Reklama

Reklama

Úkol, který na Barneyho a jeho bandu žoldáků ze staré školy čeká tentokrát, se zdá na první pohled celkem snadný. Nic ale od začátku nejde podle plánu. Když během akce psychotický nájemný terorista zabije jednoho z Barneyho lidí, Postradatelní v touze po okamžité odplatě rozpoutávají přímo v srdci nepřátelského území peklo na zemi a kosí jednoho protivníka za druhým. Uprostřed všeho zmatku navíc musí na poslední chvíli zajistit, aby se pět tun plutonia vhodného k výrobě jaderných zbraní nedostalo do špatných rukou. (Bontonfilm)

(více)

Diskuze

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

Když už jsme u těch citátů.

 

"Co ste kurva čekali? Schindlerův seznam?"    Uwe Boll

PetrVabruscak

PetrVabruscak (hodnocení, recenze)

Dado513: Musíš pochopit, že Wacoslav se stal místním guru a nedokáže si dávat věci do souvislostí. Sám jsem se ho tu jednou zastal a ještě mi za to vynadal, protože toho nejsem hoden - snad protože jsem pseudointelektuál nerozumějící filmu. Film má obraz, zvuk, obsah a střih. . . když někdo potřebuje srozumitelný příběh, neni lepší kniha?

 

"Mám raději pocit z filmu než jeho pochopení." (Robert Bresson)

Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

Dado513: Musim ocenit ze sem az dojaty z toho jak mi tu vyznavas lasku ale obavam se ze si pro zacatek zvolil spatny pristup ale nic si z toho nedelej ja nejsem hajzl a ze srdce ti preju aby si tu pravou [nebo pravyho?] nakonec nasel... hodne stesti!

stuntmanMIKE

stuntmanMIKE (hodnocení, recenze)

Dado513: ja ti to poviem najjednoduhsie ako sa da... expendables nie je film pre kazdeho... ja som tu uz pisal xkrat ze rozumiem ludom ktory ho ohodnotia ako priemerny film... ale fanusik zanru jednoducho toto neohodnoti ako ty. Ide o to ze ten film je taky ako ma byt (toto pisem uz tak zasto ze si to necham patentovat). Pozri si dakedy akcne filmy z obdobia 80. a 90. rokov a potom pochopis. Maloktory z nich sa mohol pysit napriemernym scenarom... tento film to v sebe zosobnuje... pochop ze ten film je o tom... nie o tom aby konkuroval bournovkam a podobne. ide o akcnu rezbu... nie o psychologicko dramaticky film s postavami ktore trpia homosexualitou a nevedia ako to priznat svetu... Ide o jednoduchy a priamociary akcny natresk... nic viac nic menej... a vtomto zmysle je to bomba... moze byt ?

Dado

Dado (hodnocení, recenze)

VojinRyan: Ja chápem, že hovoríš konkrétne, ale najlepšie sa príklad dá vytvoriť na tom všeobecnom pohľade. Recenzent jednoducho nebude brať ohľad na to, či jeden z hercov filmu povie, že je to určené všetkým divákom alebo len určitej skupine fanúšikov, jednoducho to berie ako každý iný film i keď on nepatrí do skupiny, pre ktorú je ten film primárne určený a tak aj hodnotí. Ale či už to ohodnotí ten fanúšik, ktorý tomu dá najvyššie hodnotenie kvôli tomu, že to je film podľa jeho gusta a presne toto on od toho filmu čakal, alebo to ohodnotí recenzent, ktorý rozoberá film z rôznych uhlov pohľadu, stále je to názor, ktorý treba rešpektovať bez ohľadu na to, na koho sa film zameriaval.

 

Wacoslav1: Si myslíš, že ma týmto urazíš? Veď si len obyčajný fanboy, ktorý nedokáže pochopiť jednu zásadnú vec - každý má vlastný názor. Ja ten tvoj rešpektujem, si fanúšik podobných filmov, pokojne tomu daj 5 hviezd, ale sakra nenavážaj sa do úplne každého, kto si na diskusií dovolí čo i len okrajovo naznačiť, že ten film si plný počet hviezd nezaslúži, potom zostaneš v očiach každého človeka len ako úplný magor. Jednoduchšie sa to už fakt vysvetliť nedá. Ja ti trebárs poviem, že si zakomplexovaný debil, lebo si dal odpad Dňu nezávislosti či Armaggedonu. No páči sa ti to? To asi nie. A skutočne neviem, kde si zobral to, že ja tento film hodnotím, pretože ja som na tento film nepovedal jediné zlé slovo, len som sa zastal toho, že každý má právo na vlastný názor. A to, že si pri tomto filme zvlhol blahom má znamenať to, že práve ty si ten jedinec, ktorý tomuto filmu rozumie a ktorý tu má jediný právo na diskutovanie o ňom. Ale prosím ťa, nedaj sa vysmiať.

korbitch22

korbitch22 (hodnocení, recenze)

ještě teda jeden poznatek, všimnuli jste si taky těch příšerně mizerných titulků? když tam třeba Church řiká Barneymu , jak vystříleli půl Vileny...... a oni to přeložili jako Vídeň :D fascinuje mě že i ve světe filmu jsou lidé placení za něco,čemu vlastně nerozumějí a odvádí mizernou práci.

VojinRyan

VojinRyan (hodnocení, recenze)

Dado513: Nepochopil si poslanie tohto filmu. Ja som nehovoril všeobecne o filmoch ale konkrétne o tomto filmu. A predsa aj keď to zobereš všeobecne. Tak každý tvorca svojho filmu predsa pred premiérou povie o čom zhruba bude film. A čo majú očakávať. A nikto im nič nediktuje. Len keď hovorím o tomto filme, tak ako som spomenul, je to vlastná kategória, ktorou Sly chcel poukázať nato, že sú " posledný svojho druhu"  a takýto film sa už nenatočí. To sú Slyove slová. Pozri si rohovor č. 1 - Sylvester Stallone tu na ČSFD v sekcii videá a možno pochopíš o čom rozprávam

Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

MaedhRos: K tomu co jsi napsala neni co dodat presne tak to vidim i ja jo a ps tvuj koment mne pobavil fakt sem se zasmal

Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

A doslo mu to neni uplne tupej... tak ja ted pujdu a udelam nasledujici vec pujdu na dizkuzi k filmu vo kterym vim uplny hovno a budu tam vsechny poucovat jakej ten film mel bejt jak je nadhodnocenej a pritom sem ho ani nevidel to zeru...

MaedhRos

MaedhRos (hodnocení, recenze)

E2 jsou spíš metafilm než film a jako takovej fungujou dokonale.

Všechno ostatní je irelevantní...:-)

korbitch22

korbitch22 (hodnocení, recenze)

SeBig: já vim o plakátu ve světě filmu za 44kč,jen nechápu proč tam dali jen Barneyho.

Dado

Dado (hodnocení, recenze)

Wacoslav1: Pokiaľ si myslel mňa tak si sa dal pekne dolu podobne ako aj naposledy.

Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

Nejvic mne tu dostavaj lidi co to jeste nehodnotili a pravdepodobne ani nevideli ale uz o tom vsechno vedi pokud ten dotycnej nema zcela nasrano v hlave tak tusi ze mam na mysli jeho nebot  ja jemu uz primo odpovidat nebudu to je pod moji uroven...

Dado

Dado (hodnocení, recenze)

VojinRyan: To je fakt, čakať od tohto filmu duchaplný príbeh je prehnané, ale to neznamená, že by ten film mal byť hodnotení miernejšie a malo by sa brať na to ohľad. To by potom tvorcovia každého filmu mohli pred premiérou nadiktovať to, čo by od toho diváci a recenzenti mali či nemali čakať a tak by každý film musel mať len najvyššie hodnotenia.

VojinRyan

VojinRyan (hodnocení, recenze)

Dado513: Ale práveže ide o tých čo to tak nechápu. A nie je dobré, keď chcú od toho filmu viac. Už keď sa natáčal, každý dobre vedel o čom bude a i samotní tvorcovia hovorili, že príbeh ide do pozadia a o čom presne bude film. Tak nie je fér očakávať od filmu niečo čo ani nesľuboval.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

voliminal

voliminal (hodnocení, recenze)

Tak myslim, že bude stačit, když se shodneme, že tenhle film není pro každýho :-D...mě je to jedno já jsem rád, že se mi líbí a že jsem měl o jeden úžasnej filmovej zážitek víc :-D

Dado

Dado (hodnocení, recenze)

VojinRyan: Ale to všetci (alebo aspoň väčšina) dobre chápu, veď práve vďaka takej skupine fanúšikov má ten film momentálne 87% a je na 123. mieste v rebríčku najlepších filmov. No na druhej strane sú však aj ľudia, ktorí do tejto skupiny nepatria a ten film zhodnotia tak, že nebudú brať ohľad na nostalgiu a budú ho hodnotiť tak, ako každý iný film bez ohľadu na to, čo povedala hlavná hviezda toho daného filmu. Sú to jednoducho názory ľudí a nikdy sa nestane, že by pri vyše 4000 hodnoteniach mal každý človek rovnaký názor.

VojinRyan

VojinRyan (hodnocení, recenze)

Niektorý asi vážne nechápu úlohu tohto filmu. Ako už Shakers povedal, tento film je určený pre fanúšikov starých dobrých akčných hrdinov 80 rokov. I sám Sly v jednom rozhovore povedal.: " Je to taka skupina Alfa samcov, ktorý prišli pobaviť fanúšikov a dať dokopy skupinu hercov, ktorá sa už nikdy nezopakuje". Tento film je určený nám, fanúšikom a o príbeh tu skoro vôbec nejde. Ten išiel do pozadia aby mohly vystúpiť legendy.

Nemôže byť každý film rovnaký. Každý mať výborný scenár, perfektnú akciu. Každý film je iný a tento film je už pomaly zvláštná kategória.

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

korbitch22: Stallone vs Van Damme bolo super. Bál som sa, že Sly na to už nemá aby to malo gule. Chyba. Má. A tá bitka bola ozdoba celého filmu. Už od začiatku sa vravelo, že to bude jednoduchšie, odľahčenejšie a vtipnejšie. Celý čas to aktéri vyhlasovali. A mali doslova pravdu tak ja skutočne neviem, čo si čakal.

Vykuk

Vykuk (hodnocení, recenze)

Já jsem se neskutečně bavil, nevím, jak to někdo může brát vážně a psát tu něco o tom, že příběh stál za prd a dokonce někomu vadí, že je kulky míjeli a oni sejmuli každého :D dyť o tom to bylo, to si někdo myslí, že by s těmahle týpkama, takovéhle dílko mohlo být vážné, propracované, jako z reálu? To je jako by někdo u Avengers lamentoval, že tam Thor létá s bleskovým kladivem a že to je přece nesmysl, to ale každý ví :D Chlapy stárnou, vědí to a celý film si dělali srandu sami ze sebe a při tom dokázali předvést neskutečné akční kousky. Je to samo jen můj názor a nikomu ten jeho neberu, o tom to je, ale někteří mě dostávají:)

SeBig

SeBig (hodnocení, recenze)

korbitch22: tak vem si že tam bylo fakt hodně tech tváří a Damme abych řekl pravdu tak měl prostoru sice málo ale zase museli dat prostor dalším a myslim že to vyšlo tak tak :-) a to mám Dammeho nejradši..

Související novinky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

16.02.2014

Expendables a Expendables 2 dohromady vydělali přes půl miliardy dolarů. Trojka je samozřejmě na cestě, vedle ní ale dostaneme i spin-off, jenž ponese název ExpendaBelles. Parta ostrých slečen v něm… (více)

Třetí Expendables našli režiséra

Třetí Expendables našli režiséra

26.04.2013

Podle internetových klepů se Sylvester Stallone pokoušel ukecat Mela Gibsona, aby zrežíroval The Expendables 3 a vnesl tak do série ještě víc brutality. To ale nevyšlo. Náhradník zdaleka nemá tak… (více)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Stejně jako v loňském roce, i letos vám přinášíme přehled nejlepších filmů uplynulého roku dle předních uživatelů ČSFD.cz. Uživatelé i filmy v jejich výběru jsou seřazeny abecedně. Nejoblíbenějším… (více)

Jackie Chan v Expendables 3

Jackie Chan v Expendables 3

20.12.2012

Dvojka v tržbách překonala jedničku a souhrnně má na kontě kulatých 300 milionů dolarů. Trojka nepochybně bude. Ostatně, producenti i Sylvester Stallone to už několikrát potvrdili. Teď nás už zajímá… (více)

Reklama

Reklama