Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

hroubek

Poslední díl, který sem z této série naposledy viděl byl třetí.A nebyla to hezká podívaná.Trojka mě jednoznačně ukázala, že není třeba vidět další díl.Ani sám nevím proč jsem pětce dal šanci.Jedno se musí uznat, oproti trojce je to mnohem lepší zábava.Úvod je trochu delší, ale to vůbec nevadí, protože se snaží aby si divák vytvořil vztah k postavám a připravil nás na skvělý pád mostu.Co se stane potom to už nestojí za řeč.V každém díle bylo úmrtí postav velmi krvavé a někdy hodně vtipné.Tady to ze začátku vypadá hodně dobře, ale pak se to vyvine jen přehled nechuťáren.Kdyby tohle byl třetí díl dal bych tři hvězdy, ale takhle nemá tenhle díl nic nabídnout. ()

zdenny

Neustálé pokračování úspěšných a kvalitních prvních dvou dílů trochu rozčiluje. Proč by se ale divák nemohl podívat, jaké způsoby úmrtí jsou tvůrci schopni dále vymýšlet? Takže za prvé nic nového a za druhé... hlavně, když to na ty tři hvězdy pořád šlape. ()

Aven

Nemám problém s tím, že je to popáté lautr to samé, neboť hlavní postavy jsou neuvěřitelně nesympatické a divák si díky tomu jejich krvavé skony vychutná daleko víc než by tomu bylo u postav "normálních". Navíc propojení s prvním dílem vyloženě potěší, takže jako pátá jednohubka v řadě - proč ne? ()

J-o-k-e-r

Po dvou tupých dílech konečně další, který měl trochu jinou myšlenku než originál. Sice jde opět o vizi, přežití a následnému vymírání přeživších atd, ale přece jen tenhle díl mi přišel více promakaný. Neokoukané tváře, zase nesmírně originální a nápadité způsoby zabíjení...na závěr snad jen dodám, že laserovou operaci očí jsem podstoupil a při dané scéně jsem s radostí odvrátil zrak. ()

Guzo

Asi nejslabší díl série. Největší vinu na tom nese 3D, pro které je každý záběr speciálně upraven - ale nakonec místo efektů navíc přináší spíš pocit "tohle je film pro puberťáky". A tím nemyslím popáté ten samý scénář (komu to vadí, ten na to po druhém díle vůbec nemusí koukat), ale detailní záběry na cokoli trčící z těla, které vypadají jako by je někdo splácal den před premiérou.. ()

Gerret

Ani nevím, proč jsem se na to díval. Nejspíš už to sleduji jen ze setrvačnosti. Hodnocení jsem čekal spíš horší, vzhledem ke klesající tendenci celé série (1. díl 5*, 2. díl 4*, 3. díl 3*, 4. díl 2*). Líbilo se mi to sice více než čtvrtý díl, ale i tak je to čistě průměrná podívaná. Smrti lidí se snažili udělat co nejbizardnější, ale takovým způsobem, že jsem se až musel smát tomu jakou měli smůlu :). Hodnocení 60%. ()

horacko

Film, pri ktorom si v pokoji dáte popcorn, vychutnáte si skvelo spracovanú katastrofu na moste...a ďalej to už všetci poznáme....smrť je nerada oklamaná....a zas dookola to, čo už sme veľakrát videli. Prepojenie s jednotkou na konci je už len slabou náplasťou, aby sme mali pocit, že aspoň niečo je inak ako v predošlých dieloch...ale nie je :D Ako oddychovka, keď v telke nič iné nedávali, to bolo fajn. ()

KASUGI

Příjemné překvapení po špatné 3 a 4. Úvodní nehoda je solidní a i na zbytek se dá koukat. Se sérií F.D. je to jako se sérií Saw. Vařilo se v dalších dílech z vody, ale člověk na to stále koukal, kvůli tomu zábavnému konceptu. Takže pokud se natočí šestka F.D., rád na to kouknu zas. ()

Autogram

Úvodnej scéne na moste sa, samozrejme, zvyšok nemôže vyrovnať. Ale aj pri jasnom postupe deja je to stále napínavé očakávanie formy nasledujúcej nehody. ()

stitch7

/// Pamatoval jsem si to lepší. Bohužel jde veskrze znovu o to samé s extra nesympatickýma postavama. Takže když je po nich, udělá vám to ale zase radost... Párkrát je jejich smrt bohužel nenaplňující. Scéna v tělocvičně se ale určitě povedla hodně. A ten závěrečný plot twist mě překvapil, takže celkem spokojenost. Jen je důležité si Nezvratné osudy nedávkovat rychle za sebou. Po třinácti letech jsem šestce tedy otevřený, ale pochybuju, že smrti někdo na ten design kápne :) ()

jenik71

Smrt neoblafneš ani popáté. Téma zůstává prakticky stejné - vize katastrofy, záchrana potenciálních obětí, přesto je smrt stále nablízku a rafinovaně útočí. Proč dávám tedy čtyři hvězdičky ? Je to za výtečně natočenou úvodní scénu na mostě, triky, slušné představení mladých a méně známých hereckých tváří a hlavně za naprosto originální závěr. Ten samozřejmě prozrazovat nebudu, ale každopádně je opravdu nápaditý. Po horší trojce a čtyřce si myslím, že došlo k výraznému zlepšení, i když je to stále totéž. Možná jsem ovlivněn i faktem, že jsem si pomstu paní zubaté vychutnal v 3D kině. ()

latvar

Vize padajícího mostu byla precizně udělaná a koukal jsem na ni s otevřenou pusou. Tento pátý díl Nezvratného osudu ničím neohromil ani nepřekvapil, má to svou jistou úroveň a nevykročuje to z řady, a to mě trochu mrzí, protože je to všechno na stejné brďo a myslím si, že jestli bude šestka, tak nemá divákům už co nabídnout. Průměrný film 60%. ()

tommmy89

Bóože to napätie, dalo by sa to miestami krájať ! Už už čakám, že sa to stane, a ono sa to stále len deje ... Tak isto ako predošlé časti, film je stále tak napínavý. Piata časť bol veľmi dobrá, tie scénky skoro ako zo SAWka, no bohovské. Nemám rád násilie a horrory, ale tie zostrojenia smrtí ma vždy ohúria, človek musí byť dosť kreatívny, aby niečo také vymyslel :-) A ten koniec filmu, o moj bože, čistá sága :-) Dávam za 4* P.S.: Som rád, že som videl všetky časti, som spokojný ! ()

Beer Ceps

Co se dá čekat od pátého omývání stejné pohádky pořád dokola. 1 hvězda za navázaní na první díl a 1 hvězda za rozesratou hlavu pomocí Buddhy. ()

TroiMae

Kupodivu osvěžující díl. Díky postavě koronera, který "ví své". Proměnné "zabij a budeš ušetřen". Ale i úmrtí (a to je to jediné, o co v této sérii jde) byly vypointované. A závěrečné "vtipné" vyústění. Kruh se uzavřel :) ()

jefff

Ty dvě hvězdy jsou za parádní triky, se kterými si tvůrci opravdu vyhráli a brutální vraždy, které jsou Osudovou jistotou už popáté. Ovšem oproti čtyřce, která byla zábavná a dokonce nebyla ani úplně tupá je páté pokračování po všech stránkách horší. Hlavně to co předvádí herci je zoufalství na entou. To je spíš úroveň komparzistů a takové herce nemají ani daleko amatérštější hororové snímky. Fakt bída. Příběh je už vyždímanej pomeranč, o tom žádná, ale to je vcelku pochopitelné - co také jiného, koncept se měnit nedá a koukáte se přece na to právě kvůli tomu co vám už servírováno bylo. Na jedno zkouknutí ok, ale zapomenout a jít dál. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání