Pomáhat a chránit

• Irsko The Guard (více)

Komediální thriller POMÁHAT A CHRÁNIT se odehrává na západním pobřeží Irska. Policista z malého městečka Gerry Boyle (Brendan Gleeson) má konfliktní povahu, zvrácený smysl pro humor, umírající matku, zálibu v prostitutkách a hlavně ho vůbec nezajímá mezinárodní obchod s kokainem, kvůli kterému mu jednoho dne na dveře klepe agent FBI Wendell Everett (Don Cheadle). Víc než aktivnímu řešení případu se Boyle věnuje posmívání a podrývání Everettovy autority, okolnosti mu ale nepřejí. Nejprve jeho nový horlivý parťák zmizí, pak ho začne vydírat jeho nejoblíbenější šlapka a nakonec se ho ¨C podobně jako všechny ostatní členy místní policie ¨C pokusí podplatit samotní pašeráci drog. To už je příliš i pro Boylea, který pochopí, že musí vzít věci konečně do vlastních rukou a jediným člověkem, kterému může věřit, je právě Everett. Vše se schyluje k výbušnému finále. (oficiální text distributora)

JoudaCZ

Lehce nahořklá sonda do života stárnoucího chlapa, okořeněná několika (mnoha!) velmi (velmi!) vtipnými momenty. Doporučuji. ()

sisaq

In Brugge In irsky zapadakov. A velmi vtipne... Jenom mam takovy pocit, ze z toho slo vytriskat jeste o hvezdicku vic - 4/5. ()

Jean_Calid

Velmi zvláštní film, u kterého jsem po půl hodině sledování přemýšlel, zda to má vůbec smysl dokoukat. Ono, s hlavní postavou se člověk neztotožní, do jeho práce nemá žádný vhled a kriminální příběh jakoby chvílemi plynul někde úplně jinde, v jiném filmu. Ale nakonec jsem si řekl, že bych tomu mohl dát šanci, že to prostě není tuctový kriminální ani komediální film. Není to ani mix těchto žánrů. Je to takové... svébytné. Ale rozhodně stojí za zhlédnutí až do konce. ()

majky.20

Typickej irskej humor, který nikdy nezklame. Výborná oddychovka, skvělé hlášky a dobré výkony Gleesona a Cheadleho. To vše tvoří vynikající film. ()

Salto

Jednoduchá detektivní zápletka, která snad není ani důležitá. Celý je to postavený na Gleesonovi, coby hrozně podivným až úchylným a rasistickým policajtovi s bezvadným irským humorem. Kdo má rád tenhle typ humoru, bude se bavit. Kdo ne, nepochopí co to sakra mělo znamenat. Jediný problém je, že jsem to viděl včera a už si nepamatuju o čem to bylo, jen to, že mě film několikrát pobavil. Pochybuju, že si zítra vzpomenu, že jsem The Guard vůbec viděl. ()

LEOM

Nářez v podobě excelentního flegmatickýho Gleesona coby místního strážce pořádku Gerry Boylea a Cheadle jako spořádanýho agenta FBI Wendella Everetta, ze kterýho si Boyle neskutečnym stylem dělá prdel. Okořeňte to partičkou pašeráků, přidejte dvě vraždy nějaký ty štětky, umírající matku a je tu hustá detektivní komedie, která se může v tomto žánru ucházet o počin roku. ()

Swifft odpad!

Už jen překlad názvu tohoto filmu mi okamžitě celej film znechutil. Zvládl sem se koukat asi tak 4 minuty... pak sem to proklikal a smazal..... ()

dogzila

Zábavné a s dobrými hláškami, ale nie je to pre každého parketa. Bizarné postavičky sa striedajú na pľaci a vyvolávajú úsmevy. Veľmi dobre rozohraté vetičky plné xenofóbie, rasizmu, sexizmu, sadizmu, ... atď však nedokážu alternovať skutočnú mainstreamovú zábavu. Nie že by mi to chýbalo, ale na viac ako 3+ proste tento excentrickoklišeovitý snímok nemá. ()

quintes

Veľmi príjemné spestrenie večera, kedy aj na prvý pohľad zvláštny thriller miešaný pre niekoho ťažkým humorom dokáže zastaviť čas a nechať sa príjemne unášať skvelou hereckou dvojicou dopĺňanou dalším skvelým hereckým obsadením... Palec hore réžii ()

RonnieR

Takéto filmy by sa mali točiť!!! Žiadne sračičky, zbytočné kecačky, nikdo sa s nikým nejebe! Kurva, Áno! Gleeson rulez! 88% P.S. Prosím, fízlárna!. ()

MiroSmith

Prvních pár minut mi přišlo podivných. Pak mě ale Gerry začal překvapovat. Téměř v celém průběhu děje jsem si uplně nebyl jistý tím jak se zachová. Chvílema jako by mu bylo všecko jedno, jindy se zas horlivě pustil do řešení nějaké situace. Bylo to to co mě na filmu bavilo, protože děj nebyl moc dobře předvídatelný a tím pádem byl více zajímavý. Co se týče humoru, tak toho bylo dost, ale byl to jiný typ než na jaký jsem zvyklý a proto mi některé rádobyvtipné situace moc legrační nepřipadaly. ()

onevoice

Veľmi zvláštny film. Ani komédia ani thriller. Taký dobre poskladaný mix všetkého s koncom ktorý Vás privedie to stavu príjemnej pohody a vyčarí úsmev na perách. Čerešnička na torte je fantastický Gleeson, ktorému perfektne sekundujú pašeráci drog Strong a Cunningham. ()

plsek45

Tenhle suchej Irskej humor asi není pro mě protože tenhle film my přišel naprosto příšernej . Není na tom nic zajímavýho spíš je to celý trochu přitažený za vlasy . Policejní nula vyřeší naprosto neortodoxním způsobem jeden z největších zločinů na území Irska . Tohle opravdu není film co bych musel vidět znova už teď jsem se od poloviny musel přemlouvat abych to nevypnul :/ ()

4Sima

Výborný film, největší zásluhu má samozřejmě Brendan Gleeson. Rád se na něj ještě někdy podívám. Nějak se mi ty Irský filmy začínají čím dál víc líbit. ()

voltamper

Krásne, odľahčené, vtipné, dobrý pocit navodzujúce, presne ako one pint of Irish whiskey. Presne ako celé Írsko. Navyše s neokukanou zápletkou, neokukaným priebehom a výbornou dvojicou, kde jeden je absolútnym kontrastom druhého. A vidieť to s čarovnou írskou angličtinou, kde aj fuckovanie znie spevavo, to je aj nostalgia zároveň. Škoda, že v našich končinách podobné filmy vysielajú len minimálne. ()

K.e.a.n.e.80

Pro mě komedie, s thrillerem to nemá nic společnýho, ale takhle má přesně vypadat zábava. Brendan Gleeson v roli poldy, který se s ničím a s nikým nesere, občas do sebe hodí nějakou tu mńamku, vypráší dvě luxusní roštěnky, hlaškuje na americkýho kolegu z FBI a rasismus mu přijde jako irská tradice. Tohle je ukázka toho, jak maj Irové ( a britové celkově ) amíky na salámu a celý jejich humor je někde úplně jinde. Někomu to nemusí sedět, mě jo. Za zmínku určitě stojí ještě libovej frajírek Mark Strong. ()