Ben byl vždycky jiný. Je to autista. A nyní, v čase dospívání, je jeho jinakost vidět lépe než kdy dřív. Jeho život se dělí na dvě poloviny. V té první, která přináleží existenci ve virtuální realitě online počítačové hry ArchLord, je nebojácným hrdinským rytířem, který si vždy ví rady a nikdy neselhává v boji s bezprávím. A druhou polovinou je pak jeho reálné bolestné bytí věčně utlačovaného tichého outsidera, pro nějž je každý nový den dalším strašlivým peklem. Když ale začne školní šikana přesahovat únosnou mez, rozhodne se Ben, kterého ve vynikajícím belgicko – nizozemském koprodukčním dramatu ztělesnil Greg Timmermans, k protiútoku. Pak mu však nečekaně zkříží cestu Scarlite, jeho věrná družka ze hry, kterou nikdy dříve doopravdy nepotkal. Možná by však i ona mohla zapadnout do jeho plánu. Posledních dvacet minut snímku pak dokazuje, že nominace na Evropskou filmovou cenu a tři trofeje z mezinárodního filmového festivalu v Montrealu nebyly v případě debutového snímku režiséra Nica Balthazara uděleny vůbec náhodně. (oficiální text distributora)

uMča

klobouk dolu před Greg Timmermans dosti dobře sehral svou roli a věřím mu že to nebylo snadny :) jinak příběhově taky zajimavý :) moc filmu neni kde je příběh častečně spojenej s mmorpg hrou.Bohužel ale na plný počet to nestačí. 4/5 ()

Vixon

Veľmi pekne natočený film,ktorý ma príjemne prekvapil.Šikanovaného Bena vám musí byť jednoducho ľúto o to viac,že sa tu jedná o autistu.Taký koniec som však rozhodne nečakal už len kvôli zavádzajúcim dokumentárne ladeným rozhovorom,ktoré boli chviľami až rušivé.Niektorí herci mi na rolu stredoškolákov pripadali troška prestarlí ale to nie je až tak podstatné.Podstatný bol výkon Grega Timmermansa,ktorý bol fakt presvedčivý. ()

Dominikkk

Šikana a jej desivé následky. Veľmi dobre spracovaný film s ktorým má psychika diváka skutočne čo to robiť. Žiadne prehnané násilie pričom atmosféra filmu je mrazivejšia ako kdekoľvek inde. Zo strany Timmermansa výborný výkon. Dobre a nenásilne vložené ukážky z počítačovej hry Archlord v ktorej Ben žije svoj skutočný život včetne emócií ktoré normálne neprejavuje. Celkový dojem filmu pre mňa určite za 5 hviezd. ()

misiacik

Plný počet, dal by som štyri, celý film som bol o tom presvedčený, ale koniec a mojich pár slzičiek do očú vtisli o jendu hviezdu naviac. Skvelé. Odporpčam. ()

Dejv007

Skutečně velmi zvláštní film, ve kterém je ale velmi pěkně podaná problematika šikany kolem nás. Přibližně do poloviny filmu se nesetkáme s ničím jiným, než s ukázkovou šikanou slabého jedince. Poté ale začnou nastávat zvraty, které nakonec vyvrcholí poměrně a nečekaným zakončením. Celkově nutí film diváka k zamyšlení. Zatímco "normální" člověk se ledajakému naschválu jen zasměje a tím pádem se pro trýznitele stává nezajímavým, jsou mezi námi i takoví, kteří se nemůžou, nechtějí nebo neumí bránit. A právě takový je Ben. Každý den utíká z krutého reálného světa do onlinové hry. Cítí se zde dobře, protože si ho nikdo nemůže dobírat, nemůže zemřít a hraje společně s dívkou, kterou sice nikdy neviděl, ale jako jediná ho vždy dokáže uklidnit. Bohužel, každý den musí znovu a znovu čelit realitě. Ačkoli je velmi inteligentní, kvůli jeho autismu a bezbrannosti si jej ostatní dobírají a šikanují ho. Učitelé ve škole nejsou schopni Benovi nijak pomoc a proto se jeho problémy stupňují. Když se pokusí o odpor, vše si jen zhorší. Po čase dojde Ben k závěru, že jediné možné východisko je sebevražda... ()

pezz

Veľké a nadšené hodnotenie, treba asi schladiť. Áno, pre .. náctiletých určite výborne žánrovo nakrútený film, lebo pravdepodobne vnímali svojich vrstovníkov a možno by sa stotožnili.. ale s kým? Keďže ide o námet z diagnózy autizmu a dosť dramaticky scenáristicky nabalenej šikany medzi vrstovníkmi (v európskom vyspelom školstve už nepravdepodobnú) s prvkami počítačovej strategickej hry, akýchsi vsuviek PC hry viazanými na život ako myslenie autistu (celkom nepravdepodobné), film ako dielo mi vyznieva celé nepravdepodobné ako nasilu umelo vytvorený príbeh, ktorý nikomu nemôže patriť ani nie je sa s čím stotožniť, či už s dobrom alebo zlom. V príbehu chýbajú pozitívne prvky ľudského správania sa v kolektíve k takto postihnutému dieťaťu, alebo prvky exemplárneho odsúdenia alebo potrestania jedincov, ktorí šikanujú takto postihnuté dieťa. Chýbal tu (výchovný) prvok ľudskosti alebo právneho aspektu prirodzenej ochrany duševne chorých ľudí (dieťaťa) vychádzajúc zo zásady, že každý vyspelý jedinec je povinný chrániť a pomáhať slabšiemu. Ale to asi tvorcovia nemali v úmysle, možno sa domnievajú, že (nie každý) si domyslíte a vyhodnotíte správnosť obsahu a záverov tohto diela. Ale to európske lamy určite nevedia. Žiaľ, deti sú aj v kinematografii najvýhodnejšia kúpna sila...60% ()

Mansinthe

Nemyslim si,ze sikana hrala hlavnu rolu.Z mojho pohladu to bol film o nadeji,o iluziach,ktore si vytvarame aby sme unikli pred svetom.Kazdy ma svoj miniaturny,a kazdy sme svojim sposobom autisti...The end is new beginng,scena ked Ben vyjde pred svetlo ako znovuzrodenec aby ukazal,ze v skutocnosti zije,krasne zinscenovalo,ze kazdy mame narok na uvedomenie si svojich chy a ich napravu,presne ako jezis,Ben povstal a odpustil hriesnym ich hriechy. ()

MilanM76

Emocionálny príbeh autistického chlapca kde sa rieši otázka či jeho svet je lepší ako ten náš. Dej aj scény sú dobre prepracované a smerujú do prekvapujúceho záveru. Film je určený pre náročného diváka, ktorý sa chce zamýšľať nad otázkami, ktoré sa v rámci príbehu vynárajú. ()

metrixmetrix

Příjemné propojení světa počítačových her a reality. Zajímavě (lehce dokumentárně) ztvárněna osobnost autisty a jeho život mezi vrstevníky. Vynikající scény, brilantní závěr. Greg Timmermans zahrál svoji roli dokonale přesvědčivě. Rozhodně 5*. Pro mě nejlepší ztvárnění role outsidera, který vede každý den svůj vlastní boj se světem. ()

Final

Ač je téma šikany velice žhavé téma, snímky s touto tematikou se k nám zrovna ve velkém nedostávají. Kromě Zkažené mládeže je tak Ben X druhým filmem, který odkazuje na otřesnou realitu školní šikany. Na rozdíl od Zkažené mládeže se však Ben X vydává mnohem psychologičtější cestou. Vsuvky výpovědí všech zúčastněných nejsou zrovna nejlepším řešením a Ben X by bez nich měl možná větší hloubku. To ale nic nemění na skutečnosti, že se jedná o poměrně brutální film pro silné povahy. Chaotický závěr může pro některé být značným zklamáním, neboť myšlenka finále je tak trochu skrytá v kontextu. ()

AdminkaDF

Tak ale pozor!! Dlouho jsem neviděla film, který by si tak 100% udržel moji pozornost až do samého konce. Film, který se věnuje tématice autismu vás vyvede z míry kvůli detailnímu popisu autistovy duše. Šikana, kterou Ben musí ve škole snášet, Vás tak na*ere, že si přejete být vedle něho a všechny ty hajzly rozsekat na co nejmenší kousíčky. Celou dobu čekáte na to, až se Ben konečně tyranům vzepře a něco jim udělá. Do příběhu také zasahuje jeho platonická láska, která je jeho nejlepším přítelem. Je ale skutečná? Nejvíc Vás uspokojí konec, který tedy vážně nečekáte! ()