Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

campix

Nezvratný osud se nám ukázal již po páté a také doufám, že to bylo naposledy. Takhle zbytečně natahované pokračování se snad dá přirovnat pouze k sérii Saw a také k Pirátům z Karibiku. Filmu rozhodně neupřu, efektní způsoby zabíjení, ale tentokrát ani to nezabránilo abych se strašně nudil a celkový děj nebyl spíše k smíchu nežli napínavý. Spojení nesympatických herců se stokrát omílaným a nudným námětem mě prostě natáhne a většina vás kritiků byla přehnaně milosrdná. Nemohu tedy říci, že Nezvratný osud 5 je zklamáním, když snad ani jinak dopadnout nemohl. ()

KajusaK

Zůstávám na slabých 4* ale zdálo se mi to lepší než 4 a 3 díl... Herecké výkony dobré.. Efekty perfektní.. Děj trošku zaostával jako vždy ale konec perfektně promyšlený !! ()

Larushka

A máme tu opět nové trendy ve smrtích. :) Celkem to ušlo. Smrt na oční klinice pro mě byla rozhodně nejděsivější. ()

Immortal17

Co k tomu dodat? Sice tomu chyběla jakási "šťáva", jelikož je to pořád jedno a to samé, každý díl pojednává o tom samém, takže další díl není nijak zvlášť překvapující, ovšem triky opět nehorázné, škoda že mi kině ušel 3D efekt, při padajícím mostu jsem ani nedutala a s napětím sledovala co se bude dít dál od začátku až do konce, i když je to už ohraná písnička, pořád mě baví sledovat další pokračování, a další, a další... ()

abenino

Šílené, morbidní, napínavé, ale i "humorné", tak takové je páté pokračování série Nezvratný osud. Po slabším třetím a čtvrtém dílu je to obrovské překvapení. Film má dechberoucí rozjezd, výrazně propracovanější úmrtí a konec filmu je pro milovníky této série naprostou lahůdkou. Opravdový 3D zážitek !!! ()

DannyJ

Kdybych tenhle film neviděl ve 3D, asi bych mu dal 1 až 2 hvězdy, ale jelikož to byl jeden z mála filmů, u kterejch máte ten pocit, že vás probodne to co probodlo někoho ve filmu, dávám *** ()

tomeek

No... jednoznačně nejlepší byla první smrt, co se promyšlenosti týče. Zbytek byl tak nějak... obyč. Žádné extra vzrůšo. Ale bylo to lepší než 4ka. 2,5 - 3* ()

sir-dave

No když se dívám na výdělky, asi se dočkáme i šestky. Popáté jiná nehoda, stejná vize, různé smrti. Snad se dočkám aspoň nějakého rozuzlení či vysvětlení, objasnění. Ta návaznost na jedničku se ale tvůrcům povedla. Měl bych ještě jeden dodatek. Spoiler Postava Tonyho Todda ve filmu říká, že se to už stalo několika mladým lidem předtím, ale děj filmu je zasazen před jedničku. Takže ani postavy z prvního dílu to nezažili poprvé a Coroner z toho musí být na prášky, když už takhle pochoval více než 6 skupinek přátel... Otázka zda je to chyba scénáristy nebo to bylo schválně ()

Nivenx

Čtvrtý díl Nezvratného osudu mě nepotěšil a tak jsem od pátého dílu očekával něco podobného, nebo ještě horšího. Ale dočkal jsem se překvapení. Všecko parádně fungovalo a tento díl je pro mě na druhém místě v téhle sérii. Konec mě úplně dostal. 75% - Doufám, že už další díl nebude, takové zakončení se mi líbilo. ()

okkac

Kruh se uzavřel a snad už nás další díly nečekají, jelikož jse to jen kolovrátek stále o tom samém. Alespoň úvodní scéna na mostě je druhá nejlepší hned za dálničním masakrem ve dvojce. ()

panMartin

Je to stále to samé dokola. Nesympatické herecké obsazení, směšné způsoby zabití. Konec mě o to ještě více znechutil, ale snad už by to mohlo znamenat konec téhle sérii. Další nesmyslná vykrádačka, která postrádá logiku, a kopíruje předešlé díly. Příběh je pořád stejný a každému, kdo viděl alespoň jeden díl Nezvratného osudu je jasné, jak bude celý film probíhat. Pro mě další z řady komerčních nastavovaných paskvilů. ()

Prometheus69

Namísto tradičního tlachání a hodnocení... což dle mého ani nemá cenu, je evidentní že 5 nejspíš i záměrně definitivně a na hodně dlouho svím zatím posledním dílem odložila celou tuhle legendární Reaperskou serii k ledu. Co takhle nabídnout možný námět na pokračování... které by to snat konečně nakoplo, nějakým rozumným dějem.. a né se jen vrátit na začátek? Což nebylo špatné... ale co jít ještě dál? Na TEN UPLNÝ ZAČÁTEK? Tedy tam kde tahle hoňka ze smrťou vůbec začala? Nikdo netuší??? ... Ok, tak co třeba ten černoch, posel smrti vystupující prakticky v každém dílu? Co on z tím má vlastně společného? Ano tápete správně, On mě taky to ono dejavu... Jenže, možná třeba proto že byl třeba ve škole za otloukánka, se zachoval jinak než jako ostatní vždicky. BYL STICHA! Třeba vystoupil z autobusu... nebo z vlaku vyskočil co já vím.. ALE SÁM! Nikomu nic neřekl. Uvažte sami tu logiku, proč by určité osobě smrt prozradila svůj záměr? Kdyby ho chtěla prostě jen vyškrtnout ze svého seznamu? Může to prostě udělat v klidu jako vždycky. Smrt jako sama o sobě není zlá, není ani hodná... Smrt je prostě jen řád přirozeného chodu věcí" Nemá tedy sklony k sadismu.. aby se bavila něčím utrpením z toho co ho čeká, nebo studovala jedince v přirozeném prostředí v nepřirozených situacích? Takže přežije, no a od té doby pro smrtku v podstatě dělá... má na svědomí těch pár nehot... tu podstrčí, plech ke kolejím, tu utrousí oblázek do do trávy, upraví brdy u auta... skratuje motor v letadle... V podstatě je záporákem on sám, né smrt. Dle vizí které dostává také koná... tedy myslí si že tak koná třeba v boží vůli... a smrti to nevadí, on sám v podstatě nic nekoná... tedy nevraždí, jsou to jen nehody... on je jen hyblo které vše uvede do chodu a náhoda už zařídí zbytek. Tím pádem by jsme KONEČNĚ DOSTALI PODOBU ZÁPORÁKA, něčeho co se dá konečně uchopit, zabít... legulerně bojovat z tím. No a dle hesla... Není hrdiny bez zlosina, ani zlosina bez hrdiny. Je třeba mu postavit do cesty v hodného hrdinu.. zápor který by se konečně vyrovnal náhodě? Celkem obyčejného kluka... nebo holku, spíš ale kluka... kuly budoucímu ochranitelskému faktoru rytíře. ALE, ze zvláštní schopností předvídat, či dokonce tušit a těžit z toho co se stane, v podstatě něco ActionMan... Faktor pravděpodobnosti" Kdy z nastalích možností daného problému či stavu je možné vlivem třeba výpočtu možností zvolit tu spravnou a záměrně jí ablikovat tak abych záměr smrti nejen odvrátil.. ale, co víc, zvrátil. Třeba hodit něco do trajektorije předmětu dřív než zasáhne cíl... tak že se třeba od něčeho odrazí... jako domino efekt. Ale pokut bych chtěl jít ještě dál... mohl by třeba v průběhu rozvynout telekinetické schopnosti... " Drobné po krůčkách" a ještě efektivněji mařit smrtiplán. z tím že by třeba ani vizi neměl, ale díky své schopnosti, by dokázal všechny zachránit, ale mezi nimy by byl i člověk vizi měl, jak to osut/smrt vždycky dělá. Nechal bych záchránit klidně všechny. Jak jsem již zmínil... čím víc lidí, tím víc zábavy. Což by smrt tentokrát legulerně nakrklo tak že by to brala velice osobně.. a posel smrti bych se do toho konečně i aktivně zapojil. Šachovnice je tím pádem rozložená.. jen udělat první tah! Tím bych načnul základní kostru... Na které by se dalo rozhodně stavět. Nejsem bůh ví jaký scénarista... takže bych ten zbytek už nechal na fantizii jak by si kdo z tím už chtěl vyhrát. Akorát bych určitě uvítal víc přeživších postav o to víc smrťáků. Nejsem bůh ví jaký sadista.. ale o ty smrťáky tu přece běží především. Základ by jsme tedy měli. Jen bych třeba nastínil drobným písmem... návrh na finále, které upřímě stojí vždycky za prd... Nic megalomanského se obvykle nekoná... "tím nemyslím" konec sám" Tedy většinou další vize. Tak co třeba finální scéna... z tornádem? Záporák se zmocní jedné z hrdinek, i když není na seznamu jako rukojný... "Ten co je, je třeba v bezvědomí někde v nějakém bungru ve střežení jinýcgh charakterů aby na něj smrt nemohla... Tím pádem nemůže jen tak přeskočit svůj plán a paradoxně jsou všichni ostatní přeživší dá se říct nesmrtelní. V zoufále věci se zachránit... Záporák bere rukojný a prchá s ní do zuřícího tornáda... Kdy se nějak dofičí do jeho oka.. Hrdina samozdřejmě herocky za ním... i v tornádu prostě nemůžou zemřít.... Ale, zase bych moc nefantazíroval, udělal ho trochu slabší... a menší. Uprostřet něj porozbořený dům... kde by se odehrála finalní přetahovačka, kdy se tornádo pomalu sune domem... Běh o život... zdolávání nabytku... Hurá do auta v garáži. Nasednou... A záporák se zamozdřejmě též tam dostane a začne prudit na kapotě auta... snažicí se rozbýt přední sklo auta a vytáhnout hrdinu ven... to už ale, proud vzduchu bere autou jak angličák do svíchhravích a kreativních rukou a začíná zběsilá hra o to kdo se udrží nejdíl... V tu chvíly hrdina využívá svůj dar pravděpodobnosti, či kineze... a z poletujích kusů vytvoří svůj vlástní nástroj osudu... a jako sama smrt... Pošle záporáka rovnou rotujícího kombajnu.... (miluju gore záporné konce. :) Smrt ho sice nemá na seznamu.. ale, zachránit ho nedokáže čímž se bohužel pro ní její plán zhroutí jako domeček s karet a přeruší tak i řetězec událostí náhod a nehod... Nemá tedy důvod pokračovat.. tedy nesmí pokračovat.. vzhledem k tomu že i smrt podlehá určitým jiným zákonům. A chtě nechtě musí svůj seznam smrti rostrhat.. Všichni přeživší jsou zachráněni a všechno se vratí do původního stavu věcí... A KONEC! Co vy na to? 8)) () (méně) (více)

Doudis19

Nečekaně koukatelné pokračování. Po čistě technické stránce, takřka není co vytknout. Triky i vynalézavost úmrtí patří k nejlepšímu z celé série, herci sice standart, ale nadhled s kterým je tvůrci nemilosrdně vracejí zpět, do náručí smrti je tak zvráceně zábavný, až jsem se občas přistihl při pousmívání nad něčí rozjetou bulvou či asfaltovým faceliftem. Trochu znepokojivé :-/. ()

Khumbac

Po dlouhe době jsem se pořádně lekl...a to v momente kdy chlapec sahal pro zasekle maso v mlejnku. Krásné smrti ze spoustou krve určitě nasytí oko diváka těchto thrillerů. ()

filmmovier

Velký návrat kultovní série. Od pětky jsem už nic nečekal, ale nakonec to naštěstí bylo o dost lepší než vcelku blbé předešlé dva dly a mě se pětka moc líbila. Způsoby smrti jsou mnohem lepší než ve trojce a čtyřce ( oko ), i když ty nejlepší si bohužel nechali do předtuchy. Zřícení lanového mostu byl opravdu výborný nápad, tohle se tvůrcům povedlo. Je tu i několik dost příjemných a zajímavých změn, které sérii ozvláštnily a daly jí duhý dech. Někdy mě fakt dost mrazilo, ale je tu i pár okamžiků, kdy jsem se musel smát. A počkejte si na konec, je tu jedna velká šokující spojitost s prvním dílem. Takhle má vypadat závěr série. Bez trojky a čtyřky by to byla ukázková hororová trilogie. A věřím, že ve 3D by to bylo ještě zajímavější. 80%. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Nevíte, jak se originálně zabít?  Holt u mě chronologické sledování nikdy moc nefungovalo a asi nebude. Ale myslím si, že to není úplně na škodu (jasně něco navazuje a pak nevíš, proč to tam bylo, ale zase na druhou stranu ti to pak zase dojde, když už to vidíš). Takže jsem viděl zatím pouze 3 díly a už mám celou sérii "za sebou". V mládí jsem viděl čtyřku, nedávno jedničku a teď i pětku. Tady jsem rád, že jsem viděl tu jedničku, protože bych fakt přišel o ten dobrej konec + na konci tohohle je menší spoiler, ale to je maj bed. No, ale více k filmu, přece jen i když jsem to neviděl už čtyřikrát předtím, tak jsem hned měl za to, že to bude furt to samý dokola, což je i tru, ale tenhle díl mi přišel odlišnej. Smrti byly dobrý, obzvláště ta při operaci oči, ale za co je fakt velký plus je humor, bo jsem se fakt nasmál, možná i právě proto, že jsem věděl, co má přijít. Každopádně jak začátek tak konec mě dostal, za to big ap rejžovi. Tenhle díl mi zkrátka přišel lepší jak ten první. :) ()

nemik22

Když opomenu, že se scénář odvíjí po páté prakticky stejně, je tohle nejlepší díl celé série. Navíc tentokrát tvůrci přecejen přišli s něčím originálním. Když se chcete vyškrtnout z krvavého seznamu, stačí na místo sebe zabít někoho jiného. Po vlasy rvoucí čtyřce je to obrat o 180 stupnů. Most je snad vůbec to nejlepší co jsem ve Final Destination viděl a závěr mě vážně dostal. Doporučuju zajít na 3D, které celý zážitek znásobí. I když mám radši klasickou projekci, nevim o filmu, kam by se to hodilo víc. ()

ivan_drago

Já sem viděl jen první díl, ten mi svým námětem přišel vcelku originální, další díly jsem vynechal a viděl až teď pětku... No a ta mě bavila obstojně... Nehody oněch přeživších ubožáků zfilmovány zdařile a o tu jde především... Ty čtyři dávám za vypečený konec.... "Life's bitch" ()

ecceHOMMO

Tak na Nezvratnom osude začína byť zaujímavou len sekvencia veľkej nehody....potom to už upadá do vôd stereotipu. Chcelo by to oživiť, pridať dáky nový element.....Inak to pôjde vzúru ke dnu. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání