Kavárnička dříve narozených (TV pořad)

Komedie / Hudební / Talk-show / Publicistický

Československo, 1985, 50 min

Ondřej Suchý, Valerie Chmelová, Zita Kabátová, Hana Vítová, Ljuba Hermanová, Raoul Schránil, Gustav Nezval, Jára Kohout, Vlasta Fabianová, Jiří Sovák, Lili Hodačová, Běla Jurdová, Věra Lišková, Josef Bek, Zdenka Sulanová, Robert Vrchota, Jiří Císler, Jitka Molavcová, Jiří Suchý, Nelly Gaierová, Svatopluk Beneš, Gustav Oplustil, Jan Pixa st., Antonín Zacpal, Waldemar Matuška, Pavlína Filipovská, Magda Křížková-Šebestová, Jiřina Steimarová, Olga Blechová-Matušková, Zdeněk Podskalský st., Ladislav Gerendáš, Zdeněk Srstka, Gustav Brom, Stanislav Procházka st., Karel Effa, Lubomír Kostelka, Eva Klepáčová, Josef Zíma, Ladislav Trojan, Barbara Połomska, Otakar Brousek st., Valerie Kaplanová, Zdeněk Dítě, Ferdinand Havlík, Stanislav Fišer, Lubomír Lipský st., Jiří Lír, Jana Janěková, Marie Rosůlková, Stella Zázvorková, Jan Zázvorka, Viktor Sodoma, Antonie Hegerlíková, Ivo Niederle, Miroslav Plzák, Alena Sasínová-Polarczyk, Karel Čáslavský, Květa Fialová, Tereza Brdečková, Karel Fiala, Luděk Sobota, Antonín Jedlička, Jaroslav Štercl, R. A. Strejka, Saša Rašilov ml., Jana Paulová, Helena Štáchová, Miloš Kirschner, Karel Štědrý, Štěpánka Haničincová, Jan Přeučil, Ivan Dědeček, Felix Holzmann, Berta Stýblová, Hana Brejchová, Dagmar Patrasová, Eduard Hrubeš, Felix Slováček, Jaroslava Schallerová, Věra Křesadlová, Vlasta Průchová, Vladimír Ráž, Milena Dvorská, Miloš Kopecký, Václav Postránecký, Pavel Mang, Vladimír Svitáček, František Dibarbora, Rudolf Jelínek, Jiří Sehnal, Július Pántik, Hana Hegerová, Miloš Nesvadba, Ilja Racek, Věra Tichánková, Jan Skopeček, Miroslav Doležal, Miloslav Holub, Rudolf Pellar, Stella Májová, Jarmila Smejkalová, Libuše Havelková, Anna Kreuzmannová, Elmar Klos, Karel Malina, Ilja Černohorský, Jiří Štěpnička, Vlasta Fialová, Kateřina Burianová-Rajmontová, Bohuslav Kupšovský, Sylvie Daníčková, Karel Urbánek, Bedřich Zelenka, Vít Holubec, Jiřina Froňková, Ondřej Neff, Pavel Taussig, Jan Mazák, Bohuslav Čáp, Josef Vinklář, Vladimír Brázda, Ela Šárková, Anna Gabrielová, Yvonne Přenosilová
  • manonfire

Jelikož mám ke stáří úctu, tím spíše pokud jde o zavzpomínání na lidi, kteří skutečně vládli svým řemeslem a zároveň vládli svému řemeslu, tak skutečně oceňuji dobrý úmysl, jakož i upřímnou vřelost moderujících ke svým letitým hostům. Jakýkoliv ovšem hudební či dramatický kolorit posezeníček se mi zdá být tristně dementní. 40%(6.2.2013)

Tento typ pořadu velmi závisí na pozvaných hostech. Pokud je host nudný, celý pořad vyzní nudně. Viděn vánoční díl z roku 1993 se Štěpánkou Haničincovou, Janem Přeučilem a Františkem Kožíkem. A tady je jasný příklad "zábavnosti" pořadu - zatímco Přeučil svým vyprávěním baví a zaujme, František Kožík nudí k smrti. Víceletý pořad, jehož hosté už většinou nejsou mezi námi.(26.12.2015)

• NinadeL

"Brusel je v Belgii, jo, Ondro?" aneb Gerendáš, Suchý a tragéd šílený v nekonečném seriálu o tom, jak nevyužít dožívajících generací našich předních umělců, ale jen si je tak mezi sebe posadit, aby se neřeklo. Škoda vzpomínat na všechny ty otázky, které nebyly zodpovězeny a na všechny ty dříve narozené, kterým ani posezení v kavárničce nepomohlo odvrátit propast času. Settleři, Hana Vítová, Svatopluk Beneš versus Jana Paulová, Jitka Molavcová...(8.9.2009)

• ivishka

Více než 60% těchto "zasloužilých umělců" káplo božskou a tak nezbývá nic jiného, než se nostalgicky se slzou v oku(nebo s trnem v oku??) zahledět do dáli a tupě se usmívat na tehdejší průměrně plodnou a rozhodně lepší tvorbou než je ta dnešní - zamávat jí a teď budeme zase dále horší než podprůměr postproduktivity filmu.(16.10.2012)

• Marthos

Ostravské studio bylo vždy tak trochu republikou pro sebe. Vznikaly v ní většinou méně či více úspěšné dokumenty, levné varianty hraných inscenací, zábavných večerů a pořadů pro nejmenší. Anebo kuriozity jako je tato. Přiznejme si na rovinu, že bývalý režim jen nerad připouštěl jakékoli návraty do dob minulých, tím spíše, mělo-li se jednat o její prezentaci formou pravidelného magazinu, ale o to nakonec ve výsledku vůbec nejde. K smíchu je tu všechno od A do Ž. Nesympatický a vlezlý průvodce, rádobyhistorik, co stačí, že je "fanda přes ty komiky a klauny" Ondřej Suchý, dvojice vrchních, z nichž jeden je protivný a druhý nafoukaný, bar osazený tou nejhorší sortou zasloužilých soudruhů a soudružek, vyschlých bábrlinek, mamin na mateřské, tancujících kníratých fotrů a nacuchaných čúz s kudrnatými hošíky, závěrečná směsice slavných šlágrů recyklovaná do podoby »umakartové« diskotéky. V takovém sajrajtu samozřejmě zcela zanikají vystoupení slavných filmových hvězd, u kterých by se očekávalo alespoň minimální zúročení jejich kariér, ale v reálu jsme svědky běžné žvanivé diskuse, u které sami protagonisté nechápou, proč se koná. Tak například velmi vzácná účast Hany Vítové odezní bez jediného slova zájmu a de facto si na ni tvůrci vyšetří jen necelých deset minut, zatímco Jára Kohout je schopen převzít žezlo nad celým pořadem a tak dále, takových případů je tu víc. Absolutní nekonzistence, hosté volení systémem náhodného kola štěstí "kdo u nás ještě nebyl", ukázky vkládané bez ladu a skladu (absolutní nonsens je např. náhodné zařazení ukázky z němé grotesky DEJTE SE OMLADIT, která je jinak prakticky nedostupná), příšerné kulisy i kostýmy, nápoje a dezerty, za které by se styděli i v nádražní restauraci šesté cenové. Kapitolou samou pro sebe jsou potomci slavných, kteří nedají o svých předcích dohromady víc, než euforické výkřiky typu "Jé, hele, to je táta!" (Jana Paulová). Čili, Pepíčku těš se, Mařenko načpak. Nemá žádný smysl zabývat se historickou hodnotou tohoto pořadu, když kvantita vítězí nad kvalitou. Tahle bolševická estráda, bezostyšně degradující veškeré domácí retro do podoby elasťákové a máničkovské šmíry, je vhodná snad jen jako rozptýlení v rámci silvestrovského večera (speciální silvestrovská epizoda Andulky jsou hezké holky). Seriózně se jedná o čistokrevný odpad.(13.9.2009)