fila.tes

Romantický příběh zasazen do velmi netypického prostředí dvou odlišných světů. Po vizuální stránce nádherná podívaná, po stránce příběhové slabší (klasický romanťák), ale zde jednoznačně obraz vítězil nad obsahem. Na druhou stranu takovej Avatar je obsahově taky hrozná blbost a dal jsem mu 5* :D ()

korok

Velice příjemný romatický film, navíc natočený z prostředí mého nejoblíbenějšího žánru sci-fi. Takže téhle kombinaci nemohu dát jinak než plný počet. Nápad s paralelním světem "tam nahoře" je úžasný a přispívá i ke krásné vizuální stránce filmu. ()

Olík

Paralelní světy, kde host z toho druhého močí na strop...dobrá může být, zavrženíhodná myšlenka to určitě není, ale co zbytek? Konvenční fantasy romantika, kiksy a skoky pod okap, dětinský scénář. Což o to, audiovizuálně to bylo na úrovni, ale ty načančané barevné obrázky byly vloženy do ušmudlaného alba.......ne, ty načančané barevné obrázky byly jen tak rozházené po prostoru, jako by se dostaly do spárů Večerníčka. On totiž pane Solanas, scénář je taky docela potřeba. ()

MatyTroy

Pokud si to člověk vyloženě užívá a snaží se moc neřešit detaily, tak to za to stojí. Je tam pár drobných nesmyslů a místy film působil trochu lacině. Ke konci mě trochu přestával bavit a úplnej závěr vzali dost hopem. Je to tak nějak průměr, ale za super nápad a pěkný zpracování dvou světů si ode mě ještě jednu hvězdu k dobru zaslouží. ()

emdvojka

Tak nápad super. Ale...Tak veľmi nedomyslené a vycucané s prsta. Nelogické prvky fungovania oboch svetov sú až do oči bijúce, ale na druhej strane je to pekne graficky spracované s nádhernými farbami a výhľadmi. Viac by som si na túto tému vedel predstaviť akčný film zo Schwarzeneggerom v hl. úlohe, ale čo už. Tvorcovia vsadili na romanticky príbeh a tak s toho vznikol film, ktorý okrem paralelných svetov nič neponúka. A ten koniec bola totálna hovadina...silou mocou to muselo skončiť happyendom. ()

LyBerion

Parádní překvapení. Myslel jsem že jdu koukat na ryzí scífko a byl jsem celkem příjemě obalamucen. Takhle nějak bych si představoval kompromis při společně stráveném večeru s přítelkyní, vůbec by mi totiž nevadilo koukat na něco co po vizuální stránce vypadá takhle dobře. Nebudeme si nalhávat že se nejejedná o romantiku, ale pokud je v tak dobré symbioze s oblíbeným žánrem mé maličkosti nemám s tím jakýkoli problém a myslím že takových 70% by si Upside Down zasloužil. ()

figliar

Nápad dvoch susedských svetov s nezávislou gravitáciou bol skvelý. No scenár katastrofálny. Úvod do filmu ma fakt zaujal, ale potom prišiel skok a objavilo sa veľa nevysvetlených otázok. A za 5 minút ďalší. To ma fakt už dosť sklamalo. Normálne som mal niekedy pocit, že som prepol na druhý film. Po vizuálnej stránke však film bol výborný. Škoda nezrovnalostí v dejovej línii, režisérskych omylov v logickosti a narýchlo spatlaného konca, pretože film mal na viac než priemer. ()

TheMraca

Jasná reminiscence na železnou oponu. Drama o lásce na hranici dvou systémů, které je okořeněno specifickou gravitací, které nutí přemýšlet jestli to těm definovaným fyzikálním zákonů odpovídá. Auta která jezdí v dolním světě se nápadně podobají moskvičům, ladám a volhám... Vizuální stránka je skvělá, širokoúhlé záběry na dva protilehlé světy kdy nad jedním městem se vznáší druhé jsou úchvatné. Doporučuji plátno, nebo alespoň velkou obrazovku, a ve 3D by to mohlo také vypadat dobře. ()

Bird_house

Mno, záměr je znamenitý, dokonce i vykreslování jednotlivých světů je obstojný.. Nicméně příběh je trochu laciný a díky tomu z toho nakonec vzešel takový milý pohádkový příběh s podivným koncem - chtělo to trochu lépe rozvézt.. Herecké výkony hodnotím spíše jako průměrné - věčné usměvavá Kirsten Dunst to bohužel nezachrání.. Trailer vypadal daleko lépe, než celý film.. ()

aR3Zz

Největší překvapení tohoto roku. Atmosférická romantická scifi, navíc parádně zpracovaná. Originální příběh s nečekaným rozuzlením, zajímavé (i komické) postavy, obrazy problému našeho světy přeneseny do dvou světů fiktivních. V tomto filmu má však vše až moc optimistický konec. Ale co, je hezké si aspoň na 100 minut zafantazírovat. A pak bez problému přehlédnete fyzikální přehmaty a logické nedotahy. 85% ()

bjukenenen

Nefungujou zákony fyziky a to ani ty, které si vymysleli tvůrci tohto dramatu. Dobrá, film má hlavně pobavit, ale tohlenc mě těžce nebavilo. ()

Yancl

Působivý film, především svým konceptem a odvahou ztvárnit na plátně něco tak monstrózního. Nápad dvou paralelních světů je opravdu originální, konečně něco neokoukaného. Kvalita filmového zpracování je ucházející, dobře se na to hledí .. jen první půl hodinku člověk trochu tápe, kteří jsou ti horní/spodní. Bohužel, na čem celý snímek staví, tam i upadá. Něco tak rozsáhlého by zasloužilo širší rozpětí, více vysvětlení a pochopitelně delší stopáž. Takhle na konci zůstává řada nevysvěltených záležitostí, některé momenty postrádají logiku a i když se v hloubi jedná o jeden z lepších příběhů o síle lásky, celé to působí moc stroze a přímočaře. Ale určitě jeden z lepších filmů - silnější tři hvězdy. SCIFI 9/10 * DĚJ 7/10 * ROZSÁHLOST 5/10 * ROMANTIKA 7/10 [69%] ()

Torgal

Zábavný film. V úvodných titulkách stanoví tri základné nemenné pravidlá fungovania svojho sveta (tie sú sami o sebe nelogické) a hneď prvých piatich minútach ich všetky poruší. A porušuje ich opakovane a čoraz viac až do konca. Režisér a scenárista v jednej osobe mal očividne nápad o dvoch svetoch, čo si robia vzájomne oblohu a rozhodol sa, že ho natočí stoj čo stoj, ignorujúc všetky fyzikálne zákonitosti a logické trhliny z nich prameniace. Vizuál to má každopádne krásny a hlavné postavy sú sympatické (áno, dokonca aj Kirsten Dunst) a aj tá romanca dobre funguje. Takže napriek spomínaným výhradám (a možno dokonca aj trochu vďaka nim) som si film celkom užil. 6+/10 ()

pepa3rd

Znělo to jako úžasný příběh, trailery lákaly na snovou atmosféru téměř pohádkového fantasy světa a já se divil tomu nízkému hodnocení tady. Tak teď už se bohužel nedivím. Tenhle film má dva hlavní problémy. Tím prvním je nekonzistentní sci-fi svět a tím druhým naprosto roztříštěný milostný příběh, který se v něm odehrává. Kdyby alespoň jedna z těchto dvou složek byla bez chyb, člověk by u té druhé přimhouřil oko a mohl tak vzniknout nadprůměrný snímek. Kdyby se povedly obě, nebudu ani domýšlet o co jsme přišli. Jedinou opravdu povedenou stránkou tak zůstává ta vizuální, která místy skutečně bere dech. Veškerou poetiku ale zazdí neustálé přemýšlení o porušování pravidel světa, která fungují pokaždé tak, jak se to právě hodí. Hned v úvodu nám vysvětlí, že hmoty z obou světů se nesmí delší dobu dotýkat, jinak shoří. Přesto zde existují budovy s kancelářemi, kde "na stropě" pracují lidé z druhého světa. V barech popíjejí z převrácené sklenice nápoje či jedí jídlo, které padá "nahoru" a přesto se po konzumaci nikdo nevznítí. Dokonce i na první pohled skvělý nápad, že si v dolním světě topí železnými šrouby z horního světa je postaven na hlavu, protože ty šrouby se nějakým zázrakem rozpálí až v kamnech a nikoliv v dřevěné skřínce, kde se skladují. O tom, že procházet se hlavou dolů jen díky závaží, které vás táhne nahoru (či dolů, záleží na úhlu pohledu) působí naprosto přirozeně, už snad ani raději nepřemýšlíte a snažíte se soustředit alespoň na příběh a romanci. Jenže i ty se topí v bludných kruzích gravitace a působí asi tak přirozeně, jako člověk snažící se vypít limonádu hlavou dolů. I přes sympatické herce to tak má celé nulovou emoční stránku. Korunu tomu všemu pak nasadilo finále. Nebudu ho prozrazovat, kdyby to sem někdo náhodou dokoukal, ale je nelogické, zkratkovité a znovu nelogické. Kdyby se autoři vykašlali na antigravitační lifting, pravidla s hořením a explozemi poslali k šípku a nebo místo pseudofyzikálních pravidel umístili tyto světy jednoduše do fantasy prostředí a soustředili se na příběh, mohl vzniknout vynikající poetický romantický pohádkový film. Jen doufám, že poslední větou "... ale to je již jiný příběh" nechtěli filmaři naznačit, že plánují pokračování. Za tu promarněnou šanci jim tu druhou ale nejspíš nikdo nedá. Pro mě hodně velké zklamání. Za vizuální stránku a původní nápad ještě 40 %. ()

Joppo88

Myslím, že sila myšlienky a nápad bol veľmi sľubný. Dalo by sa vyhrať s kadečím, ale mám taký pocit (po dopozeraní) akoby sa nikomu nechcelo výjsť do "horného sveta"... Akoby stačilo niečo natočiť a postaviť to na skvelom nápade - bodka. Viem si predstaviť, čo všetko by sa v tomto filme dalo uskutočniť, škoda. Paralelné svety okrem názvu a nápadu neneskú v sebe potrebnú iskru, ktorá by ich urobila výnimočnými... ()

Kingjiri

Škoda, že se tvůrci rozhodli takovej zajímavej nápad s gravitací podat formou romantickýho příběhu. Aspoň mohla vzniknout originální romantika s náznakem osudovosti, jenomže veškerá snaha o originalitu skončila právě ústřednim "gravitačnim" nápadem, protože příběh je (hlavně v závěru) esencí všemožnejch žánrovejch klišé. K nadprůměrnýmu hodnocení mě nedonutí ani velice sympatická Kirsten Dunst a ani efektní vizuál, tři slabší hvězdy. ()