Pomáhat a chránit

• Irsko The Guard (více)

Komediální thriller POMÁHAT A CHRÁNIT se odehrává na západním pobřeží Irska. Policista z malého městečka Gerry Boyle (Brendan Gleeson) má konfliktní povahu, zvrácený smysl pro humor, umírající matku, zálibu v prostitutkách a hlavně ho vůbec nezajímá mezinárodní obchod s kokainem, kvůli kterému mu jednoho dne na dveře klepe agent FBI Wendell Everett (Don Cheadle). Víc než aktivnímu řešení případu se Boyle věnuje posmívání a podrývání Everettovy autority, okolnosti mu ale nepřejí. Nejprve jeho nový horlivý parťák zmizí, pak ho začne vydírat jeho nejoblíbenější šlapka a nakonec se ho ¨C podobně jako všechny ostatní členy místní policie ¨C pokusí podplatit samotní pašeráci drog. To už je příliš i pro Boylea, který pochopí, že musí vzít věci konečně do vlastních rukou a jediným člověkem, kterému může věřit, je právě Everett. Vše se schyluje k výbušnému finále. (oficiální text distributora)

Elisson

Zopár dobrých drsných vtipov. Ale tvorcovia sa majú ešte veľa čo učiť. Škoda aj toho napĺňanka kvót, agent mohol byť pokojne beloch. ()

Skylwalker42

Něco mi tam chybělo. A onen chybějící prvek mohl tuto dobrou irskou kriminálku povýšit opravdu na filmový skvost, jako právě V Bruggách. Glesson je ale jako vždy výborný. ()

Aquila

Vtipné, ale tak pomalé a utahané, že to celkově ani jako komedie nepůsobí. A nic jiného tam už pak není. ()

zodiak217

Absolútne skvelá záležitosť. Neskutočne cynický írsky humor, ktorý v podaní Brendana Gleesona vyznel bravúrne a človek sa musel pri veľa scénach usmievať cez pol úst, pritom to stále bolo na tej príjemnej hrane, že to neskĺzlo do trápnosti alebo slizkého, primitívneho humoru, ktorí ponúkajú niektoré komédie. Tento film sa určite oplatí vidieť aj viackrát, lebo vždy vám navodí príjemnú náladu a i keď tu nie je ten typický happiend, kde na konci všetko skončí dobre a všetci sa objímajú, že všetko dobre dopadlo a sú kamaráti na celý život, má tento film iskru a náboj, kde sa jednoducho nudiť nebudete. A to presne očakávam od filmov, rozptýlenie a príjemnú, nie primitívnu zábavu. Skvelý Liam Cunningram, vždy je skvelé vidieť ho vo filme a jednoducho bravúrny Brendan. Určite sa oplatí dať tomuto filmu šancu! ()

jpacuta

Po "V Bruggách" další výbornej filmek s Gleesonem, kterej objevuju až s velkým odstupem. Hodně černej humor jak ze Lvů s Čtvrtníčkem a jeden pořádně badass irskej polda. Paráda. ()

Saleas

Nekorektní sranda okořeněná akcí tvoří příjemný mix, který rozhodně neurazí. Upřímně jsem i přes hodně povedený trailer nečekal mnoho a dostal jsem něco co prostě nemůžu ohodnotit jinak než 5*. Dá se jen doporučit tedy pokud nemáte něco proti místy rasistické a Ameriku zesměšňující srandě. Gleeson mi svou postavou trochu připomněl starého dobrého Švejka a září neuvěřitelně v každé scéně. S Don Cheadlem si na plátně překvapivě sednou a dobře doplňují. Je trochu škoda Marka Stronga, který na těch kraťoučkých 96 minut prostě nedostane dost prostoru, aby dostal nějakou nezapomenutelnou scénu. Vynikající dialogy(žádné pitomé vyčpělé vtipy o prdech, hovnech či zvratkách jsou pomalu zázračné tenhle rok), povedená muzika(jen škoda, že asi nejlepší píseň zazní až v pozávěrečných titulkách(ty bez obrázků)). Navíc pro mě první letošní film kdy jsem na konci stále chtěl víc a víc. Tohohle filmu se prostě nejde nabažit. ()

pradous

Na tento film jsem celkem čekal a nezklamal jsem se. Britská škola šmrcnutá drsným irským smyslem pro humor. Černá komedie s prvky filmů bratří Coenů. Brendan Gleeson jako velice neortodoxní policejní seržant, pravděpodobně ve své životní roli. Filmu by se dlo i něco vytknout, ale přesto 5 hvězdiček. ()

naytsirk

Měl jsem sto chutí dát jen dvě hvězdy, ale s odstupem času to zvyšuji… Podle traileru to vypadalo na skvělou podívanou, ale ta se v mém případě nekonala… Jen doufám, že se někdy v budoucnu odhodlám a kouknu se ještě jednou, protože se mi nechce věřit tomu, že mě to tak nebavilo… ()

RexT

Rázovitá irská komedie. Určitě příjemná změna, za shlédnutí určitě stojí. Pět hvězdiček však ale dát nelze. Takové docela povedené béčko. ()

Pickardino

Výborný malý velký film, Gleeson a Strong. Pakliže navíc máte větší než malé množství zkušeností s Iry, asi budete mít drobnou výhodu a možná ucítíte na patře příchuť "navíc". ()

landavid

Komentář Rádoby Nietzscheho,který ví jak se věci mají (niethustra),ještě,že tam ty vydařené scény byly. Pro mě super a Gerry Boyle herecky zvládnul svoji roli bravurně a film jako celek působil celkově celistvě :)))). Protestanti všech zemí spojte se proti irskému antikristovi s tváří Joe Blacka. Vy jste ale chytrej chlapík Gerry. Co jsou nakonec lidské pravdy? Jsou to nevyvratitelné lidské omyly. Ctnosti člověka nazýváme dobrými nikoli vzhledem k účinkům, které mají pro něj samotného, nýbrž vzhledem k účinkům, jež od nich očekáváme pro sebe a pro společnost... ()

kacudzde

Mám slabost pro Irsko a mám ráda podivínské role Brendana Gleesona. Jeho sarkastický seržant Boyle, který je pravý Ir, má zálibu v prostitutkách a ctí spravedlnost po svém, je prostě výborný. A k tomu filosofující drogoví dealeři, černý agent FBI a parádní, až westernová přestřelka na konci. Tahle kriminální komedie se spoustou hlášek a dobrých herců ( Gleeson, Cheadle, Strong, Cunningham) asi nebude pro každého, ale mě se to líbilo moc. ()

CradleSKS

Vynikajici detektivni komedie, kde autori dokazali dat dohromady dva skvele zanry, aniz by si navzajem vadili. Dej zasazeny do zapadniho pobrezi Irska, kde muzeme videt nadherne irske scenerie a vecne zelene plane, se odehrava predevsim kolem sverazneho policisty a svym zpusobem resiciho nastale situace v podani vyjimecneho herce Brendana Gleesona, irskeho syna, ktery se sve role zhostil velice zdarilym zpusobem a nektere sceny si myslim, ze prejdou na legendarni:). Nekdy si rikam, jak az nekdy sverazny humor je pouzivan, bez nejakych skrupuli, s klasickou irskou satyrou. V tomto se mi take vykresleni zapadniho pobrazi libi, jelikoz je to presne takove, jako kdyz jsem tam zil a gaelstina je jazyk, ktery uz je vicemene udrzovan jen hlavne tam. Ale zpet k filmu, i gangsteri jsou zajimave vykresleni, vcetne klasickeho anglana, ktery s hraje na drsnaka. nejsou tam nejake extra dlouhe akcni sceny, pripomina to vice realy zivot nez desetiminutove trapne prestrelky. Prijde mi, ze ve filmu se objevilo hned nekolik veci, ktere se jini boji davat do sve produkce nebo si nechteji priznat pravdu, sami si uvazte jake veci to jsou (poradim zacina to korupci, rasisticke vtipky, atd.). V tomto se mi i libi jak ke vsemu pristoupil Don Cheadle, ktery byl i clenem produkce. V neposledni rade se mi libi i zvukova kulisa filmu, songy jako od Middle of the Road - Chipry Chipry Cheep Cheep a Johna Denvera Leaving on a jet plane an konci filmu. Celkove shrnuto jedna se o velmi mily film, ktery me v posledni dobe potesil a moc jsem si ho uzil. Neni tam zadny prevratny dej, zmeny v situacich, ale tvori ho postavicky, ktere ta vystupuji od Brendana Gleesona a klukem na ruzovem kole se psem konce. A ty hlasky, to je opravdu neco:)Jentak dale s takovymi filmy:) ()

Mort09

Netypická komedie, která si v pomalém tempu plyne ke svému konci, za doprovodu nekorektních hlášek. Pro Gleesona životní role do které perfektně zapadl. Pro diváka příjemných 90 minut se stylovým koncem a luxusním hudebním doprovodem. 75% ()