Pomáhat a chránit

• Irsko The Guard (více)

Komediální thriller POMÁHAT A CHRÁNIT se odehrává na západním pobřeží Irska. Policista z malého městečka Gerry Boyle (Brendan Gleeson) má konfliktní povahu, zvrácený smysl pro humor, umírající matku, zálibu v prostitutkách a hlavně ho vůbec nezajímá mezinárodní obchod s kokainem, kvůli kterému mu jednoho dne na dveře klepe agent FBI Wendell Everett (Don Cheadle). Víc než aktivnímu řešení případu se Boyle věnuje posmívání a podrývání Everettovy autority, okolnosti mu ale nepřejí. Nejprve jeho nový horlivý parťák zmizí, pak ho začne vydírat jeho nejoblíbenější šlapka a nakonec se ho ¨C podobně jako všechny ostatní členy místní policie ¨C pokusí podplatit samotní pašeráci drog. To už je příliš i pro Boylea, který pochopí, že musí vzít věci konečně do vlastních rukou a jediným člověkem, kterému může věřit, je právě Everett. Vše se schyluje k výbušnému finále. (oficiální text distributora)

dzberry

Nevtipné. Vlastně mi nějakou dobu trvalo, než jsem si uvědomil, že to má být komedie. Ale ani pak to nepomohlo, ba naopak... K popuku nedošlo, jeden z nejtragičtějších srandofilmů, jaký jsem kdy viděl. Konverzační komedie bez komediálních prvků a vtipných dialogů. Ukrutně urputné. Kdekdo tomu tady říká „suchý humor“... Aha. To znamená......že suchý rovná se žádný??!!? A jak vlastně vypadá mokrý humor? Ach... Dělat legraci není žádná legrace, Irové blázniví!!! ()

Guran

Je zde vidět slabá Irská produkce. Sem tam se najde nějaký ten vtípek, ale je toho příliš málo. Z hlavních hrdinů se mi líbil víc Don Cheadle, který dle mého hrál jak měl. Brendanův výkon mi zde vůbec neseděl. Děj je hrozně stereotypní, plný klišé a lehké předvídavosti. Prostě je tento film už stokrát ojetý příběh, který vás nebude bavit do konce. Jedná se o průměr a to díky Donovi, jinak snímek mohl dopadnout hůř. ()

RigorMortis

"Jsem Ir. Rasismus je součást mý kultury." Perfektná čierna policajná komédia s hlavným hrdinom, ktorý sa na nič nehrá, drsným humorom a typickou írskou úprimnosťou. Chytilo ma to už od prvých minút, čo sa často nestáva. ()

hynn3k

Ta čtvrtá hvězda je s odřenýma ušima, protože tempo občas drhne, ale když film chce, tak tne do živýho. Pokud nejste suchaři, budete ze spousty vtípků a scén smíchy uchcávat. ()

Olafsson

Pár hodně kvalitních hlášek tu zaznělo až jsem se rozchechtal, ale že by to byla taková sláva jak jsem čekal na základě komentářů tady tak to ani náhodou. Pohodová a místy vtipná jednohubka na kterou druhý den zapomenu, víc než tři hvězdy ani náhodou, kvalitní průměr. ()

johnsnow

Páni moji fakt prekvapivé. Komediálne drámy bars nemusím ale tu to malo krimi príbeh navyše tak som to skúsil a človeče páčilo sa mi to. Síce ešte prvá polhodinka má pomalšie tempo ale postupne sa začne odkrývať príbeh a to už je iná reč. Perfektný Cheadle aj Gleeson, chémia medzi nimi funguje, trojica hlavných záporákov je tiež fajn a hoci sa objaví iba jedna akčná scéna na konci, tak je celkom slušná i krvavá. Za 4* ()

rolly

"There were so many things I wanted to do..." "Like what for fuck sake, running with bulls at Pamplona?" Nazorna ukazka na policajne vysetrovanie po irsky a zatial to vyzera na prekvapenie roka... PS: how I love British/Irish/Scottish accents :) ()

yatan

Iri su tento rok niak v kurze..najprv Kill the Irishman teraz pribeh svojrazneho policajneho serzanta. The Guard, je svojim sposobom velmi utulny film s vysokym nadhladom a poriadnou davkou humoru. Niekomu irsky humor nepride vtipny, ale je malo filmov, na ktorych sa z chuti smejem a Gleesnov tlsty kysly ksicht je pre mna absolutna delikatesa. " Who was up there firing from that f...ing canon?!!!! "The FBI man..probably hasn't had this much fun, since they burned all those kids in Vietnam." ()

psychohippo

Další ukázka přirozeného ne-herectví Brendana Gleesona - prostě a jednoduše, bez velikých exhibicí a přitom vykouzlí tak zajímavou postavu, jako je tenhle polda. A docela dobře postavená "dvojka" parťáků: typicky USA politicky korektní Don Cheadle se hodí do Irska asi jako kocour do psího útulku (skvělá scéna obcházení místních). A ty hlášky! Tarantinovští gangstři a Nietzsche... Dobrá zábava pro všechny, který leze krkem politická korektnost a přizdisráčství. ()

DonBraso

Za ty hlášky to nejde jinak.Jinak nečekejte nic moc zajímavou podívanou,krásnou krajinu a nedej bože kriminální vložku.Tohle je One man show Brendana Gleesona. ()

Mikecat

Bolo cítiť, že je to Írsky film po celú dobu. Aj keď zo začiatku sa dej nie a nie rozbehnúť, vlastne aj potom taká pohodičková detektívka s pohodovým Gerrym, ktorý na všetko pozerá s nadhľadom, pomáha, chráni a všetko má pod palcom! ()

PamelaJJK

Zklamání. Bohužel. Zhruba první třetina filmu je úžasná. Humor je fakt humorem a člověk se baví a těší se na další minuty a hlášky a ejhle... Nevím, čím to bylo, ale najednou se to kouzlo první třetiny vytratilo, ztratilo to tah na branku a mě to celé přišlo jako o ničem. Začal jsem se u toho nudit a neměl jsem daleko k usnutí. Ano, Brendan Gleeson, byl úžasnej a roztomilej, ale byl "sám". A ani ta závěrečná střílečka to nezachránila. Bohužel :-( ()

Mr.Lojza

Velmi zajímavá postava starého policisty v podání Brendna Gleesona, který tu vskutku exceluje svým svérázným humorem. Navíc zajímavý scénář a vtipní zlosyni. ()

lobo87

Tak toto bola paráda. Veľmi jednoduché, ale kur***sky vtipné. Brendan Gleeson v životnej forme hláškuje ako o život. Keď k tomu pridáme sympaťáka Cheadla, záporákov - filozofov a nejaké tie obchody s drogami, dostaneme jeden z najpríjemnejších a najprekvapujúcejších filmov roka. Vďaka westernovému finále je Gerry Boyle môj prvý avenger... 75% ()

Mišísek

Příběh sám o sobě průměrný, ale když se nad tím zamyslíte, Gerry hází jednu vtipnou - až přímo ftipnou - hlášku za druhou. Ti, co se plánují koukat na film bez titulků s myšlenkou, že anglicky umí, nechť s to rozmyslí, protože v několika okamžicích jsem přemýšlela, jestli mluví anglicky nebo irsky. ()

CrazymanM

Velmi dobrý film,i když jsem možná očekával ,že to bude více komedie,ale vůbec mi to nevadí,naopak!Výborné herecké obsazení,dobrý scénář,velmi příjemný zážitek!!! ()

Bilky

No konečne! Konečne si filmový svet fšimol aj majstra vedlajšákov a podobne ako HOPKINS prerazil až v zrelom veku aj GLEESON si konečne vyzobe svoj kúsok koláča a oprávnene. Po BRUGGACH zas ukážka skvelého herectva a tu dostal polohu, ktorá mu neskutočne sadla - vesnický bulo alebo inteligentný stratég čo si nepotrpí na image zato sype jedno eso z rukáva za druhým ;) Skvelé dialogy, scénar čo ma hlavu aj pätu a herci čo nehrajú len pred zeleným pozadím - čo chcete viac od filmu po roku 2010? ()