Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

superzurda

Takže je to určitě lepší než Bourneův odkaz, ale kvality předešlých Bourneů to nemá. Bohužel to nezvedá ani ta komická složka. ()

zodiak217

Jedna z najlepších komédii aké som kedy videl. Milujem Helen Mirren. V kombinácii Willis, Malkovic a ostatní tvorili vynikajúci cast. Vynikajúci nápad, výborne spracovanie, humor, štýl. Tento film má uroven, no vo je najlepšie dá sa naň pozerať znovu a znovu a to maximálne oceňujem. Nie je nič čo by som vytkol. Dostal som viac ako som čakal a to je u mňa za plný pocet. Už sa neviem dočkať kedy si pozriem druhé pokračovanie. Vrelo doporučujem všetkým vekovým kategóriam! ()

kacer4

Dej je podobný mnohým iným filmom ale to prevedenie bolo skvelé. Sympatická Parker, typický Willis a geniálny Malkovich. Nebyť jeho, išiel by som s hodnotením dole. ()

v.indruchova

Tož dobré to bylo :) v tomto žánru jeden z nej po roce 2010. Dobrý humor. Na to, že Bruce bude mít šedesát vypadá opravdu skvěle a jeho charisma je pořád mimořádné. Tento herec nebude zapomenut a stane se nesmrtelným. Mám chuť se na to kouknout ještě, ale s někým a vychutnat si některé scény. Byla jsem odkojena ačňáky a Brusem ( ty časy když měl ještě vlasy), takže milý soude jsem zaujatý svědek. RED není červená v překladu je to zkratka. Přesně tak ocitáme se ve světě špionů. Podobný film Postradatelní. ()

`barocco

Ajhla! Scenaristi ktori to vedia napisat vtipne, reziser ktory to vie natocit pekne a herci ktori si to evidentne na placi uzivaju... A hned je na to radost pozerat! A to som si myslel ze Willisa vo filme ktory by mu sadol ako rit na serbel uz v jeho veku nikdy neuvidim... ()

MorraEddie

Důchodci? Ale kde že, herci v nejlepších letech nám naservírovali jeden z nejlepších akčních filmů roku 2010. Film obsahuje skvělé akční sekvence a servíruje nám úžasné scény do této doby mnou neviděné. Hlavně mi v hlavě uvízla scéna kdy Bruce vystupuje za jízdy z auta a přitom střílí. Jednohubka na víkendový večer,která vás nasytí na delší dobu. ()

LeePriest

Když poprvé vyskočil John Malkovich ze křoví, málem jsem umřel smíchy. A podobných momentů bylo rozhodně více. Jelikož takto královsky jsem se u akčního filmu dlouho nebavil, dávám jasných 5 hvězd. Úžasná oddechovka. ()

brasek

Mierne komické, akčne mierne prehnané a raz hlúpe... 100 bodov pre postavu Johna Malkovicha. Príjemné pobavenie, celkom mi to spravilo náladu aj keď určite to nie je riadna akčná pecka a ako thriller to sklame na plnej čiare. Nenudil som sa, nesklamalo ma to... hodnotím za štyri hviezdičky. ()

kishi_SO

Expendables na dochodku. V celku vtipna akcna "podivana" s mnohymi hviezdami, z ktorich najviac urcite vycnieval trosku nervovo labilny psychomaniak s nezdravou davkou paranoje John Malkovich. ()

r007

Jako fanda Bruce jsem povinně shlédla několik posledních filmů a neměla jsem daleko k pláči.( Bóže, do čehos to dal Bruce...) Ale tento film je jiný. Nemůžu si pomoct, ale tahle rovina dobře sladěného humoru, akce a lásky mu sedí nejvíc. Prostě mi připadá, že Helen nemluví k Frankovi, ale k Bruceovi, když říká: You are hard outside, but inside you are so romantic, so gooey ( nevíte někdo co to je gooey ?). Souhlasím s ostatními, že scénář mohl být trošku kvalitnější, ale já beru film jak je, a pokud se dobře bavím a nepřemýšlím, že tohle se stát mohlo a tohle zase ne, je film super a nemůžu jít pod 4 hvězdy. A některé scény jsou opravdu nezapomenutelné, stejně jako hlášky. ( Už ho můžu zabít ? Sundáš mi teď nůž z mých koulí? To je ten mrtvý Joe? ) . Na takový film se podívám několikrát a budu si ho užívat stejně jako John, Helen Morgan a Bruce. V té čtveřici mi moc neseděla Helen, ale to je pouze subjektivní. I ona měla své chvilky : Jestli mu zlomíš srdce, zabiju tě a zakopu v lese. ()

Nugat

Opravdu těžké zklamání, jako by autoři nevěděli, co chtějí vytvořit - na komedii příliš mnoho mrtvých na thriller až hloupé scény - zvlášť ta pozice ostřelovače u obléhaného domu ve sněhu, kde všude okolo byli nepřátelé... Nej bylo vystoupení Bruce z točícího se policejního auta a krásná Helen Mirren ()

Wourly

Ani vlastně nevím, proč bych tomu nedal 5*, asi jen tak ty hloupé pocity... Každopádně tento film mohu jedině doporučit. Jako skvělou akční komedii, kterých zase tolik není. ()

jjjerry

Kdyby si to hrálo na akční snímek a thriller, tak to je asi propadák a nudilo by mě to. Komediální stránka tomu dává šťávu a nadhled a nemusíme si hrát na logiku=) Takový pohodový snímek na relax, kde není nutné moc přemýšlet a člověk se baví. ()

LencaN

Jak Red začal, tak jsem si řekla: "To bude ale blbost!"... ale ona se nakonec z ošklivého kačátka vyklubala krásná labuť. Naprosto jsem nečekala, že postava, kterou hraje Bruce Willis bude tak citově založená a tak kamenně srandovní. Čekala jsem obyčejnou nudnou akční jednohubku, která mě vůbec nebude bavit a jak najedou první titulky, tak na něj zdárně zapomenu. Ale kdepak. Ono se z toho vyklubalo něco strašně fajn s úžasným hvězdným obsazením, super akcí a poutavou zápletkou. Strašně hezky mě to překvapilo a jsem za to moc ráda, že jsem na Red narazila. Akčňák s romantickou duší a smyslem pro humor. ()

Muf911

Akční komedie s Brucem Willisem a dalšími známými herci. Plná hlášek, těžkých automatických zbraní, granátů a promyšleným plánů útěku a únosů. Ani chvilku jsem se nenudil. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)