Paranormal Activity 2

• USA Paranormal Activity 2 (více)

Nevěřili byste, jak strašidelné můžou být záběry z průmyslových kamer. Když před třemi lety debutující režisér Oren Peli představil horor, kde tyto záběry tvořily základní obrazovou složku, málokoho napadlo, že Paranormal Activity vstoupí do historie. Nicméně stalo se. Film za patnáct tisíc dolarů jich vydělal bezmála 200 miliónů, čímž se stal co do návratnosti investic jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Navíc je považován za hororový vrchol, protože tuhle duchařskou historku ustojí jen ti skutečně nejotrlejší. Hlavní roli mají znovu hrát kamery, které mají znepokojeným majitelům ukázat, co nekalého se děje v jejich domově, když klidně spí. Lze předpokládat, že děsivější domácí video si lze představit jen těžko. O hrůzyplnosti filmu svědčí už to, že po stížnostech diváků přestala některá americká kina zařazovat do reklamních bloků jeho upoutávku... V prvním díle tvůrci využili osvědčenou metodu pseudoreálných záběrů, když záznam kamery prezentovali jako nalezený materiál. Do stejné řeky podruhé vstoupit logicky nemůžou, ani nechtějí, přesto Oren Peli tvrdí, že klíč k uchopení příběhu, který použili, nabízí mnohem děsivější možnosti. A protože příběh je až do premiéry filmu přísně střeženým tajemstvím, nezbyde než se přesvědčit na vlastní smysly. Přejeme vám příjemné spaní... (oficiální text distributora)

aa12

Zklamání, po celkem povedené jedničce přišlo tohle. Člověk jen čeká co se bude dít a on se tam jednou rozletí kredenc a těch posledních pět minut to fakt nezachrání ()

departed

Tvůrci na to šli chytře. Na začátek filmu tam dali jenom "obyčejné" paranormální jevy typu - spadne pánev, zabouchnou se dveře (ale ne průvanem), duch zabouchá na dveře apod. A pak tam daj takový efektní a účinný lekačky, že u tý jedný konkrétní, sebou museli určitě cuknout všichni, kteří na tenhle shit koukali. Nehorázná nuda, která se akorát dějově odehrává před prvním dílem a vysvětlí, proč se dělo, to co se dělo v díle prvním. Tak mě teda fakt zajímá, co chystaj v trojce. ()

Zombiepod odpad!

K pozeraniu druhého dielu tak „úspešného“ hororu Paranormal Activity som sa veľmi nehrnul už len preto, lebo pri jednotke som zaspal. Toto bolo však také neskutočne nudné, hlúpe a povrchné, že sa mi z toho nechcelo ani spať. 90% filmu bolo iba hlúpym a bezvýznamným domácim videom, sem-tam niekde treskli dvere alebo spadla panvica, ostatné údajne hororové scény boli roztrasené a pôsobili skôr komicky ako strašidelne. Najviac ma zaskočil koniec, ktorý bol na mňa až príliš hlúpy a nedomyslený. Odpadom hodnotím málokedy, ale v tomto prípade som nenašiel nič čo by stálo aspoň za tú jednu hviezdu. A ducharina je pritom tak dobrý námet. ()

odvedle

Jednička ma prekvapila, pohľad z kamery na izbu, kde s napätím čakám, čo sa pohne je pre mňa nový, zaujímavý a vskutku napínavý. Avšak dvojka okrem väčšieho počtu obyvateľov domu a veľkého bazénu nepriniesla nič nové, tie isté triky, ktoré boli aj v jedničke, hmm, sklamanie... a keď chytím tu Katie, beda jej mrche :) ()

ClapTrap odpad!

Jelikož už jednička se mi extrémně nelíbila a zjistil jsem, že tento ,,film'' bude mít pokračování, nechtěl jsem to vůbec vidět. Bohužel jsem však byl donucen a tak jsem to shlédnul. Inu nebylo to zas tak hrozné, protože jsem si z kamarádky mohl dělat srandu, když se tak neskutečně bála, přičemž jsem nepochopil čeho se to vlastně bála. Z filmu si budu pamatovat nejspíš jen tu neskutečnou nudu a zdlouhavé scény, kde se nic neděje. ()

cheonsacz

Stejně nudné a neoriginální jako jednička, jen o něco lépe natočené. Hvězdička za propojení dvojky s jedničkou (ale ten konec byl fakt směšný) a že to bylo o něco lepší, u jedný scény jsem se dokonce i lekla, ale to bylo spíš tím jak jsem zoufale celý film čekala až se něco fakt zajímavýho stane. Poslední půl hodinu jsem se co deset minut koukala jestli už bude konec a celý zážitek z filmu je pro mě jen dalším zklamáním. ()

IronRocky odpad!

Tak tohle byl snad nejhorší film, který jsem viděl za poslední dobu. Dnes už se prostě neumí natočit horor, který by byl nečím zajímavý, strašidelný s dobrou hudbou a atmosférou. Tohle byl vyloženě průser a hrozná nuda a ničim strašidelný ani lekavý. Film mě spíš vytáčel neustále blbými scénami a furt do toho ještě uřvaný dítě. Divim se, že taková mega sračka vůbec může jít do kin. ()

hero_bk odpad!

Zjistil jsem, že jsem omylem viděl dvojku místo jedničky... ale hodnocení i komentář nechávám v původní formě, jen jsem je přesunul sem...Když jsem u tohoto filmu usnul po sedmi minutách, přičítal jsem to za vinu únavě (přece jen to bylo po 26 hodinách vzhůru), a pustil si ho znovu... Ale nakonec to přece asi jen nebylo tou únavou... Tak nudný film, plný stupidních dialogů přes den, aby pak v noci spadla jedna pánvička, se asi ani nedá dokoukat.... Takže jediné, co během filmu sledujete, je dům extrémně zazobané rodiny, která je distributorem označena jako "středostavovská". Nedokoukal jsem to... Sice se po hodině něco začalo dít, ale ani tak mně to nepřesvědčilo o tom, že bych se dozvěděl nějakou pointu, bez které se neobejdu... Strašidelná pánvice a vodní vysavač (to je k čemu? :D ) mě fakt nevystraší. Filmů, které si hrají na reálné jsem už viděl dost, a tenhle mě přesvědčil o své reálnosti zcela nejméně. Pořadí těchto filmů: Čtvrtý druh, Lovec trolů, REC, Monstrum, Apollo 18, Záhada Blair Witch, dlooooooooouho nic, Paranormal Activity ()

john.h

Slátanina, která má hodinu dvacet a subjektivně přijde člověku třikrát tak delší. Posledních dvacet minut je solidní hororová amatéřina. Kdyby byla první hodina sestříhána na pět minut a posledních dvacet minut přilepeno za to, celé to pak bylo jako amatérský kraťas k vidění zadarmo na youtube, tak pak bych šel s hodnocením i výš. ()

joelly01 odpad!

Znate ten pocit kdy je vam trapne za nekoho jineho? Chudaci herci! Nebo tedy spis "herci"... Toto byla ale nepekna kravina. Ja jsem tedy desne skromna, jako Lenin, a nalezenym futydzum docela fandim, ale toto byla hodina a pul meho zivota kterou uz asi zpatky nedostanu... :/ ()

Scraffy

Prvý diel bol svieži a celkom originálny. Tento je v podstate to isté, akurát viac prepracovanejšie. Postavy nie sú zaujímavé, triky nie sú moc využité a teda celkovo vyzerá film dosť lacne (jednotka tiež, ale to je iný prípad). Do found footage efektu sa pridali zábery s kamier v rohoch domu za čo musím povedať, že u mňa si to len viac pokazili, pretože to nedáva dobrý dojem a podľa mňa by sa nemal miešať found footage s iným štýlom natáčania. Ďalej príbeh sám o sebe je v pohode, ale to strihanie bazén, kuchyňa, obývačka, chodba, izba mi prišlo strašne otravné a hlavne zbytočné. Preto nemôžem dať inak, ako 2 hviezdy. ()

Worry77

Musím říct, že jsem čekal že to bude lepší než jednička. Čekal jsem trochu víc atmosféry a možná trochu brutality. V podstatě je to taková trochu horší kopie jedničky. Podle mě by to mohlo dopadnout mnohem líp, kdyby se ta duchařina stupňovala a ne aby to zůstalo na tom samým levelu až do konce (kterej jsem mimochodem čekal mnohem lepší, vzhledem k tomu jak dobře končila jednička). Myslím ale, že se to ještě dost obstojně drží za polovinou hranice kvality a že ty hovna mě ještě teprve čekají, takže hodnocení 3* je podle mě zasloužené. (65%) ()

ShiShinka

Neskutečně otravný film, protože vás nutí být imrvére ve střehu a o to frustrující pak je, že se tam.NIC.NEDĚJE. Hvězda pradoxně za to, že to byla taková táhlá nuda, až mě to zapomnělo na*rat. ()

Burrows odpad!

= měřítko odpadu! Paranormal activity 2 aspiruje na jeden z nejnudnější filmů, které jsem kdy viděl. Nebudu přehánět, když řeknu, že by se dal celý film sestříhat na deset minut a divák by o nic nepřišel. Jedna zajímavější duchařská scéna, zbytek absolutní zbytečnost. To už je lepší koukat z okna. Více slov není třeba. ()

4k7 odpad!

Jaký je rozdíl mezi prvním a druhým dílem Paranormal Activity? Žádný! Je to jako najít dvě stejné karty při hraní pexesa. Už se moc těším na další pokračování... ()

Uninstall

Samozřejmě je veliký rozdíl vidět tento film v kině nebo doma. Já osobně jsem vyrazil do kina a musím říct, že atmosféra je docela hutná. Nebýt laciných efektů, které moc nechápu, když se rozpočet vyšplhal na 3 miliony dolarů, bylo by to docela solidní. Příběh samozřejmě o ničem, ale atmosféra byla nadprůměrná. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)