Duch ve stroji

• Česko Ghost in the Shell (více)

Major (Scarlett Johansson) je velitelkou Sekce 9, speciální policejní jednotky, která bojuje proti těm nejhorším kyberzločinům. Příběh se odehrává v blízké budoucnosti, kdy je svět závislý na moderních technologiích ještě víc než dnes a každé narušení technologického řádu může mít nedozírné následky. Koneckonců i hrdinka filmu je hi-tech produktem, dokonale vyváženou kombinací robota a člověka. S lidským mozkem a vyspělou robotickou schránkou se Major snaží dopadnout zločince, jehož cílem je zničení společnosti Hanka Robotics, lídra ve vývoji umělé inteligence. Major se však nepotýká pouze se zlem, ale také s vlastními pochybnostmi, když ji začíná zrazovat jediná nedokonalá část jejího jinak dokonalého těla – mozek. Čím dál častěji se jí v hlavě vynořují nesrozumitelné vjemy, které se zpočátku snaží potlačovat, ale posléze podněcují její zvědavost a přirozenou touhu přicházet záhadám na kloub. Tyto vjemy by mohly být otisky její předchozí existence, mohly by být klíčem ke vzpomínkám na její lidské Já, mohly by být klíčem k otevření její osobní Pandořiny skříňky, po němž se už na svět nebude dívat stejnýma očima. Protože všechno je jinak... (Cinemart)

ghatos

Futurologické megapolis mám rád. Tady to byl příjemný estetický zážitek koukat na všechno to okolo. Celkově formální stránka filmu byla jeho předností. Děj byl poněkud jednodušší a zasloužil si niternější filozofickou katarzi. Škoda, mohlo to být hodně fajn, ale i tak je to zde na csfd podhodnocený snímek. 73%. ()

JoseBenes

Vizuálně úžasné, Batou boží, Scarlett si odvedla svoje. Akorát scénář je - naprosto očekávaně - přizpůsobený průměrnému americkému divákovi, protože původní předlohu by nedal. Je to zvláštní - vidět stejné postavy a stejné scény v úplně jiném příběhu. ()

Kurikmoon

Druhá polovica neporovnateľne lepšie ako prvá. Jedna z najsilnejších častí, ak nie najsilnejšia, je pre mňa tá s tetou z ázie a s mačacinou. ()

Killda

Čekal jsem laciné béčko a nakonec jsem příjemně překvapen. Ghost in the Shell je totiž vizuálně strhující a poměrně i chytrý film. Já jsem si tuto akčnější verzi Balde Runnera užil. A snad až na zbytečně ukvapené a nemastné finále tomu dávám palec nahoru. 7/10 ()

Ichabod

Lepší než původní film? Ne. Proč? Chybí atmosféra a moment překvapení, pokud znáte původní film. Motoko v podání Scarlett je poněkud awkward. Navíc je malá a tak nějak neforemná, ačkoliv jinak je Scarlett ten typ holky, co se mi líbí, filmově mne to moc nesedí. Efekty a vizuál je skvělý. Na filmu se nijak nešetřilo a jestli ano, poznat to prakticky není. Bohužel cyberpunk anime potřebuje víc pomalých záběrů, více japonské hudby (víc emo scén). Je to hezké a GitS to prokazuje vlastně docela službu, protože takhle se k původnímu filmu, seriálům a několika dalším pokračování dostane víc lidí (tedy pokud je odosobněný remake má šanci zaujmout. Je tak nějak bohužel bez duše.Teď ještě počkat jak dopadne US verze Death note, předpokládám mnohem horší fail než s Ghost in the Shell. ()

Pedross800

Zdeptán dva dny trvajícím neutuchajícím a intenzivním deštěm na severu Německa, uzavřen na hotelovém pokoji jsem si tuto ponurou, tmavě neonovou a deštivou vizi budoucna užil plnými doušky. Nic originální, ale do depkoidní deštivé nálady mé maličkosti to sedlo náramně, stejně jako latexovej sexy obleček brunetky Scarletky. I akcička byla koukatelná a slow motion mi tady sedlo náramně, takže super oddechovka s opravdu podmanivou až hypnotickou vizuální stránkou pro dny, kdy není do čeho píchnout. Ted už ale kurva ať přestane chcááát nebo se z toho zbláznííím. ()

drackula

Nechytil ma anime originál, a nechytilo ma ani toto. Vizuál super, ale obsahovo prázdne, nezaujímavé. A pravdepodobne aj zbytočné. 60.% ()

blackJag

"EMOCE, V NICH JE TEN PROBLÉM." Ono se řekne, předěláme mangu nebo animé do hrané podoby, ale na rovinu, je vůbec možné dostát automaticky našponovaným očekáváním? Viz tento případ, film není špatný, ale ono "kultovno" z něj cítit není. A já jsem s tím v pohodě a spíš bych se přimlouval, ať se na ty předělávky především animé vyserou tak nějak povšechně (významné "mrk" "mrk" směrem AKIRA) 70% ()

Jaro.Krafcik

Agentka budúcnosti ? To čo je za preložený názov, niekedy fakt nechápem. Každopádne ide o parádne sci-fi z roku 2017 kde som si pripomenul kinopremieru s veľkým kamaratom od detstva. Obom sa nám film vtedy páčil a rovnako tomu bolo aj teraz. Scarlett tá úloha sadla. Pamätám si že po premiére bola aj prednáška o anime, na ktorú ostal už málokto. Kino Tatran, ktovie či sa ho bude dať ešte niekedy navštíviť. Bol by som veľmi rád ak by kinosály prežili. 4* ()

KASUGI odpad!

Originál neznám (a ani nepotřebuju, protože jsem viděl dost kultovních anime na to, abych se utvrdil v názoru, že spousta z nich má kvality pouze na bázi kultu a klasiky, jenže obsahově jsou to prostě béčka jaxviňa), ale tohle byl tak urážející blábol, až to fyzicky bolelo. Kdyby to aspoň bylo nějaké nezáživné sci-fi, které si na nic nehraje a jen se tam třeba mezi sebou řežou roboti, tak ok, ale ta velkohubost, kde se z tuctové, xkrát ohrané látky o robotu, co chce žít jak člověk a chce být svobodný a blábláblá, dělá obrovité hógo fógo... A ty japonsko anglické dialogy, WTF? Proč když si navzájem rozumí, nemluví jedním a tím samým jazykem? Při závěru už jsem šahal po ovladači, že dám filmu jednu, možná dvě hvězdy. Než jsem ale stačil přehodit na jiný program, vyblili tam takový moudro sranec silně připomínající takové ty memečka, které si na fejsbůku posílají maminky na mateřské dovolené, ve stylu: Lidi, kupujte si rohlíky a jezte je, protože vás to zasytí a vy potřebujete být sytí, protože být sytý znamená být živý. To bylo jak píchnutí do vosího hnízda. Jako když vládce ledových obrů řekne již odcházejícímu Thorovi: "Běž domů, princátko." Tak odpad! Jo a Scarlett Johansson fakt není dobrá herečka, to její fonetické hraní se základním výrazivem - usmát se, mračit se, zlobit se, to už je nepřehlédnutelné. ()

TroiMae

Plug myself in the matrix. Tohle jsem potřeboval. Tomu říkám přijít na jiné myšlenky, hacknout svou mysl a rebootovat ji. Poprvé po celém týdnu mě nebolí hlava. Říká se, že to nemá příběh nebo ducha nebo tak něco… ale kdo by chodil do IMAXu kvůli duchu :P Chodíme tam kvůli tomu, abychom viděli třeba Scarlett Johansson velikou jako několik slonů poskládaných na sebe. Aspoň tak nějak nám to za mého dětství říkali. Jo, je to asi kolonizující, whitewashing a kdo ví, co ještě… Ale přiznání kentaurů: jsem ochoten zradit všechny své feministické ideály pro trochu vizuálního obžerství. Attractive lives matter! Ale všiml jsem si, že Johansson opět hraje bez vagíny :o Člověka by… no dobře, člověka asi ne, ale mě to navádí na mnoho otázek. Pohádaly se, přestala Johansson rozumět své vagíně, bude mít vagína nějaký samostatný spin off, jako třeba Wolverine (něco jako „Wonder Pussy“)? A taky opět hraje postavu bez emocí, to snad častěji, než postavu bez vagíny, byť to většinou jde ruku v ruce (náhoda?). To ne, že bych si stěžoval, moje autistické asexuální fetišistické já se tetelí blahem. Naopak jsem si všiml, že se do blockbusterů dostávají postavy dánské Vlády :o Westworld se Sidse Babett Knudsen, samotnou dánskou premiérkou, a tady Pilou Asbæk, její spin doktor. Ten mohl na Scarlett Johansson oči nechat ;) :D Takže jo, je to pozlátko… ale zkuste pozlátkem zamávat před kočkou. Já mám prostě rád dystopická blesjkátka ;) Futurologický kongres s intenzivní příchutí asijského wasabi. ()

iantomasik

Neexistovat předloha, byl by to takový mírně nablblý ale výpravný film o hledání ztracené identity a pomstě. Prostě Jason Borne v cyberpunkovém hávu. V jejím kontextu se pro mě ovšem jedná o naprosto nevkusnou záležitost, u které váhám, zda je výsledkem slabomyslnosti scenáristy, vynucených přetáček po test screeningu a nebo, nedejbože, totální drzosti nabízet takhle pateticky vyargumentovanou antitezi originálu. Japonci natočí film o nekončící evoluci vedoucí až k transhumanismu a transcendenci, američani vezmou jeho jméno a natočí film o výjmečnosti a nedotknutelnosti jedince a sjednávání "spravedlnosti" kulkami do hlav. Nemám slov. Hvězdy uděluji především za kostýmy a kulisy, pár vizuálních nápadů, worldbuilding a hudbu. Diváci blockbusterů si mohou přičíst jednu navíc. ()

Hugo01

Nejsem nějaký fanoušek mangy, ale příslib slušného scífka a Scarlett Johansson bohatě stačil na to, abych Ghost in the Shell zkusil. A bylo to fajn, příběh mi sice nepřišel nijak oslnivý, ale dívalo se mi na to hezky. Pro mě rozhodně přístupnější než předloha (kterou jsem neviděl, ale jsem si skoro jistý). ()

Fox85

Převést perfektní anime na hraný film mohlo dopadnout všelijak, a tak buďme rádi alespoň za toto. Má to své mouchy, ale úplná katastrofa to naštěstí není. ()

Ironfood

Příběh je bohužel tak slabý, průhledný a bez špetky originality, že to nemůže zakrýt ani pěkný vizuální háv, ani přítomnost Takešiho Kitana. Ten navíc dle mého názoru mohl dostat více prostoru a mohl být ještě "kitanovitější". Nicméně jsem se nenudil a klidně bych se na to někdy podíval znova, takže po velkém váhání nakonec dávám takové opravdu velmi velmi slabé 4*. ()

KR4T4S

Divné, ale ne dost, aby se mi to líbilo. Unylá režie i herecké výkony, klišé scénář klouzající po povrchu. Vizuál ok, ale to je dost málo. ()

Gyrphos123

Dobře, celkem se tvůrci drželi předlohy po dějové stránce, ale to je tak vše... Režisér byl totálně neschopný, úplně mimo. Fakt nechápu, proč rve do filmu tolik akce, když má mít největší klady v atmosféře. Další věc, kterou nepobírám.... proč se skoro polovinu filmu nudně zaobírá vznikem Majora. Její podstatu stejně pochopíte během pár scén, není potřeba se v tom hrabat tak dlouho, což je další ztracený čas. Proč se celým filmem táhne tak nesnesitelně nudná, nezajímavá až otravná hudba, když v předloze je geniální skladba, která tomuto filmu dodávala skvělou atmosféru.... místo toho tu skladbu naserou až k titulkům. Hodně akce, ale viděl jsem mnohem lepší za nižší rozpočet... Moooooc americké, režisér už by se neměl do podobných adaptací pouštět ()

3 AM Code

Překvapivě slušné. Děj kombinuje části původního filmu a druhé řady seriálu do vlastní origin story, s pochopitelným předpokladem že většina publika nezná předlohu. Vizuál Tokia budoucnosti je spracován dobře a hudební podkres k cyberpunku taky sedí. Znalcům předlohy asi bude vadit, že Major ještě není ta suveréní osobnost jak ji známe z mangy/seriálu. To by ale v origin story prostě nedávalo smysl. Major, Batou, Aramaki i Kuze jsou zahraní v pohodě, ostatní postavy mají dost málo prostoru. I hlavní padouch je tam spíš do počtu a je tak asi nejslabším prvkem filmu - naštěstí tohle není komiksovka kde by konflikt s oponentem hrál až tak velkou roli. PS: mám pocit že v některých pasážích filmu chybí scény, jako by někdo stříhal aby se film vešel do menší stopáže, není to zásadní ale uvítal bych je v režisérském sestřihu zpět.. 85% ()

Sdoom

S napětím a obavami jsem očekával další z řady amerických předělávek původně asijských klasik. Nakonec jsou pocity takové rozporuplné. Díky návštěvě IMAXu a 3D vynikla skvělá vizuální stránka, ovšem obávám se, že koukat na to doma a ve 2D, tak to zas tak úžasné nebude. Chybí tomu výrazná filozofická hloubka originálu, kterou nahrazuje spousta honiček a střelby. Mám pocit, že i kdybych neviděl originál, tak mi to dějově přijde nevyužité a ploché na to, jaké téma film rozebírá. Jedním z mála pozitiv je, že po zhlédnutí tohohle remaku mám chuť podívat se znova na japonskou anime verzi. :-) (kino IMAX 3D, orig.) ()

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

04.07.2018

Herečka Scarlett Johansson (Vicky Cristina Barcelona, Lucy) a režisér Rupert Sanders (Sněhurka a lovec) za sebou mají čerstvě spolupráci na filmové adaptaci slavné mangy Ghost in the Shell. A zřejmě… (více)

Akira od režiséra Thora?

Akira od režiséra Thora?

21.09.2017

Letošní hraná verze Ghost in the Shell moc velký byznys neudělala. Hollywood se z toho ale nepoučil a studio Warner Bros. momentálně žene do kin Akiru. Šestidílná manga Katsuhira Otomy se v roce 1988… (více)

PF 2017

PF 2017