• tron

"600-minútová vyvražďovačka? Človeče, to musím vidieť!" - to boli moje prvé myšlienky, keď som sa dozvedel o existencii tejto mini-série. Bohužiaľ, Ostrov smrti nakoniec nedopadol dobre. Mohol byť dobrý a kvalitný... lenže nie je. Po dobrom rozjazde (tiesnivá atmosféra, záhadné udalosti a okolnosti, gore, výprava vyľudneného, sychravého, lesného ostrova) sa skapane dovlečie mizerný stred (nezáživní herci a postavy, nudne sa zaplietajúce vzťahy, otravná snaha tvorcov mať 30 podozrivých). Trocha to vylepší záver, kedy preživšie postavy pochopia, čo sa okolo nich deje (dovtedy bolo zabitých veľa postáv, ale nikto si nič nevšimol, wtf) a začína sa otvorený boj. Napätie sa stupňuje aj vďaka blížiacemu sa šokujúcemu rozuzleniu, ale pribúda tiež primitívne jednanie postáv (ku koncu ma až fyzicky hnevalo, ako vrah neustále útočí zo zálohy a hrdinovia padajú jeden za druhým ako muchy a napriek tomu sa neustále rozdeľujú). Práve hlúpe správanie postáv ma prinútilo siahnuť po 40%. Ale bola to zaujímavá a originálna skúsenosť. Viac v článku na Recenzie.org: http://recenzie.org/serialy/150-ostrov-smrti-40-(5.11.2009)

Opravdu velice nadějný seriál s očividnou inspirací od Agathy Christie a její Deset malých černoušků. Už téměř v prním díle máte možnost poznat veškeré hlavní charaktery, což skoro v žádném jiném seriále není a musíte čekat pěkně dlouho, než se do toho vžijete. Zde to opravdu nehrozí. I přes pár nedomyšlených věcí je u mě Harper's Island skvělou vyvražďovačkou s povedenou zápletkou a koncem, který bych vážně nikdy nečekal, za který musím tu jednu hvězdičku přidat.(28.2.2010)

První polovina seriálu slibuje nadějnou detektivku ve stylu Deseti malých černoušků, bohužel scénaristi zdaleka nedosahují kvalit nepřekonatelné královny detektivek a druhá půle se promění v tuctový horor bez hlavy a paty, bez inteligentního rozuzlení a pořádného vysvětlení. Přesto se pro mě Harpers Island stal několikadenní drogou, která mě vtáhla a nepustila, ty poslední dva totálně zkažené díly prominu.(13.8.2009)

Začalo to jako napínavá detektivka namíchaná s hororem, skončilo to jako zoufalá fraška. Oblíbený trik autorů bylo vzít nějakou sympatickou postavu, na konci dílu ji představit jako možného podezřelého a v následujícím díle to hned popřít. Prvních šest, sedm dílů jsem se těšil, co bude následovat, později už spíš děsil, co tam hrdinové budou vyvádět za nesmysly. Ve výsledku promarněná šance a zklamání. 50%(11.7.2009)

• kajda.l

Seriálová vyvražďovačka, tak to jsme tu ještě neměli a musím uznat, že mě tento nápad hodně zaujal a navíc pod záštitou CBS jsem očekával opravdu netradiční seriálový zážitek. Přiznám se, že po prvních zhruba šesti dílech jsem se v hodnocení pohyboval někde na 80%..tajemná atmosféra, výborně zvolené prostředí, zajímavé charaktery jejichž postupné odpadávání, které nebylo nikterak průhledné nijak nenaznačovalo, kterým směrem a na koho směřovat svou pozornost..jediná výjimka, kde jsem trošku znejistil a zapochyboval byl 4. díl s náznakem mysteriozna díky malé a tajemné Madison. Ovšem, pak přišlo něco, co jsem neočekával díl 7-8 a pečlivě budovanou atmosféru tvůrci zahodili a jednání jedné z postav začalo být (alespoň pro mě) dosti průhledné a navíc to pohnojili ještě víc, když se za každou cenu snažili odvést pozornost diváka jiným směrem (ano i já maličko zapochyboval) a aby toho nebylo dost přišel naprosto dementní konec (poslední 3. díly), které to poslaly nemilosrdně do kopru, až zoufalá snaha tvůrců předhodit divákovi pohnutky vraha a objasnit jeho činy byla směšná, chování posledních zbývajících postav naprosto nelogické a úplný konec jen jedno velké klišé. Škoda, obrovsky promrhaný potenciál..tento seriál měl na víc a samotný úvod k tomu směřoval, takhle jen 50% a velké zklamání. SPOILER!!!- jen doufám, že na nás tvůrci nechystají 2. sérii..pač ona malá Madison mě opravdu děsí:(.(19.11.2009)

• - Všechny televizní reklamy na seriál již předem naznačovaly, že bude mít pouze 13 epizod bez dalších pokračování a že postava záhadného zabijáka bude odhalena až ve finální epizodě.

• - Jimmyho loď se jmenuje "Sea Jay", což je odkaz na pravé jméno herce C.J. Thomasona, který tuto postavu ztvárnil.

• - Název každé epizody je zvukomalebné slovo poukazující na vražednou metodu, kterou zabiják v jednotlivých dílech použil.