lennyd

Dvojice planet, které jsou tak blízko, že z jedné takřka dosáhnete na druhou. Každá se svojí gravitací, kterou si udržuje vše, co na této planetě vzniklo. Ani lidé z jednoho světa do druhého nemohou, protože by se okamžitě díky své gravitaci zřítili zpět na svoji planetu. A přesto se Adam, kluk ze spoda zamiluje do Eden, dívky zeshora a ona do něj. Dokáže láska mladých lidí přetlačit fyzikální zákony? ... První dojmy po závěrečných titulcích? Jednoznačně zklamání - taková příležitost, tak brilantně a originálně navržený svět, a zpackat jej obyčejným romantickým dojákem? Ach jo - přitom toto si říkalo o nějakou pořádnou sci-fi řežbu (nebo aspoň sci-fi bez řežby). A přitom náznaky zde byly - když Adam zkoumá, jak by se mohl bezproblémově pohybovat v tom druhém světě. Čím ale film jednoznačně upoutává pozornost je (samozřejmě kromě sympatické Kirsten Dunst) vizuální stránka - jak scény v horách (zasněžené vrcholky dole i nahoře) či skvěle vymyšlená office building, to prostě nemá chybu. Ale ta story, to fakt ne-e... ()

biglion

Pozoruhodné a trikově docela dobře zvládnuté. Sice si během filmu položíte velmi často otázku odkud to vlastně prší nebo odkud svítí slunce, když nad vámi je ten druhý svět. Nicméně pokud se od těchto otázek oprostíte vznikne tu dílko opravdu s nevšední zápletkou i vyústěním. Je možné, že někde ve vesmíru takové místo existuje? Snad, možné je úplně vše... ()

noriaki

Už tu byly romantické filmy ve kterých zamilované dvojici házel klacky pod nohy třídní původ (In Time), ztráta paměti (The Wow), čas (The Time Traveler's Wife), sám Osud (The Adjustment Bureau), apokalypsa (Perfect Sense), nezvladatelná úchylka (Secretary), panický strach (Les Émotifs anonymes), rozhodnutí v minulosti (Eternal Sunshine of the Spotless Mind) a teď tedy i gravitace. No proč ne, originální námět se vždycky počítá. Cokoliv co dokáže osvěžit standardní schéma Romea a Julie, je bonus navíc. Scénář ale z chytrého nápadu vytěžil akorát krásný vizuál. Když si odmyslím reálie světa, a není to problém, protože v samotném vztahu těch dvou nehrají prakticky žádnou roli, tak zbude jen tuctový příběh, navíc nijak dovedně zfilmovaný a skoro bez chemie mezi postavami. Hrubě nenaplněný potenciál. ()

geklon

Zajímavej scifi romanťák, s báječným obsazením. Mainstream na vlně podivna, s banálně pohádkovým příběhem. Ale o to nejspíš tvůrcům šlo. U mě je tohle na stejné úrovni jako pro většinu z Vás atlas mraků. Takhle si představuje romantické sci-fi. 85%. ()

Pavlínka9

U tohohle filmu jsem dost skeptická...Moc dobře si pamatuji, že jsem se na něj snažila totiž dívat již před rokem a byla to pro mě neskutečná katastrofa...Ten film byl příšerný..Bylo to vážně úděsné a mě ani nezajímalo jak to skončí...Ale před pár měsíci jsem si na ten film vzpomněla a chtěla jsem to vidět do konce...Chtěla jsem tomu dát další šanci...Dunst a Sturgess jsou skvělý - to ano, ale to okolí je prostě děs...Já nejsem prostě typ, který se vyžívá a miluje fantasy a pro mě "uměle vytvořený" film...Tudíž - fajn - skvělé téma - skvěle na konci useknuté, pomalu jako by herci spěchali na autobus a proto to tak rychle skončilo - ale nemělo to podle mě tu potřebnou "šťávu" - tu potřebnou růžovou hmotu... Dost mě to ale zklamalo, jelikož by se s tím dalo pracovat lépe.... ()

Narya89

Tak potenciál Paralelních světů byl skutečně veliký, proto jsem se na něj také podívala a obdivovala krásné grafické zpracování. Nicméně kromě toho nápadu s dvěma propojenými světy s opačnou gravitací se vlastně jednalo o klasickou love story prakticky na první pohled, kde láska překoná vše..zde dokonce i takovou drobnost jako je problém s opačnou přitažlivostí. A nikomu přitom nevadilo, že aby se tak stalo, musela být párkrát porušena logika nebo fyzikální zákony. ()

hroubek

Vím, že se budu opakovat, ale je to tak na tento film jsem se těšil od první ukázky, která mě vyrazila skoro dech.Přišlo mi, že film má ucházející zápletku, ale skvěle vytvořené prostředí, kde se bude vše odehrávat.Což se také ve výsledku stalo.Už od prvních minut, kdy je Vám vysvětleno, jak fungují světy jsem byl dost nadšený, jelikož je tento výklad doprovázen zajímavými titulky.Během pár minut se nastíní hlavní pravidla a zápletka.Dostaneme klasické seznámení s hlavními postavami a může se jet dál.Pak konečně film zpomalí a postavy začnou dostávat více prostoru na nějaké city a emoce a vysvětlování proč to dělají.A i když si postavy jen povídají, tak Vás neustále fascinují světy, ve kterých se pohybují.Je s podivem, že se prostředí ani po hodině neokouká a s dalším záběrem přichází s něčím novým.Tohle vše platí do poslední třetiny, kdy si film uvědomí, že by měl k něčemu směřovat a začnou se dít opravdu nepěkné(čtěte nelogické) věci, které navíc ukazují, že pár miliónů navíc by se náramně hodilo.Nakonec a to doslova se vše zlé k dobrému obrátí.Herci jsou jsou zajímavý a velmi jednoduše si je divák oblíbí.Jim Sturgess a Kirsten Dunst odvádí dobrou práci, ale mě mnohem více překvapil Timothy Spall, které ho jsem dlouho neviděl.Zajímavý nápad a provedení, u kterého kazí dojem logické chyby a lehká předvídatelnost děje. ()

Beatle

Po dějové stránce ne moc silný příběh s herci, kteří zde ze sebe rozhodně nedávají úplně všechno, je UPSIDE DOWN spíše zajímavý svým výrazně barevným zpracováním a podivným gravitačním zákonem. Konec se v dějové lince poněkud zasekává, jde rychle po sobě, rozdělen nesmyslnými ztmívačkami. Takže to je 55% za příběh a herce a 10% za zpracování a zajímavý nápad. ()

yeniczek

Chtěl bych dát 4* za ten nápad, za jednotlivé scény, za krásný vizuál (za 50 melounů je to naprosto wow). Ale.. Tak nějak mi to přijde jako půlka dvoudílného filmu. Chci pořádnou vzpouru "Down below", chci ten "jiný příběh", o kterém se mluví v závěrečném monologu. Jako úvod do fantaskního světa je to parádní, bohužel uspěchaná romance, kde se toho stalo nějak více mimo záběry, to v závěru dost sráží a když si představím, co všechno by s tímhle zajímavým světem šlo ještě udělat, tak mě mrazí. Nezlobil bych se za další díly. Nezlobil bych se ani za seriál. Ze záběrů vzhůru nohama mi bylo místy dost zvláštně :) 6,5/10 a pro příště bych chtěl i scénáristu, který bude dodržovat pravidla, kterým věnuje celý titulkový úvod. ()

Angelic-77

Nebýt zbytečně rychlého a zbrklého konce, docela bych i uvažoval o nejvyšším hodnocení, protože vizuál filmu je vážně fantastický, strhující. Bohužel, závěr je až příliš uspěchaný a kazí divákovi celkový dojem, což je velká škoda. Takže souhlas s ostatními - mohlo to být natočené ještě o kus líp, i tak se ale jedná o dílo, které by vám nemělo uniknout. ()

jolanek

Velmi pekna myslienka ale opat to tam ztroskotalo :( Maximalne nelogicke, koniec zbuchany, naivne, ach jaj deti, co Vam budem o tom rozpravat...trailer nabudi, popis potesi a film.... ()

Sany33

Vynikajúci nápad, vynikajúco zrealizovaný. Príbeh lásky, ktorá začala v detstve a bola násilne zničená zákonmi dvoch paralelných svetov. Celkom slušný námet na romantický film. Ak by sa film chcel držať romantickej struny mal by 5*, ale nie oni sa musia hrať na akčné scifi a zo všetkého najhoršie je ukončenie toho celého. Však povedzte sami, celý film je o tom ako sa on snaží porušiť zákony dané svetom (gravitáciu, horenie vo svete oproti...) a nakoniec riešenie je tak jednoduché, stačí ženu ktorú miluje napustiť. 79% ()

Terzeus

Romantika, ktorá sa snaží byť zaujímavejšia obohatením o prvkami sci-fi. Bohužiaľ, funguje to len kozmeticky a občas sa dokonca aj na tie sci-fi zákonitosti príbehu zabúda a tak postavy občas prekonajú vzdialenosti či prežijú rôzne situácie bez jasného objasnenia. Ale to všetko je len takým vedľajším mínusom. Solanas sa zameral hlavne na "romantický a smutný" príbeh lásky. Bohužiaľ, gravitácia ich od seba odťahuje. Z tohto námetu by sa dal spraviť priam bombastický film, doslova. No tak sa nestalo. Začiatok vyzerá celkom sľubne, príbehy oboch postáv dostanú vcelku dosť priestoru a keď sa to po takej tri štvrť hodine začne rozbiehať, už to celkom nebaví. Odkedy si totiž začne Eden spomínať, nastáva bohužiaľ situácia, ktorá sa už snaží pracovať len na zaujímavých vtipoch alebo absolútne nezaujímavej chémii hlavnej dvojice. Vyvrcholenie do toho dokonca začne ťahať digitálne efekty a dopadá to ako fiasko až príde prehnane gýčovitý koniec. Celok je pozerateľný ale miestami hrozne nudný lebo zápletka sama o sebe varí z vody a spolieha sa len na zaujímavé zasadenie a postavy sú v podstate už len akýmisi nutnými dodatkami s dávno predurčenou cestou a nemožnosťou akéhokoľvek príbehového prekvapenia. Škoda. 55% ()

skretik

nápad dobrý, realizácia na... nuda, ešte viac predlžovaná nuda, momenty, keď by ste hercom neverili ani slovo, hudba ok ()

VanTom

Vizuálně bez diskuse úchvatné, pomalu každý záběr by se mohl zarámovat a pověsit na zeď. Představení fantaskního světa a neobjevného milostného příběhu sice proběhlo velmi těžkopádně a neuměle, stejně tak jeho ukončení bylo hodně překotné a zkratkovité, naštěstí bezprostřední a milá romantika mezi tím zaujala a vtáhla. Spousta hravých detailů příjemně pobavila, takže s trochou empatie se mi podařilo nad fyzikálním a globálním fungováním dvouplanety moc nepřemýšlet a nechat se pohltit mystickou atmosférou pohádky, ve které láska překoná amnézii i gravitaci. :-) ()

Nyck

V některých komentářích se píše, že Paralelní světy mohly být ještě lepší. No, to si pište, že mohly. Osobně bych vybral jiného herce pro roli Adama, hodil by se mi tam třeba Jake Gyllehaal. Viděl bych paralelu i ve filmech Oddělené světy nebo Salomon a Gaenor. A ten závěr byl až příliš upospíchaný a zbrklý. ()

Mishqo

Námet dobrý by tam bol, hudba bola krásna tiež a herci fajn tiež ... ale ten scenár som prekusnúť nevedel ...toľko nelogickosti, absurdnosti a nesúvislosti som už dlho na jednom mieste nevidel ... tento film by som mohol označiť za typickú "holčičí slaďárnu" =D ()