Superman/Batman: Veřejní nepřátelé

• USA Superman/Batman: Public Enemies

Země zmítaná potížemi přijala zoufalé řešení: Lex Luthor se stal prezidentem a Liga spravedlivých je ve službách vlády. Proti novému režimu se postavili jen Batman a Superman – a jejich neloajálnost je přesně tím, oč Luthor usiloval. Využil jejich statut vyděděnců, vyprovokoval proti Supermanovi skandál a konečně slaví vítězství nad mužem z oceli. Tento originální animovaný film DC Universe, založený na populárním comicsu Jepha Loeba a Eda McGuinnesse, natočený ve výkonné produkci Bruce Timma a opatřený hlasy herců z animovaných televizních seriálů Batman a Superman, včetně Kevina Conroye, Tima Dalyho a Clancyho Browna, překypuje politickými intrikami a akcí nabitými souboji mezi hrdiny, kteří bez výjimky věří, že právě oni stojí na správné straně zákona. (oficiální text distributora)

J. T. Kirk

Další z těch nej animáků podle komiksů. Osobně Supermana nemám rád, dalo by se říct, že ho nesnáším no a Barmana rád mám, dalo by se říct, že ho zbožňuju. Takže kombinace těchto dvou v jednom filmu byla pro mě velice zajímavá. Nakonec to dopadlo tak, že se mi film opravdu líbil a užíval jsem si to. ()

Rannveig odpad!

Jednou mi bude muset někdo vysvětlit, v čem je Superman vlastně super? Jak si může divák prožít pocit ohrožení hrdiny, když jde o chlápka kterého nelze zabít? (pokud samozřejmě zrovna nemáte ve skříni pár kilo kryptonitu - což je ovšem v našich příbězích zázračně vždy tak nějak k sehnáhí - i přes údajnou vzácnost) A jak přesně chlápek, rychlejší než kulka nedokáže uhnout ráně pěstí...? A dále, jak může ta rána pěstí, byť jen nepatrně (ale zde vidno opravdu hodně) doslova odhodit chlápka, který jinak dokáže zestavit jedoucí vlak, nebo padající tank? A ještě by mne zajímalo, jak ten samý chlápek, co se umí podívat opravdu "planoucím" pohledem a zaletět si do vesmíru (rychlostí při níž obletí planetu během mrknutí oka), proč přesně vůbec řeší -JAK- zastavit meteorit? (nebo meteoroid, jak mu tu říkají) A v neposlední řadě, proč úplně jiný chlápek, dokázal u takové neuvěřitelně naivní sračky vydržet až do konce? To mi nejde na rozum snad stejně jako ta věc se "Supermanem". To je tak, když člověk vkládá sebemenší naděje do dílka, které nese vedle Superman i jméno Batman... ()

Luk Skywalker

Zase klasický animák se vším co k tomu patří včetně kladů a záporů, takže jen pár postřehů. Pořádně vyvinutá Power Girl byla pastva pro oči (kdyby to bylo v klasické filmové podobě, tak nevím, kdo by ji hrál, bylo by to jistě zajímavé) a nyní ty méně příjemné věci - přemíra vedlejších postav, kdo nezná podrobně DC Univerzum, tak je mimo (já jsem mimo byl, a opravdu DC vytvořili nějakého kapitána Marvela?!), navíc mnoho postav létá aniž bychom věděli jak. Mnoho těch vedlejší postav je tam jen pár minut a jen na jeden souboj, podle mě by stačilo pár záporáků a dvojka Superman a Batman a je to. Další věc, kterou tvůrci nevychytali byla tak extrémně silná radiace, která nechala explodovat rakety před nárazem do kryptonitového meteoritu (nejsem fyzik, ale je to blbost), ale když letí Batman v raketě, takže ho nijak neohrožuje před a navíc ani po zničení rakety, kdy čeká na záchranu v jakési stíhačce (dokáží si představit extrémní plášť proti radiaci, ale tady se s tím tvůrci neobtěžovali) - celkem zásadní věc, která kazí zážitek ze sledování filmu. ()

MJ

Perfekt. Snad ani neni co dodat. Pribeh leti tak ze neni ani cas se nadechnout, natoz se zacit nudit. Zpracovani verne DC Comic, to znamena super. Pekne poskladane dialogy a plno skvelych hlasek. Ja tenhle film proste nemuzu hodnotit jinak nez plny pocet. A k vyctu nej hlasek od Hellboye jeste jednu: Superman: You are absolutely sure this is going to work? Toymen: Does Power Girl have big...? Batman: Just feed it the numbers, kid. P.S.: Sry za diakritiku, ale pisu to na PDAcku.. ;-) ()

Mouchal

Tak Lex Luthor využil velmi chabého výběru prezidentských kandidátů (v popředí samozřejmě s Trumpem) a na toto místo se nechal zvolit. Tím ale dovršil pouze první krok svého plánu na zničení superhrdinského dua Supíka s Batsym a následně celé planety. Překvapivě mu ale jeho mediálně chtěnou utopii většina klaďasů bez problému baští a záporáci, ti s ním táhnou vždycky. To znamená, že se Bruce s Clarkem pěkně zapotí se svou pověstí vyděděnců a s tím, všechno uvést na pravou míru. Pro nekomiksáky věřím, že plejáda postav (hlavně při soubojích) může být velmi matoucí a i mě dost vadila, hlavně svou nevyvážeností (Batsy na jeden úder odrovná obávaného Banea v kupě padouchů a pak si neví rady se samotným podřadným Hawkmanem). Ale i tak se to dá v rámci mezí odpustit. Diváka může trochu zamrzet fakt, že se nedočká ostatních členů JL (kde se flákají?), ale i tak je to příběhově celkem nadprůměr co se komiksových animáčků týče. Za mě má tento snímek palec nahoru a doporučuju všem, co si ke komiksu aspoň jednou čuchli. 7 z 10 batmanů doporučuje a tak 70%. ()

Raven_PWL

Očekával jsem od tohohle animáče míň, jsem docela potěšen. Justice league se mi líbila mnohem víc avšk bylo to lepši než Wonder Woman. ()

14neo11

Chtělo by to asi více "známých záporáků". Škoda že Bane neměl větši prostor, na toho jsem se těšil asi nejvíc. Ale jinak, jako ostatní tvrdím, že se z toho dalo vytěžit víc. ()

Bezda22

Od dětství mám slabost pro animovaný filmy po vzoru komiksů. Navíc když jsou tam Batman a Superman. Tohle je za 5*, ani nemusim dlouze přemejšlet. 85% si to zaslouží, parádní akční podívaná. ()

Jara_II

No má to hodně ale. Předně nechápu ty, co neustále volají po společném filmu Batmana a Supermana. Snad je to kvůli tomu, že právě tyto dvě postavy jsou z komiksového světa nejvíc populární, ale místo každého z nich je úplně někde jinde. No, ale když už tvůrci vyslyšeli přání fanoušků tak naštěstí zvolili tu lepší variantu - variantu animovaného filmu. Autoři rozhodně nelenili, když už mají vytvořit slátaninu, tak pořádnou :) Lex Luthor je prezidentem USA, superhrdinů je tady snad víc než normálních lidí, na Zemi se blíží obrovský meteorit (jak už zde někdo podotknul - čirou náhodou celý z kryptonu) a vše nakonec zachrání třínactiletý japonec - Toyman. Sice jsem nechápal například jednáni Lexe Luthora, vlastně, když se nad tím zamyslím nic nedávalo smysl.. ale jako hodinovej animáč to prostě zaplácne čas dobře. ()

Elegnor

Příběh mi přišel až moc historickej (rozuměj jako z dob, kdy byly všichni superhrdinové hrozně proamerický), ale na druhou stranu animace se mi fakt líbila, což se u podobných animáků nestává příliš často. Má to spád, není to dlouhý, navíc se tu objeví snad všechny maškary, který kdy DC vymysleli :) ()

pekas

Líbilo se mi víc než většina animovaných komixů od Marvelu. Jasně japonské anime to není, ale tohle si pětku zaslouží. ()