Chip89

Domluvili jsme se, že půjdeme na film, nechala jsem přítele vybrat. Bylo mi jasné, že přijde s nějakou sci-fi slátaninou. Když jsem to uviděla zhrozila jsem se, ale řekla jsem si, že kvůli němu to vydržím. A nakonec světe div se z toho byla slaďárna jako blázen, přítel otrávený, protože na takovéhle filmy se mnou zásadně nechodí a já nadšená, že sám šlápl do louže, protože to vybral. Prostě je to uslazený ale strašně,co více k tomu dodat. Každopádně nápad dvou světů proti sobě není vůbec špatný, ale když je to zakomponované do získávání lásky toho druhého, tak to bylo zbytečné. ()

Pavita

Trošku škoda, film má opravdu skvělý nápad i potenciál, ale bohužel provedení se úplně nepovedlo a 3D verze byla úplně zbytečná. ()

PerToon

Od prvního zkouknutí traileru před víc jak rokem jsem se fakt hodně těšil na tenhle film, co mi atmosférou připomínal Time Traveller's Wife (asi prostě jen ta romantika v sci-fi/fantasy hávu). Jak přibývalo recenzí ve stylu "mohlo to být moc dobrý, ale jakoby není to moc dobrý", byl jsme připravený nešťourat se v detailech a stejně si film užít - i kdyby nebyl dobrý, mě konkrétně se přece sakra může líbit. No. A vlastně i docela líbil. Jenže když jsem se nešťoural, tak jsem se ztrácel (v jakým jsou zrovna světě? A jaktože teda teď nepadá?), a když jsem se snažil neztrácet, logika filmu se rozpadala (no a jaktože teď teda nehoří? A jaktože má zase to závaží? Jaktože úplně všechno nehoří?) a do vší tý snahy se zorientovat najednou přišlo závěrečných pár minut a "všechno najednou dobře dopadlo, a žili šťastně až do smrti". Nicméně, spousta záběrů a vychytávek využila zápletku originálně a dobře, až si skoro říkám, že dal někdo dohromady celý tenhle film jen proto, aby se někdo na plátně napil opačně. A nebo si pořád dokola pouštěl líbací scénu ze Spider-Mana. 3* [originál, 2d, kino] ()

D.Sleeper

Velmi příjemný film ... s nádechem sci-fi. Oba hlavní herci mají profesionální, přitom velmi příjemný a působivý projev (navíc Kirsten dlouhodobě zbožňuju). Jeden z nejlepších vizuálních efektů (scenérií) za posledních 10 let ještě umocňuje okouzlující romantickou atmosféru s nádechem snu o "meziplanetární sociální utopii", kde má šanci každý naplnit své touhy v oblasti kariéry i citů. Zapadá to do sebe jako jednotlivé součástky ze švýcarských hodinek... Periferně jsem sice zaznamenal nějakou tu fyzikální nelogičnost, ale u tohoto tématu je to zcela podružné, "soudruzi pedanti" z katedry fyziky ráčí prominout. Přeci jen, nejde tu o dokumentární zachycení sestavení a vypuštění Hubbleova teleskopu :) V takovém případě snad zůstává společná jediná věc - výše zmíněná analogie o švýcarských hodinkách ;-))) ()

panstehno

Za velké plus považuji vizuální stránku filmu, občas je to takové přesvícené, ale přesto úchvatné. No a jak tak přemýšlím, žádné další plus nenacházím. Vlastně nenacházím ani "rovná se". Film je totiž podprůměrný a začnu milostnou dvojicí. Začátek jejich setkání se ještě dá, je to takové roztomilé a svěží, ale v další kapitole je to hotový dyzástr. Někdo snad může říct, že je to přeci fantasy pohádka, ale to vlastně není, když do nás na začátku lomcují fyzikální zákony (nad kterými jsem si musel v několika částech filmu pozastavit, páč to někdy nedávalo smysl) a my si pokaždé musíme uvědomit, kde je nahoře a kde dole. Oba hlavně herci hrají na jejich poměre ideálně. Juan psal scénář zřejmě po skleničkách pálenky, jinak si nedovedu vysvětlit, jak by ambiciózní režisér a scénárista dopustil takové sračky. Film je proklíšovaný až na půdu, postrádá inovaci a je strašně neosobní. Jedna ze dvou věcí, které mě zničily, je dejme tomu kilometrový volný pád do moře a závěrečné "I´m pregnant"! To už jsem padal z postele. Never more. ()

Pavel82

Ano. Je to takové celé pohodové, sympatické, plynoucí si ve svém pomaloučkém (nechápej úplně nudném) tempu. Vizuální stránka dokonalá, nápad originální, výkony obstojné, romance plytká, amnézie přechodná, gravitace proměnlivá. Ale vše je to takové očekávané a víc prostě nedostanete...Možná až na ty Trabanty...Škoda. ()

Poken

Relativně pěkná, přemýšleníprostá lovestory, zasazená do krásných sci-fi kulis, která s každou další projekcí nabírá na plytkosti. Prohřešky proti nastaveným 3 pravidlům fikčního světa raději nepočítat. Káždopádně však příjemná zewlovačka na nedělní odpoledne. ()

Seraph1

Takhle to zkazit! Velmi zajímavý nápad pro... sci-fi nebo fantasy? Jako by se tady někdo nemohl rozhodnout. Výsledná kombinace vůbec nedávala smysl. A ani po příběhové stránce to nebylo lepší. Furt je někdo honí, jen aby je pak okamžitě pustil. Wtf? A ten konec už mě téměř deprimoval. Aspoň ta panoramata vypadala někdy k světu (nebo k světům :-)). Na druhou stranu některé záběry byly hodně odbyté. Nakonec však dám 3* aspoň za snahu, za výjimečnost a za to, že když jsem pak šel do kuchyně tak jsem furt musel přemýšlet, jestli mi neuletí nádobí ke stropu :-) 69% ()

Thirteen

Vizuálně velmi krásné, zajímavá myšlenka jejíž potenciál by se dal určitě zužitkovat daleko lépe. Během sledování jsem byla ochotná zapomenout na to jak moc mi je Kirsten Dunst ve všech filmech nesympatická a odpustit celé to LoveStory klišátko, co se skrývá zřejmě za celou pointou tohoto snímku (možná mi něco uniklo, ale žádný jiný vyšší princip se tam podle mne nijak víc nerozvíjel) ....avšak konec, ten konec, snad ho tu ani nechci propírat a budu u tohoto filmu vzpomínat jenom na ty hezké obrázky Paralelních světů :) ()

Nyan

Tento snímek na mě působil jedním slovem prázdně. Děj se odehrával v nádherných kulisách, ale ty jediné udržovaly mou pozornost, kdyby se tento příběh odehrával v našem světě, byl by to pro mě nudný romantický film, na který by se mě nenapadlo koukat, takhle mě ale nalákala nálepka "sci-fi" a vizuálně nádherný trailer. Na začátku filmu vypravěč říká, že láska dvou ústředních postav změnila svět, bohužel jsem ani v závěru nedostal odpověď jak, a tak je jen na mé fantazii, že (SPOILER:) to, že spolu měli dvojčata, nějak změnilo lidi z horního světa, aby měli rádi ty z dolního, se kterými dosud zacházeli jako s lůzou. Hodnotím o stupeň níž kvůli zklamání, kterého se mi dostalo. ()

Mitisko

2 hviezdy len koly originálnej myšlienke aj keď proti fyzike ale budiš a za tie pekné efekty. Grafikov chválim. Hercov nie 0 bodov ()

Sykon

Vizuálně nápadité, originální a fyzikálně zajímavé (byť si nejsem jistý, jestli by to fungovalo tak, jak tvůrci tvrdí že to fungovat má) prostředí tohoto filmu hodně sráží příběh, který má stejnou úroveň jako libovolná zápletka z červené knihovny. Takže ve finále jsem z toho měl dost rozpačitý dojem s velkou dávkou zklamání. ()

vikino1 odpad!

Na tenhle film jsem se docela dlouho těšil, protože jsem nečetl o čem to je. Bavil mě přesně 1 minutu a 54 sekund - prostě dobu, kdy se v úvodních titulcích vysvětloval svět a jeho fyzikální zákony. Můj údiv skončil větou - "Ale můj příběh je o lásce". Poté dosledování celého snímku bylo pro mě doslova utrpěním. 100x viděný příběh - má mě ráda a osud nechce abychom byly spolu - v absolutně pro mě nepříjemném podání (ta obrácená gravitace) a se spoustou chyb (prostě zákony světa se upravili v ději filmu tak jak se scénáristům hodilo a ne jak bylo vysvětleno na začátku) ... Navíc nejzákladnější veličina vesmíru a to gravitace by takhle nemohla nikde fungovat ani v mléčné dráze ani nikde jinde ve vesmíru... ()

neo93

Klasická romance o dvou zamilovaných lidech, z nichž jeden si nepamatuje toho druhého zabalená do sci-fi obalu.Vizuální stránka paralelních světů vypadá velmi hezky a je to hlavní důvod proč shlédnout tento film. Několikrát se mi ale stalo, že místo toho abych se věnoval příbehu samotnému, který je přímo nalajnovaný, jsem zkoumal gravitační zákony obou světů, které nejsou moc logické. Rozhodně mohli tvůrci filmu vytřískat ze snímku mnohem více. ()

Skautka

Taková rádoby pohádka, která si pohrává s fyzikálními zákony, a která musela dát tvůrcům opravdu zabrat. Ale... Je tam to ale. Chybělo mi tam to SCI-FI !!! A celej film čekám na souvislost s těmi včelami :D. ()

Eventyrer

A vyzeralo to tak geniálne. Nápad tak neobvyklý, tak iný a vykľuje sa z toho slabý, obmedzený uzlík hlúpostí avšak s jedinečnými efektami. Silnej láske hlavných hrdinov som verila asi pol minúty. Predstavovala som si rozhodne niečo omnoho, omnoho lepšie. ()

Wyrdas

Má milovaná Kirsten Dunst v nádherném, romantickém sci-fi dramatu, který mne okouzlil, uchvátil a prostě připoutal na hodinu a půl k monitoru! Koncept paralelních světů je úchvatný a přesto svým způsobem poměrně jednoduchý. Příběh o lásce, přátelství a velkých překážkách sice není žádnou novinkou, ale v tomto snímku to do sebe zapadá tak perfektně, že to jednoho prostě unese. Tenhle žánr mi moc k pleti nejde, ale Paralelní světy si mě získali jako málokterý film. Za mě plný počet. ()

danny_21

Nápadité a vizuálně i dechberoucí, jsou největší devízy světů postavených na hlavu. Bohužel divák nedostane žádnou nástavbu v podobě dobrého příběhu a moc mu škodí to, že kupí logické nesmysly jeden za druhým a člověk pak nedělá nic jiného než přemýšlí nad tím, co je blbost, co ne a proč to vlastně rejža delá ... Ale oceňuju ten originální nápad a na solidní 3 hvězdy to stačí - 60 % ()