poster

Imaginární lásky

 • anglický

  Les Amours imaginaires

 • slovenský

  Imaginárne lásky

  (festivalový název)
 • anglický

  Heartbeats

 • anglický

  Love, Imagined

Drama / Romantický

Kanada, 2010, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skrk
  *****

  Xavier Dolan podruhé a už dotažen k dokonalosti. Výborné dialogy, kvalitní kamera. Pop-Art, zpomalovačky alá Kar-wai Wong, jde zahlédnout i styl Jean-Luc Godarda, vybroušený soundtrack, hipsteři, pozéři, Adonis, Garrel, cigaretový kouř a takřka stejně starý Xavier Dolan, který má neuvěřitelné nadání. Generační film dnešní doby. Art 21. století.(11.4.2011)

 • Slarque
  ****

  Příběh tak jednoduchý, že by se dal jednoduše odvyprávět jednou větou, přesto to kanadskému filmovému zázraku Xavieru Dolanovi (režie, scénář, podíl na produkci, střih, výprava, kostýmy a představitel jedné z hlavních rolí) stačilo v 21-ti letech na druhý celovečerní film. Základní story glosují postavy s příběhem zdánlivě nesouvisející svými výpověďmi o vlastních milostných trablech. Film zaujme jak barevnou stylizací, hudebním soundtrackem i moderně povrchní charakterizací hrdinů. Všichni tu sice hulí jak fabrika, ale hlavní hrdinka mi dokonce dokázala vysvětlit proč, což je u tohoto zlozvyku nevídané. ;-)(11.1.2011)

 • Ephemeris
  *****

  "Jediná pravda je láska k niekomu bez akýchkoľvek výhrad". No dá sa udeliť filmu, čo začína takouto myšlienkou, menej ako 5*? A k tomu duní hip-hopový odpal "Jump Around" a iné pecky. Xavier Dolan je môj Boh. A určite aj Boh pre všetkých bratislavských chalaňov v legínach, ktorých za to bezkrkí nacionalisti na Kysuciach bezhranične nenávidia. Toľko bezchybného štýlu ako v tomto filme som asi ešte nikdy nevidela. A tiež je to jediný film, kde sa mi chvíľu zdalo, že z jointu naozaj stúpa modrý dym.(10.4.2017)

 • ancientone
  ****

  Xavier Dolan je pre mňa Harmony Korine odzadu. Ich na prvý pohľad úplne rozdielne svety u mňa spájajú hneď 4 spoločné znaky. ......... Prvým je mladý vek autorov (Korine vyšiel s Gummom v 24 rokoch). Druhým, veľmi subjektívnym, je moje prvotné odmietnutie a následné náhodné prepadnutie ich ranej, formálne nápaditej filmovej básnickosti, ktorá je znakom tretím. Štvrtým je zakotvenosť ich kinematografických vízií v realite, u Korina špinavej, u Dolana naopak výsostne elegantnej. ............ . Korinova audiovizuálna lyrická fluidnosť absorbuje patologickú hrdzu zapľuvanej periférie a podáva nám zvláštne, na prvý pohľad nepasujúce, dysfunkčné skrutky zo sveta lúzy. Filmový básnik Dolan sa pohybuje v úplne antonymnom, elegantnom svete - v čistej, pozvoľna plynúcej a pod marcipánovou šupkou nahorklej kráse a ponúka formálne iluzívnu až snovú polevu koláča upečeného z ingrediencií každodenného života. .......... Gumma aj Imaginárne lásky som si nakoniec zamiloval.(16.3.2015)

 • hellstruck
  ***

  Někdy milujeme spíš naše bláhové představy, než člověka samotného..Prosťounký příběh zabalený do hodně stylového kabátku s příjemně poetickou atmosférou a famózní hudbou. Xavier Dolan má na svůj věk nesmírně vyspělý vkus a pohled na život, přesto se ve filmech tak moc soustředí na módu, vizuál a všechno okolo, že své myšlenky nestíhá úplně vnést do příběhu a tak nám je vnucuje v těch pár chvilkách, kdy zmizí hlavní postavy a objeví se do kamery mluvící neznámí. (V Zabil jsem svou matku se zase Xavierova postava zpovídala do kamery). Artové filmy mívají jen pěknou skořápku a jádro takové nijaké, takže by mi to tolik nevadilo, ale tady mě to mrzí, když vidím, že nějaká ta snaha o poselství by byla. Xavier se jen musí naučit skloubit pěkný vizuál s pořádným příběhem. Alespoň dle mého názoru.(29.9.2012)

 • - Film si svou premiéru odbyl na Filmovém festivalu v Cannes. (raikonen16)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace