Pomáhat a chránit

• Irsko The Guard (více)

Komediální thriller POMÁHAT A CHRÁNIT se odehrává na západním pobřeží Irska. Policista z malého městečka Gerry Boyle (Brendan Gleeson) má konfliktní povahu, zvrácený smysl pro humor, umírající matku, zálibu v prostitutkách a hlavně ho vůbec nezajímá mezinárodní obchod s kokainem, kvůli kterému mu jednoho dne na dveře klepe agent FBI Wendell Everett (Don Cheadle). Víc než aktivnímu řešení případu se Boyle věnuje posmívání a podrývání Everettovy autority, okolnosti mu ale nepřejí. Nejprve jeho nový horlivý parťák zmizí, pak ho začne vydírat jeho nejoblíbenější šlapka a nakonec se ho ¨C podobně jako všechny ostatní členy místní policie ¨C pokusí podplatit samotní pašeráci drog. To už je příliš i pro Boylea, který pochopí, že musí vzít věci konečně do vlastních rukou a jediným člověkem, kterému může věřit, je právě Everett. Vše se schyluje k výbušnému finále. (oficiální text distributora)

hazaba

Superpolda z Irska. Vynikající detektivní komedie, ve které perlí cynický Brendan Gleeson, ale trio pašeráků drog je taky roztomilé. Opravdu povedné. ()

S.Dedalus

v průbehu the guard pronese agent FBI na adresu gleesona I can´t tell if you are really smart or really dumb a takový je v podstatě celý film nikdy si nemůžete být jisti jestli je to jen pouhá shoda náhod že vše tak skvěle šlape nebo je ten scénář fakt tak svělej jisté je že gleeson je vynikající v každém momentě a celá směska policejního slash gangsterského filmu s černou komedií zasazená v irském západákově (čárka intended) funguje na výbornou nakonec nedávám pět hvězd jen proto že si jen nejsem tak úplně jistý ()

Hermez

Škoda, že většina peprných momentů se vešla do traileru. Na irskou "blbou" komedii o svérázným poldovi to ale bylo dobrý, a chvíle ke konci mě fakt výborně pobavily. Být to víc napěchovaný momentama jako jsou ty v traileru, mile rád bych dal 4*. ()

jura-roy

Čekal jsem jen suchý ostrovní humor, který není zcela můj šálek čaje, ale byl jsem mile překvapen. Guard je okořeněn spousty druhy humoru a hlavně perfektně rozdílnou dvojicí policajtů. ()

RakeW

Naprosto kouzelný western z krásně zeleného irského pobřeží s jednoduchým příběhem a geniálně podanými postavami. Samozřejmě, že Gleeson a Strong to celé sebejistě vedou. Vzalo mě to, fakt že jo. ()

Wolvie

Skvělý Gleeson a pár vypečených scén není dostatečným důvodem,abych přehlédl značné množství hluchých míst,ovšem jako debut je to minimálně zajímavé.Kvality takových Brugg ovšem Pomáhat a chránit nedosahuje. ()

mourinho

Jako hlášek je tam docela dost a některé i fakt dobré, ale s hvězdičkama bych to zas až tak nepřeháněl. A když už to tu tolik z vás přirovnává, tak V BRUGGÁCH je lepší....ve všem. ()

Darkslayer

Celkom príjemné prekvapenie. Dobre zvolená dvojica hlavných protagonistov, hlavne skvelý Gleeson. Prvá polovica filmu svižná a štiplavo humorná, ale v druhej polovici už trocha stráca dych a uberá na humore. Tak ako tak som sa slušne pobavil. Slabšie 4*. ()

Puddle

Hajzlovský dobrák Gerry je v podání Brendana Gleesona naprosto špičkový. A to i přesto, že o té olympiádě v plavání nejspíš kecal. :-) Jeho postavička je však bohužel tak jediným tahounem filmu; zápletka není složitá, ale způsob jejího servírování mi přišel poněkud nepřehledný a brzy mi začla být celá ta zlodějská grupa ukradená úplně. Gerryho závěrečné gesto pak vyznívá trochu prázdně a v porovnání třebas s tím, co Brendan předvádí na věži radnice v oněch „zkurvenejch“ Bruggách, naprosto zapomenutelně. ()

Hapretor

Ani ne tak vtipné, jak výmluvné. Postava Gerryho, jako volnomyšlenkářského padesátníka, co rád žije po svém, v leččems připomíná "legendárního" Lebowskiho nebo ... (sakra, teď si nevzpomenu) a to je vlastně to jediné a hlavní, co v mých očích dělá tento film koukatelný a zábavný. Nesednul mi jen konec. ()

Adm.Nelson

Taký Serpico po írsky, akurát prešpikovaný Gleesonovými hláškami, vynikajúcou trojicou mafiánov (Strongovi takéto úlohy jednoducho sedia, ale mňa najviac potešil Stannisov pašerák Cunningham, ktorý pašuje aj tu), s jednou zbytočnou scénou (vykecávanie plánov pred tým, ako niekoho zastrelím, je asi najväčšie filmové klišé), a s jednou scénou, kde som sa smial na plné kolo (Cheadle vysvetľuje plány FBI spolu s premietaním írskym policajtom a Gleeson to komentuje). Dám 8/10. ()

Wargoo

Gleeson je kolega na pohľadanie :) Vtipné duo rasistického Guarda a čierneho FBI agenta Cheadla, zábavný "britský" humor, a film to neprepískol so svojou dĺžkou. Hercom to na place sekne, a celá dobrá atmosféra sa prenáša aj na mňa, teda na diváka. A to, si myslím, je veľké plus, tohto "malého" snímku. 4****, 64,696 % ()

Raziel_cz

McDonaghovi mají podobný styl i smysl pro humor, ale John prostě není tak dobrý scenárista jako jeho bratr. Film se větví do spousty různých odboček, ale žádná vlastně není moc zajímavá. Drogoví dealeři jsou sice vtipní a Gleeson taky, hlavně když mu sekunduje Cheadle, ale neodsýpá to a skoky od komedie k dramatu jsou nepříjemně razantní. A moc tomu nepomáhá, že se The Guard tváří strašně chytře, stejně jako hlavní hrdina, ale ani jedno není. Pobavilo, dojalo, Mark Strong je jako vždy skvělý, ale že by to dvakrát drželo pohromadě, to to teda nedrží. ()

Willy Wonka

What a beatiful fuckin' day! McDonaghové umí, po skvělém Martinově debutu V Bruggách přišel John Michael se svou velice povedenou prvotinou. Plno sprostejch narážek na drogový dealery, Iry, Ameriku a zkorumpovaný poldy. To je moje! Dialogy se povedly na jedničku. Parádně peprná irská komedie se skvělými herci a výbornými hláškami. ()

Vorima

Výborně ulítlý film. Pěkně zahrané s dobrým soundtrackem. Politicky nekorektní, suchý, ale o to lepší humor, protože je dobře vybalancovaný a nikdy se nezvrhne v trapnost. ()

Ondr@932

Celkově film mě docela zklamal sem tam nějaký humor, ale to je vše a tu druhou hvězdu dávám za povedený konec. No prostě mohli z toho filmu udělat lepší... Dávám 4/10 ()

Rockerman

Postava cynického, ale přesto sympatického seržanta Boyla dává tomto filmu šmrnc! Tato absurdní krimi komedie se mi hodně líbila a je možné, že po druhém shlédnutí ještě jednu hvězdu přidám. Spousta skvělých hlášek, britský suchý a černý humor, pašeráci drog, kteří filozofují, totálně zkorumpovaná policie (tedy až na jednoho) a výborný výkon Brendana Gleesona. Tak to vše dostanete v tomto filmu!!! Výborně jsem se bavil a brzy si to určitě zopakuji. ()

Porp odpad!

Som snáď jediný, komu to prišlo ako totálna trápnosť? Nie že by som mal niečo proti politicky nekorektnému humoru, ale keď je niečo nasilu až to uši trhá, tak to jednoducho rozpoznám. Vždy som si myslel, že slovenská kinematografia stojí za houby. Teraz už viem, že ani tá írska není nič moc. ()