Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

Roman.Ticka

Tenhle typ filmové série zrovna moc nemusím, ale Tom je mi sympatický, tak jsem byla zvědavá, co ze sebe vymáčkl. Žádná velká sláva to nebyla, nejvtipnější mi přišel začátek v ruském lochu a komik Pegg, jinak šlo o ohranou stokrát viděnou efektivní záležitost s nijak vybočujícím scénářem. I když jako pokus o analogii WTC dobré. Doporučuju zkrátit a na další pokračování raději zapomenout. Tom má na víc, ráda bych ho viděla konečně v nějaké víc charakterní roli, ksicht a roky na to má. Chápu, že mu v padesáti ujíždí vlak a chce si dokázat, že na to pořád ještě má koule, ale stylem akce to není zákonitě nejlepší cesta. ()

BMW12

Mission Impossible pokračuje ve své skvělé akční jízdě. Ethan Hunt (Tom Cruise) překonává nadále svůj limit, ty jeho akční kousky jsou neuvěřitelné! Příběh se mi líbil a závěr byl hodně napínavý. Také je zde asi nejlepší složení týmu, hlavně Simon Pegg zde přinesl trochu humoru, což je pro sérii dobré. Jinak úplně poslední scéna filmu je hodně smutná, tedy některým to tak možná nepřijde, ale mě jich bylo opravdu líto, že spolu nemohou být. ()

poz3n

Ghost Protocol strádá téměř ve všech ohledech ve srovnání s předchozím dílem, v mnoha případech se pak dokonce záměrně rozhoduje přesně naopak. Zápletka dokonale naplňuje klišé o agentovi, který v poslední chvíli zachrání svět před zkázou. Tomu bohužel odpovídá i plejáda digitálních a rozmáchlých scének, které se na úkor poctivé filmařiny snaží o neustálý wow efekt. Charaktery jsou mdlé, nezajímavé, záporák Michaela Nyqvista mi chvílemi přišel až trapný. Výsledkem je tak plochý, zmatený snímek, který naneštěstí přesně zapadá do mustru akčních zábavovek posledních několika let. Smutné pokoukání ve srovnání s Abramsovým předchůdcem. 3/10 ()

eraserhead666

Scény to má dobré, Pegg je zábavný, Patton skvělá a Renner výborný (ten dokonce v jistých okamžicích přebíjel i Cruise), ale hrozně mi vadila ta stylizace do bondovky, otřesnými úvodními titulkami počínaje a mnohými scénami konče. V jistých okamžicích je to až absurdně přehnané. ()

Ilicka

Půlminuty slávy pro Pavla Kříže a Joshe Hollowaye, amorfní Praha v roli Moskvy a Budapešti a agent Hunt v největším průšvihu své kariéry. Tentokrát vlastně nejde o střet se záporákem. Michael Nyquist je totiž relativně neškodný, tedy když právě neřeší, kam poslat atomovou bombu. Nemá charisma, nemá viditelné politické cíle ani (ne)lidskou hloubku. Naštěstí (pro diváka) těch problémů má Hunt a jeho nouzově slepený tým více. Jdou po nich ruští agenti, které rozzlobila dekonstrukce Kremlu, jde po nich vlastní vláda, která potřebuje uklidnit zdivočelou mezinárodně-politickou situaci a hledá obětní beránky. Rychlý a vtipný thriller se skvěle vypointovanými akcemi trpí dvěma neduhy, které mi brání v plném hodnocení a úplné spokojenosti. Prvním z nich je přemrštěná stopáž, víc jak dvě hodiny mi přišly poněkud nad možnosti rámce žánru, druhý s prvním tak trochu souvisí - akce v Dubaji je vrcholem filmu, po ní už nemá film kam gradovat, proto poslední akce vyznívá poněkud do prázdna. Stejně tak i lyrický konec. Hudba M. Giachina předvídatelná (ruské a indické téma), ale ve filmu fungující. A úvodní titulky parádní převyprávění zápletky ve dvou minutách. ()

ARI50

Dlouhý skok který určitě potěší ale nedopilovaly to po tak delší době jsem čekal fakt pecku a dostal jsem trochu zklamání. ()

JASON_X

Americká varianta Jamese Bonda měří něco málo přes metr šedesát a bude jí bezmála padesát, je to scientolog, ještě větší metrosexuál než šašek 007 Brosnan a jmenuje se Tom... totiž Hunt. Ethan Hunt. Ten nejdřív vymlátí celou ruskou věznici i s bachaři, pak vyhodí do luftu Kreml, načež pochopitelně opět hrozí jaderná válka s Ruskem, kterou se ovšem díky bohu podaří odvrátit. No a ovšemže bude i jedna malá zmínka o zlých Srbech. Hollywoodští scénáristé akčních filmů jsou asi lobotomizovaní retardi. A nebo to celé byla taková odlehčená poloparodie, která mě ovšem vůbec neoslovila. Třetí hvězda za zajímavý nápad s optickým klamem při "návštěvě" Kremlu a za vizuálně zajímavé záběry z Dubaje, kde Tom... totiž Hunt leze jako Spiderman po mrakodrapu Burdž Chalífa. A potěšil mě Jeremy Renner. Jinak šablonovitá a bezduchá pitomost, navíc notně zprasená "humornými" vsuvkami (Simon Pegg). Proti tomuhle jsou i bondovky s Brosnanem prvotřídní a napínavé majstrštyky. ()

Beastmaster4

Celkem solidní špionážní akce. S Reálností to nemá nic moc společného, ale dobře se na to kouká. Nesmíte nad vším moc přemýšlet a vše do puntíku rozebírat :-) Tom Cruise už nám taky stárne a je to na něm vidět, zejména ve scénách, kde je svlečený do půl těla. Ale co, léta nikomu neubereme a Tom hraje pořád skvěle..a že už není jeho tělo to, co bývalo na tom nic nemění. Film nabízí pěknou porci akční zábavy a nenudil jsem se ani minutu. Některé momenty, jako plátno, na které se promítalo pozadí chodby, lezení po nejvyšší budově světa "Burdž Dubaj" aj. byly jednoduše pecka! Zpestřením pro českého diváka jsou pak drobné role českých herců. Zejména Pavel Kříž si zahrál pěknou miniscénu v úvodu filmu :-) Brad Bird nám tedy servíruje hodně kvalitní špionážní film s velkou porcí akce a originálních momentů a Tom Cruise se tak vrací na plátno ve velkém stylu ;)...Nerad bych zapomněl na krásnou a sexy Paulu Patton, na večírku jí to náramně slušelo :-) ()

luka4615

Podle mého názoru patří Mission: Impossible - Ghost Protocol k tomu nejlepšímu z celé série. Perfektně střižená akce s úderným příběhem, dobře zvolené lokace a hlavní kvarteto postav. To jsou ty hlavní atributy, které dělají z tohoto filmu unikátní špionský zážitek. „Mission accomplished!“ ()

Sawy

Výživné popcornové potěšení.Po Tintinovi jsem nečekal,že ještě letos přijde film,který bude natolik dynamický a nezastavitelný,ovšem Ghost Protocol mě vyvedl z omylu,když hned při úvodní vězeňské akcičce chytí smrtící tempo a poté nám servíruje jednu lahodnou akci za druhou.Nepatřím mezi fandy série,ani podle mnohých geniální trojka mě zas tak nechytla,ovšem první hodinu a půl čtvrtého dílu jsem si nehorázně užíval.Bird se oproti kineticky moderní trojce vrátil o notný kus nazpět a vytvořil elegantní heist movie ve špionském hávu a po vzoru starších bondovek (tzn. předcraigovských) nám servíruje pečlivě naštěrchanou a odhlehčenou směs,ve které se našel hláškařský geek Simon Pegg,štafetu zdatně přebírá Jeremy Renner,Paula Patton je zatraceně sexy a Cruise přesně našel poměr mezi klasicky šílenými kousky z prvních dílů a mentorskou pozicí kapitána týmu,který ostatním předává četné zkušenosti.Právě týmová chemie,na kterou se musí hrdinové spolehnout,žene film kupředu a dává sérii nový šmrnc.Problém je,že nasazené tempo nevydrží po celou stopáž.Předčasný vrchol filmu přijde v Dubaji,kde se v rychlém sledu odehrají dvě naprosto geniální sekvence,které jasně dokazují,že Birdův talent se povedlo přenést i do hraného filmu.Nejdřív sledujeme naprosto dokonalou eskapádu na nejvyší budově světa,která musí být v IMAXu naprosto kulervoucí (i když,ona je i v klasickém kině),kterou následuje v pravdě geniální honička písečnou bouří,plná nápadů,vizuálně atraktivní a zatraceně napínavá.Ovšem pak jakoby tvůrci všechny nápady vystříleli a následuje nepříliš nápadité finále,ve kterém se provalí nedostatečně představený záporák (přitom Nyqvist má charismatu na rozdávání) a závěrečná akce zkrátka vyšumí do ztracena.Samotný Ghost Protocol,který měl agenty distancovat od všech zdrojů,základen i posil,též není dostatečně využitý a projevuje se jen v tom,že hrdinové musejí častěji improvizovat.To je dobré pro tempo,ale čekal jsem,že to bude přeci jen maličko nosnější prvek.Nicméně...spokojenost stejně silně převažuje.Oldschool přístup,větší důraz na špionské kořeny,práce v týmu,celková odlehčenost,Giacchinovy variace na slavný hudební motiv - to vše způsobilo,že ze všech čtyř nesplnitelných misí mě právě ta čtvrtá učinila nejspokojenějším.Je zábavná,rychlá,možná se málo rýpe v emocích postav,ale zbytečná vážnost by možná byla stejně jen na škodu.Zkrátka a dobře,takhle si představuji kvalitní blockbusterové řemeslo. 80 % ()

Morholt

Podruhé v životě jsem šel dobrovolně do kina na film s Tomem Cruisem a podruhé to dobře dopadlo. Ne že by to byla Cruisova zásluha, to ani náhodou. Ten mě naopak opět přesvědčil, že ho z přihrádky "nemám rád" hned tak nevytáhnu. Ale tým kolem něj šlapal na jedničku, akce byla špičková a k mému údivu se objevila i slušná porce humoru, která sedla přesně jak měla. Bavil sem se a v tu chvíli mi bylo úplně jedno, že se všichni honěj za 151 troubou, který chce ukradnout hlavice a způsobit válku mezi USA a Ruskem. Bohužel to nebylo poslední scénáristické klopýtnutí. Předznamenal to Renner se svým tajemstvím. V tu chvíli jsem to bral jako úlet, ale pak se ukázalo, že došly nápady a úplný závěr, to už byla křeč. S takovými dutými místy se tahle série nezapomenutelnou nestane. 65% ()

Lucasion

„22 minutes to door knock. - The countdown is not helping.“ Po pěti letech se k nám vrací Ethan Hunt (Tom Cruise) aby nám již po čtvrté ukázal, jak se mají dělat nemožné mise. Pomocí svých partnerů je zachráněn z ruského vězení a záhy je celá IMF rozpuštěna. Světu hrozí atomová válka a Ethanovi nezbývá než se pořádně ozbrojit a vymyslet další nemožný plán jak teroristům zabránit ve zničení světa. Prostředí Prahy je ohromné v takhle známém filmu (I když je prezentována jako Kreml v Rusku). Hudba je pěkná a akční scény dechberoucí. Když Praha diváka omrzí (teď žertuju), tak se tým přesouvá na nejvyšší budovu na světě a tak se tedy podíváme i do Dubaje a Indie. Zkrátka se povedlo panu režisérovi vytvořit zdaleka nejlepší MI v celé sérii. Nejlepším hereckým přírůstkem do party je jasně Jeremy Renner, který nejen mezi Cruise a Pegga zapadne, ale je vidět, že se tu klube nový a velmi sympatický akční hrdina. I po dalším zhlédnutí má film stále co říct, a právě naopak. GP nyní považuji za jeden z nejlepších akčních počinů, který pobaví, hra s maskami nijak neirituje a akční pasáže jsou stále šťavnaté. Nemluvě o luxusní scéně na oknech obřího hotelu. To je zkrátka něco nevídaného. (88 %) ()

Sprite

Ghost Protocol je celkem povedený díl, ale trojka podle mě nebyla překonána a je stále nejlepší z celé série. ()

Listeroman

Film mě příjemně překvapil jeho nadhledem, který byl produkován v podobě vtipných hlášek a ironií akčních scén... Toma Cruise už jsem zvyklý brát s nadhledem a tak když opomenu některé až moc na oko viditelné scény ve kterých se to jen množí akčními scénami ale je to prostě Mission Impossible takže s tím jsem musel počítat...Takže pěkných 85% ()

Shaqualyck

Brad Bird je hračička. A spolu s Tomem Cruisem a Simonem Peggem připomínají kluky na pískovišti, kteří už poněkud odrostli kyblíčkům a lopatičkám a tak je vyměnili za iPady a jaderné zbraně. Do mikrovlnky vrazili pro leckoho z Hollywoodu již nadobro zamražené téma studené války a na čelní příčku seznamu hledaných osob umístili tělnatého Švéda s hlavou plnou eugenických nápadů. Praha hraje Moskvu, zlotřilou nádražní spojku zase na několik málo sekund reinkarnovaný básník Štěpán Šafránek. Akce je svižná a neuvěřitelně nápaditá, přitom pravidelně prokládaná fajnovými humory. Scénáristé se při brejnšturmingu asi zapotili víc než podpažní jamky hlavních hrdinů při natáčení v Dubaji. Z Mission Impossible je navíc konečně zase precizně fungující týmovka, nikoliv jen nevlastní bráška Jamese Bonda. Celé to naprosto nečekaně šlape jak perfektně seřízené závodní Ferrari, jenom se připravte, že se mu cca 10 minut před cílem zadře motor a k titulkům jej už budete muset dotlačit sami. Ano, ten epilog je skutečně na pěst. I tak ale pozitivní dojmy z „výbornýho popcornovýho bijáku“ jednoznačně převažují. Takže pokud máte pocit, že už Vás na poli akční špionáže nemůže nic překvapit, nejnovější přírůstek ze série „nemožných misí“ Vás spolehlivě vyvede z omylu. ()

ScarPoul

Mission Impossible sa každým dielom uberá úplné iným smerom ako tomu bolo v prípade prvého dielu. Niektorý si myslia, že je to dobré, iným zase chýba atmosféra prvého dielu, alebo temnosť dielu tretieho. Ťažko povedať, čo je lepšie. Ja si osobne myslím že Brad Bird na to, že má len skúsenosť s animákmy sa popasoval s látkou akčného filmu znamenite. Film má našlapané tempo, kopu skvelých hlášok, humor na odľahčenie a perfektne nasnímané a prevedené akčné scény. Tom Cruise už so svojim vekom dokazuje, že behanie mu nerobí vôbec žiadny problém a sily hlavnej štvorice sú natoľko vyrovnané, že jednoducho musíte fandiť všetkým. Čo na druhej strane oberá celý príbeh o nutné napätie. Tiež mi trocha vadilo, že hlavný záporák zostal absolútne nevyužitý a tým sa hrozba, ktorej štvorica čelila nezdala, až taká hrôzostrašná. Mission Impossible je nadupaná séria, ktorá každým dielom ukazuje niečo nové. A hlavne je to zábavné. Drží si to svoj štandard a čo je v rámci tohto dielu pozitívne- je skvelé prepojenie s tretím dielom - logické vysvetlenie udalostí a perfektné zapadnutie všetkých kúskov skladačky do seba v posledných minutách filmu. ()

Lacike

Konecne som sa dockal spickovej casti tejto inak priemernej serie, ktora dokonca velmi pekne rozvíja jednu dejovu liniu minulej casti. Najviac ma potesil oldschool pristup k akcnym scenam. Sice vyuzivaju najnovsie technologie, ale vsetko je dokonale prehladne natocené a vo velkej miere sa vyuzivaju realne kaskaderske kusky. Presne takto to bolo v 90.tych rokov a takyto pristup k akcii je podla mna najspravnejsi. Takisto sa podarilo reziserovi dodat do akcnych scen v ramci PG-13 dostatocnu tvrdost. Po akcnej stranke som proste nadseny. A co sa tyka tolkokrat kritizovaneho faktu, ze film vyvrcholi v Dubaji, tak ja s tym problem nemam, pretoze finalna akcna scena tiez stoji za to. No a k negativam. Niekomu by mohlo vadit, ze sa jedna prakticky len o snuru skvelych akcnych scen pospajanych velmi jednoduchou zapletkou v ktorej hlavny zaporak nedostane ziadnu scenu v ktorej by sa mohol nejako predviest. Dokonca aj jeho motivacia je vysvetlena len tak mimochodom. Jednoducha zapletka mi nevadi, ale prakticky absentujuci zaporak ano. Ale stale lepsi nevyrazny zaporak ako trapny chudak z trojky. Nastastie chemia medzi timom funguje na jednotku. Nadherna Paula Patton, neustale vtipny Pegg a mozny nastupca Hunta Renner. Zamrzi len to, ze Ving Rhames tu ma len parsekundovy cameo vystup. Ale mat dvoch I.T. expertov v time by asi bolo divne. A este ma trochu stvalo, ze tak casto zlyhá technika. 1-2krat by to bolo osviezujuce, ale tu sa to deje skoro nonstop. Takze spickova akcia, dostatok vtipov a dojimava linka ohladom Huntovej manzelky, ktora vo mne dokazala vyvolat potrebne emocie zapricinili, ze som sa ani na chvilku nenudil a preto davam spokojnych 8/10 aj po druhom pozreti. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka