Duch ve stroji

• Česko Ghost in the Shell (více)

Major (Scarlett Johansson) je velitelkou Sekce 9, speciální policejní jednotky, která bojuje proti těm nejhorším kyberzločinům. Příběh se odehrává v blízké budoucnosti, kdy je svět závislý na moderních technologiích ještě víc než dnes a každé narušení technologického řádu může mít nedozírné následky. Koneckonců i hrdinka filmu je hi-tech produktem, dokonale vyváženou kombinací robota a člověka. S lidským mozkem a vyspělou robotickou schránkou se Major snaží dopadnout zločince, jehož cílem je zničení společnosti Hanka Robotics, lídra ve vývoji umělé inteligence. Major se však nepotýká pouze se zlem, ale také s vlastními pochybnostmi, když ji začíná zrazovat jediná nedokonalá část jejího jinak dokonalého těla – mozek. Čím dál častěji se jí v hlavě vynořují nesrozumitelné vjemy, které se zpočátku snaží potlačovat, ale posléze podněcují její zvědavost a přirozenou touhu přicházet záhadám na kloub. Tyto vjemy by mohly být otisky její předchozí existence, mohly by být klíčem ke vzpomínkám na její lidské Já, mohly by být klíčem k otevření její osobní Pandořiny skříňky, po němž se už na svět nebude dívat stejnýma očima. Protože všechno je jinak... (Cinemart)

Sabrewulf

Tento film má úplně stejnou zvláštnost jako Valerian a město tisíce planet. A totiž - na jeho zfilmování se čekalo tak dlouho, že mu všechny jiné, dříve natočené filmy stihly vykrást všechny nápady a tak paradoxně jako ta největší vykrádačka působí právě on. Prostě koukám, zívám nudou a koulím očima ve stylu "to si mám z toho jako sednout na zadek nebo co?" Nutno dodat, že Scarlet už je v těchto rolích na jedno brdo otravná jak něco. Skoro by člověk po tomhle a Lucy řekl, že vůbec neumí hrát. Rozhovory, ve kterých jeden mluví japonsky a druhý anglicky - tragikomické. ()

FritoleXx

Pokud bych to měl srovnávat s původním anime, tak je to spíše zklamání a klasické poameričtění od kterého jsem vlastně ani nic dobrého nečekal. Jenže když tohle pominu a budu k filmu přistupovat jako k samostatně fungujícímu, tak mě to vlastně dost bavilo. ()

Idego

Filozofický rozměr původního anime pod návalem akční podívané téměř zmizel a na jeho úkor přibylo plytké prvoplánovosti a rádoby dojemnosti. Zklamání. ()

Triple H

Tesné víťazstvo na body. Film, ktorý prišiel tak o 15-20 rokov neskôr ako mal. Veľká škoda, že Sanders sa nesnaží skoro o nič iné než byť úslužný pôvodnému animáku z 95-eho a jeho estetike. Cyberpunk v tomto štýle a podaní bol v kurze v druhej polovici 90-tych rokov a pôsobí dnes holt zastaralo či retro. To čo bolo pred 20-timi rokmi originálne futuristické dnes už rovnaký efekt nemá, nech je to vízia akokoľvek divoká. Príkladne z dizajnu áut vyslovene huláka, že pôvodný comics vznikal ešte koncom 80-tych rokov. Aj myšlienky, ktoré film nadhadzuje nie sú žiadna neprebádaná pôda. A. I., Matrix, Bicentennial Man, I Robot, alebo Terminátor 2 - už sme to všetko videli a často lepšie. Mne sa príbeh stále páči, je stále aktuálny a určite má potenciál. Chcelo to ale režiséra, ktorý by látku uchopil odvážnejšie, svojskejšie a nebál sa inovovať (taký Refn mohol vysústružiť niečo fakt zaujímavé). Prihodiť trošku viac akcie, hlbšie prekresliť postavy a filozofiu, nebáť sa zmeny dizajnu a nebáť sa byť na správnych miestach drsnejší - mohla to byť plná paľba a revitalizácia subžánru, ktorý tak krásne nakopol pred skoro 20-imi rokmi Matrix. Nevydalo. Casting je kombinácia neaktuálnosti, opatrnosti a súčasnosti. Scarlett Johansson mne osobne prišla veľmi presná a fajn. Vďaka bohu za ňu, inak by sa to asi nedalo pozerať. Takeshi Kitano, Michael Pitt, Juliette Binoche a napr. Michael Wincott ako keby sem privanuli z inej dekády. Binoche nič moc, Pitt na malom priestore pomerne zaujímavý a Kitano je síce cool žmurknutie smerom na japonského diváka, ale inak zbytočný, keďže nehrá absolútne nič. Treba povedať, že scenár postavám nepomáha, keďže všetky sú len letmo nadhodené a ledva ledva vám nebudú ukradnuté. Neistejší palec hore dávam nakoniec za náklonnosť k látke a druhú polovicu (prvá bola nuda), ktorá ma celkom chytila a mala aj niekoľko pôsobivejších momentov. Pri nich o to viac zamrzelo aký chudokrvný, zastaralý a nezaujímavý je zvyšok a zamrzel obrovitánsky potenciál, ktorý zostal nevyužitý. Film je v zásade dobrý a Sanders nič výrazne nepokazil, ale nechápem aký význam má mať servilná pocta dvadsaťročnému animáku. Prečo otrocky vzdávať hold starej obskúrnej klasike, čo ocení zlomok jedného percenta potenciálnych divákov? To už z princípu znie ako finančná samovražda a považujem za zázrak, že niekto dal na takto špecifický projekt viac ako 100 miliónov dolárov. I keď chápem, že pokiaľ by sa režisér rozhodol predlohu inovovať, aktualizovať či prekopávať, producenti by sa zrejme strachovali ešte o pekný kus viac a výsledok by bol ešte viac vo hviezdach. Starosvetskí vyznávači cyberpunku môžu byť vo výsledku radi, že film vznikol aspoň v tejto podobe, čo platí aj o mne. A reči o whitewashingu sú absolútne zbytočné, pretože nebyť Scarlett Johansson a jej momentálneho hviezdneho statusu, Ghost in the Shell by nikdy nevzniklo. Sandersov film nakoniec zostane tým čím bol aj pôvodný animák - kultovkou, ku ktorej si nájde cestu niekoľko nadšencov, outsiderov a fajnšmekrov. 90s retro síce momentálne frčí, ale bohužiaľ nie až tak aby sa na tejto vlne s prstom v zadku zviezla adaptácia japonského cyberpunkového anime. () (méně) (více)

chelseaman22

Miluju Scarlett a parádní vizuál. A jelikož film poskytuje obé, tak pofiderní zápletka je mi s přehledem ukradená. Nejsilnější stránkou filmu je právě vizuál, který se nebojí být značně nestátní při vykreslování jakéhosi Tokia budoucnosti. Metráž přijatelná a já jsem spokojen jak malej Jarda. 85% ()

Liznic

Narovinu... nedokoukal jsem. Z toho co jsem viděl: krásný příklad toho, co si v nejhorším případě představíte pod pojmem "poameričtěná verze". Kdyby v tom filmu nebyly naprosto žádné dialogy a musel bych si je všechny jen domýšlet a představovat, bude to docela dobrej film. ()

Jizni Tlapa

Je dost pravděpodobné,že čtvrtou v hodnocení dávám díky IMAXu a jeho ohromující projekci, protože to byl opravdu nářez, při kterém jsem se líbal se Scarlett, cítil kopačku od jejího blond parťáka a uskakoval před letícím spojlerem kosmického fichtla...Ale k filmu. Je to ohraný nápad, průměrný soundtrack, nádherná hlavní ničitelka a dechberouci zpracování!! Jdi do IMAXu! ()

ivan_drago

Zklamání převládá a to zejména v obsazení hlavní role, které prostě nesedlo... Skarleta se na to nehodí a nehodí... Atmosféra také neoplývá přesvědčivostí a ty vznešené existencionální otázky nachází velmi fádní odpovědi… také mi přijde, že oproti Japonskému originálu je toto přímočařejší a hloupější… ()

viperDavid

Asi jsem čekal víc. To se tak někdy stane, ale zase nemůžu být krutý, protože z toho tvůrci vytlačili co se dalo. Nechci se moc rozepisovat a analyzovat pro a proti, nemá to cenu, užil jsem si to a to mi stačí ()

Qitek

Krásné nic. Bez duše, bez napětí natož vtáhnutí. Akce bezkrevná, bez adrenalinu. Ve výsledku šedý průměrný film s kolosálním mistcastem. Bavil mě pouze Michael Pitt. V porovnaní s předlouhou bych ubral bez váhání i o hvězdu. ()

Johnny.ARN

Pekná sci fi z veľmi blízkej budúcnosti, kde sú pekné efekt,y jednoduchý dej, záporák/nezáporák a oblečená v nahote Scarlettka, ktorá veľmi nemala čo hrať a to na tom bolo to pekné. Výplach, ktorý poteší, ale rýchlo vyšumí. 3 z 5 ()

Mirokukii

Poutavé prostředím, ve kterém se příběh odehrává. Zajímavé svými myšlenkami. Nudné příběhem, který jsem odhadl po deseti minutách, bez jakékoliv podařené akce či momentu, který by mne více vtáhl do děje. Scarlett zřejmě nikdy nebude úplnou japonkou, ale líbila se mi její chůze, a její pohledy byly správně chladné. ()

Mrkvič

Další scifi se Scarlett Johansson. Bohužel jde spíš jen o takovou umělou (což by nebylo na škodu) akční podívanou. Právě ta akce není špatná, ale je to samý počítač, takže nic moc navíc a k velkému oceňování. Pro mě film zachraňují postavy, protože ke Scarlett, Takešimu nebo Asbaekovi si nemusím dlouze hledat nějaký hlubší vztah. Oni prostě mají charisma, které prodají i s polovinou ksichtu skrytou nebo různě zamaskovanou. Zklamáním je absence slušného příběhu. ()

Ryuuhei

Nebavila mě už anime předloha a byť jsem viděl alespoň obě série S.A.C., kyberpunk prostě není můj oblíbený žánr. První polovina mě absolutně ničím nezaujala, nezajímalo mě to nekonečné hledání spojitostí a pátrání po zločinci. Jakmile ale přišla na řadu otázka existence úhlavní představitelky, o čemž to mohlo být už od začátku, docela dobře jsem se začal bavit. Na první pohled bezmocný velitel neskutečně překvapil! Jako celek ale uděluju sotva průměr, protože film podle mě kromě povedeného kyberpunkového kabátku postrádal lepší příběh, či vůbec ten správný náboj. Trikově špička, Scarlett Johansson nezklamala v roli Majorky, ale jinak slabota. ()

mickyreed

Vůbec mi nevadí, že se ty myšlenky omílaj pořád dokola (a stejně si z nich lidstvo dodnes nic nevzalo), protože to je přesně ten typ sci-fi kterej nejvíc miluju. Scarlett je prostě boží, badass support jakbysmet a ten příběh je naprosto skvělej. Vůbec bych se nebál to celý prodloužit a rozvýst i ten futuristickej svět okolo děje. ()

Monoxid

Jsem rozpolcená. Plánovala jsem napsat, jak se cítím podvedená, jak film těží z estetiky původního anime, avšak je bezobsažný, myšlenkově prázdný a tak dále... jenže už to napsat nemůžu. A když zároveň řeknu, že nechci spoilerovat, už to je v podstatě spoiler... (pro znalce předlohy.) Čekala jsem, že způsob, jakým bylo ze zápletky vybrusleno, ocení především právě znalci předlohy a neznalí budou film spíš odsuzovat jako vykrádačku už jinde viděných konceptů. Jsem překvapená množstvím těch, kteří se zaseknou na prostém „není to tak dobré jako starý GitS“ - on měl snad někdo tak přehnaná očekávání? Já musím naopak tvůrce pochválit, přestože mě tam vytáčela násilně vecpaná vysvětlování a příliš okaté odkazy na původní film. Byla to totiž dost dobrá podívaná. Jsem ráda, že se mnou souhlasí alespoň ti, co předlohu neviděli, a nejsou do ní proto příliš snobsky zahledění. Možná to hodnocení ještě zvýším... ()

ywo666

Škoda, že som videl predlohu. Podľa mňa je to v rámci možnosti podarené. Film ťahá dole PG-13 a kultovosť originálu. Tiež všetko sme už videli lebo staré GitS inšpirovalo veľa filmov. Takže téma by bola zaujímavá v 90. rokoch. Naopak to vyvažuje zaujímavý príbeh, dobrá atmosféra, hudba a vizuál. Casting je tiež dobrý. Tam žiaden problém nevidím. Dalo sa to spraviť lepšie? Áno. Jedná sa o nevydarený remake? Rozhodne nie! 75-80% ()

elanius

(117/2017) / Ako komiksový laik som prirodzene opäť nič netušil o existencii GitS. A to je len dobre, s kludom sa môžem vyhnúť porovnávaniu a namrzenému frflaniu, že komiks je lepší, klasická rozprávka. Čo sa týka filmu, fakt som čumel, že z akej v podstate blbosti sa dá vytrieskať tak seriózne sa tváriaci film. Mix ideí ala Matrix či Terminátor na mňa ale prekvapivo fungoval. Bavila ma Scarlett, brutálne depresívny high-tech svet. Film má aj, síce jednoduchý, ale docela funkčný príbeh a bol som zvedavý čo sa bude diať ďalej. Celkom milé prekvapenie. (7/10) ()

Yoshimitsu

Terminátorka Scarlett, ano tenhle snímek jsem nadhodnotil o min. 1 hvězdičku, ale nejvíce se mi na tom líbilo holografické hodně barevné město s roboty. Pro Scarlett mám slabost, ale tady byla taková nemastná, neslaná. Pořád měla stejný výraz v obličeji, nevyjadřovala žádné emoce a nejvíce zkažený to bylo tím, že byla narvaná v nějakém nanoobleku bez výstřihu, takže nebyla vůbec sexy, jak bývá když zvýrazňuje svoje vnady a hezky se usměje. Dávám 75% ()

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

04.07.2018

Herečka Scarlett Johansson (Vicky Cristina Barcelona, Lucy) a režisér Rupert Sanders (Sněhurka a lovec) za sebou mají čerstvě spolupráci na filmové adaptaci slavné mangy Ghost in the Shell. A zřejmě… (více)

Akira od režiséra Thora?

Akira od režiséra Thora?

21.09.2017

Letošní hraná verze Ghost in the Shell moc velký byznys neudělala. Hollywood se z toho ale nepoučil a studio Warner Bros. momentálně žene do kin Akiru. Šestidílná manga Katsuhira Otomy se v roce 1988… (více)

PF 2017

PF 2017