Pravdivý příběh Mary Griffithové, bojovnice za práva gayů, jejíž dospívající syn spáchal sebevraždu, protože matka nedokázala přijmout jeho odlišnou orientaci. Adaptace stejnojmenného románu Leroye Aaronse, který vyšel v roce 1995... Bobby Griffith (Ryan Kelley) pochází z konzervativní presbyteriánské rodiny. Když začne dospívat, uvědomí si, že je asi gay. Svěří se s pochybnostmi o své sexualitě staršímu bratrovi, a tato informace se díky tomu dostane i k ostatním sourozencům a rodičům. Všichni jsou ochotni, i přes odpor k takovému překvapujícímu odhalení, stát při něm. Kromě matky. Mary (Sigourney Weaver) se s tím nedokáže smířit, je přesvědčená, že její syn spáchal hřích a chce, aby se změnil s pomocí církve. Bobby se rozhodne, že nejlepší bude odejít z domu a doufá, že matka najde způsob, jak ho přijmout takového, jaký je. Mary ale neochvějně trvá na svém, a tím dožene syna k sebevraždě. Nikde pak nedokáže najít útěchu, ani v kostele. V zoufalství se obrátí na komunitu gayů a zjistí, že podpora někdy přijde z míst, od kterých bychom to nejméně očekávali. (TV JOJ)

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

Brabíček

WOOOW. naprosto dokonalé. Nečekal jsem že by ve mě televizní zpracování mohlo způsobit tolik pocitů jako tenhle film. Nenechte se zmýlit, tento film vůbec není nějaké laciné večerní béčko na zahnání nudy. U toho filmu jsem poprvé pochopil, přoč lidé říkají, že koukat na film s originálním znění s titulky je lepší než dabing, protože si Nedokážu představit, kdybych měl na tenhle film koukat s dabingem. Tento film mě dostal, dokázal si mě zaujmout už na začátku, vzal mě hluboko za srdce a nechtěl mě pustit ani po konci filmu. Prvních 5 minut se zdálo takových nijakých, ale... ale pak jsem dostal takovou nálož citu že jsem nevydržel a půl filmu probrečel jak želva, vážně a nestydím se za to. Mám skvělou rodinu,protože mě brali takového, jaký jsem l a nedokážu si představit kdyby mi v tomto směru nijak nepomohli. Tento film bych zavedl jako povynným pro všechny rodiče a hlavně pro všechny homofobní, aby neměli strach z homosexuality protože každy jsme takoví, jací jsme, pořád jsme lidi a pořád potřebujeme lásku a oporu. Omlouvám se že se takto rozplývám ale pořád nemůžu tenhle zážítek dostat z mysli a proto dávám 5* EXCELETNÍ já smekám ()

J.S.Austen

Člověk se ani nemusí snažit zůstat nestranný, tohle mluví samo za sebe, film ve mě vyvolal takové emoce, jako málokterý, i ten přehnaně americký závěr jsem jim věřil ! ()

Pacas

Jsem silně nevěřící, spojit téma homosexuality a otázku toho jak se k tomu staví organizace které blbnou lidem hlavu už tisíce let a používají k tomu brak plný hesel a nic neříkajíc blbostí zvaný bible, beru jako dobré téma. Film je velice hezký a dojemný a je zde vidět jak může vlastní matka, která uctívá neviditelného staříka na obláčku, zblbnout a zanevřít na vlastního syna a na racionální pohled na svět a přírodu která ho stvořila. ()

90125

Nie som homosexual a homosexualite nerozumiem, ale dokážem bez problemov žiť s faktom, ze homosexuali žijú medzi nami a že sú takí aki sú. Tento film potvrdil môj pocit, že omnoho horší sú katolícki zadubenci neschopní tolerovať kohokoľvek, kto je iný, ako sa píše v tej ich biblii. Katolíckych pomätencov by mali zatvárať na psychyatriu, aby neubližovali zdravým ľudom, používajucich namiesto slepej viery, zdravý rozum. Inak ten film až také velké vítazstvo nie je. Je priliš priamočiary, postavy čierno-biele a celé je to priliš nasladko. Ale jedna vec je istá. Sigourney Weaver je ohromná herečka. 60 % ()

Elizabethx

Když se podíváte na komentáře, jde vidět, že je ten film třeba. Pokud se dokážete vžít do hlavníh postav, bude to pro vás silný snímek. Pokud vám tato tématika není nijak blízká, pravděpodobně to budete hodnotit jako podprůměrný doják. Dle mého - už jen za projev hlavní hrdinky před soudem dávám toto hodnocení, protože - slzy. ()

DavidDizzer

Velmi stručný a výstižný komentář, než-li hodnocení k filmu: „Tímto si z celého srdce přeji, aby těm, kteří odsuzují homosexualitu (gaye, lesby a podobně), se v budoucnu narodilo homosexuální dítě. Pouze jedině tak člověk pochopí, že si nevybíráme, jak se narodíme a že je homosexulita zcela normální. Pakliže by to i přes narození jejich homosexuálního potomka nepochopili a nesmířili se se zcela normální věcí, jako je homosexualita, tak by se tito lidé měli v příštím životě narodit jako homosexuálové, aby si to zažili na vlastní kůži - teprve pak by pochopili.“ Tady v podstatě hodnotím skutečný příběh, nežli film, hodnotit zde mohu pouze zpracování a herecký výkon. Možná ale tato skutečnost, že se to doopravdy stalo, může otevřít oči spoustě odpůrcům a nenávistným lidem. A pokud i přesto neotevře, pak viz výše zmiňované přání. Ono se totiž říká - karma je zdarma a každého vždy dostihne, ať hodného či zlého. Film se mi líbil, zpracováním, mě osobně se téma dotknulo a přesvědčilo mě, zanechalo ve mě emoce, ale jak říkám, víceméně jsem viděl pravdivý příběh, nežli film. **** ()

Amina_

Nádherný film o přijetí lidí, na kterých nám záleží. O velmi drahé odplatě za chybu, která nemusela být, kdybychom uměli přijmout jiné takové, jaké jsou. Poučný a velmi smutný, ale zároveň nadějný příběh. Viděla jsem ten film vícekrát a pokaždé mě dokázal rozplakat. Doporučuji. ()

phoebinka

Výborný film, který by se měl pouštět povinně všem rodičům, kteří uvažují o léčbě homosexuality svých dětí. Sigourney Weaver jsem absolutně vše věřila, je zde perfektní i jako totální ignorant a fanatistka. Při sledování tohoto filmu jsem se několikrát přistihla, jak jsem hrozně moc vděčná za moje rodiče a rodinu, kteří mě rozhodně nevedli na elektrošoky nebo nevymítali ze mě ďábla. ()

sranda2

Od režiséra Russella Mulcahy(Resident Evil: Zánik) jsem mnoho nečekal. Ale když natáčel tenhle televizní film podle skutečné události se asi pěkně zapotil. Tento film má 87% a zaslouženě. Mladý Boby objevuje svět a svou sexuální orientaci. Jeho rodina je silně věřící a proto se snaží Bobyho vyléčit, ale marně. Mladý hoch se odstěhuje do Portlandu za svou sestřenicí. Boby to bez rodiny nezvládá a raději si vezme život. Jeho rodina a hlavně matka si posléze uvědomují, že jejich syn si vzal život jenom, proto že je gay. Matka se začne scházet s rodinami podobných problémů a začne je řešit. Tenhle film na mě přímo sršel emocemi. Nevím ani jak popsat stav, když si Boby bral život. Díky patří i skvělým hercům, kteří nejsou až tak známý. Pojďte se společně podívat na film nominovaný na Zlaté Globy. Přeji krásnou podívanou ………. ()

federer534

Film ktorý sa presne hodí do tohto obdobia. Aj keď žijeme v 21.storočí ľudia stále akoby nemali jasno v tom čo je správne a čo je nesprávne. Bohužiaľ väčšina ľudí žije vo veľkom omyle, zaslepenosti keď má pocit alebo si myslí, že iná orientácia než tá heterosexuálna je zlá. Je smutné, že v dnešnej dobe tomu furt ľudia nerozumejú, pritom nechápem čo je natom tak nepochopiteľné. Že chalan chce byť šťastný s chalanom alebo baba s babou ..?! aký v tom je rozdiel..? žiadny .. Je smutné, že ľudia svojím správaním a netolerovaním pripravili mnoho mladých životov o životy ... A pri tom to je tak ľahké, dôležitá nieje orientácia človeka ale hlavne to aký kto je ten človek ?! či dobrý alebo zlý. A ľudia akoby stále žili ešte 100 rokov pred opicami, dosť smutné ... Orientácia nikdy nebola a nebude dôležitá, preto nechajme žiť každého tak ako uzná za vhodné a nech si žije ským chce. Nikomu tým nikdy nijak neubližuje nikto a nikdy nebude. Ja som dobrý človek zo zdravým pohľadom na svet, ľudí a život preto som rozhodnutý bojovať za ľudské práva, pretože to právo na život tu má každý jeden z nás, nepozerajúc sa na farbu pleti, pohlavie či orientáciu. Pokiaľ je človek dobrý človek tak nech je akýkoľvek budem mu držať palce !!!!! ... Samotný film si ma získal a pravdu povediac padalo veľa sĺz či na začiatku alebo na konci, je to jedno. Už len preto, že to je skutočný príbeh smutnej a zaslepenej spoločnosti ... A každý jeden človek, ktorý má dobré srdce a stojí na strane dobre vie o čom píšem. 101 bodov čiže 101%. Už len toľko, že tento film mal byť dávno zdabovaný a púšťaní v domácnostiach práve preto aby sa tí ktorí tomu nechápu, uvedomili v to správne ! :. pretože správne je prijať pravdu a nechať žiť každého tak ako si sám vyberie a hlavne mu nebrániť v ceste. Lebo veľkú chybu robia tí, teda väčšina ľudí ktorí to odsudzujú a hrajú sa na sudcov :.. ()

Maca1245

Toto je snad nejsilnější film, jaký jsem kdy viděl. Tento film by měli shlídnout všichni lidé co opovrhují homosexuály. Toto by zasluhovalo oskara. Ne za to jak je to natočené neboo jaký byl výkon herců, ale zatu silu a ten příběh. Velice zkličujicí je že je to podle skutečné události o to více je ten film silný. Oko nezůstalo suché snad třičtvrtě filmu. za mě 20 z 10 ()

Terr.ka

Kdybych mohla - dám těch hvězd 10. Neni to utahaný, ani přebytečnej doják. Mě chytl příběh a to, že je někdo schopen začít myslet nad tím, co je pro něj v jednu chvíli nepředstavitelnou myšlenkou. Ortodoxní katolička, která vzala rozum s výčitkama do hrsti a podporuje práva těch, který sama utlačovala........ vlastně Bohem a vírou. Jeden život zmařila, stovkám a tisícům pomohla......................................................................................................................... Sigourney Weaver trvala na setkání s matkou skutečného Bobbyho předtím, než přijala roli ve filmu. Učinila tak proto, aby si byla jista, že má osobní svolení ke zpracování tak citlivého tématu. Po setkání prohlásila, že štáb je zodpovědný za to, že zpracování snímku "nepoděláme". Nepoděláno a tím - SPLNĚNO ! :) ()

kjama

Chválím úžasný výkon Sigourney Weaver... Film bych přirovnala k divadelní hře Zlomatka. Kdo jste neviděl a líbil se vám film, jděte na to.... ()

petangola

Ten film by měli pouštět u nás v TV aspoň dvakrát týdně, kvalitou kamery, střihu apod. se to sice moc neliší od toho, co tam teď běží, ale jinak je to naprosto dokonalý televizní film. Narozdíl od Brokeback Mountain (a filmů jemu podobných) dějová linie nedává důraz na vztah dvou osob, hledání sám sebe atd., ale příjmutí coming outu těmi nejbližšími - rodinou - i širokou veřejností za přítomnosti církve, resp. Boha. Za sebe snad jen můžu říct - nic podobnýho jsem dosud neviděl, a byl bych strašně moc rád, kdyby si z toho každý na týto planetě něco odnesl. // dabing není nic moc, ale jsou i horší... // ()