suzanne1997

Tenhle film se mi hodně líbil, jak nápadem, tak zpracováním. Je natočený v úžasném prostředí a mi se hlavně líbila ta myšlenka, ztvárnit něco co se naprosto odlišuje. Co bych určitě pochválila byl děj, časová posloupnost příběhu a zapletení postav, které jim v jejich znovushledání pomáhaly. Naopak totálně to zkazily scény, které film jenom protahovaly a dělaly ho neskutečně nudným. Díky zpracování, prostředí a myšlence hodnotím kladně, jenom by to chtělo ještě doladit konec, který se mi zdál nedokončený, ano byla těhotná, ale kdy k tomu mělo dojít, když spolu skoro nebyli a vyšperkovat to reakcí té velké firmy, za nedokončenost hodnotím takto a film nemá cenu doporučovat, protože si na něj udělá každý svůj vlastní názor. ()

Illy

Perfektní a zajímavý vizuál úplně zastíní děj. A díky němu a i přemýšlením o zákonitostech dvou světů ho absolutně vypouštím. Ono není zase moc o co stát. Kliché a na konci i dosti hlópé. ()

andio

Nehledě na úplné přehlížení fyziky byl celý snímek velmi povedený a zajímavý. Nápad byl přímo výborný. 7/10 ()

Pawlisman

Wtf? Co k tomu říci. Myslím, že vše zbytečné. Toto se nepovedlo. Natož 3D, na které jsem nalákán. Ale to je možná již spíše má chyba. :) Nekoukat, nechodit, ne kdo má mozek a je objektivně normální. 5/10 ()

Steel32

Nápadově je to dobrý, vizuálně zpracovaný perfektně, krásně se na to kouká, stopáž tak akorát, ale co se příběhu týče, už je to spíše takové to klišé s klasickým (možná i trochu přehnaným) happyendem, kde sem tam pár scén nedává smysl. Ale špatné to není vůbec, je to takový lehký nadprůměr. Velké plus za Jima Sturgesse, který je pro mě zatím neokoukaná tvář a s Kristen Dunst tvořil pěkné duo. ()

Florfila

Neuvěřitelně krásná myšlenka, pohrávat si s gravitací... Ale jaksi to nedopadlo. Téhle myšlenky by se měl chopit asi někdo jiný. Bylo zde víc než dost nesrovnalostí a podle obrazců, které nám byly servírovány bychom se vrátili do doby středověkých mýtů. Konkrétně, že Země je placatá a ještě k tomu s hodně malou rozlohou. No, nebylo to dobře udělaný. A prostupující love story v popelkovském stylu mě nijak nepřesvědčila, abych byla jakkoli dojatá. Oduševnělé odkazy na rozevírající se nůžky nynější společnosti mezi chudými a bohatými a další ekonomické ukazatele byli víc než viditelné, ale ani to nepomohlo. S konečnou platností jsem se rozhodla, že to byla dloooooooooooouhá nuda. ()

toi-toi odpad!

Túžil som nájsť pozitíva - kameru, efekty, nápad.. Všetko fajn, až na tú tuposť scenára, pri ktorej som sa každý jeden moment chytal za hlavu, Newton sa točil v hrobe rýchlejšie ako tí dvaja keď sa mojkali a Sheldon Cooper by spáchal rituálnu samovraždu klingónskym mečom Bat'lethom. ()

Erik7595

Vizuálne nádherne spracované, dizajnérsky je architektúra mesta tam "nahore" úchvatná , zaujímavo inovátorska a zároveň pôsobí aj futuristicky. Z technickej stránky ide rozhodne o nádheru, kde sa rozhodne každý dolár z rozpočtu využil naplno. Veľmi zaujímavý námet s dvomi svetmi oproti sebe so svojou vlastnou gravitáciou otvára velmi široké možnosti, ako tento super nápad využiť a zrealizovať. Tak ako to dopadlo? No byť schopnejšieho scenáristu, tak by to bola pecka. Pretože film dopláca najmä na ten nie príliš podarený scenár, v ktorom je značne veľa vecí načnutých ale nakoniec nie dotiahnutých do úspešného konca. Niektoré línie jednoducho počas stopáže sa prestanú riešiť a vyšumia do prázdna navyše celý vzťah hlavnej dvojice napriek tomu, že sa k sebe hodia, je dosť uponáhlaný. Záver je tak strašne skratkovitý a narýchlo "must happy ending", že ma sklamal. Plus za nápad, vizuál a hercov, mínus za celkovú nedotiahnutost príbehu, za nejaké logicke kiksy a za záver. 55% ()

Gagner

Tak parádní nápad a krásný vizuál, až poetická atmosféra, i ty nejasnosti ohledně fyzikálních zákonů bych možná přehlédl, ale takhle to zabít ... ach ()

Greg25

Paralelní světy není sci-fi je fantaskní snovou pohádkou se zřetelnou inspirací v dějinách. S kulisami které jsou buď černé nebo bílé, nic mezi tím. Je snovou vizuální fantaskní hrou, která má potenciál na to vtáhnout vás do obou světů s atmosférou. Na co ale nemá potenciál je sci-fi. A nutno podotknout, že by divák zřejmě Paralelní světy ani tak nevnímal, kdyby ze začátku byla vynechána úvodní dvoj-minutovka, kde se mluví o gravitaci a o tom, jak to v obou světech funguje. Z nějakého důvodu to v divákovi evokuje pocit sci-fi a vědeckosti, což v případě tohoto snímku je na obtíž – má-li v něčem totiž mezery, je to právě přesnost a vědecké parametry. Což by nevadilo, nebýt té prezentace jako sci-fi. Těžko říct byl-li to záměr tvůrce, aby Paralelní světy lépe ukotvil, nebo byl-li k tomu přinucen producenty kvůli lepší škatulce a čitelnosti v distribuci. Každopádně nefunguje to a film to pouze zatěžuje. Pokud se však dokážete odpoutat od toho, jak se film na začátku tak nějak sám nastaví a budete ho vnímat jako snovou pohádku plnou fantazie, která nemá hranice fyzikálních parametrů, pak si Paralelní světy užijete – vizuálně , atmosférou i obyčejností příběhu s něžným vyprávěním. 75% ()

Nolanofil

Potenciál filmu nevyužitý, bez hlbšieho rozsahu a pre mňa až moc jednoduchou zápletkou. Nebyť originality nápadu s dvomi existujúcimi svetmi a ich následné dizajnové prevedenie, váhal by som medzi 1*-Odpad! V skutku exemplárny prípad výbornej myšlienky, ale aj neschopnosti scenáristov , ako ju zaujímavo a pútavo rozpísať. Jednoducho majsterkovia nevedeli čo s tým a tak to z búchali na chabú kostru, ktorá záťaž pribúdajúcej hmotnosti nemohla vydržať a na konci sa rozsypala. ()

arcticsky

Vizuálně, hudebně i herecky nádherné...škoda, že filmu v závěru tak trochu dochází dech - scénář měl být lépe zmáknutý včetně pointy. Celkově je to pro mne těsně pod hodnocením nejvyšším. ()

waits

Hádám, že jsem měl být dojat příběhem a zasažen soustředěným útokem vizuálních zrcadel paralelních světů a romantikou všemocné lásky. Místo toho jsem zcela bez emocí sledoval naprosto banální dialogy dvou lidí, kteří mi byli od začátku do konce šumafuk a kteří svůj prostý příběh protahovali a protahovali až do..proboha jen 107 minut? Vždyt jsem u toho seděl celou noc...nebo ne? ()

Stanley619

Vzpomínám si, že mě minimálně dva lidi odrazovali od tohoto filmu, se slovy, že za to nestojí, že je to kravina, apod. Tím moje očekávání kleslo poměrně nízko a moc jsem od filmu neočekával. Po skončení filmu jsem byl o to víc spokojený, že jsem nedal na jejich rady a film si stejně pustil. Krásná melancholická romanťárna s originálním námětem, která vyčnívá z řady a ukazuje všem těm jednotvárným slaďárnám holé pozadí a vztyčený prostředníček. Dokážu ocenit, když má někdo odvahu postavit se proti tomu zašlému proudu a přijde s takovým nápadem. Efekty, hudba a dobré obsazení je jenom další plus. 76% ()

katalog

Nové, svěží, jemné, plné fascinujících záběrů a úchvatnou postprodukcí každého interieru či exteriéru. Velice příjemné sci-fi které rozhodně stojí zato zkouknout. ()

warrenur

Zaujimavy napad, vizual a zakladny pribeh. Avsak ten je hodne nerozvinuty, strasne naivno-rozpravkovy sklzavajuci ku gycu. Podla mna, jednoznacne premrhany potencial. Len pekne pozlatko a sladucky herci film nerobia. Divajuc sa nan iba ako na rozpravku, je to na slabe trojhviezdie. Ak to vsak ma byt i romanticka drama a sci-fi, je to maximalne za dve. ()

joudas

Hodně zajímavý a originální nápad s dvěma světy a gravitacemi s pěknou vizuální stránkou. Děj sice není žádná špica, ale dívat se na to dá (koncem už to však zabili úplně) ale hlavně, když už si vymyslím nějaké zákony, tak by nebylo špatné se jimi taky řídit a neohýbat si je, jak se mi to zrovna hodí. Nebudu první ani poslední, kdo to napíše, ale přesto: Promarněný potenciál. ()