odmocnina

Hlavná myšlienka filmu sa mi strašne páčila - dve rozdielne svety ktoré spája zakázaná láska. Avšak, vždy som musela pri pozeraní filmu dávať pozor či všetko ladí podľa tých ,,zákonov príťažlivosti" tzn. či sa tam niečo neporušuje alebo neodohráva zle, niekedy sa mi to aj zdalo ale nakoniec bolo všetko ok. Film vedel v určitých miestach dojať diváka, a to sa mi páčilo. Ďalšou super vecou boli neznáme tváre hercov, teda skôr mne neznámi herci, ktorí svoje úlohy zvládli na jednotku. Pri vizuálnych efektoch je tento film tiež skvelo spracovaný. Tak prečo potom 4*? Myslím si že posledná veta v komentári používateľa Sany33 mi k tomu dala dôvod:,, ... a nakoniec riešenie je tak jednoduché, stačí ženu ktorú miluje napustiť." 4* ()

Ondr@932

Výborné sci-fi! Ve kterém je skvělý příběh i trocha romantiky. A navíc skvělé herecké výkony. Prostě příjemné překvapení! 80% ()

goni

Priznam sa, ze som vzhladom na celkove hodnotenie nemal velke ocakavania. Ale ostal som velmi prijemne prekvapeny. Nejedna sa totiz o ziadne sci-fi ale o obycajnu, no velmi peknu rozpravku so vsetkym co k tomu patri. A navyse s krasnymi scenami a super efektami. Ja som si to poriadne uzil a vobec som nerozmyslal nad nejakymi zakonitostami fyziky ci logikou [82/2013]. ()

frype

A sakra! Vizuálne spracovanie je prinajmenšom zaujímave a za to si to tu jednu hviezdičku zaslúži. Celkovo sa však jedná o neskutočnú nudu s absolútne na hlavu (a to doslova) postavenou romantickou zápletkou. Celý čas som mal pocit akoby bol scenár písaný 10 sekúnd pred každou ďalšou klapkou a prispôsobovaný tomu aby za každú cenu dej napredoval. Keby sa bol film uberal iným smerom už od začiatku a vyhol sa absurditám...mohlo to byť všetko inak. ()

candy_daze

Cukrkandlová rozplizlá romantická zvratka postrádající jakoukoliv pevnější dějovou linku. K uzoufání nudná ošklivá digitální onanie, která mi málem propálila sítnici. Prázdnější a vizuálně odpudívější film jsem dlouho neviděla a doufám, že jen tak neuvidím. ()

Whitebeard

Obrovskej vyplýtvanej potenciál. Ten náááápad. Nápad dvou paralelních světů, jeden vykořisťovanej druhým, jeden bohatej, jeden chudej. Vizuál výbornej, Škoda asi výběru Jimiho Sturgesse. Sympaťák, ale ten jeho uličnickej výtlem mě na konci už spíš sral. Promrhaná možnost výbornýho scifi. Opět slibnej začátek a pak ubírání plynu, až nakonec bohužel zůstal jenom těžkej průměr. 3*. ()

feryk

Vizuálně podmanivý snímek, který doplácí na slabší příběh a spoustu nelogických věcí. Na začátku nám autoři představí jak co má fungovat, aby v zápětí začli porušovat vlastní teorie. Těch nelogických věcí je tam opravdu spousta a film naprosto zahodil potenciál, který v sobě měl. I přes jistá klišé a romantické vyznění jde o dobrý film a stojí za zhlédnutí. ;) 70% ()

Dimo

Jak si může člověk užít vizuálně nádherný (až kýčovitě krásný) film, se skvělým nápadem, když je obsahově a logicky (!!!) tak blbý a děravý, jak české zákony. Je to pohádka, kterou bych ale mnohem raději viděl jako dramatický sci-fi. Opravdu chyběl jen pověstný krůček. Potenciál a množství nevyužitých nápadů tu bylo. Nu což, nezbývá než zvolat "škoda"! ()

Plechpetr

Ten rok a půl, co jsem to skladoval na disku už mě nikdo nevrátí. Naštěstí o to nestojím. Upsidedown stojí celkem za hovno a tak jsem přišel spíš o protaženou hodinu a půl svého drahého života. Bod za zrcadlové provedení světů. ()

tranquill

Komorní romantická sci-fi s nádherným vizuálním zpracováním. Příběh jednoduchý ale ten námět dostatkem originality rozhodně netrpěl. Právě naopak! Za ni a za ty obdivuhodné fantaskní světy zvyšuji hodnocení. ()

Miki68

Tak hezkej nápad a tak zabitej hloupoučkým scénářem. Herci neměli co hrát, příběh úplně pitomoučký. Hvězdičky jen za námět a hezkou vizuální složku i efekty. ()

ISAJ

Opat je tu po dlhsom case pozeratelna romantika, ktora sa dokonca odohrava v stravitelnom futuristickom svete. Tento pribeh je plny scenaristickych napadov ktore suvisia hlavne s dvojtou gravitaciou. Cele je to zabalene v peknom vizuale, ktory na svoje obmedzene moznosti prijemne prekvapuje, lenze aj tak sa tam obcas objavy nejaky ten horsi trik. Skoda nevyuziteho vztahu Adama s Betty, pretoze hlavne s ich odlucenia sa dali vyzmichat volake tie emocie, no nestalo sa tak. Sturgessa mam radsej ako Dunst, ale treba povedat ze aj ona bola celkom sympaticka, a hlavne mi nepripadala tak umele ako v Raimiho trilogii. Upside down sa da zhrnut v tom, ze napatie je takmer nulove, hudba usla aj ked sa nejedna o nic prevratneho, herci zapadli dobre, scenarista spolu s reziserom mohli mat aj vacsiu fantaziu a mohli byt tiez odvaznejsi, no a triky su priemerne pocas celeho filmu, takze tam aspon neni vidiet ten kontrast ako to bolo napriklad v minulorocnej prvej triede x-menov. Nejedna sa o nic prevratneho, konkurovat dnesnym blockbusterom to tiez nemoze, takze vysledne je to iba slabsi priemer. 4/10 ()

Melvej

Nápad rozhodně zajímavý, provedení a domyšlení určitých věcí však pokulhává. Nicméně, když se tyto drobnosti přejdou, je to celkem příjemná podívaná. ()

Franc1s

I tak může vypadat dobrá scifárna, kde samozřejmě musí zvítězit láska :) Parádní nápad s dvěma světy, které jsou obráceny proti sobě a mají svoji gravitaci, v tom všem se do sebe zabouchne jeden páreček a každý je z jiného světa a chtějí být samozřejmě spolu. Parádní vizuální zážitek i dobrá hudba. Jen je ale škoda pár wtf momentů, kdy mi to hlava nepobrala. Zase to rád někdy zkouknu. Rozhodně překvapení! 8/10 ()

Hunadarik

70% na tento film sa mne osobne zdá dosť veľa.Fakt sa s tohoto nápadu/príbehu dalo vytažiť oveľa viac.Je to taký "novodobý" večerný romantický film . Ale nápad a hlavne originalita príbehu ma nadchla.7/10 ()

Shaleman

"Naše láska změnila běh dějin...", což jsme bohužel neviděli. Prostředí tak geniální, že si samo říká o nějaký obrovský film a na světě mohl být "druhý" Matrix. Takhle jsme nakonec svědky fantaskní pohádky, kde je od všeho něco, ale ničeho tolik, aby to uspokojilo průměrného diváka. Když i má přítelkyně o romantickém filmu řekne, že byl "nic moc" je už co říct. Ono vlastně jen 108 koukáte, jak se Jim Sturgess vyrovnává s problémy gravitace Horního světa a tak i té romantiky je poskrovnu. Tento nevyužitý potenciál si zaslouží potrestat 2*, ale naštěstí nápad je tak dokonalý, že si polepšil na 3* a na celou tu omáčku pomalu zapomenu. V mé hlavě bude navždy skákat mezi světy opásaný kovem z protilehlého světa maník v kabátu se slunečními brýlemi na tváři a nějakým tím samopalem v rukách. ()

Foo

Pro náročnější diváky, než jsem já. Potenciál to mělo dobrý, pravda, nemusí být všechno sci-fi akčně dramatický a zároveň thriller k tomu, romantika si také najde svoji skupinu. Bohužel pro moji osobu příběh vyloženě romantický, až komický. A malý technický dotaz, jejich děti lítaly mezi světy?? ()

E lan

Za dlouhou dobu nejoriginalnější sci-fi romantická podívaná. Výborné triky, skvělý námět a podařené herecké výkony. Jen těžkomse dá tomuto filmu něco vytknout. ()