Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (CinemArt)

Hrabka

Snaha byla, ale už to prostě nefunguje. Ani pořádně nemůže. Jiní herci ve známých rolích (Sára, Kyle) tomu prostě podle mě ubližují. Asi by bylo lepší natočit úplně nový příběh kolem Arnolda třeba s nějakými odkazy na staré kousky, pak by to možná diváka mohlo dostat víc. Takhle to prostě člověk zkoukne, celkem se i baví, ale že by ho to nějak ohromilo, to ani náhodou. A vytěžit něco z divácké nostalgie se dá tak maximálně Arnoldem, dost těžko špatně zvolenými náhražkami za Sáru a Kylea. Nečekal jsem bůhvíco, ale asi jsem doufal, že autoři připraví něco lepšího. Možná to bylo až moc přeplácaný a chyběl tomu lepší děj a atmosféra. 60% ()

Ampi

Začnu tím, že není fér aby Emily Clarke měla draky i vlastního terminátora. Popíráním některých, vlastně všech dílů ságy výhodou i nevýhodou. Škoda, že Arnold S. nehrál více rolí. Mohla se tu objevit i Summer Glau v roli Cameron, Kristanna Loken v roli T-X, bratr Kyla Reese Derek. To už by bylo až moc. Doktor Silberman byl častečně nahrazen policistou O´Brianem. Celkově vzato pěkný akční film, ale budu za kacíře, že Terminátor Salvation se mi líbil víc. Viděno na Arnoldův den 30. 7. 2015. ()

cheyene

Při sledování T1 a T2 jsem byl po celou dobu filmu přikován do svého starého, leč stále pohodlného křesla a s napětím jsem hltal každou minutu těchto kultovních počinů. Terminátor 3 mě spíše pobavil, naservíroval mi dobře natočenou akci a vrátil mi Arnolda do ikonické role, za což jsem byl tehdy nesmírně vděčný. Čtyřku jsem pro jistotu nesledoval a znám tak pouze některé dílčí scény. A Terminátor Genisys? Napětí se nedostavilo, k zábavě došlo pouze ve scénách, které připomínaly staré díly a na to, že se jedná de facto o trhák Arnolda Schwarzeneggera, mi přišlo, že tam byl poněkud málo. Řemeslně je však snímek dobře ztvárněný, některé scény jsou úchvatné, ale necítím z nich potenciál, aby se staly pamětihodnými. Nemůžu se při hodnocení ubránit jistému rozčarování, ale také sentimentu, neboť když zazní ona úderná znělka a Arnie zahláškuje nějakou svoji typickou formulku, vracím se do dětských let. Z úcty k němu tedy dávám 4*, jinak bych volil střední cestu. ()

Kass

Ano, ten film nemá žádnou nezapomenutelnou akční scénu a taky casting mi nepřijde z nejpodařenějších. Ale prostě nedokážu ignorovat fakt, že mě to znásilnění terminátorského universa upřímně bavilo a byly to příjemně strávené dvě hodiny. ()

Fiftis

Je celkom zaujímavé sledovať, že Genisys bude náročný na pochopenie. Noví diváci budú tápať ako málokedy - o tom niet pochýb a keď sa začne skákať naprieč obdobiami, to sa budú zamýšľať aj znalci. Hoci základné ciele sú jasné, nové elementy sa k nim ťažko pripájajú a niekedy si lámete hlavu, čo sa deje. Dej je viac menej zamotaný, ťažký na pochopenie a čo je najhlbšie zistenie - ani nie vždy zaujímavý. Ale keď už príde nová akcia, Genisys nevyzerá na škodu. Pravda, intro je opäť veľmi tmavé a desiatky robotov sa mlátia s povstalcami, ale keď prídeme do roku 1984, nájdu sa viaceré zaujímavé akcie. T-1000 nesklame a keď sa odpaľujú veľké továrne alebo komplexy, vyzerá to masívne. Najzábavnejšie ostala deštrukcia Golden Gate bridge a scéna s helikoptérami. Pre mňa nieje prekvapením Jai Courtney, ktorý ťahá celý film a osobne som zaň rád, lebo konečne si zaslúžil veľký part. A pre mužov je oku lahodiaca sexica Emilia Clarke. ()

Shakers

Terminator je značka, na ktorej som vyrastal a keď som videl čo za mená sú pod týmto podpísaní, bal som sa toho. A veľmi. Alan Taylor je viac televízny režisér a celovečerných filmov ma asi toľko, že aj trailer pri jeho mene by zíval prázdnotou. Scenáristi Laeta Kalogridis a Patrick Lussier sú ukážkové duo gulášových scenáristov. Zatiaľ čo ona za sebou toho veľa nemá a je podpísaná pod biednym Alexandrom Veľkým, Cestou Bojovníka a prekvapila snáď len Prekliatym ostrov, on zas pre zmenu ma toho ešte menej a točil päť rokov tri Draculy a ako bonus dostal nápad začať písať scenáre. Herecky to tiež vyzerá ako mix krátkonohého, starého a bystrozrakého. Najväčšie plus vyzerala asi produkcia, ktorá nám priniesla pár dobrých filmov (Star Trek: Into Darkness, World War Z, Mission Impossible: Ghost Protocol) a okrem toho slušný 155 miliónový rozpočet. A nakoniec to dopadlo lepšie ako som čakal. Možno aj preto, že narozdiel od niektorých som film neodpisoval dopredu. Ostatný sa asi nechali nachytať Cameronovou chválou, ktorá mala za úlohu len (logicky) nahnať ľudí do kín, zarobiť a zároveň pomôcť kamarátovi Arniemu v jeho (dlhšie neúspešnom) comebacku. V dnešnej reštartovanej uletenej dobe tu mame teda ďalší film, ktorý sa snaží rozprúdiť novú krv v starej sérii. A celkom sa mu to darí. Prvých tridsať minút je vynikajúcich. Známe terminatorovské tony nás hneď hodia do post-apokalyptického sveta, kde už máme po súdnom dni a ťaháme dvojité šichty pre a proti Terminatorom alebo inak povedané Skynetu. Vlastne to nadväzuje pekne na prvý diel. To čo Kyle Reese vysvetľuje v prvom filme a to čo Jim Cameron mal spracované v scenári, ale nemohol to sfilmovať lebo nemal prachy, sme sa tu dočkali. Kyle Reese a T-800 vyslaní do roku 1984. Musím povedať, že tato časť ma asi najviac bavila, už len z toho dôvodu, že som si to veľakrát predstavoval pri prvom filme. Tu už to bolo zrealizované a Alan Taylor celkom fajn zvláda natočiť nielen akciu, ale aj temnu budúcnosť. Mňa ako "starého zákazníka" si hneď získal nostalgiou, ktorá sa dostavila pri znamych miestach a hudobných tónoch. Akcie, atmosféra, vizuálna stránka, terminátori a dosť dobrý pútavý začiatok ma dostali hneď do hry a začal som veriť každému hercovi a postave - Jai Courteny (Kyle Reese), Emilia Clarke (Sarah Connor), Jason Clarke (John Connor), Byeong-heon Lee (T-1000) a samozrejme stále záručne dobrému a stále fungujúcemu Arniemu a jeho T-800, ktorý je napriek svojmu veku stále najlepší. Jeho vek je tiež dobre vysvetlení (tento nápad priniesol sám veľký otec Cameron, asi aj preto je tak šikovne vymyslený a zakomponovaný). Nakoniec som milo prekvapení, tým krokom, ktorým sa tvorcovia vydali. Škoda len, že od polky mi to viac pripadalo ako letný sci-fi film a nie ako Terminator. A aj finále mi prišlo slabé. Inak musím povedať, že sa to podarilo a určite je to lepšie ako ten predošlý. Zopár nevysvetlených vecí a udalostí sa tu nájde, čo uberá lesk na krase chrómového endoskeletonu, no na to, že ma film dve hodiny celkom rýchlo (a nie nudne) plynie. Na diváka vyťahuje nostalgiu, štýlovú akciu, kopu terminatorov, menej temnejší a drsnejší prístup a pre mladých viac humoru a nájdu sa tu sem tam aj nejaké emócie, ktoré pomáha vytvárať aj celkom dobrá hudba Lornea Balfea. P.S.: film obsahuje po-titulkovú scénu. Obľúbený soundtrack: Work Camp, Bus Ride, Sarah and Kyle, Sarah Kicks Ass, If You Love Me You Die, Sacrifice. 85% - 4* () (méně) (více)

DJ_bart

Jako kdyby jste vzali první dva filmy, slepili je izolepou a poté je společně poslali mikrovlnkou (která by představovala stroj času) do dnešní doby. ()

lamps

Dějová křeč a v podstatě zbytečná variace na již dostatečně rozpitvanou terminátoří legendu, která ale navzdory všemu funguje celkem bez problémů a stává se minimálně velice zábavným, béčkovým sci-fi akčňákem. Nad zběsilými časovými zvraty lepší nepřemýšlet, už vzhledem k existenci předešlých dílů, a dusivou atmosféru nevyhnutelné osudovosti vystřídal akční drajv, situační humor a řada nutných postmoderních odkazů, ale možná právě proto mě Terminator Genisys příjemně překvapil a vyloženě nezklamal - odsýpá to, stále se něco děje, mladí herci jsou minimálně koukatelní a velký Arnold dle mého dostál své diskutabilní účasti ve filmu měrou více než vrchovatou a znovu světu výrazně připomněl, že pouze on je tím jediným a jedinečným Terminátorem..... A ruku na srdce, o nic jiného tu možná ani nešlo... 65% ()

Pepinec

Ve filmech o Terminátorovi jsem nikdy pořádně nevěděl, o co vlastně jde. Byli tam roboti, stroje, bouchačky, silácký kecy a kikiny navlečený v upnutejch gatích. A to mi vždycky stačilo, protože mám pocit, že kdybych se v tom všem snažil hledat něco víc, moje pravá a levá ruka by na sebe mrkly a daly mně do držky. Podle Ohlasů písní kritických jsem měl vidět filmový ekvivalent střevních potíží po požití třešňového mléčného koktejlu, ale prrr, kluci a holky, ono to není zas tak špatné. Věděl bych sice o lepších způsobech jak strávit dvě hodiny života, ale to kdybych si býval řekl pokaždé, dodneška bych nevěděl, jak vypadá Arnie. Jenom doufám, že jeho označení T-800 znamená třeba počet šroubků, ne dílů... ()

Jacinda

Tak protože TG vidím až doma, rozhodla jsem se psát komentář průběžně. tedy po 25 minutách vidím zatím super klišé (aspon mé ruce zvládnou něco jiného než zabíjení. odkdy je zničení strojů vražda? Ano možná v mé nize by Ichirova smrt byla vraždou toto sou vša chodící lebky s vražednými sklony)...co se týče návratu do minulosti 1984, to mě nadchlo. Ale proč se tam OldArnie mlátí s new arniem a riskuje poškození? Proč Sára nebyla připravená už rovnou a neodpálila ho dřív než vůbec došel k těm pankáčům? Možná protom, že jí hraje ten dement Emilia. Jo a ta fotka emilie jako Sarah. Fuj. no nic jdeme koukat dál....Proč hraje Lišku asiat? kde je nějaká remasterovaná verze Patricka? btw. původní liška by ho zabil okamžitě. neměl by šanci utéct ani na vteřinu.....scéna v supermarketu hustá. První hláška Emilie neuvěřitelně trapná.tak co se týče rozhovoru v autě, tak geniální :-D....honička v jejich doupěti je na mé nervy moc. začínám mít pocit že tyhle vypjaté situace nezvládám :-D .....zajímalo by mě, jeslti někdy někdo přemýšlel, že to že žena udělá se stejným chlapem dítě ještě neznamená, že to dítě bude stejný. john byl počat v roce 1984 na specifickémmmístě a ve specifickém čase. Musela by to být zatracená náhoda, aby stejná spermie udělala to jedno výjimečné dítě. Jinak by se taky mohlanarodit prsatý vůdce John, nebo spíš Johna. ()

JohnnyD

Jednoznačne najlepší a najzábavnejší diel od T2. Pravdaže dej je úplne šialený, tých časových paradoxov tam je kvantum a ak sa nad tým niekto začne hlbšie zamýšľať, tak odhalí kopec dier, ale je to proste jedna veľká jazda plná šialených zvratov, so skvelým castingom a výborným vizuálom (najmä nádherný "retrowave" úvod v budúcnosti - presne toto chýbalo ubíjajúcej šedej štvorke). Jediné významné mínus je posun postavy Johna Connora. ()

playboxguest

3D bídné jako menu v nádražním bufetu, casting ještě horší a scénář plný takových logických děr, že by je nebralo vážně ani dítě předškolního věku, ale od doby, co uzvednu činku, je Arnold prostě můj Bůh, a jak se na obrazovce objeví ten, učůrávám slivovicu. Kino by mě asi mrzelo, ale při boji s nachlazením (či kocovinou), kdy si můj mozek bere dovolenou, to uteklo jako voda a na jedno zkouknutí to bylo určitě lepší jak předchozí Salvation. 50% ()

sheen

Čekal jsem bullshit jak mraky ale dostal jsem zábavný akční flák (plno akce kdy se terminátoři prohazují papundeklem) se sympatickým Šchwayjnym. ()

Beckett51

Sám tomu nemohu uvěřit. Od začátku tohohle projektu, po prvních videích odhalující informace a i po traileru, jsem jej slepě odsuzoval a namísto toho, abych tomu teďka napálil odpad! tomu musí dát plný koule, protože takhle skvěle jsem se nebavil už ani nepamatuju (nebo teda pamatuju, ale jistě víte, jak to myslím). Alan Taylor je skvělej režisér, scénář je i přes značnou recyklaci předchozích dílů chytrý a Arnold... je boží. Kupodivu mi výjimečně nevadilo ani vysvalený poleno Jai Courtney. Skvělá akce, skvělý hlášky, fantastická nostalgická atmoška a uspokojivá destrukce prostředí. Snad jenom toho Matta Smithe mohlo bejt trošku víc. O třídu lepší než Vzpoura Strojů a momentálně si ani nedokážu představit, jestli by lepší pocta této sérii mohla vzniknout. ()

Cappuccino

Nebolo to tak zlé, jak som si myslel, nebolo to tak dobré, jak by som očakával. Arnold nesklamal, nové postavy (herci postáv) neurobili viac menej žiadnu hanbu a vo výslednej hodnote taký obyčajný priemer. Dobrá jednohubka, ale na sériu Terminátora mám vyššie požiadavky, ktoré mi Genisys akosi stopercentne nesplnil. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka