poster

Kavárnička dříve narozených (TV pořad)

Komedie / Hudební / Talk-show / Publicistický

Československo, 1985, 57x50 min

Hrají:

Ondřej Suchý, Valerie Chmelová, Zita Kabátová, Hana Vítová, Ljuba Hermanová, Raoul Schránil, Gustav Nezval, Jára Kohout, Vlasta Fabianová, Jiří Sovák, Lili Hodačová, Běla Jurdová, Věra Lišková, Josef Bek, Zdenka Sulanová, Robert Vrchota, Jiří Císler, Jitka Molavcová, Jiří Suchý, Nelly Gaierová, Svatopluk Beneš, Gustav Oplustil, Jan Pixa st., Antonín Zacpal, Waldemar Matuška, Pavlína Filipovská, Magda Křížková-Šebestová, Jiřina Steimarová, Olga Blechová-Matušková, Zdeněk Podskalský st., Ladislav Gerendáš, Zdeněk Srstka, Gustav Brom, Stanislav Procházka st., Karel Effa, Lubomír Kostelka, Eva Klepáčová, Josef Zíma, Ladislav Trojan, Barbara Połomska, Otakar Brousek st., Valerie Kaplanová, Zdeněk Dítě, Ferdinand Havlík, Stanislav Fišer, Lubomír Lipský st., Jiří Lír, Jana Janěková, Marie Rosůlková, Stella Zázvorková, Jan Zázvorka, Viktor Sodoma, Antonie Hegerlíková, Ivo Niederle, Miroslav Plzák, Alena Sasínová-Polarczyk, Karel Čáslavský, Květa Fialová, Tereza Brdečková, Karel Fiala, Luděk Sobota, Antonín Jedlička, Jaroslav Štercl, R. A. Strejka, Saša Rašilov ml., Jana Paulová, Helena Štáchová, Miloš Kirschner, Karel Štědrý, Štěpánka Haničincová, Jan Přeučil, Ivan Dědeček, Felix Holzmann, Berta Stýblová, Hana Brejchová, Dagmar Patrasová, Eduard Hrubeš, Felix Slováček, Jaroslava Schallerová, Věra Křesadlová, Vlasta Průchová, Vladimír Ráž, Milena Dvorská, Miloš Kopecký, Václav Postránecký, Pavel Mang, Vladimír Svitáček, František Dibarbora, Rudolf Jelínek, Jiří Sehnal, Július Pántik, Hana Hegerová, Miloš Nesvadba, Ilja Racek, Věra Tichánková, Jan Skopeček, Miroslav Doležal, Miloslav Holub, Rudolf Pellar, Stella Májová, Jarmila Smejkalová, Libuše Havelková, Anna Kreuzmannová, Elmar Klos, Karel Malina, Ilja Černohorský, Jiří Štěpnička, Vlasta Fialová, Kateřina Burianová-Rajmontová, Bohuslav Kupšovský, Sylvie Daníčková, Karel Urbánek, Bedřich Zelenka, Vít Holubec, Jiřina Froňková, Ondřej Neff, Pavel Taussig, Jan Mazák, Bohuslav Čáp, Josef Vinklář, Vladimír Brázda, Ela Šárková, Anna Gabrielová, Yvonne Přenosilová, Vladimír Hrabánek
(další profese)
 • raduna01
  ***

  Kavárnička dříve narozených, některé díly ještě s podtitulem Dlouho jsme se neviděli, vyprodukovala ve své desetileté historii přes padesát dílů, několik vánočních speciálů, jeden silvestrovský (1989 - Andulky jsou hezké holky) a dva bilanční díly Částečná bilance I a II. (1993). O tom jak složité bylo v 80. letech dostat do vysílání nějakou hvězdu 30. let svědčí vzpomínka O. Suchého, kterak natočil, nenatočil, aby později opět natočil díl se Zitou Kabátovou. http://www.pozitivni-noviny.cz/cz/clanek-2010040053(23.11.2014)

 • otík
  ***

  Tento typ pořadu velmi závisí na pozvaných hostech. Pokud je host nudný, celý pořad vyzní nudně. Viděn vánoční díl z roku 1993 se Štěpánkou Haničincovou, Janem Přeučilem a Františkem Kožíkem. A tady je jasný příklad "zábavnosti" pořadu - zatímco Přeučil svým vyprávěním baví a zaujme, František Kožík nudí k smrti. Víceletý pořad, jehož hosté už většinou nejsou mezi námi.(26.12.2015)

 • Marthos
  *

  Ostravské televizní studio bylo vždy tak trochu republikou pro sebe. Vznikaly v něm většinou méně úspěšné dokumenty, levné inscenace, nekomplikované zábavné pořady pro masy... anebo naprosté kuriozity – jako je tato obskurní Kavárnička. Nechme stranou, že bolševik neměl příliš v lásce návraty do dob dávno minulých, protože o to nakonec ve výsledku vůbec nejde. Ten pořad je totiž totální paskvil sám o sobě. Nesympatický a vlezlý průvodce, rádobyhistorik, co stačí, že je fanda přes ty komiky a klauny Ondřej Suchý. Dvojice vrchních, z nichž jeden je protivný a druhý nafoukaný. Bar obsazený tou nejhorší sortou zasloužilých soudruhů a soudružek. Závěrečná směsice slavných šlágrů znetvořená do podoby umakartové diskotéky. V takovém sajrajtu samozřejmě zcela zaniká vystoupení slavných filmových hvězd, jejichž lesk má být připomenut přehršlí nejrůznějších vzpomínek, dotazů a odkazů. Tak například velmi vzácná účast Hany Vítové odezní bez jediného slova zájmu a de facto si na ni tvůrci vyšetří jen necelých deset minut, zatímco Jára Kohout je schopen převzít žezlo nad celým pořadem a tak dále, takových případů je tu víc. Absolutní nekonzistence, hosté volení systémem náhodného kola štěstí kdo u nás ještě nebyl, ukázky vkládané bez ladu a skladu (absolutní nonsens je např. náhodné zařazení ukázky z němé grotesky Dejte se omladit, která je jinak prakticky nedostupná), příšerné kulisy i kostýmy, nápoje a dezerty, za které by se styděli i v nádražní restauraci šesté cenové. Kapitolou samou pro sebe jsou potomci slavných, kteří nedají o svých předcích dohromady víc, než euforické výkřiky typu Jé, hele, to je táta! (Jana Paulová). Čili, Pepíčku těš se, Mařenko načpak. Nemá žádný smysl zabývat se historickou hodnotou tohoto pořadu, když kvantita vítězí nad kvalitou. Tahle bolševická estráda, bezostyšně degradující zlaté období první republiky do podoby elasťákové šmíry, je vhodná snad jen jako rozptýlení v rámci silvestrovského večera (speciální silvestrovská epizoda Andulky jsou hezké holky). Seriózně se jedná o čistokrevný odpad.(13.9.2009)

 • NinadeL
  *

  "Brusel je v Belgii, jo, Ondro?" aneb Gerendáš, Suchý a tragéd šílený v nekonečném seriálu o tom, jak nevyužít dožívajících generací našich předních umělců, ale jen si je tak mezi sebe posadit, aby se neřeklo. Škoda vzpomínat na všechny ty otázky, které nebyly zodpovězeny a na všechny ty dříve narozené, kterým ani posezení v kavárničce nepomohlo odvrátit propast času. Settleři, Hana Vítová, Svatopluk Beneš versus Jana Paulová, Jitka Molavcová...(8.9.2009)

 • ivishka
  **

  Více než 60% těchto "zasloužilých umělců" káplo božskou a tak nezbývá nic jiného, než se nostalgicky se slzou v oku(nebo s trnem v oku??) zahledět do dáli a tupě se usmívat na tehdejší průměrně plodnou a rozhodně lepší tvorbou než je ta dnešní - zamávat jí a teď budeme zase dále horší než podprůměr postproduktivity filmu.(16.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace