BlackTom

Mokrý sen každého milovníka akcie. Natočiť toto v 80's, bolo by to ľahko prehliadnuteľné béčko ako svojho času výborné Komando, ale dnes to pôsobí ako brutálne osvieženie, vo vlne kvázi hrdinov a rádoby drsných hlášok je to hotový raj surovosti a hlášok suchších než futrál Nevěsty. Čo sa týka obsadenia, nikdy som neveril, že to poviem, ale Van Damme je charizmatický ako sviňa a príjemne civilný Chuck Norris je aj so svojim vtipom naprosto dokonalý! A to týchto dvoch pánov v ich vlastných filmoch nemôžem vystáť. Hlášky (prsteň pre šťastie, Gunnarove chemické zručnosti, Christmasovo "Střelím tě do palice") a scény (Chuckova akcia na námestí, Van Dammov smrtiaci kop) určite rýchlo získajú kultový status, rovnako ako celý tento šialený ansámbl. Záverečný súboj Barneyho a Villaina pochová do zabudnutia všetky doterajšie súboje titánov. Chcem kurwa trojku a to kurwa hneď! ()

Roxan

Krása, fakt jsem se bavila. Rachot střelby tvoří asi 90% složku zvuků. Epesní nástup Chucka Norrise a ta hudba, co hraje pokaždý, když se objeví. Dvojitý kop s otočkou Jean Claude van Damma. Vtípky a narážky na jejich starý filmy. super Jen všichni vypadají jako voskové figuríny... ()

keoma26

já pořád nevím, mně se to v některých momentech hodně líbilo - stejně jako jednička, ke který mám podobně nevyrovnanej vztah, jenže celej ten koncept, co nejvíc akčních hvězd v jediném filmu, by fungoval překvapivě někdy před 15 lety, kdy stejné hvězdy nedokázaly akční žánr už ničím oživit a umíraly spolu s ním v různých komediích nebo v béčkách až céčkách na regálech videopůjčoven, přitom Skála, Con Air, Tváří v tvář nebo MI I-III už tenkrát udávaly jiný směr (ne náhodou se ani jeden z jejich protagonistů, Cage, Connery, Malkovich, Travolta, v Expendables neobjevil, ona je to totiž jiná kategorie filmů, ne že by jinou kategorii až tak představovali sami herci). Dneska mně celá série spíš připomíná fakt, že ani jedna z těch legend jako je Sly, Arnold, Lundgren, JCVD už svůj samostatný hit neutáhne a musí doslova spojovat svoje síly, aby dostali diváky do kin, přitom jim zástěrku toho "velkého návratu" dělá generace herců, která jinak točí pecky typu Kurýr, 96 hodin apod... Prostě mě Expendables nedokáže vůbec vtáhnout, ani jako akční film, ani jako parodie, ani jako retro, ani jako všechno dohromady ... obsahuje už v sobě takovou distanci, že se cítím, jako kdybych sledoval čistě jen herce, ne jejich role - jako herce, kteří se při natáčení úplně jiného filmu na place navzájem dobírají a vtipkují mimo kamery o tom, jaké to bylo kdysi. Ani nevím, proč mi to stálo za ten komentář,ale potřeboval jsem si asi ujasnit důvody, proč jsem byl z obou dílů vlastně tak zklamanej, i když pořád zůstávám velkým fanouškem žánru i jejich nejslavnějších filmů a i když na mě jinak nostalgie spolehlivě zabírá... ()

radecacek

Dvojka si na rozdíl od jedničky ze sebe dělá opravdu jen prdel. Kluci po sobě střílej a hláškujou, jak kdyby se ožrali, povídali si historky z natáčení a hráli paintball. A i tak to funguje :) ()

iXtr3m3

Životná záporácka úloha JCVD, ktorá zatienila až k zemi jeho duchovného nasledovníka Adkinsa. Viac Stalloneho, Stathama, Lundgrena a Crewsa s Couturom? Arnie s nesmrteľným Norrisom ako čerešnička na torte? Nemám slovo, ktoré by vystihlo moje nadšenie týmto snímkom v spojení s prvou časťou. 1111% ()

Han22

Po paměti: Tady to dostalo teprve pořádné koule! Ke Stallonovi, Stathamovi, Lundgrenovi a Liovi se kromě starých známých přidají tentokrát ve větší roli Schwarzenneger a Willis a dokonce na krátko i Chuck Norris a výsledkem je naprosto úchvatná akce na letišti. K tomu se jako hlavní záporák s tajnou ruskou základnou a plutoniem objeví van Damme a všechno končí bitkou snů Stallone vs. van Damme. A kdo by zapoměl na Chucka Norrise a jeho čistku vojáků včetně tanku. ()

Zagros

Dvojka byla parádní jízda a ještě lepší než jednička, což se tak často nestává. Mimo skvělou akci přidali chlapci tentokrát i více nadhledu a u některých scén to byly výbuchy smíchu. Například Chuck rozsekal celé kino. Vždy ocením, když si ze sebe tvůrci dokáží udělat srandu, ale zároveň nesklouznou k parodii. Při takové záplavě akčních hvězd je těžké, aby dostal každý dostatek prostoru, ale i to se tady povedlo lépe než v jedničce. Arnii i Bruce už nebyli jen do počtu a taky něco málo předvedli a Van Damme se v roli záporáka rozhodně neztratil. Čtyřikrát bravo a už se těším na trojku a taky na občasné zopakování této skvělé jízdy. ()

POciSEM

Orgasmus pro vymirajici akcni plemeno. Na tohle sem ja mlady pivo cekal po 20 let a skoro pul zivota ve skrytu duse doufal ze se toho prece jen doziju.Je to sen nebo realita? Arnold hlaskuje na Norrise ten odovida zbesilou strelbou na Slye,v pozadi masakruje Dolph aby zpraskal prdel Van Dammovi a Willis do toho kydli teroristy ze smartu. Infarkt se dostavuje pri kazdy kombinaci hvezd a kouzli nostalgicky usmev na tvari oslehanyho akcniho harcovnika.Koho zajima story? Jenom emotikony z matrixu, Bourny ze super realistickych sracek a decka z facebooku ktery vubec netusi co to vlastne pochcavaji za film. Takze kdo tenhle mega old school nevidel mam jednu zpravu. Vy volove, prestante sedet u porna v kompu a vlitnete do kina na Expendables 2. Milnik v historii akcniho filmu je tady!!! ()

Brhlis

Skvělý akční nářez, který nepotřebuje žádný úvodní prolog a hned první bitva vás nadopuje testosteronem. Film by se dal klidně zařadit pod žánr lehká komedie (parodie), je zde plno narážek na dřívější filmy hlavních hrdinů a ti si z toho dělají slušnou prdel. A to je jenom dobře. Některé hlášky jsou fakt povedené. Škoda, že v některých scénách se Postradatelní snaží tvářit jako seriózní film, vůbec to nesedí do jejich celkového pojetí. Nejlepší momenty: Chuck Spasitel Norris, Arnold nasedá do Smarta a úvodní fight :) 85% ()

kedl

Vrchol Postradatelných je už v prvních 15 minutách, alespoň pro mě. Úvod je prostě inferno, na kterou nemá ani závěrečný sled "důchodců" což je škoda, protože jsem čekal pravý opak. JCVD nasadil pro sebe netypickou tvář, což potěší, totéž platí i o tom jeho šibalském úsměvu, což jsem u něho v této roli nečekal a ostatní? Ty si dělají prdel, každej z každýho. 70% ()

Earl10

Tak přesně takhle, to si nechám líbit. Jakožto fanoušek prvního dílo musím říct, že dvojka je prostě lepší a to ve všech ohledech. Nejvíc asi v tom nadhledu, nikdo to nebere vážně a díky tomu si mohli natočit co chtěli a jak chtěli a díky zkušenostem a účasti velkých legend to nemohlo dopadnout jinak než takhle. Výcuc nejlepších momentů jedničky, mnohem více hlášek a stále pořádně kvalitní akce, skvělá kombinace. Opravdu hlášek na pět filmů, díky za to. Celá parta skvěle sehraná i Hemsworth zapadl skvěle, škoda ho. Citlivě obsazeno, možná jen Adkins má roli, kde prakticky nemá možnost ukázat něco ze svého umění. Jeho obsazení je spíše jen na nátlak fanoušků. Chuckova epizodka, včetně sebeparodie, je jen ta pomyslná třešnička na dortu. Jakožto zástupce mladší generace, ale velký milovník osmdesátkových klenotů z celého srdce děkuji za neskonale úžasný zážitek! [viděl v kině 2x] [100%] ()

AdamesWWE

[9/10]Moje očakávania od tohto filmu boli veľké, čakal som výborný akčný film a v podstate som to aj dostal .Toto je ukážkový príklad toho, ako má vyzerať poriadny akčný film, točený v klasickom štýle, tak ako sme to milovali v minulom storočí. A aj v roku 2012 sa to dá všetko obnoviť a funguje to na plné obrátky, Sly naverboval do týmu dalších starých psov a osamelého vlka Chucka Norrisa, ktorý pri každom zábere hviezdi. Nový členovia Hemsworth a ženská posila Nan Yu ma milo prekvapili, radšej som nič nečakal ale najmä Liam je dosť sympatický a ani prvá žena v tíme nezaostáva. Zvyšok tímu má svoj čas na plátne dobre rozdelený,až na Jeta Liho, ale inak sú všetci ostatní perfektný, všetkým som si v jednotke oblúbil a tu podávajú presne ten očakávaný výkon a ukazujú presne taký herecký charakter aký im sedí. Či už kostolný ninja Statham, kávičkujúci Crews, menej výrazný Couture, alebo neuveriteľne vtipný hláškujúci Dolp Lundgren ktorý tu dokazuje že jeho IQ je na vysokej úrovni. Arnie a Bruce sú takisto späť, vtipkujú, strielajú, kradnú si hlášky, proste každý jeden zo všetkých zúčastnených exceluje a nesklame. Nuž a samotný vodca tímu, veľký Barney Ross v Slyovom podaní je stále tá akčná ikona, ktorú už nik vo svete filmov neprekoná. Van Damme a Adkins sú presne také záporné postavy aké pre tento film treba, nekompromisný a tvrdý. Toto pokračovanie robí vlastne všetko lepšie ako jej predchodza a od úvodu nám servírujú ukážkovú akciu, kde sa laťka nastavila veľmi vysoko a tam sa aj udržala. Ako Sly sľuboval že akcie tu bude viac a všetko bude ohromnejšie, tak to Rambo nekecal a naozaj to tak je. Akcia je úplnej super, oproti jednotke je lepšia lebo tu je prakticky všetka akcia za denného svetla a Simon West je v strihoch menej zbesilý ako Stallone v jednotke. Akcia má úplne všetko, výbuchy, ručné súboje, prestrelky, nože, v rámci žánru ani nieje viac čo priať. Aj aj efekty sú dobré. Až tak ma netešilo že sa práve film natáča v prostredí kde sa točia béčkové videofilmy, ale tu si dali tvorcovia naozaj záležať a spravili perfektnú výpravu filmu, interiéry, exteriéry, lesy, všetko sa mi páčilo, do všetkého sa akcia maximálne hodila a letiskový finish je kvalitný masaker, ktorý si nemôže nechať ujsť žiadny akčnýu fanúšik, všetky legendy po kope a strelajú po všetkom čo sa hýbe, pre skutočného fanúšika akcie nebíčko na filmovom plátne. Čo aj viac k tomu hovoriť, úplná špička vo svojom žánri, ukážkové pokračovanie, skvelé hlášky, perfektná akcia, všetko čo treba. V podstate sam i tento film páči rovnako ako jednotka, ktorú ako celok prevyšuje iba o niečo, lebo je viac zábavnejšie. Jednotka je viac vážnejšia a má pevnejší príbeh, toto druhé pokračovanie je predsa len trošku iné, ale kvalitné, no musím povedať že po dalšom pozretí už nieje pocit kvality taký ako predtým, čo sa napr. u jednotky nestalo ani po 10tich pozretiach. Ale každopádne prvé pozretie EX2 v kine patrí medzi najlepšie zážitky. ()

DailyDreamer

Akčnější, přehlednější a vtipnější než pvrvní díl. Příběh tu má sice opět úlohu pouhé spojky mezi výbuchy a přestřelkami, ale vzhledem k tomu, že se film nebere téměř vůbec vážně a na nic víc než akční béčkovou řežbu si ani nehraje, se nad dějem lze povznést a nad všemi klišé dialogy pousmát. Videoherní inspirace v některých akčních scénách se ale nezapře, ať už je řeč o řetězové reakci ve stylu God of War, či mnišském zabijákovi alá Assassin's Creed. Největší síla snímku spočívá v nostalgii, které se dá jen těžko bránit. Je jedno jestli má někdo radši Slye, Willise či Arnieho, vidět je, a mnoho dalších, kráčet vedle sebe a masakrovat zástupy vojáků, je splněný sen pro všechny, kteří měli v dětství jejich plakáty na zdi. Chuck Norris už je pak jen třešnička na dortu, která již tak odhlečený nadhled vynáší do komediálních výšin. Jediné co bych vytkl, je Van Dammeův nenaplněný potenciál a občasná nenávaznost scén. ()

Reckon

Co jsem od Expendables čekal, to jsem taky dostal. Tunu akce a nekončící příval hlášek všech aktérů. (8/10) ()

tom.nosek

Když jsem viděl jedničku, žasl jsem nad tím, jak se daly dohromady klasické akční hvězdy. Děj byl sice docela bídný, ale seskupení tolika akčních hrdinů v jednom filmu... prostě paráda. Dvojka se razantně posunula do sféry komedie a zatímco jednička se zaměřovala na tým jako celek a prakticky všichni měli celkem velký prostor, dvojka jasně upřednostňuje největší ikony (Stallona, Schwarzeneggera, Norrise a poměrně i Stathama s Willisem, tedy jen 2 z 5 jsou z týmu) a ostatní docela dost upozaďuje. Z těch pěti upřednostňovaných se však doluje, co se dá... Narážkami na jejich role a aury kolem nich samotných se film jenom hemží (na to trpí Statham, protože žádnou auru kolem sebe zatím nemá, a tak z těch pěti vyčnívá nejméně). Co mě trochu zklamalo, tak že z některých efektů vyzařuje, že to jsou počítačové triky, a proto to není plných pět hvězd. ()

Tessie

Absolutně fenomenální povedená podívaná s naprosto perfektními hrdiny minulého století, kteří si jsou dobře vědomi svého věku a klišé v jejich filmech, že je neváhají použít proti sami sobě. Výborný nápad, dát tyhle perfektní ikony minulých let do jednoho filmu. Tím překvapivější, že ještě mají výbornou mušku, umí se dobře rvát a zaručeně pobaví jako kdysi. Nejlepší letošní filmový zážitek. ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky