Silencia90

Takové horší 4*. Nebo lepší 3*... Nápad teda výbornej, ale tohle není zrovna můj šálek čaje. Takový špinavý jednotvárný modrozelený prostředí. No průměr to není, ale klasa taky ne. To podobný filmy například "Vyměřený čas" nebo "Ostrov" byly mnohem lepší. Je mi to tak líto! Jim je skvělej, i ta myšlenka... ()

Noomi

Uf, až sa mi točí hlava. Ono nápad bol dobrý, dokonca v mojich očiach natoľko sľubný, že som si to okamžite zaradila do "Chci vidět", len aby som na to nezabudla. Ale celé to tak padlo na hubu, že tomu až neverím. Film zakopol o celú fúru problémov, ktoré jednoducho neprekusol, ani nezakryl. V prvom rade tu je stopáž. Čosi cez sto minút, pričom mi už v prvej minúte medzi rečou zhrnuli základné pravidlá opačnej gravitácie, včely opeľujúce kvety hore i dole, zákon opačnej hmoty horiacej keď sa čosi doserká a ešte niečo k tomu... takže prvých päť minút, keď sa väčšinou ešte vôbec nesústredím, bolo u mňa v znamení hesla "čoooo?"...napokon sa ukázalo, že to človek ani pochopiť nemusí. Pretože skutočný problém tkvie v tom, že sa dvaja ľudia milujú a nemôžu byť spolu...(z báb, čo žerú Twilight vychádza tlmené "fňuk"). Ale za každú cenu to chcú, lebo láska je silnejšia ako gravitácia... (fňuuuk). A ten zaujímavý, originálny a dosť možne budúci kultový nápad dvoch paralelných svetov je...vlastne na vedľajšej koľaji. Takže tu máme jednu povrchnú nezaujímavú love story, pochovanú pod nemennou tvárou a strateným hereckým talentom Kirsten Dunst. Jeden absolútne nevyužitý nápad. A jeden farebný, nádherný vizuál, ktorý krivká na toľkých miestach, že sa to ani neodvážim spočítať a keď som sa to zo začiatku snažila konkrétne zaregistrovať, skoro som si vykĺbila krk. Takže po chvíli už mnou len lomcovala nespokojnosť a sklamanie. Film postavený na zbožnom dúfaní, že bude stačiť, keď bude vyzerať dobre. Možno niekomu áno, ale mne rozhodne nie. 2* ()

Dr.Manhattan

No bol som trocha sklamany. Nemozem si pomoct, ale prislo mi to ako strasne nevyuzity vynikajuci namet a asi som tam cakal viac tej „psychologickej drami“. Romantika ties velmi slaba. Nejak ma to nevtiahlo do deja. Strasne mi tam chybalo, ze neboli viac do hlbky popisane charaktery hlavnych postav. A ties by bolo super, keby boli viac znazornene rozdieli medzi svetmi. Tretia hviezdicka len koli peknej vizualnej stranke... ()

Saur.us

Plitká romance zabalená v úžasném audiovizuálu. Celý snímek je silně cítit stylem moderní francouzské filmové školy. Škoda dějové stránky, jinak by si snímek díky krásnému obrazu zasloužil i víc. ()

Bozvav

Velmi zajímavý nápad skvěle vizuálně propracovaný , který ovšem byl zcela utopen v rozvleklém scénáři, plytkých dialozích. Jako by se tvůrce filmu vyčerpal vymýšlením kulis a na ostatní mu nezbyla energie. Což je škoda, neboť potenciál tu zjevně je a zůstal zcela nevyužitý. Na rovinu měla jsem problém film vůbec dokoukat, herci mnoho nepředvedli. Jen ty efekty jsou fakt dobré. Za ně dávám dvě hvězdy. ()

Richie24

Vynikající a originální nápad, jehož potenciál však zůstal IMHO z větší části nevyužit. Úplná tragédie to není, stojí za to film vidět už pro jeho myšlenku, ale na lepší hodnocení než 3 *** to prostě opravdu není. ()

boul

To co se mi nedostalo v Another Earth od mladého Cahilla, tak jsem plně dostal v Upside Down a mile zase potěšilo Sci-Fi s dobrým nápadem z jiného soudku. Filmu nechyběla akce a pěkné vizuální prostředí, i když v kině bych byl asi spokojenější a že do toho byla trochu romantiky, jsem ani nebral, na krásnou Kirsten Dunst se mi dívalo s pohodovou náladou a myslím že divačky to samé najdou u sympaťáka Sturgesse, kterej se teď celkem rozjíždí.. Delší čekání na film se vyplatilo, 4* = 75% ()

Ben Nevis

Na ten film jsem se těšila, ale nedostavilo se to příjemné tetelení spojené s konzumací neobyčejného zážitku. Autoři vybudovali originální svět, dali mu pravidla a oživili ho. Bohužel pravidla fungují jenom, když se to hodí, viz třeba hořící závaží. Nebo slyšíme, jak to na horách fučí, ale nalehko oděnému hrdinovi poletují kolem obličeje sotva tři vlasy. Střihač musel být ožralý, protože často vyprávění na sebe nenavazuje, jako by se ztratily důležité záběry. Ke konci se stane něco zásadního, ale filmaři se neobtěžují sdělit co, jenom důsledky. Proboha proč? Pokud chtěl režisér zopakovat Hvězdný prach, těžce se mu to nepovedlo. Body si zaslouží vizuální stránka, protože panoramatické pohledy na nebe, za kterým je další svět, stojí za to. ()

MikeeTheory

Svým způsobem dost jednoduché a naivní, zároveň ale neskutečně sympatické a fantazijní. Takže i když nakonec příběh nevyrukuje s ničím výjimečným, celkový nápad a oba hlavní herci bez problému utáhnou celkovou (nijak extra dlouhou) stopáž. Mám rád, když si takhle na chvilku můžu oddechnout od běžné reality. ()

Fridecka

Asi půjdu zase proti proudu, ale nemohu jinak. Fascinující sci-fi, možná více fantasy. Opět mne neskutečně odradilo zdejší hodnocení a mohla jsem být příjemně překvapena. A byla. Moc krásný vizuální zážitek. Krásné fantasy kulisy a romantické záběry na pozadí osudové lásky a příběhu dvou lidí ze dvou světů jejichž láska oba světy změní. Na nějaké detaily či nesrovnalosti se vykašlu, důležitý je celek a ten byl dokonalý. Svět nahoře využívající svět dole, trochu paralely s realitou, nemyslíte? A konec je jen rychlá sladká pohádka, která by klidně mohla slibovat pokračování. Po shlédnutí chvíli hledáte lidi na stropě a ono nic...Obdivuji nápad a oblíbila jsem si vizuální stránku, scény ze dvou skal blízko sebe, sníh, mlha, mraky, Adam a Eva a ticho..Nejúchvatnější byl začátek. Těším se až film uvidím znovu. ()

Hopkins

Nejradeji bych dal jen dve , protoze se me film po dejove strance absolutne nelibil ale shlednuto ve 3D a dobre efekty takze 60%, po druhe uz videt nechci. Nechci tomuto filmu krivdit ale skutecne krom efektu jsem tam nemohl najit nic co by stalo za to. ()

Kum0r

Film těží ze svého velmi originálního nápadu - co by se stalo, kdyby proti sobě byly dva světy a každý z nich přitahoval jiné věci. Z tohoto základu autoři vytěžili strašně milé nápady (únik ropy, vodní cylky). Bohužel skoro vůbec nedává smysl (J*A*S*M je shrnul moc pěkně), na začátku jsou deklarovány věci které se skoro všude popírají. Co bych chtěl však vyzdvihnout, tak tam, kde to zrovna smysl dává, je to moc nádherné a že Jim Sturgess podal skvělý herecký výkon. 3.5* ()

strikeman

No tak "fiction" je to každopádně, ale "science" se nekoná a nekonají se ani alespoň obstojné herecké projevy. Filmu i přes na současnost krátkou stopáž chybí spád... ()

JirkaLexa

Emočně silný film, od kterého jsem možná žádný zázrak nečekal, ale neskutečně mě zarazil. Příběh, který lidi opravdu donutí přemýšlet nad tím, zda láska není silnější než přitažlivost. Herecké výkony dech beroucí, ideálně romantické a plné dramatických zvratů. Sci-fi stránku pak naplňuje prostředí světů a různé chemické pokusy, využívání fyziky a podobně k překonání gravitace. Velmi cenním nápaditý scénář, tvořený bez předlohy. Efekty byly také neskutečně záživné. Prostě paralelní světy a love story naprosto rozdílných mladých lidí, jak má být ... 80% ()

Gaia.M

Tento film mě hodně překvapil! Šla jsem do něj z jediného důvodu, zamilovala jsem se do Jima Sturgesse a musela jsem vidět všechny filmy s ním :P :) Líbilo se mi to, vážně. Je to nenáročné, v podstatě i bez děje. Nemusíte u toho nic řešit, nad ničím přemýšlet, prostě jen hodinku a půl čekáte, jak to nakonec dopadne. Za mě dobrý. Viděno, pochopeno, líbilo se mi to, znovu vidět nemusím. ()

Rockerman

Když si odmyslíme ty technické finesy, triky, animace a kdoví co ještě, zbude nám vlastně jen obyčejný romantický příběh o ztrátě paměti, kterou je třeba oživit, aby si vzpoměla na vysněnou lásku. Takových filmů je hodně. Hodně je i takových filmů, kde je svět rozdělen na bohaté (ty zlé) a chudé (ty dobré) a není k tomu ani třeba převracet ty světy vzhůru nohama. Ale dost výtek. Dá se na to dívat. Člověk ocení pěkné triky i vtipné scény (koktejl, který se pije obráceně) i ten pohádkový závěr je v pořádku. Kirsten nám dospěla v hezkou dívku a dobrou herečku. Zato výkon Jima Sturgesse je velmi nepřesvědčivý. Takže celkově jsem spokojený, ale podruhé už to není třeba vidět. ()

gumbo

Bez jakéhokoliv zvratu, gradace nebo překvapení. Prostá plochá romance ve zvojených kulisách. - Gravity, gravity, naivity - 45% ()

Anduril

Ak čakáte nejaký super akčný scifi film, tak budete určite sklamaní. V tomto filme nájdete super vizuálny zážitok, pekný príbeh, super hercov a ich super herecké výkony, veľkú scifi nápaditosť... Jeden z tých najlepších romantických filmov na pohladenie duše. Bez nejakých rušivých scén. Takže pekný zážitok vám prajem. ()