Reklama

Reklama

Kavárnička dříve narozených

(pořad)
všechny plakáty
Komedie / Hudební / Talk-show / Publicistický
Československo, 1985, 57x50 min

Scénář:

Ondřej Suchý

Účinkují:

Ondřej Suchý (moderátor), Valerie Chmelová (moderátor), Zita Kabátová, Hana Vítová, Ljuba Hermanová, Raoul Schránil, Gustav Nezval, Jára Kohout, Vlasta Fabianová, Jiří Sovák, Lili Hodačová, Běla Jurdová, Věra Lišková, (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Ondřej Suchý a jeho hosté vzpomínají v ostravském studiu Československé, později České televize. Pro mnoho z hostů to byl po dlouhé době (či poprvé) návrat na televizní obrazovky. (oficiální text distributora)

Recenze (18)

Marthos 

všechny recenze uživatele

Ostravské televizní studio bylo vždy tak trochu republikou pro sebe. Vznikaly v něm většinou méně úspěšné dokumenty, levné inscenace, nekomplikované zábavné pořady pro masy... anebo naprosté kuriozity – jako je tato obskurní Kavárnička. Nechme stranou, že bolševik neměl příliš v lásce návraty do dob dávno minulých, protože o to nakonec ve výsledku vůbec nejde. Ten pořad je totiž totální paskvil sám o sobě. Nesympatický a vlezlý průvodce, rádobyhistorik, co stačí, že je fanda přes ty komiky a klauny Ondřej Suchý. Dvojice vrchních, z nichž jeden je protivný a druhý nafoukaný. Bar obsazený tou nejhorší sortou zasloužilých soudruhů a soudružek. Závěrečná směsice slavných šlágrů znetvořená do podoby umakartové diskotéky. V takovém sajrajtu samozřejmě zcela zaniká vystoupení slavných filmových hvězd, jejichž lesk má být připomenut přehršlí nejrůznějších vzpomínek, dotazů a odkazů. Tak například velmi vzácná účast Hany Vítové odezní bez jediného slova zájmu a de facto si na ni tvůrci vyšetří jen necelých deset minut, zatímco Jára Kohout je schopen převzít žezlo nad celým pořadem a tak dále, takových případů je tu víc. Absolutní nekonzistence, hosté volení systémem náhodného kola štěstí kdo u nás ještě nebyl, ukázky vkládané bez ladu a skladu (absolutní nonsens je např. náhodné zařazení ukázky z němé grotesky Dejte se omladit, která je jinak prakticky nedostupná), příšerné kulisy i kostýmy, nápoje a dezerty, za které by se styděli i v nádražní restauraci šesté cenové. Kapitolou samou pro sebe jsou potomci slavných, kteří nedají o svých předcích dohromady víc, než euforické výkřiky typu Jé, hele, to je táta! (Jana Paulová). Čili, Pepíčku těš se, Mařenko načpak. Nemá žádný smysl zabývat se historickou hodnotou tohoto pořadu, když kvantita vítězí nad kvalitou. Tahle bolševická estráda, bezostyšně degradující zlaté období první republiky do podoby elasťákové šmíry, je vhodná snad jen jako rozptýlení v rámci silvestrovského večera (speciální silvestrovská epizoda Andulky jsou hezké holky). Seriózně se jedná o čistokrevný odpad. ()

sator 

všechny recenze uživatele

To jediné plus je že se v pořadu objevují osobnosti které zmizely z obrazovek.Ondřej a Chmelová podřizují vše tlachání, takže se nedozvíte téměř nic o těch které si tam pozvali.Další nešvar je pozvat si pět hostů a ani na jednoho nemít čas... 1. díl: J. Sovák, A. Sováková, L. Hodáčová-Jirsová, R. Schránil, V. Schránilová, I. Dědeček, O. Suchý, J. Janěková, J. Wykrent 2. díl: 3. díl: 4. díl: 5. díl: 6. díl: 7. díl: 8. díl: 9. díl: 10. díl: 11. díl: 12. díl: 13. díl: 14. díl: 15. díl: 16. díl: 17. díl: 18. díl: 19. díl: 20. díl: 21. díl: 22. díl: 23. díl: 24. díl: 25. díl: 26. díl: 27. díl: 28. díl: 29. díl: 30. díl: 31. díl: 32. díl: 33. díl: 34. díl: 35. díl: 36. díl: 37. díl: 38. díl: 39. díl: 40. díl: 41. díl: 42. díl: 43. díl: 44. díl: 45. díl: 46. díl: 47. díl: 48. díl: 49. díl: 50. díl: 51. díl: 52. díl: 53. díl: 54. díl: 55. díl: 56. díl: 57. díl: Z. Kabátová, K. Čáslavský a J. Kohout Kavárnička dříve narozených... Kavárnička dříve narozených ()

Reklama

ivishka 

všechny recenze uživatele

Více než 60% těchto "zasloužilých umělců" káplo božskou a tak nezbývá nic jiného, než se nostalgicky se slzou v oku(nebo s trnem v oku??) zahledět do dáli a tupě se usmívat na tehdejší průměrně plodnou a rozhodně lepší tvorbou než je ta dnešní - zamávat jí a teď budeme zase dále horší než podprůměr postproduktivity filmu. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

"Brusel je v Belgii, jo, Ondro?" aneb Gerendáš, Suchý a tragéd šílený v nekonečném seriálu o tom, jak nevyužít dožívajících generací našich předních umělců, ale jen si je tak mezi sebe posadit, aby se neřeklo. Škoda vzpomínat na všechny ty otázky, které nebyly zodpovězeny a na všechny ty dříve narozené, kterým ani posezení v kavárničce nepomohlo odvrátit propast času. Settleři, Hana Vítová, Svatopluk Beneš versus Jana Paulová, Jitka Molavcová... ()

otík 

všechny recenze uživatele

Tento typ pořadu velmi závisí na pozvaných hostech. Pokud je host nudný, celý pořad vyzní nudně. Viděn vánoční díl z roku 1993 se Štěpánkou Haničincovou, Janem Přeučilem a Františkem Kožíkem. A tady je jasný příklad "zábavnosti" pořadu - zatímco Přeučil svým vyprávěním baví a zaujme, František Kožík nudí k smrti. Víceletý pořad, jehož hosté už většinou nejsou mezi námi. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (2)

  • Do roku 1991 se Kavárnička dříve narozených natáčela ve vinárně Permoník na Černé louce (poslední díl se tam natáčel 13. až 15. 10. 1991). Kavárnička se následně přemístila do Ostravského televizního studia, protože finanční požadavky soukromého majitele za několikadenní pronájem byly tak veliké, že je ostravská televize nemohla plnit. (mtnz)

Reklama

Reklama