Ben byl vždycky jiný. Je to autista. A nyní, v čase dospívání, je jeho jinakost vidět lépe než kdy dřív. Jeho život se dělí na dvě poloviny. V té první, která přináleží existenci ve virtuální realitě online počítačové hry ArchLord, je nebojácným hrdinským rytířem, který si vždy ví rady a nikdy neselhává v boji s bezprávím. A druhou polovinou je pak jeho reálné bolestné bytí věčně utlačovaného tichého outsidera, pro nějž je každý nový den dalším strašlivým peklem. Když ale začne školní šikana přesahovat únosnou mez, rozhodne se Ben, kterého ve vynikajícím belgicko – nizozemském koprodukčním dramatu ztělesnil Greg Timmermans, k protiútoku. Pak mu však nečekaně zkříží cestu Scarlite, jeho věrná družka ze hry, kterou nikdy dříve doopravdy nepotkal. Možná by však i ona mohla zapadnout do jeho plánu. Posledních dvacet minut snímku pak dokazuje, že nominace na Evropskou filmovou cenu a tři trofeje z mezinárodního filmového festivalu v Montrealu nebyly v případě debutového snímku režiséra Nica Balthazara uděleny vůbec náhodně. (oficiální text distributora)

ecis

Netradicny film s netradicnym spracovanim, pre mna z netradicnej filmovej krajiny. Ohureny som bol vsetkymi prvkami filmu; najma prepracovanost scenara, ktory stale nechava otvorene dvierka na premyslanie nad dalsou plynucou minutou. Podobne ako v Klass ci Ondskan je najvacsii uder pre divaka zobrazenie tvrdej sikany. Avsak v Ben X ide naviac o sikanu postihnuteho chlapca, ktora posobi dvojnasobne udernejsie a bolestivejsie. O to krajsie je prezivanie zaveru, ktory prekvapuje a stoji za to. Greg Timmermans za stvarnenie Bena si zasluzi ocenenia a obdiv. ()

Black-star

Film který vás nenechá chladným. Zanechá hlubokou stopu. Je o šikaně, která je v dnešní společnosti stále a asi i vždycky bude. Skvělé zapracování se světem virtuální reality, kde šikanovaný může být hrdinou. Ve filmu jsou místa kdy se člověku nechce věřit že je to vůbec pravda o to krutější je realita. Opravdu doporučuji shlédnout a udělat si vlastní názor, pro mě opravdu silný a emotivní film proto 5***** ()

Shaleman

průměrný film s dokonalým koncem, není víc co říct - snad jen, že to není film o autismu či šikaně, ale je to film o nás a o tom co vnás je a s čím žijeme, vyrůstáme a existujeme. Ale přesto však nebyl natočen tak, abych si ho pustil vícekrát a tudíž dostal o jednu hvězdu na víc. Ale jakoby tam byla ()

estee

Dosť znepokojujúci, perfektne zahratý film. Zaujímalo by ma, nakoľko to korešpondovalo so skutočnými udalosťami (hlavne ten záver), keď sa na to na začiatku odkazujú. ()

dauni1

Tenhle kousek přesně splnil má očekávání, někdy až moc. Dechberoucí atmosféra a příběh, který pohne snad každým člověkem, který má nějaké sociální cítění. Nikdo z nás by nechtěl být v jeho kůži, ale bohužel duševní choroba si nevybírá. Tento film bych doporučil promítat všem náctiletým ke konci druhého stupně ZŠ. Myslím si, že by to mohlo změnit dnešní přístup k žákům jako k sobě samým a především mezilidským vztahům ve třídách. Závěr toho filmu netřeba komentovat, tohle snad nikdo nečekal. ()

vikino1

Filmů o šikaně jsem viděl dost. Hodinu jsem se na to díval a obracel se mě z toho kufr. Šikanovat slabší spolužáky, jak je to u ostatních filmů zvykem, na to jsem si už zvykl. Ale šikanovat Autistu to je ještě o level výš. Roztřepaná kamera a příliš časté střihy mě ve filmech vadí, ale tady to mělo přiblížit autistovo vnímání světa.. Prostě jsem to všechno překousl a vydržel do konce. Konec u mě vystřelil tenhle film k pěti hvězdám ( teda 4 a půl). Rozhodně stojí se na tohle podívat a trošku nad tím zapřemýšlet..... ()

Zikus

Do hlavního hrdiny se dokážu dobře vcítit, takže film je pro mě hodně úzkostnej a stresující. Jak psal Márty, hlavního hrdinu by mohl hrát někdo jiný, tenhle se na roli šikanovaného kluka moc nehodil... PS: konec zajímavej... ()

Franc1s

Ty p*čo, tak tohle mě dostalo... Příběh autisty, který se dočkal šikany, žil si ve svém světě skoro-WoW a už to nemohl vydržet, tak to chtěl ukončit... Zde ale není potřeba násilí, ale postačí emoce, napětí a myšlenky.. Výborně natočeno a zahráno. Ty chvilkové proslovy neměli chybu a to propojení v reálu s jeho online-hrou super! Od začátku to vypadlo na jasný konec, ale časem člověk zjistí že vlastně neví vůbec nic... Tohle si zaslouží filmové ceny! Pro mě bomba! 10/10 ()

zmess

Originálny, nápaditý vizuál, skvelé spracovanie, výborný výkon hlavnej postavy, skvelá myšlienka filmu, pri ktorom som sa ani na sekundu nenudil a ktorý môžem len a len odporučiť. ()

Tanner

Závěr mi vehnal slzy do očí. Svým vyzněním opravdu silný a hluboký film, který ve svém průběhu úspěšně mísí originální prvky s klišé. Zpracování je osobité a i když nemůžu říct, že by mi úplně sedlo, rozhodně dává filmu jeho vlastní nezaměnitelnou tvář. Cokoliv bych chtěl napsat dalšího, by nutně obsahovalo spoiler, takže si radši pudu zapařit. ()

mirak2

Herecky skvele, zaver zaujimavy, ale neskutocne pomale. "Samovražda. Samovražda má jednu výhodu, obeť nemusíte hľadať ďaleko. Tiež to nemusíte urobiť sám. Urobí to vlak. Aký mal motív?" PS: cesky dabing je hrozny, od hlasov, cez "zanietenost" dabovacov az po preklad. ()

m0lL!sS

Ačkoliv se ve světě online her pohybuji již pěknou řádku let, první polovina filmu mě téměř ničím nezaujala. Zlom však přichází v okamžiku, kdy začnete Benův život vnímat jako celek a pokusíte se vžít do jeho těžké životní situace, kterou mu osud nadělil...Očekával jsem (podobně jako ve Zkažené mládeži) pomstu, místo pomsty však přišlo velmi zajímavě pojaté vysvobození...Vyzdvihuji originalitu, ovšem v porovnání s ostatními filmy, které do popředí staví problematiku šikany "odcházím" tak trošku zklamaný... ()

Iwet.K

Hodně dlouho jsem neviděla film, od kterého jsem si slibovala jen zahnání nudy a který mě nakonec tak vtáhnul do sebe, že jsem měla co dělat, abych se vzpamatovala. Opravdu kouzelné. ()

masino

Vyborne, dramaticke a pekne podane. Obcas ma vsak nepresvedcoval herecky vykon hlavneho hrdinu, inak by som asi rozmyslal aj nad este lepsim hodnotenim. Ale ako celok to fungovalo a bavilo. u mna **** ()

--TMO--

Toto je tuším prvý krát po riadnej dlhej dobe, čo ma finále filmu naozaj prekvapilo a dostalo. Inak nesúhlasím s názorom niektorých komentov, ktoré tvrdia, že film bol hlavne o vizuále - myslím, že ani z ďaleka. Ale treba pozrieť a hlavne dopozerať, inak sa toto minidielko nedá ohodnotiť, a iba ak sa necháte viesť a nenecháte za vás rozhodovať vaše hašterivé vnútro drsného kritika každého filmu. ()

jafuska odpad!

tak další hrozný nudný film, nezaujalo mě to, očekávala jsem od toho víc škoda, mohlo to být fajn, kdyby to mělo aspon nějaký děj ()

Pepeto

Neviem, skade vyhrabali tých dvoch Benových úhlavných nepriateľov, ale fakt mi pripomínali nejakých krížencov orkov...inak veľmi pekná Scarlite...a hlavne presvedčivo zahraná Timmermansova hlavná postava. Veľmi dobrý výber hercov. A na toho Archlorda sa musím pozrieť. ()