Kavárnička dříve narozených (TV pořad)

Komedie / Hudební / Talk-show / Publicistický

Československo, 1985, 57x50 min

Účinkují:

Ondřej Suchý, Valerie Chmelová, Zita Kabátová, Hana Vítová, Ljuba Hermanová, Raoul Schránil, Gustav Nezval, Jára Kohout, Vlasta Fabianová, Jiří Sovák, Lili Hodačová, Běla Jurdová, Věra Lišková, Josef Bek, Zdenka Sulanová, Robert Vrchota, Jiří Císler, Jitka Molavcová, Jiří Suchý, Nelly Gaierová, Svatopluk Beneš, Gustav Oplustil, Jan Pixa st., Antonín Zacpal, Waldemar Matuška, Pavlína Filipovská, Magda Křížková-Šebestová, Jiřina Steimarová, Olga Blechová-Matušková, Zdeněk Podskalský st., Ladislav Gerendáš, Zdeněk Srstka, Gustav Brom, Stanislav Procházka st., Karel Effa, Lubomír Kostelka, Eva Klepáčová, Josef Zíma, Ladislav Trojan, Barbara Połomska, Otakar Brousek st., Valerie Kaplanová, Zdeněk Dítě, Ferdinand Havlík, Stanislav Fišer, Lubomír Lipský st., Jiří Lír, Jana Janěková, Marie Rosůlková, Stella Zázvorková, Jan Zázvorka, Viktor Sodoma, Antonie Hegerlíková, Ivo Niederle, Miroslav Plzák, Alena Sasínová-Polarczyk, Karel Čáslavský, Květa Fialová, Tereza Brdečková, Karel Fiala, Luděk Sobota, Antonín Jedlička, Jaroslav Štercl, R. A. Strejka, Saša Rašilov ml., Jana Paulová, Helena Štáchová, Miloš Kirschner, Karel Štědrý, Štěpánka Haničincová, Jan Přeučil, Ivan Dědeček, Felix Holzmann, Berta Stýblová, Hana Brejchová, Dagmar Patrasová, Eduard Hrubeš, Felix Slováček, Jaroslava Schallerová, Věra Křesadlová, Vlasta Průchová, Vladimír Ráž, Milena Dvorská, Miloš Kopecký, Václav Postránecký, Pavel Mang, Vladimír Svitáček, František Dibarbora, Rudolf Jelínek, Jiří Sehnal, Július Pántik, Hana Hegerová, Miloš Nesvadba, Ilja Racek, Věra Tichánková, Jan Skopeček, Miroslav Doležal, Miloslav Holub, Rudolf Pellar, Stella Májová, Jarmila Smejkalová, Libuše Havelková, Anna Kreuzmannová, Elmar Klos, Karel Malina, Ilja Černohorský, Jiří Štěpnička, Vlasta Fialová, Kateřina Burianová-Rajmontová, Bohuslav Kupšovský, Sylvie Daníčková, Karel Urbánek, Bedřich Zelenka, Vít Holubec, Jiřina Froňková, Ondřej Neff, Pavel Taussig, Jan Mazák, Bohuslav Čáp, Josef Vinklář, Vladimír Brázda, Ela Šárková, Anna Gabrielová, Yvonne Přenosilová, Vladimír Hrabánek
  • NinadeL

"Brusel je v Belgii, jo, Ondro?" aneb Gerendáš, Suchý a tragéd šílený v nekonečném seriálu o tom, jak nevyužít dožívajících generací našich předních umělců, ale jen si je tak mezi sebe posadit, aby se neřeklo. Škoda vzpomínat na všechny ty otázky, které nebyly zodpovězeny a na všechny ty dříve narozené, kterým ani posezení v kavárničce nepomohlo odvrátit propast času. Settleři, Hana Vítová, Svatopluk Beneš versus Jana Paulová, Jitka Molavcová...(8.9.2009)

Kavárnička dříve narozených, některé díly ještě s podtitulem Dlouho jsme se neviděli, vyprodukovala ve své desetileté historii přes padesát dílů, několik vánočních speciálů, jeden silvestrovský (1989 - Andulky jsou hezké holky) a dva bilanční díly Částečná bilance I a II. (1993). O tom jak složité bylo v 80. letech dostat do vysílání nějakou hvězdu 30. let svědčí vzpomínka O. Suchého, kterak natočil, nenatočil, aby později opět natočil díl se Zitou Kabátovou. http://www.pozitivni-noviny.cz/cz/clanek-2010040053(23.11.2014)

• ivishka

Více než 60% těchto "zasloužilých umělců" káplo božskou a tak nezbývá nic jiného, než se nostalgicky se slzou v oku(nebo s trnem v oku??) zahledět do dáli a tupě se usmívat na tehdejší průměrně plodnou a rozhodně lepší tvorbou než je ta dnešní - zamávat jí a teď budeme zase dále horší než podprůměr postproduktivity filmu.(16.10.2012)

Tento typ pořadu velmi závisí na pozvaných hostech. Pokud je host nudný, celý pořad vyzní nudně. Viděn vánoční díl z roku 1993 se Štěpánkou Haničincovou, Janem Přeučilem a Františkem Kožíkem. A tady je jasný příklad "zábavnosti" pořadu - zatímco Přeučil svým vyprávěním baví a zaujme, František Kožík nudí k smrti. Víceletý pořad, jehož hosté už většinou nejsou mezi námi.(26.12.2015)

• manonfire

Jelikož mám ke stáří úctu, tím spíše pokud jde o zavzpomínání na lidi, kteří skutečně vládli svým řemeslem a zároveň vládli svému řemeslu, tak skutečně oceňuji dobrý úmysl, jakož i upřímnou vřelost moderujících ke svým letitým hostům. Jakýkoliv ovšem hudební či dramatický kolorit posezeníček se mi zdá být tristně dementní. 40%(6.2.2013)