Pomáhat a chránit

• Irsko The Guard (více)

Komediální thriller POMÁHAT A CHRÁNIT se odehrává na západním pobřeží Irska. Policista z malého městečka Gerry Boyle (Brendan Gleeson) má konfliktní povahu, zvrácený smysl pro humor, umírající matku, zálibu v prostitutkách a hlavně ho vůbec nezajímá mezinárodní obchod s kokainem, kvůli kterému mu jednoho dne na dveře klepe agent FBI Wendell Everett (Don Cheadle). Víc než aktivnímu řešení případu se Boyle věnuje posmívání a podrývání Everettovy autority, okolnosti mu ale nepřejí. Nejprve jeho nový horlivý parťák zmizí, pak ho začne vydírat jeho nejoblíbenější šlapka a nakonec se ho ¨C podobně jako všechny ostatní členy místní policie ¨C pokusí podplatit samotní pašeráci drog. To už je příliš i pro Boylea, který pochopí, že musí vzít věci konečně do vlastních rukou a jediným člověkem, kterému může věřit, je právě Everett. Vše se schyluje k výbušnému finále. (oficiální text distributora)

lineker

Pár slušných hlášek, situací k pousmání, ale bohužel i několik hluchých míst při kterých se člověk neubrání pocitu nudy. Lepší průměr. Wrightovy Hot Fuzz, pro mne byli lepší zábavou. ()

Nikolak

Dobrý. 2 podmínky, aby to bylo strašně strašně dobrý: projdi se pár dní po západoirském venkově; na ten film se koukni sám. Aspoň mně to tak fungovalo. ()

Previt

Užasný. Brendan Gleeson jako vždy perfektní. Čekal jsem špatnýho zlýho poldu, ale on byl jen jinej. I ostatní (matka, trio dealerů, agent FBI) bylo radost ledovat, ale to už tady popsali jiní, jen bych to musel opakovat. Nečekaně kulturní dealeři i samotný Boyle mi připomněli Gleesonovu roli v In Bruges, což je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Jako pamětník jsem zpozorněl při písních z přelomu 60.a 70. let Ode to Billie Joe s Bobbie Gentry, která byla zmíněna i v jedné konverzaci, Leaving in the Jet Plane Johna Denvera a odrhovačku Chirpy Chirpy Cheep Cheep od Middle of the Road. Vedle Kalvárie (taky v režii McDonagha a s Gleesonem) asi nejlepší film, kterej jsem letos viděl. ()

phoenix9

Obaja herci v hlavných úlohách podavajú skvelé výkony a samotný film ma prekvapil v dobrom , pretože som od neho nečakal vela. Na vyššie hodnotenie to však nie je. Asi nemám v láske filmy s policajtmi :D...65 % ()

Villan

Výborná komedia,velmi som sa pobavil a rad si ju pozriem hocikedy,ten zvrateny zmysel pre humor u hlavného hrdiny mi velmi bodol,jednoznačne plny počet. ()

Oxytocin

Přiznávám, že suchý humor anglického stylu mi pokaždé nesedí. Tento nenáročný snímek vhodný pro nějaké filmové festivaly je krásnou výjimkou. Velká nabídka černého humoru, ironie a sarkasmu je skvělá ("Máte nějakou přítelkyní? Bože, jen to ne. Mám nyní plné ruce práce s děvkařením"). Konec trochu slabší, ale přeci jen celkově šoupnu plnou výbavu pěti hvězd. ()

im8

Parádní jízda Brendana Gleesona. On toho policajta nehraje, on tím policajtem je. I v dalších rolích výborný casting, velmi suchý humor a nezbytná whiskey. ()

Dwayne47 odpad!

ak nieco vo filmovom svete nenavidim tak su to hnusní britskí herci, ich hnusna britská anglictina, ich hnusné britské ksichty a uplne hovno co sa týka hudby, ost, hereckych vykonov, prostredia atd..... cest zopar vynimkam napr james bond atd... mno a tento film uplna žumpa. ()

Tonula

Brendan Gleeson je herec, který prošel spoustou filmů, které jsem viděl, jen je obvykle neviditelný. V roli policajta na osamělé výspě v Irsku byl tak dokonalý, že jsem si ho musel prohlédnout ještě jednou. Já vím, že podobných filmů je spousta, ale v jeho podání je Gerry Boyle živý. Vzpomenul jsem si při filmu na Rudolfa Hrušínského nejstaršího. Obvykle nerudný zamračený a snad i nepříjemný chlap, ale herec úžasný. A přesně takhle to hrá i Gleeson. Navíc některé hlášky jsou v době multikulturního šílenství tak nekorektní, že jsou vtipné. Musím se podívat na další filmy s tímto hercem. Jsou krásnější herci, ale tento má srdce... Ještě dlouho budu přemýšlet, kde by asi mohl dnes žít. Plný počet *. ()

Selfi

Příjemná krimikomedie. Funkční humor, mnozí by mohli podotknout že nekorektní, v tomhle filmu špičkově podaný. ()