Teabag

Skvělá sebeironická akční jízda, kde se objeví snad každý žijící "akčňák" 80. let. Samozřejmě, že scénář je pitomý. Jasně, že tu jde jenom "o to jedno". A toho je tam opravdu požehnaně! "Rest in pieces." ()

TheDude

Nostalgická podívaná plná much a děr, které však každý milovník klasiků 80. let rád s povděkem odpustí. Nikdo by asi nečekal, že herecky budou Postradatelní plně šlapat, charaktery ale takřka vytrvale hláškují a odkazují na své osobní, minulé projekty a repliky, i na osobní život (viz. Lungrenovo vzdělání), takže, kdo by se zlobil? Tyto odkazy pak jasně apelují na diváckou znalost a jistě je tolik člověk nezasvěcený do filmografií protagonistů nedokáže stoprocentně pospojovat do kýžených rovin. Přes několik sentimentálních chvilek ztělesněných čerstvým "mládětem" z party se mísí ostrá akce s humorným odpočinkem a já se náramně bavil a očekávám potěšení i při dalších, nejspíše četných projekcí. Díky za ratting R a rest in pieces. ()

Bathoryčka

Dost dobrá akčni podívaná, ti staříci se s tím vůbec nes*rou! Dvojka daleko lepší než jednička. Chucka bych sice úplně vyškrtla, na Lungrena se taky dívat nemusím, Van Damme dobrý jen dokud si nesundal brejle a Arnie vypadá furt jako, teď už teda zastaralá, verze Terminátora furt, ale Stallone a Statham to zachraňují na celé čáře, co se týče sexy drsňáků! Normálně jejich jednotlivé akčňáky moc nemusím, obzvlášť některých, ale spojení těchhle chlápků dokupy nebyl vůbec špatný nápad. Navíc okořeněno lehkou dávkou humoru a utahováním si jednoho drsňáka z druhého...prostě paráda, nemám ci víc vytknout! ()

Warle

Největší nářez roku 2012. JCVD se stal jedním z nejlepších záporáků, které jsem ve filmu kdy viděl. BOOM-LAY! ()

ondrula

Akční film to není a komedie taky ne. Spíš je to taková pocta sračkám z 80. let, kdy se celou dobu jen střílelo, lítaly exploze a postavy žvatlaly patetický anebo rádobyvtipný žvásty. Z tohoto pohledu by to tedy mohla být nechtěná parodie. Přišlo mi, že ta urputná snaha o natočení bijáku přišla tak nějak vniveč. Nechce se mi komentovat vtipný příchod Norrise nebo obvyklé roznožky Van Damma, protože nic z toho na mě atraktivně nezapůsobilo. A občas mi bylo i trochu smutno, zvlášť když se na scéně zjevil rozpadající se Arnie. ()

Schuldiner

Tak tohle se musí brát hodně s nadhledem, hodně! A ono se to bere naštěstí samo s nadhledem. Tedy ten film. V podstatě je to parodie a zároveň dejme tomu reprezentativní výcuc z akčních filmů osmdesátých a devadesátých let. Občas to sklouzává k parodii, občas k naprosté klasice v žánru. Jen už to prostě není úplně to, co bych vyhledával. Je fakt, že je hezké a vtipné vidět tyhle chlápky pohromadě, ale zkrátka jsem u toho nejásal. Nejásal tak, jako v časech, kdy se podobné filmy vyrojily v naší malé republičce poprvé... Nejlepší scénka je jednoznačně úvodní přepadovka a nejlepší výkon (na tyhle poměry) předvedl Jean-Claude Van Damme. ()

ActiveWind

Dokonalý. Stará dobrá akční old skůlovka, povýšená na druhou dokonalostí hereckých výkonů a super hlášek. Dlouho jsem nezažil že by dvojka předčila jedničku. Exceletní :) ()

peetriss

Další sraz akčních hrdinů, a opět - i přesto že plejáda legend je ještě zvučnější a nostalgičtější, samotný film nostalgický není ani trochu, nectí pravidla a prvky akčního filmu 80. a 90. let. Nejvíce film drží nad vodou úsměvné hlášky Stallonea, Schwazeneggera a Stathama, naopak ten, který dělal největší potíže s podmínkami souhlasu s účastí na tomto projektu - Chuck Norris je trapný až to bolí. Zpestřením byla krásná Nan Yu i šílený Dolph Lundgren. Celkově vzato jako film se jedná o pouhý průměr. ()

Drirr

O chlup lepší než první díl, ale pořád tomu k dokonalosti mnohé chybí. Akce v určitých momentech celkem bavila a hlášky se také dostavily. Jenže na tý partě dědků je prostě vidět, že už na kontě nějakých pár desítek křížků mají. Stallone je neuvěřitelně toporný a je znát, že akci už moc nezvládá. Willis si odehrál své a Norris se Schwarzeneggrem pobavili, ale třeba v případě druhého jmenovaného se opravdu bojím jeho sólových projektů. On to žádný velký herec není a s tou akcí už to taková sláva také nebude. Kdo mě pak potěšil asi nejvíc byl s přehledem vychutnaný Van Dammův záporák. Samotný film se dá užít. S pivem, partou kamarádů, bez očekávání a přemýšlení. Přesto ten film je celkem sterilní a akční sekvence jsou spíš o úsměvném rozstřelování melounů než o nějaké promyšlenosti a choreografii. Na to je tam prostě málo Jet Liho. Navíc zamrzí ženská postava, která se nakonec ukáže jako zhola zbytečná. Na druhou stranu West si s týmovkou poradil obstojně z hlediska prostoru jednotlivých postav a společná přestřelka Norrise, Willise, Schwarzeneggra a Stalloneho...to už prostě nikdy neuvidíme...70 % ()

colapso

Takřka stejné jako jednička,jen je zde více postav,vtipných hlášek a mááálo akce,sakra přitlačit na pilu,sehnat Seagala a je to dokonalé. Opět musím říci bohužel,snad to vyjde u trojky. ()

J*A*M*A*L

Konečně!Hurá!Konečně jsem to mohl vidět a našel jsem to.Na kino jsem zrovna v tu chvíli neměl čas a do teď mě to tak štvalo, ale už mohu být v klidu.Mám pro ty, kteří to ještě neviděli dvě rady:Pokud jste viděli jedničku a byla to pro vás skvělá podívaná, tak dvojku si zamilujete už od tak plus, mínus- pěti minut.Pokud jste viděli jedničku a stálo to pro vás za hovno, tak se na dvojku ani nedívejte, protože dvojka je možná dost akční a možná trošičku i akčnější než jednička a přesto to pro vás bude málo a jste asi v okolí akčních filmů dost rozmazlení, protože nevím co chcete od akčního filmu a skvělého akčního filmu vidět víc.Expendables 2 bylo vůbec mé snad největší filmové očekávání co jsem za svůj život zatím prožil.Poté, co to přestali dávat v kině a možná už to bylo dostupné ke stažení na internetu, tak jsem nic nenašel, nikde nic a neuběhl den, kdybych to nikde nevyhledával.Chvíli jsem snad i moc fantasíroval a říkal si, že už snad není naděje a že to snad nikdy v životě neuvidím, že mi to snad není souzeno a ještě teď nemůžu uvěřit tomu, že jsem to konečně viděl.Expendables jsou mým největším akčním zážitkem a už to na tom snad nic nezmění.Možná mohl u režie zůstat Sly, ale přenechal to těm méně známým a talentovaným a tak Simon West tuto příležitost využil a splnil jí na sto procent.Herci opět hráli skvěle, když zrovna ve filmu nelítali kulky a podobné olověné sračky, tak se doplňovali a pošťuchovali skvělýma hláškama a hráli naprosto skvěle.Jet Liho jsem tam zrovna moc neviděl, ale stačila mi ta chvilka jak tam asijskejm xichtům nakopával zadky, no jo no skvěý akční film se neobejde bez Čínskýho rodáka, Statham vtipnej a svou roli drsňáka opět splnil skvěle, Crews taky dost vtipnej a jako dost slušně nabušenej bourák se do této pecky hodí skvěle jen tak dál, no Lundgreen, Schwarzenegger, Willis a samozřejmě Sly a Van Damme ti prostě hráli tak, jak od nich očekáváme byli zde i jako všichni skvěle vtipní a.t.d.Sakra.....teď budu mít další absťák, budu čekat další rok na trojku. ()

Hanes88

Z důvodů, že mě jednička odrovnala jako akční oddychovka, tak jsem čekal, že to bude s dvojkou stejné. Ono se mi toho dostalo a navíc i většího množství vtipných hlášek. Jenomže něco mi tam pořád oproti jedničce chybělo. Z těch navrátilců byl nejlepší JCVD. Opravdu dobrý návrat na filmovou scénu. Lepší 4 hvězdy. 85%. ()

Marrty3

No co k tomu napsat. Je to šleha. A to asi kvůli tomu obsazení. Akční je to až až. Vtip oproti minulému dílu trochu opadl, ale stále je tu dost narážek na Chucka a Arnýho. Efekty jsou nadále perfektní, možná že krvavé gejzírky jsou oproti jedničce novinka. Když to shrneme: akce, napětí, legendární obsazení a k tomu kvalitní děj ?! Dostaneme se na krásné 4**** které si to zaslouží. P.S. : Velmi obdobné s prvním dílem. ()

Lefty86

Ještě jeden zlatý večírek pro tuhle partu !! Postradatelní mají ve svém středu nového muže, ambiciozního mladíka jménem Billy , na jedné misi je chycen a zabit přímo před jejich zraky Jeanem Vilainem (Jean Claude Van Damme) a tak se vydávají na cestu odplaty, kde se k nim přidá Trench (Arnold Schwarzenegger) , Booker (Chuck Norris) , Church (Bruce Willis) a také mladá agentka CIA Maggie. Oproti prvnímu dílu je poněkud zmatenější a děj méně pravděpodobný, Celé jedno městečko je postupně odtaženo do dolu kde těží plutonium a nikdo si toho ani nevšimne, no ale kvůli tomu to Sly nejspíš netočil . Je to takové rozloučení se starou generací akčních hrdinů. Plusy : Delší čas na plátně pro Arnolda s Willisem (i když to také není žádná mega stopáž ) - souboj Adkinse se Stathamem - Přítomnost Norrise a Van - Damma Mínusy : již zminovaný děj - místy spíše parodující Dávám plnej hlavně z nostalgie. Jako akční podívaná je to skvělé, chce to vypnout mozek a kochat s epohledem na plátno kde je najednou několik akčních hvězd mého dětství, ( vlastně všichni ) Hlášky: Když se objeví na scéně Chuck Norris zazní i narážka na vtipy o něm : Prý tě kousla kobra královská ??? - Jo po třech dnech hrozných bolestí ta kobra umřela. Arnold s Willisem se prostřelují armádou : Arnold povídá, počkej tu "JÁ SE VRÁTÍM" , Willis NE ty už jsi se vracel mockrát teď je řada na mě :-) chvíli potom se objeví po boku Arnieho Norris a střílí spolu , Arnold pronese : Kdo přijde teď ?? Rambo?? Arnold se symbolicky vrací na plátna kin ,když vysvobodí postradatelné ze zasypaného lomu jakýmsi buldozerem , vykoukne s doutníkem v koutku a pronese " I´M BACK : Jsem zpátky :-) ()

TERRORDROME

Stalloneho tým snov sa po druhý krát pokúša všetkých presvedčiť, že aj keď už niektorým členom ťahá na 70, ešte stále dokážu pobehovať s guľometom v artritických rukách po lese a nezdochnúť na starobu. Úvodná akcia spôsobila že moja sánka sa otvárala až kým úplne neodpadla. Najlepšie ju opísať slovom - ratatatatatatatatabum, zbytok sa dá domyslieť. Potom ale príde na lámanie tvrdého rohlíka keď nás Sly vtiahne do naozaj dosť slaboduchej zápletky o bakaných kradošoch plutónia a počas cesty postsocialistickým vidiekom sa snaží do diváka hustiť jednorázové životné múdrosti a rádoby srdceryvné scénky ktoré by sme všetci pokojne oželeli. Keď sa ale opäť rozpumpuje akcia tak som mu všetko pomerne ochotne odpustil. Banda akčných dôchodcov je síce často z ťažkých situácií zachraňovaná zázračným zásahom ďalších namakaných gerontov ktorý sa z ničoho nič objavia, ale aj to sa dá odpustiť vďaka tomu kto tí dobrí anjeli sú. Keď na scénu vpláva božský Chuck za zvukov vesternovej hudby tak som mal úsmev od ucha k uchu, Fakt som si nemyslel že toho bradatého spasiteľa raz tak rád uvidím. No a keď Arnold zahlási "som späť", je všetko jasné. Najlepší zo všetkých je však prekvapivo maniakálny Žán Klód, ktorý podobne ako Seagal v Machete dokazuje že prestarnutý borci s dosratou kariérou hrdinu môžu zaujať ako kvalitný záporáci. Fakt som pri finálnom súboji začal tajne dúfať že toho Stallona rozláme svojou povestnou otočkou ako kreker, aj keď to bolo nereálne. Čo sa týka Adkinsa, toho samozrejme všetci zdrbú že málo kope a nepreští ani krpatého Stathama, ale ja som rád že komečne zasa vyzeral ako Boyka a bol poriadne ZLÝ! Horšie mi prišlo, že taký obrovitý silák ako Lundgren je tu z akčného hľadiska úplne nevyužitý, ale aspoň že hláškuje. Záverečné rošambo je patrične explozívne, kde inde sme mohli vidieť ako vedľa seba kráčajú Schwarzenegger, Norris a Willis a kosia všetko živé obrími kvérmi ktoré bežný človek ani nezodvihne. Akurát že chudáci zločinci tu vlastne proti armáde hrdinov nemajú vôbec šance a všetko čo môžu robiť je statočne ustupovať. Takže to bolo fajn a mohlo byť ešte lepšie nebyť zbytočného kvázidramatického zdržovania uprostred, ktoré cieľová skupina neocení a ostatným môže byť u riti aj zbytok filmu. ()

Lionheart

Toto je zatraceně dobrá pecka! Je radost sledovat staré hrdiny ve filmu, který je strašně nadsazený, ale přesto na mě působí mnohem lepším dojmem než trochu pro mě nezáživná jednička... možná je to ale tím Norrisem ()

Darth Maul

Je to predovšetkým o láske k akčnému žánru a o zábave. Ikony akčných filmov sypú jednu skvelú hlášku za druhou, sem tam vystrúhajú narážku na iný film a hlavne si zo seba robia strašnú srandu! Najpamätnejšie momenty sú Arnold Schwarzenegger v aute Smart a nadpozemský nástup Chucka Norrisa (vlka samotára). ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky