Jmenuje se Bret Maverick a právě má být pověšen trojicí zlosynů. Vzpomíná na události minulého týdne, které jej přivedly až do oprátky. Chtěl se zúčastnit proslulého pokerového šampionátu Tří řek o obrovskou výhru půl milionu dolarů. Zápisné je však pětadvacet tisíc a do těch Maverickovi chybí ještě tři tisíce. Hodlal je získat v saloonu městečka Crystal River, kde se přidal ke hře mladého pistolníka Hardina, půvabné dobrodružky Annabelle a jejího společníka Angela. Ačkoli všichni podvádějí, jak nejlépe mohou, vyhraje Maverick, který zpočátku předstíral nezkušenost. I když je mu kde kdo dlužen, nedaří se Maverickovi získat potřebnou sumu. Připojí se tedy k Annabelle, která odjíždí dostavníkem ve společnosti elegantního šerifa Zanea Coopera. Maverick se rozhodne za tučnou provizi získat okradeným přistěhovalcům zpět jejich peníze a nakonec se nechá zajmout indiány jako rukojmí. Náčelník indiánů je jeho přítel a celé složité jednání bylo jen divadýlkem pro Annabelle, které se chce zalíbit. Po řadě dalších dobrodružství se nakonec všichni zúčastnění sejdou i s potřebnou částkou na palubě parníku Lauren Belle, kde se má konat velkolepé pokerové klání. Bitva o půl milionu dolarů začíná. (TV Nova)

Maynard.

Ale ovšem, tohle je krása! Jeden z nej filmů s partičkou podvodníčků a podfukářů. Asi jediný film v podobným duchu - western, který je promyšlený, šarmantní a hlavně totálně zábavný. Asi to nejspecifičtější slovo pro tenhle film je právě šarmantní :o). Mel i Jodie jsou k sežrání. Jejich postavy jsou vymyšleny géniem. Co mě hodně pobavilo, tak střetnutí s indiány, kdy si Mel nejdřív oťukne jestli někdo umí "indiánsky" a pak si z přistěhovalců udělá šoufky :o). Kulisově taky parádně vyšperkováno. Ta loď, na který se uskuteční karetní souboj - pecka. Je zajímavý, že jde natočit western, kterej nemá chybu, přestože se v něm téměř nevystřelí. ()

Bobek15

Maverick dokonale spĺňa parametre westernu a dobrej komédie obohatenej o množstvo humorných situácií a vtipných gagov. Výborná zábavná jazda so skvelým Melom Gibsonom a Jodie Foster v pre ňu netradičnej komediálnej úlohe, vrcholiaca skvelým kartovým, a vzápätí koltovým, súbojom. ()

MARTIN*I

Komedie, u které se fakt nudit nebudete!! Obsahuje skvělý humor, zajímavé a vtipné scény a hodně předvapivé zvraty... Celý film je vlastně o tom, kdo víc podvádí a kdo koho oškube víc... Prostě paráda! ()

casioa....

Celkom zábavná záležitosť...ale ja potrebujem...od filmu aj nejaký ten odkaz, správu vo fľaši....a tu...som ju postrádal :( ()

rozbris

Vynikající americký western se skvělým hereckým obsazením. Se divím, že není tento film v CSFD žebříčku, protože v mém srdci má určitě jedno z předních míst. Mel Gibson a Jodie Foster za jedna ;-) ()

Jaccobos

Dokonalá komedie, která je úžasná hlavně s CZ dabingem (Jodie Foster nemá zrovna příjemný hlas). Pár neopakovatelných hlášek a vtipných situací a hlavně:!!! POKER !!! ()

Finskej

Komedie, která prakticky nemá chybu, a pecka, která se jednou za čas urodí pod šťastnou hvězdou. Kromě vynikajících hlavních hrdinů (Gibson, Fosterová) stojí za zmínku i krátký vstup Jamese Coburna a tradiční vedlejší role Grahama Greena coby indiána. ()

Ragdoll

Původně jsem chtěl čistě pokerový film typu Rounders a když vyplulo na povrch, že to není hlavní pointa, zjistil jsem, že mi to vůbec nevadí. Půvabná Jodie Foster a vtipný, do všeho se hodící Mel Gibson v oddechovém rodinném filmu, který se svým šarmem a svou lehkostí hodí do každé situace. Síla karetních kombinací u stolu během jediné hry je sice velmi nereálná až směšná, o to hůře, kolik se tam takových situací naskytne, takže samotné pokerové zpracování nedopadlo nejlépe, ale jak už jsem napsal: vůbec mi to nevadí. Od začátku k dobrému konci směřující, americká komedie. 90%. ()

Mistickzz

Zábavný western vďaka ktorému som sa rozhodol naučiť hrať poker. Mel Gibson hrá vynikajúco a film plný hazardu, zrady, lásky a peňazí Vás jednoducho dostane. Ako dieťa som ho vždy rád pozerával. 80% ()

Nassau

Fajn komedie z prostředí divokého západu. Vedle prvotřídních hereckých výkonů Mela Gibsona a Jodie Foster mi v hlavě nejvíc utkvělo parádní setkání právě Gibsona se svým parťákem Danny Gloverem. Jako za starých časů:) (75%) ()

iXtr3m3

Skvelá komediálna westernová rozprávka. V podstate taký "nemysteriózny" predobraz Múmie? Odkiaľ ma toto prirovnanie napadlo? Dobové spracovanie, humorné vsuvky, hrdina "moták so známosťami" a "vychcanec" v jednom, opäť skvelé herecké obsadenie, takže skvelé. Na pokračovanie som čakal kedysi roky, škoda, ešte jednu časť by si to zaslúžilo... :) V podstate jeden z najlepších jednak heist, jednak western, jednak dobrodružný a jednak comedy movie. ()

HiddenDragon

Prijemna, oddechova westernova komedie s fesakem M. Gibsonem a symaptickou J. Foster. Prvni tretina je vypravena retrospektivou, pak uz je dej klasicky. Vse se toci kolem podvodnicku a zlodeju, kde jeden dluzi tomu ci tamtomu, a v tom se Maverick snazi ziskat posledni tri tisice na zapisne sampionatu v pokeru. Po ceste potkava prave zlodejku Annabelle (Foster) a serifa Coopera (Garner) i par dalsich vedlejsich postav. Snimek je zalozen na stejnojmennem serialu z 50. let, kde byli Maverickove dva (bratri, pozdeji i treti - bratranec) a prave Garner hral postavu Breta. Aniz bych chtel prozrazovat pointu, bylo to od tvurcu tohoto filmu vlastne docela chytre ho obsadit, vzhledem k tomu, jak pribeh konci. Krome ruznych vtipku a parodii na Divoky Zapad je tu take porce romantiky, takze to neni rozhodne jen pro muze jako vetsina westernu. Za sebe bych snad jen dodal, ze je to jeden z mala filmu, ktery je mozna lepsi v ceskem dabingu. Lip se tak uvolnite nez pri cteni titulku a uzijete si vsech tech grimas a dohadovani, co herci v cele s Gibsonem provadeji. ()

Zagros

Uff, zhruba v polovině filmu jsem si říkal, co to vůbec je. Nebavilo mě to ani trochu. Maverick balancuje někde mezi komedií, parodií, westernem a Indiana Jonesem. Bohužel balanc nedokáže udržet a občas spadne na jednu či druhou stranu. Navíc postava Mavericka mi přišla vyloženě nesympatická, což je u podobného filmu zásadní problém. „Šarmantní“ Gibsonův úsměv na mě působí, jako kdyby byl Maverick postižený. K tomu většina „vtipů“ a situací byla spíš trapných a jen velmi málo věcí mě dokázalo rozesmát. Ke konci naštěstí film malinko nabere tempo a samotný turnaj vzbudí konečně i lehké emoce a napětí. Závěr si pak vysloužil k dobru druhou hvězdu záchrany, na víc to ovšem není. ()

DocBrown

Vyborna komedie, ktera graduje nejvice mezi indiany. Graham Greene paroduje svoji vlastni roli z Tance s vlky a je zlatym hrebem a duvodem te pate hvezdicky. 90% ()

Perry-

Skvělá zábava. Hlavně ty scény u Indiánů nemají chybu. A všechny ty podvody a podfucky. Vážně super. R. Donner po sérii Smrtonosných zbraní zabodoval s dalším filmem. Moc komediálních westernů okořeněných akcí alá Smrtonosná zbraň opravdu moc není. ()

Revolver

Velice zdařilá, vtipná akční komedie, nabitá překvapeními a napínavá do poslední chvíle. No a Gibson je hrdina, kterému nejde nefandit. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

12.07.2009

Tohle si všechna média vychutnala. Stručně a jasně: Jodie Foster režíruje film Beaver, v němž si hlavní roli zahraje Mel Gibson. A protože v angličtině se slovo „bobr“ používá stejně dvojsmyslně jako… (více)