John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

martyraz

Tak dlhodobo napínavý film som ešte nejed, a keby koniec tak neskončí ako skončil mal by som nerva pekne dlho, toho konca nebolo a nebolo. ()

bono22vox

Super film se super R. Crowem... filmu temer nic nechybi... kdyz sem na nej sel, nic sem necekal a dostal sem dobrou zabavu... povedeny remake... ()

Mira90

Doborou hodinu a půl jsem si říkal, jestli se tedy bude něco dít?! Ona to ale byla velmi důležitá hodina a půl. Čas, kdy se z podpantofláka Russella stal ,všehoschopný zločinec', osnující plán únosu své manželky. O které divák a ostatně ani nikdo jiný, kromě ní samotné, netuší, jestli ?ANO? x ?NE? Jestliže úvodní tempo bylo pomalé a místy ještě pomalejší, plně to vynahrazují minuty závěrečné. Jen nevím, co si myslet o samotném plánu únosu. Dokázal jsem totiž velice úspěšně předvídat většinu kroků hlavního hrdiny. Měl by mě zaměstnat City of Pittsburgh Police Department?! Titulní postava nám samozřejmě nejednou brnkala na nervy. Třeba při dilematu jak vystřiženém ze Sofiiny volby... Abych se však vrátil k útěku. Dobře to měl vymyšlené, chlapec. Ta volba Venezuely - řekl bych - chuťovka. ()

markotter

Vcelku průměrné a předvídatelné. Jediné, čím se film trochu odlišoval od většiny podobných filmů bylo to, že Russell Crove skoro na všechno, na co šáhl nějak pokazil a s trochou nadsázky to mohlo připomínat, jak by takový útěk asi probíhal v reálném životě. Ovšem bez toho happy endu. ()

maddictive

The next three days jsem viděla už dvakrát a leží mi v hlavě tak dlouho, jako už žádný film dlouho ne :) A Elfmanovu a Mobyho hudbu mám taky pořád v uších. Čím to je? Velice dobrá kombinace, bez té hudby by měl film úplně jinou atmosféru. Velice dobrý Russel Crow, kterému věřím všecičko všechno :) I to, že se z uťápnutého učitele dokázal vycvičit k chlapíkovi, který dokáže zdánlivě nemožné...a vůbec si neřeknete "aha, tak to by asi fakt nešlo". Ostatně pro Russela mám slabost všude, i když už nevypadá jako Gladiátor, on se prostě tak podívá...ach. Nevím proč, čistě pocitově mě tenhle film dostal mnohem víc než tady zmiňovaný Crash. Moc dobrý. A po zkouknutí originálu musím říct - ještě lepší. ()

netWoor

na film jsem dostal tak pozitivní reference, že jsem si prvních dvacet minut nudy říkal, že dobrý, že to přijde. Když učitelskej začal vymýšlet útěk, čekal jsem nějakou bombu, ale stále nic nepřicházelo. A pak bohužel začal útěk realizovat a ta hodina a půl filmu do té doby jakoby byla zbytečná. Z útěku nevěřím vůbec ničemu ... nevěřím dementnímu pobíhání po nemocnici, kde nikdo neobsadil vchody ... nevěřím vmíšení do davu, nevěřím zabrždění vlaku u jediné díry v plotu a nevěřím tomu záhadně přistavenému autu (nebo ho ukrad? Proboha jak?). Rovněž nevím, jestli je trapnější trik s fotkou domu, hovadině u mýtné brány nebo výměně stráží na letišti. Prostě zklamání ... ()

BDMarty007

Úvodních asi 5 minut s příšerně nepřirozenou konverzací mě málem od filmu vyhnalo. První hodina filmu je celkově trochu pomalá. Pak se to zlomí a začne celkem rychlá jízda. Zajímavé to začne být, když se do děje vloží detektivové. Bohužel nějak jsem ale pořád nemohl uvěřit proměně učitele na profesionálního zločince a tomu, že vše naplánoval a připravil tak nějak po večerech a ve volných chvílích. Nicméně to byla v závěru zajímavá hra. Celkem se mi i líbil téměř konec vracející se na původní místo činu. To bylo elegantní. Celkově tak 70%. ()

Oonika

Trochu moc dlouhé, trochu moc náhod... Ale psychologie postav výborná, příběh napínavý... Do poslední chvíle člověk neví, jak to vlastně bylo. Velmi příjemný film. ()

Petulka88

Film sice nemá kdovíjak strhující tempo, to však tentokrát ani trochu nevadí. Plně to vynahrazuje hrdinou z lidu, který plánuje osvobození své manželky z vězení u internetu, kde si vyhledává v Googlu jak se dostat do zamčeného auta nebo jak vyrobit univerzální klíč. Další výborný herecký výkon Russella Crowea. ()

LucyD

První třetina filmu mi přišla úplně nudná a asi bych ho opravdu vypnula. Prostě mě to nezaujalo. Ale potom když začal více pomýšlet na útěk, tak jsem se do toho celkem zadívala. Je šílené, do jakých detailů se to všechno promyslelo. Bohužel, je to podle mě docela nereálné, což stále nemusím, takže tomu nemůžu dát plný počet hvězdiček. ()

kwaicheng

Píču, která se chová, jako kdyby vymyslela Mléčnou dráhu, je arogantní jak pohled pštrosa, nemá žádnej mateřskej cit a neustále se pokouší sebezavraždit, bych v tom vězení nechal shnít. Ještě že se Rusl vzchopil, nakonec z toho bylo dobrý drámo. ()

haroska

Napínavé, chytré, akční.. plné lásky k rodině a snad té pro mě nejúsměvnější pointy. Příběh o tom, jak americký systém udělal z jednoho učitele vraha. Excelentní výkon R. Crowa ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona