poster

Imaginární lásky

 • anglický

  Les Amours imaginaires

 • slovenský

  Imaginárne lásky

  (festivalový název)
 • anglický

  Heartbeats

 • anglický

  Love, Imagined

Drama / Romantický

Kanada, 2010, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mat.ilda
  ****

  Odehráno očima a přesto bohémské, uvolněné a sebeironizující - vše tonoucí v cigaretovém kouři, až z toho štípou oči. V hlavní roli milostná rivalita mezi mužem a ženou pojatá jako pistolnický souboj plný radostného očekávání, na jehož konci vždy někdo padne k zemi, ale znovu vstává, olíže rány a s grácií toreadora vcházejícího do arény bojuje dál, až do naprostého ztrapnění... a ano, takhle nějak se chováme, když někoho hodně chceme :-). U svěžích detailů a stylizace, prokládaných lahodným repetivním podkresem, nelze nevidět inspiraci minimálně dvěma filmovými ikonami, z nichž na jednoho doma volají Kar-waii a na dalšího Quentine, pro hravost a zábavnost Imaginárních lásek však lehce odpustitelnou. A ten smrtelně vážný monolog o kouření... jako by mně viděl do hlavy:-)(3.12.2012)

 • Rover
  ***

  Jistě se mohu rozplývat nad "genialitou mladého tvůrce", ale pokud k filmu přistupuji objektivně, musím přiznat, že mě nijak zvlášť neohromil. Snaha být co nejvíce artový, cool, queer apod. je prostě moc očividná a často rušivá. Líbilo se civilní herectví a Xavierův obličej. HUDBA: je jednou z nejsilnějších stránek filmu. Obsahuje pouze převzaté písně, které jsou skvěle vybrané. Potěšilo mě především užití Pass This On od The Knife - tenhle song jsem si, bez ohledu na klip, vždy představoval v podobném snímku. Dolan využil i sólovou desku Fever Ray.(27.1.2011)

 • hellstruck
  ***

  Někdy milujeme spíš naše bláhové představy, než člověka samotného..Prosťounký příběh zabalený do hodně stylového kabátku s příjemně poetickou atmosférou a famózní hudbou. Xavier Dolan má na svůj věk nesmírně vyspělý vkus a pohled na život, přesto se ve filmech tak moc soustředí na módu, vizuál a všechno okolo, že své myšlenky nestíhá úplně vnést do příběhu a tak nám je vnucuje v těch pár chvilkách, kdy zmizí hlavní postavy a objeví se do kamery mluvící neznámí. (V Zabil jsem svou matku se zase Xavierova postava zpovídala do kamery). Artové filmy mívají jen pěknou skořápku a jádro takové nijaké, takže by mi to tolik nevadilo, ale tady mě to mrzí, když vidím, že nějaká ta snaha o poselství by byla. Xavier se jen musí naučit skloubit pěkný vizuál s pořádným příběhem. Alespoň dle mého názoru.(29.9.2012)

 • decouble
  **

  Nejde mi do hlavy, jak by Imaginární lásky mohly být někým považovány za generační výpověď. K něčemu takovému by přece měla patřit upřímnost, jenže tady jsou hlavní postavy kamarád a kamarádka, dva narcistní sobci, kteří si nejsou otevřeně schopni přiznat, že touží po stejném člověku. Na čem je pak založen jejich vztah? Že by byla jejich vzájemná falešnost poutem, které je udrží pohromadě? Současná generace dvacátníků zde tak vypadá jako stádo rozmazlených do sebe zahleděných pitomců (včetně objektu lásky obou přátel), pro které je nejdůležitější dobře vypadat, závistivě drbat ostatní lidi a citově se utápět ve svých zklamáních.... Nicméně Dolan má jistě filmařský talent, o tom nepochybuji... A ty osobní promluvy do kamery se mi zdály opravdovější než zbytek filmu.(10.7.2012)

 • ancientone
  ****

  Xavier Dolan je pre mňa Harmony Korine odzadu. Ich na prvý pohľad úplne rozdielne svety u mňa spájajú hneď 4 spoločné znaky. ......... Prvým je mladý vek autorov (Korine vyšiel s Gummom v 24 rokoch). Druhým, veľmi subjektívnym, je moje prvotné odmietnutie a následné náhodné prepadnutie ich ranej, formálne nápaditej filmovej básnickosti, ktorá je znakom tretím. Štvrtým je zakotvenosť ich kinematografických vízií v realite, u Korina špinavej, u Dolana naopak výsostne elegantnej. ............ . Korinova audiovizuálna lyrická fluidnosť absorbuje patologickú hrdzu zapľuvanej periférie a podáva nám zvláštne, na prvý pohľad nepasujúce, dysfunkčné skrutky zo sveta lúzy. Filmový básnik Dolan sa pohybuje v úplne antonymnom, elegantnom svete - v čistej, pozvoľna plynúcej a pod marcipánovou šupkou nahorklej kráse a ponúka formálne iluzívnu až snovú polevu koláča upečeného z ingrediencií každodenného života. .......... Gumma aj Imaginárne lásky som si nakoniec zamiloval.(16.3.2015)

 • - Film si svou premiéru odbyl na Filmovém festivalu v Cannes. (raikonen16)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace