Vetřelec ³

Alien³

• Československo

Votrelec ³

Akční / Horor / Sci-Fi

USA, 1992, 114 min (SE: 145 min)

Je zajímavé sledovat, jak si s každým dílem vyhrál po svém jiný režisér. Jednička pod taktovkou Ridleyho Scotta byla výborná, dvojka Jamese Camerona vynikající, nejlepší ze všech. Třetí díl režírovaný Davidem Fincherem přinesl mnohem odlišnější zpracování. Námět vypadá dobře - jediná Ripleyová přežila, ocitá se na planetě, kde jí společnost dělají devianti a samozřejmě Vetřelec. Postavy jsou bohužel napsány ploše, scénám chybí pořádná akce a napětí. Zvažovala jsem dokonce i variantu, že dám 2*, ale dobrý konec filmu mě trochu usmířil...(13.12.2006)

Spousta deprese, žádný vlasy, žádná naděje. Nejtemnější Vetřelec a nejlepší díl série i když jenom málokdo si toho všimne. David Fincher stvořil mistrovské dílo a nic na tom nemění ani fakt, že to nedopadlo úplně podle jeho představ a později se k tomu ani nehlásil. Já ale tenhle díl miluju a nedám na něj dopustit.95%(21.8.2014)

"You've been in my life so long, I can't remember anything else." Na jednu stranu oceňuji, že každý ten film vykazuje snahu odlišovat se od svých předchůdců, ale na druhou stranu je trochu rušivé (legrační), jak vždycky zařvou všichni kromě jedné a začíná se pokaždé s novým setem postav. Třeba konkrétně tady, poté, co jsem si ve Vetřelcích prožila emocionální traumátko a byla za ně odměněna shledáním "matky a dcery", schytám okamžitě ránu do zátylku ve jménu "facehugger ex machina" a můj divácký zážitek je tím velmi silně narušený, i když to vlastně nepramení z tohohle filmu samotného, ale z jeho okolností. Já osobně bych na následné truchlení potřebovala celý další film, abych se s tím vyrovnala, ale to tady nepřichází v úvahu, protože se jedná jenom o předehru pro jiný příběh. Déšť hořících vězňů byl celkem působivý, stejně jako rybí oči doktora Clemense.(19.11.2014)

Myslel jsem, že když vezme Aliena do svého břicha můj oblíbený režisér bude to trefa do černého, jenže trošku jsem se sekl. Atmosféra je ještě dejme tomu slušná, ale celý příběh vystavěný na ztroskotání ve věznici plné úchylů, bez jakýchkoliv zbraní je už trochu slabší, takový samoúčelný a nahánění vetřelce po chodbách je taky trochu přitaženo za vlasy. Byl jsem zvyklý, že vetřelec je rychlé vraždící monstrum, z kterého není radno dělat si šoufky a už vůbec ne snažit se s ním soupeřit ve sprintu na krátkou vzdálenost. Naštěstí jako celek to není vůbec k zahození, Fincherovi tedy budiž odpuštěno, z dvou nabízejících se variant hodnocení volím tu vyšší. 7/10(21.1.2008)

Jediné, co mě na tomto díle vadilo byl místy až moc viditelně počítačový vetřelec a také mě chyběla závěrečná gradace, která by mě přikovala do křesla. Jinak musím pochválit atmosféru, prostředí a zajímavé herecké obsazení, ale třetí díl má od předchozích dílů velice daleko, ale nejedná se o celkově špatný film. Zvláštní soundtrack a příjemné pokračování, které hodnotím 4 hvězdičky...(29.1.2008)

• - Spoiler: Na začátku filmu je v interiéru lodi Sulaco záběr na vetřelčí vejce. To tam však neměl kdo naklást, což staví zápletku filmu do nesmyslné polohy. (Stejšn)

• - V jiné z původních verzí scénáře naopak nebyla Ripleyová (Sigourney Weaver). (cariada)

• - Možný SPOILER: Režisér David Fincher se ještě před konečným střihem filmu rozhodl od projektu odstoupit kvůli diktátu producentů a studia. Poslední kapkou do číše trpělivosti pro něj bylo další krácení filmu a protlačení rodícího se vetřelce z hrudi Ripleyové. Na střih tedy dohlíželi producenti. (messiah)