvládnuté scény včetně té na nádraží King's Cross tak Yatesovi společně s Klovesem odpouštím některé násilnosti, kterých se dopustili na předloze - z těch nejviditelnějších hlavně značné usnadnění v podobě zkratky Potterova návratu do Bradavic, při níž nadvládla smrtijedů přestala bezdůvodně v jednom momentě existovat a víceméně fatální absence Potterovy promluvy směrem k Voldemortovi v úplném závěru, v níž je demaskován Riddlův životní omyl. Přes zmíněné nedostatky (a že by jich v celkovém výčtu nebylo málo) mě ovšem finále po dvou hluhých filmech opět vtáhlo do Potterovského světa a nad očekávání bavilo. Slabší 4*. ()

skrblik007

Zhlédnul jsem to ani ne hodinu po 1. části. Poslední HP film mě částěčně zklamal. 3D mi přijde u tohoto filmu naprosto zbytečné. Není to tak napínavé, protože akční scény se pořád střídají s vysvětlovacími. Čekal jsem to ještě epičtější a efektnější. Také jsem myslel, že tam budou emoce a ono nic. Epilog to akorát dorazil! Průměrné zakončení nadprůměrné série. Za mě 4*. ()

SG_ever

Přesně 3,5 hvězdičky, ale podle mě to není dostatečně důstojné finále. Autoři (to je hodně dáno předlohou) se pohybují v pohádkovém světě určeném pro malé děti, čemuž odpovídají i dialogy, dějová osnova už však tolik ne. Zkrátka autoři vytvořili na oko drsnou fantasy skrytou v dětinském hávu. Škoda, stačilo místy přitlačit a vynechat palčivě hloupé dialogy a vše mohlo být o kus lepší. Tak jako tak velkolepé finále, které přinese potěchu většině fanoušků Potterovské ságy. Knihu jsem hltal, film už tolik ne. Bohužel. P.S.: I po druhém shlédnutí si stojím za svým, ale přeci jenom můj první dojem ovlivnil dabing. Abych byl spravedlivý ke všem dílům série, musím uznat, že tady se to zkrátka povedlo, byť by to nutně potřebovalo méně velkých soubojů a teenagerského mluvení, gest a chytání se za srdíčka. Nadmíru přehnaný konec jehož pompéznost filmu místy škodí. I přes všechna pozitiva i negativa nevím kam hodnocení posunout, takže nechávám působit první dojem. (69%) ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)