Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

topi

Už úvodní titulky filmu mě velice zaujaly a scéna na mostě me nadchla, takže jsem se začal hodně těšit , jak si smrt bude přicházet pro ty, kteří měli na mostě zemřít a jaké vypečené způsoby úmrtí jim přichystá. A musím říct, že jednotlivá úmrtí jsou opravdu nadupaná s pořádnou dávkou gore injekce a s naddechem černého humoru. Film mě neskutečně bavil, samozřejmě mezi skonáními musela být nějaká ta " romantiko omáčka ", ale snímku to vůbec nevadí a drží pěkně pospolu. Závěrečná scéna s letadlem mě totálně odrovnala, to jsem křičel " To je kult !!! " , perfektní zakončení!! A záverečné titulky prostříhané různými skony ze všech pěti dílu Final destination byly parádní a krásně zakončily zatím tuto pětidílnou sérii. Pro mě asi nejlepší díl! ()

Kaluž

A tak končí naše komédie, smrt vítězí a osud žije. I špatný film může být zábavný, jsem zvědav s čím přijde další pentalogie. ()

Gorehound

Opäť podarený ďalší diel, postavy sympatické, gore podarené, spracovanie zábavné a napínavé. Jednoducho spokojnosť po všetkých stranách. ()

stration

Jedno z největších guilty pleasure (teda kromě SAW). Ale tentokrát opravdu parádní. Úvodní scéna snad ani líp natočit nešla a následující úmrtí jsou tak originální, zvrhlá, zábavná a vůbec, že se nebojím nejvyššího hodnocení. Je těžké natočit pátý díl rozjeté série. Tady se to ale povedlo náramně a určitě se nebráním dalším dílům. Ale to nechám na osudu. ()

dr.Orlok

Film, který baví zabíjet a rozhodně se nestydí za to, že je pouhou atrakcí. Už úvodní titulky jsou v 3D podívaná a film pak střídá výpňkové scény s hlavním zábavou - kterou je zde smrt na sto způsobů (dokladá to i závěrečná koláž smrtí z předchozích dílů). Snad až s výjimkou masážní scény se filmu vždy podaří vyvolat podivnou směs napětí a zábavy v jednom. ()

Thomassi

Další z nezvratných osudů partičky lidí, kteří místo aby zemřeli, vyvázli živí. Ale smrt si nenechává u nikoho žádné vroubky. Zřícení mostu je jednou z nejoriginálnějších scén série, která je po vizuální stránce hodně povedená. Samozřejmě originalitou hýří také konec, který nás vrací až na samý začátek. Potěší také další neuvěřitelně neuskutečnitelné smrti. Ale jinak ten zbytek je zase jen stejný jako u všech dílů. Ať žije Copyright. Přesto se na to dalo koukat a celkem slušně to odsýpalo. Na závěr bych jen dodal: Nesnažte se oklamat smrt, vždy si Vás najde :-) ()

TominoLa

Úvod sežere většinu rozpočtu a některé vraždy pak nejsou úplně ideální. Já šel do kina s tím, že se budu dobře bavit a to se naplnilo vrchovatě. K tomu povedené 3D a hodně povedený závěr. 7/10 ()

grogodil

Po piaty krát to už prestáva byť švanda. Jedna mäsiarina síce strieda druhú, no aj napriek úctyhodnému počtu mordov a nulovým očakávaniam ohľadom odvíjania zabehnutej dejovej rutiny má celý čas človek pocit, že sleduje asi najzbytočnejší film roku. S tretím rozmerov by možno pribudla aj tretia hviezda, no keďže doma na gauči som bol o túto jasne hlavnú atrakciu ukrátený, tak to zaokrúhlim nadol. ()

Dexter1

Final Destination 5 to mal u mňa ťažké, lebo som mu skrátka neveril. A naozaj, hnusná absurdita, veľmi smiešne killy, ktoré ma miesto vystrašenia a nejakého stupňovania napätia neskutočne zabávali a o (ne)hereckých výkonoch sa netreba ani baviť. Avšak veľmi ma zaujalo ako sa tvorcovia hrali so symbolmi a narážkami na predchádzajúce diely, ktoré ku koncu posunuli na absolútny vrchol celého filmu a nakoniec sa z toho stalo pomerne dôstojné pokračovanie. Práve posledných 15 minút to u mňa dokázalo vytiahnuť z jednej hviezdičky na tri. ()

GILLWANDER

"Mali ste všetci zomrieť na diaľnici, aspoň by ste nás ušetrili zbytočných zvratov a (ne)náhodných úmrtí, ktoré záujmu možno len polomrtvého." Dobrý začiatok, zvyšok zbytočná strata času. Všetko sa opakuje, scenár je pohroma, hlavný hrdinovia sú mladý, neskúsený. Nič moc film, možno pre tých, ktorý si myslia, že dosť krvi a brutálnych scén je cool. 15% ()

dyfur

.....vcelku sympatické zakončenie,ktoré prepojuje všetky časti akoby to pomyselného kruhu....i táto časť - úvodná predtucha -tentokrát na moste ...a potom klasika :smrť tých čo unikli....pozeral som to porade od prvej časti po poslednú-za tri dni všetky časti.....povedzme -pozerateľné,zázrak nečakejme,ale..... ()

StrYke

Bože, oni prostě nepřestanou... Sérii Final Destination jsem nikdy neměl zrovna rád, ale první a druhý díl mi nijak zvlášť nevadil a nebránil jsem se na něj podívat napodruhé. A potom přišel ten zásadní zvrat a s každým dalším dílem šlo mé hodnocení o hvězdičku dolů, takže to nakonec skončilo u pouhé jedné hvězdičky. A věřte, že po extrémně sračkové čtyřce jsem neměl na pětku ani trochu chuť, ale po nějakých těch kecech, že pětka se může srovnávat i s jedničkou, a po nakouknutí do galerie, která mě opravdu navnadila, jsem se přece jenom rozhodl tenhle "skvělý" návrat ke kvalitám série zkouknout. A moje pocity můžu popsat jenom takto... WTF? To je filmový průmysl vážně už tak na dně, že všichni zabedněnci jásají nad něčím, co se nijak neliší od předešlých dílů, a navíc věrně kopíruje originál? Asi ano.. Ale já se budu radši upřímně koukat do černé obrazovky na sebe samotného, než abych se ještě víc nudil a v duchu nadával na něco, kde dělají "pěkné" efekty (v uvozovkách protože to byly efekty fakt na hovno), ale nedokážou si sehnat ani pořádné herce. Neuvěřitelná trapnost celého příběhu a vrcholem je potom samotný začátek, když Jacqueline MacInnes Wood (mimochodem fakt sexy) spadne z mostu dolů a heleme se... ona to přežila? Tak rychle, musíme se rychle dostat z mostu, kde je devadesátiprocentní šance, že mi něco přistane na hlavě, a rozhodně nemůžu taky skočit dolů do vody, abych měl o dost větší šanci na přežití. A když už jsem u toho, ani "vraždy" nestojí za nic. Ony by možná stály, ale to by museli tvůrci mít alespoň slepičí mozek, aby rozházeli svůj rozpočet alespoň trochu v rovnováze. Takže proto tu nemáme ani dobré herce, ani pěkné efekty. Taky proto, když někomu na hlavu přistane kamenná socha Buddhy, vykouzlí vám to na obličeji leda zahořklý úšklebek. Mimo to také film postrádat absolutně jakékoliv napětí a atmosféru, kterou měl dokonce i čtvrtý díl, a okamžitě, když na scénu přijde člověk, který je na řadě, je jasné, že během pěti minut zařve. Hehe, fakt sranda, ne? I přes to, že je to prequel, dovídáme se tu věci, které už dávno víme a co je nejhorší, "inteligenti" v tomhle filmu na ně přicházejí pomalu a až v cca půlce filmu. Di do prdele, Stevene Quale... Proč jsem teda dal alespoň tu jednu hvězdičku? To má hned dva důvody... Zaprvé: Hodně se mi líbil závěr (ne v tom baru, to byla trapnost sama) a potěšilo i cameo dvojice Devon Sawa a Kerr Smith. Zadruhé: Dost mě pobavila scéna, cituji: "Olivia and Isaac are dead" "Who´s Isaac?" "Isaac Palmer, from textport" "Isn´t he dead already ?" Proč se jenom Tony Todd vracel, měl radši zůstat u podprůměrných béček.. ()

honajz2

Stejný námět se opakuje dokola a dokola a dokola... Konec to vytáhl na jednu hvězdu+nějaké ty části ještě jdou. Díky bohu, že je tohle konec téhle série, šestku bych už asi nedal. ()

M.i.k.e

objektivně to na čtyři hvězdy není,ale v rámci žánru a hlavně v rámci nezvratně osudové série je pětka nejlepším dílem po prvních dvou filmech.Potěší odkazy na předchozí díly a hlavně pak nečekaně povedené finále,které snad definitivně celou "ságu" uzavře...70% ()

Chen

Přiznám se, že jsem se více bavil u proklínané čtyřky, která je hodnocena jako nejhorší díl série, protože ta si nehrála na víc, než na zábavný krvavý videoklip, pětka je povedená, ale úvodní scéna mi dech nevyrazila a některá úmrtí byla hodně uspěchaná. Ale návaznost na další díly byla fajn. 70 % ()

Hennes

Skvěle zpracované ve 3D a jedná se o jeden z dílů, který se mi zamlouvá. Napínavé a zajímavě zpracované útoky "Smrti", zahalené do souhry mnoha náhod. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání