• BMAJTZ

Pripoustim ze prvnich asi 8 dilu bylo neskutecnych a na serial velice kvalitnich, napaditych a opravdu originalnich. Co se ale stalo v poslednich asi 5ti dilech srazi cely serial do totalniho bahna. Prvni polovina totiz neskutecne navodi atmosferu jednak ponureho hororoveho thrilleru a clovek si neni jisty vubec nicim. Bohuzel atmosfera jako takova vyzni nakonec uplne do prazdna protoze kdyz se z tohohle serialu ke konci stane vyvrazdovacka prvniho stupne zahodi vsechno za hlavu. Prestane se premyslet a zacnou se pouze kupit mrtvoly zabite tim nejblbejsim zpusobem jaky muze byt. Nehlede na tu kupu nejproflaknutejsich klisoidnich hororovych klicek, logicke chovani hrdinu radeji ani komentovat nebudu. Opravdu me to zklamalo protoze jsem byl z celeho zacatku nadsen. Nejvic co me ale prekvapilo byla v podstate absence motivu nebot to co nam predkladaji autori bych se jim stezi odvazil nazvat. Skoda kdyby tohle nekdo domyslel trochu inteligentneji mohl z toho byt hit. A jeste jedna vec sledovat kreniciho se Christophera Gorhama 13 dilu v kuse je opravdu otres jeho vyraz jakym hraje neco co melo vypadat asi jako stesti je ten nejhorsi co jsem videl. JInak naprosto souhlasim s uzivatelem Lhurgoyf.(30.7.2009)

• klerik

Jediné, čo je tu (okrem pekných herečiek) zaujímavé, je to, že ide o seriál. Čistrokrvných vyvražďovačiek v takomto prevedení nie je veľa... A dúfam, že ani nebude. Béčkový horor s kopou hlúpych postáv, neuveriteľných zvratov a lacných ľakačiek. Na svoj obsah príliš dlhé a kvôli ratingom málo brutálne (spomínate na TLL2?). Nepozerá sa na to zle, ale je to stokrát videná schéma...(26.10.2009)

Tvůrci ho sami přirovnávají k románu "Deset malých černoušků" od Agathy Christie... Tvůrci můžou přirovnávat do alelujá, ale slasher je jednou slasher a basta fidli. Nic tedy proti tomuto žánru, ale 13 dílů o tom, jak se vylidňuje jeden ostrov je dost velké sousto a můj názor je, že scénáristi měli ještě hodně večerů sedět u stolu a dumat, co s kým provedou. Nakonec váhám, jestli se přiklonit ke čtyřem nebo sklouznout na tři, ale protože si vzali málo na paškál tu zneklidňující protivnou devítiletou holčičku a taky to nechali dopadnout tak, jak to nechali dopadnout, zůstávám u tří*.(21.9.2016)

První polovina seriálu slibuje nadějnou detektivku ve stylu Deseti malých černoušků, bohužel scénaristi zdaleka nedosahují kvalit nepřekonatelné královny detektivek a druhá půle se promění v tuctový horor bez hlavy a paty, bez inteligentního rozuzlení a pořádného vysvětlení. Přesto se pro mě Harpers Island stal několikadenní drogou, která mě vtáhla a nepustila, ty poslední dva totálně zkažené díly prominu.(13.8.2009)

• bartias

Typická hororová klišé jsou zpočátku zábavně zkombinovaná s tajemstvím Harperova ostrova. Koncept postupného vyvražďování svatebčanů se navíc zdá být pro seriál jako dělaný. Ale jak se příběh postupně rozvíjí, je stále jasnější, že oproti původnímu zdání Harper's Island nedosáhne mystickému Twin Peaks ani po kotníky. Pár povedených dílů nezakryje fakt, že se postavy začnou chovat vyloženě nelogicky. Podprůměrná zabíjačka je nakonec nehorázně přitažená za vlasy. 5/10(18.7.2009)

• - Název každé epizody je zvukomalebné slovo poukazující na vražednou metodu, kterou zabiják v jednotlivých dílech použil.

• - Nikdo z hlavního hereckého obsazení nevěděl předem, čí postava přežije konec které epizody. Herci se to dozvěděli vždy den před natáčením, když dostali scénář pro epizodu, která se zrovna měla točit. Za tímto nápadem stál výkonný producent Karim Zreik, podle kterého bylo zajímavější, aby si herci sami přečetli ve scénáři, kdo zemře, než aby jim to bylo řečeno. Za tuto praktiku si Zreik vysloužil přezdívku "The Assassin".

• - Katie Cassidy, Gina Holden, Callum Keith Rennie, Jim Beaver, Amber Borycki, Chris Gauthier, Ben Cotton, Sean Rogerson, Dean Wray, Jay Brazeau, Aaron Pearl,Alex Ferris, Maxine Miller, Anna Mae Routledge, Sarah-Jane Redmond a Sarah Smyth. Všichni tito herci a herečky se objevili také v seriálu Lovci duchů (od r. 2005).