Videostop

(pořad)

Populární filmová soutěž, ve které tři soutěžící a tři hosté z řad herců, režisérů a známých osobností soutěžili nad ukázkami a tématy z československé kinematografie. Pilotní neveřejný díl moderoval Josef Dvořák, ale když se dozvěděl o pravidelném vysílání, z projektu odstoupil. Nahradil ho Zdeněk Tulis a s ním byl také odvysílán první díl. Brzy ho ale vystřídal Jan Rosák a s jeho osobou a Karlem Čáslavským v roli spolumoderátora-porotce má většina diváků soutěž spojenou. Pořad se vysílal až do roku 2000 a režírovali ho Pavel Vantuch, Petr Soukup a Ivo Paukert. O rok později se soutěž v pozměněné podobě na obrazovky vrátila jako Nový Videostop, nabídka filmů se rozšířila o zahraniční tituly a přibyla postavička animovaného Vlasty Buriana jako glosátora. Pro malý divácký ohlas byla však záhy z vysílání stažena. (berg.12)

Trajektt

Pro každého fanouška filmů zejména těch českých vymysleli v 80.letech soutěžní pořad o hodnotné ceny ve kterých se zpočátku střídali soutěžící, kteří se většinou znali, jelikož byli ze stejného podniku a měli jako spojence, kteří jim měli radit ,řadu známých osobností. Nejpve pořad uváděl Josef Dvořák, později ho nahradil Jan Rosák, který psal společně s Karlem Čáslavským i scénáře. Karel Čáslavský rozhodoval o správném přidělování bodů a občas k tomu přidal i nějakou tu zajímavost pokud si dobře pamatuji. Dodneška si vzpomínám,j ak se losovaly ceny elektronickou kostkou a jak jsme vždycky držely palce. Po komančích vim, že se v obrazových ukázkách objevovaly i zahraniční filmy a byla z toho cítit už komerce. Už to nebylo takový rodinný jako v těch osmdesátkách. Hlavně za ty osmdesátky dávám 100% ()

Tomco

Veľká nostalgia. V časoch Hry o niké, Kufru alebo trebárs Tutovky, bol Videostop skvelou nedeľňajšou zábavou. ()

zahadna

túto zábavnú reláciu si pamätám veľmi dobre, vždy som sa pri nej super zabavila, škoda,že len už teraz také niečo nedávajú na televíznych staniciach... ()

Marthos

V historii televizního vysílání bychom jen stěží hledali další takový typ soutěžního pořadu. Filmový kvíz kombinovaný s tradičními i méně tradičními historkami ze zákulisí tváří československé kultury získával své osobité kouzlo díky noblesnímu Rosákovu projevu, který ani za těch několik desetiletí nesklouzl k povrchní žvanivosti jeho pozdějších konkurentů. Renomé pak nabýval pravidelnou účastí filmového historika Karla Čáslavského, jehož minimalistické bonmoty zůstanou již trvale v paměti několika generací. Novodobé dvojí vzkříšení je ovšem kapitolou z jiného ranku a s původním pojetím má jen pramálo společného. ()

triatlet

Tak ve Videostopu bych si svého času taky rád zasoutěžil Skvělou zábavu zaručovala spolupráce soutěžících s hosty. Společně řešili úkoly z historie československého filmu. ()

anais

Videostop ve mně zasel první náznaky zájmu o film. Sledoval jsem to prakticky pořád. Bývala to kultivovaná televizní zábava pro fanoušky filmu... ()

SOLOM.

Další z řady oblíbených pořadů mého dětství i celé naší rodiny. Dodneška rád vzpomínám na Honzu Rosáka a především pana Čáslavského. Díky ukázkám z filmů jsem si k řadě z nich našel „cestu“ právě díky Videostopu. Kdyby existoval dodnes, tak se na něj už asi nedívám, protože na většinu novodobých českých filmů a rádoby romantických komedií z vysoka kašlu a nestojí mi za ztrátu času… ()

duklak2

Soutěž všech soutěží, dříve mnou tak milovaná. Prožil jsem s ní mé dětství. Díky tomuto pořadu jsem si oblíbil Jana Rosáka. Nádherná a velmi zapamatovatelná znělka, kterou si někdy připomenu díky svému mobilu. Byla velmi chytlavá a dokonce si ji dokážu představit i na nějaké diskotéce:-). Zdá se to neuvěřitelné, ale Videostop nás bavil 14 let. Přesně si pamatuji celý princip soutěže. Běžela ukázka filmu a pak v určitém okamžiku zaznělo: STOP! Hádání herců a různých situací z filmových a televizních ukázek mě nesmírně bavilo. Líbilo se mi, jak soutěžícím radili čeští herci, kteří ale většinou tak trochu blafovali. Před pár lety se ČT pokusila soutěž oživit a vznikl Nový Videostop. Ten mě ale totálně zklamal. Postrádal atmosféru původní soutěže. Bylo to velmi nudné a nepomohla tomu ani animovaná postavička Vlasty Buriana, která se míhala na trapném televizoru, který vypadal, jako kdyby byl z dob naších babiček:-). Je to hrozně škoda, že na Videostop už dávno usedl prach. Myslím si, že by si zasloužil vzkříšení. Hodnotím ho pěknými 4 hvězdičkami. ()

BoPo

Rosák v svojej životnej úlohe. Film je fenomén a Videostop toho svojho času dokázal pekne využiť. ()

Tommassi3

Oblíbený pořad mého dětství, jehož formát multimediálního pravěku dnes baví ještě o poznání více.. Nechtěně ovšem.. ()

Tryskomyš

Vzpomínám si, že běžel vždy v neděli kolem 21 hodiny. Všichni jsme rádi soutěžili. A bylo mým snem jednou tam usednout. No, nepodařilo se. Dokonce to byl i zájezdový pořad. Byla jsem na něm u nás v Kulturním domě. Soutěžili tam přímo lidé z mnašeho města. Hosty tam tenkrát byli Karel Fiala, Milena Dvorská. ()

Kryton

A já to tolik sledoval i ten Rosák nebyl tak napřeshubu jako v Risku. Klasika české televize , které se nic nevyrovná. ()

blackrain

Tak to byla legendární filmová soutěž se skvělým Janem Rosákem. Škoda jen, že byla omezená pouze na československou filmovou tvorbu. Svým způsobem byla hodně unikátní a specifická. Bavilo mě soutěžit se soutěžícími. Vzpomínám s velkou dávkou nostalgie. ()