Tulák z širých plání

• Česko Tulák z horských plání (více)

Neznají jeho jméno ani tvář, ale navždy si zapamatují den, kdy přijel do města... Tajuplný cizinec (C. Eastwood) se znenadání objeví v zapadlém městečku a je místními najat, aby je chránil před nájezdy pistolníků. Lidé však netuší, že tulák skrývá překvapivější tajemství, než by se mohlo na první pohled zdát, a když vezme spravedlnost do svých rukou, začnou se dít nečekané věci! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

MrPierc

Drsný kovboj projíždí krajinou. Oholit, zabít a znásilnit = základní potřeby té doby :-) Znásilnění to zas tak velké nebylo, protože aktérka se zase tak nebránila jak je zvykem a nakonec ani nekřičela. Vítejte v pekle ! ()

Jino

Těch 105 minut je na takovou zápletku možná i moc, ale mě naštěstí Eastwood nijak nevadí, takže jsem si jeho roli záhadného cizince užil. Konečná pointa už je jen jakousi třešničkou na dortě. Film mě potěšil svojí nenucenou atmosférou. Oproti tomu však musím říct, že znám lepší filmy s Eastwoodem. 65% ()

tomtomtoma

Zajímavý film o trestu za zločin ve westernově drsném oblečení. Neznámý cizinec, povstalý duch zavražděného šerifa Duncana, (dobrý Clint Eastwood), neúprosný mstitel bezpráví, které povstalo z možné ztráty příjmu a bohatství města. Vražda za souhlasu celého města se vrací ve formě výčitek svědomí, strachu a spravedlivého vytrestání z dvojí pomsty. Kromě potrestání zbabělého bezpráví ještě návrat dočasně odstranivších nájemců nepohodlného úkolu při odstraňování šerifa Duncana. V jejichž čele stál sadistický chlípník Stacy Birdges (Geoffrey Lewis). Cizinec se chová nevybíravě, hrubě a cynicky, což umocňuje strach obyvatel města a pomalé rozpoutávání pekla při návratu Stacyho bandy. Největší darebáci, jako Dave Drake (Mitch Ryan), Morgan Allen (Jack Ging) a Lewis Belding (Ted Hartley) a všichni od Stacyho, končí z různých důvodů a příčin své trudné životy. Ženy jsou uchváceny cizincem a jeho nevybíravými způsoby, podléhají mu, ať už dobrovolně jako Sarah Belding (Verna Bloom), či veřejně zostuzeny znásilněním jako Callie Travers (Marianna Hill). Cizinec opouští strašpytle, aby při svém brzkém návratu dovršil své dílo pomsty a spravedlnosti. Po němž zůstalo hodně mrtvých, vypálené město, strach a naděje, že došlo k vykoupení a získání druhé šance pro přeživší. Drsné, surové, syrové, ironické, cynické, kdy je zlo i dobro projevováno stejnou brutalitou, tak jak si všichni účastníci života jen zaslouží. Pomsta je sladká, trest trpením pro otrlé pachatele ještě sladší. ()

zette

Proc ne, takovy prumerny western s dobrou pointou a skvelym startem. Eastwood v roli nezadrzitelneho tvrdaka! ()

Gaaron

V první půlce se zdá, že si z toho všeho (sebe sama, filmů, ve kterých hrál předtím...) dělá Clint nehoráznou legraci a člověk se musí pořád smát... postupně ale úsměv tuhne a schizofrenní atmosféra černohumorné noční můry zcela převládá, aby vyústila do vysoce atmosférického závěru. ... Anebo se to dá brát taky tak, že Blondie přijel, zničil další město a odjel vstříc příštímu filmu. ... Tak jako tak Eastwood umí. ()

Juto

Druhým Eastwoodovým režisérskym počinom je silný film, ktorý brilantne spája prvky westernu s prvkami napätia a thrilleru. Vďaka svojej solídnej kariére vo westerne pozná Eastwood charakteristiky žánru a posúva ich vpred, aby vytvoril niečo viac, film presahujúci jeho žáner. Skvelou kamerou prechádza od snových sekvencií z nočnej mory k denným sekvenciám v Leoneho Spaghetti Western štýle. 7,5/10 ()

Maty85

Jednoduchej, netradiční, tajuplnej a drsnej western s výborným Eastwoodem, který si tímto dílem zrežíroval teprve svůj druhý film a docela se povedlo. Dobrý 3* ()

mortak

Propracovaná režie - je vidět, že Eastwood věděl přesně, jak a co natočit. Při příjezdu vidíme z pohledu cizince neznámé tváře v jednom bezvýznamném vypucovaném městečku a postupně s ním odkrýváme co se skrývá pod povrchem. A když cizinec odjíždí a my znovu vidíme ty přeživší, padá na nás prohnilá tíha maloměsta, která je všude na světě stejná. Clinte, proč jsi pak patnáct let točil stupidní akční béčka! ()

Mol

Drsnější než obvykle. Clint si jen tak napochoduje do města. Koupí si láhev wiskey, zabije tři chlapy a znásilní jednu ženu během 10 minut :D ()

dr.fish

Ve městě Lago kdysi tři padouši ubičovali k smrti šerifa Duncana. Celé město se na to netečně dívalo a nikdo proti tomu nezasáhl. Po letech se v Lagu objeví cizinec, obrátí vše ve městě naruby, pod záminkou ochrany proti oněm třem padouchům, které právě pustili z basy požívá zadarmo všechny služby a zboží města. A soudný den (i ti tři padouši) se blíží. Je to takové podobenství. O tom, že na každé prase se jednou voda uvaří. A že spravedlnosti má být učiněno zadost už tady na Zemi a ne až někde na onom světě...80% ()

majo25

Prvý Eastwoodov western, ktorý režíroval, dopadol viac než dobre. Po celý čas si drží zaujímavú atmosféru, niekde na pomedzí westernu a mysterióznosti. Do toho sú jemne vkladané humorné prvky, ktoré ozvláštňujú a zároveň ovlažujú celkové vyznenie. Niekde sa nevyhol štylizácii, hlavne v závere, ale v tak malom to až tak nevadí. Celkový fíling dominuje a ruší niektoré nedostatky, ako sú slabí záporáci či atypické westernovské prvky. Divím sa, že sa z filmu nestalo kultové dielko. ()

Radiq

Širák z planých lůní. Klint Ýstvůd nejen jako nadsamec (rád si zašuká), ale i ostrostřelec (rád někoho zabije), demoliční eskvadra (máme tady dynamit) a kamennej ksicht v jednom, kterej sem tam vytrousí drsnou hlášku. Western, kterej stojí za pozornost. Fakt mě bavil. Nejen nabarvení městečka Lago (Hell) na červeno, ale i připomenutí jeho černé minulosti plus ty různé postavičky, třeba ten holič nebo zakrslej Mordecai. Akorát škoda, že místama to na mě působilo dost lacině, ale to se dá odpustit. ()

LeoH

Western o kolektivním svědomí trochu na způsob Krysaře, drsný nečekaně jako kočičí jazýček, se zpětným nádechem magického realismu pro ty, kdo ho tam chtějí vidět (já rozhodně ano, neb by mi to bez něj nedávalo psychologický smysl), hudbou ve stylu „Morricone meets Einstürzende Neubauten“ (od jazzového trombonisty(!) Deeho Bartona), v jednoduchých, skoro divadelních kulisách, které jen podtrhují atmosféru neskutečna. Čili docela lahůdka, ve svém nadhledu a nesamoúčelné provokativnosti zajímavější než leckterá dokonalá leoneovka. — What do we do when it's over? –Then you live with it. ()

Mrkvič

Na začátku skvělá hudba a hodně stylový Clint Eastwood. Jeho představení taky parádní, hlavně když neslušnou ženskou hnedka znásilní. Po většinu filmu pak ale docela nuda s hromadou příšerných herců. I ta hudba ze začátku se vytratila. Film teda stojí jen na Eastwoodovi a jeho hrdinovi, který se tu mstí skoro celému městečku za to, že nechalo zabít jeho bývalého ochránce. Když se na to podívám zpětně, tak je to hodně originální řešení. Být to natočený atraktivněji, tak by to za to stálo, ale takhle ani ta pointa moc nepotěší. ()

st.verka

Miluju ten jeho pohled přimhouřených očí. Eastwood je prostě třída a tyhle jeho starší filmy mají neskutečné kouzlo. ()

Mirokukii

Clint jako ten největší antihrdina, či nejdrsnější mstitel, co promění málé městečko doslova a do písmene, s vým příchodem, v peklo. Už ten příchod je stylovej. Velmi podivná, lehce tajemná, mystická, avšak kvalitní podívaná. Být to kratší a údernější, bylo by to dokonalé. ()

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (více)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční